Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

moja koleznaka chrzcila dziecko tutaj w angli w katolickim kosciele i spoko, to przeciez to samo :) potem jakbys kiedys wrocila do polski to pewnie bedize potrzebne tylko z kosciola jakis papierek czy cos jak np akt chrztu :) nie bedize pozatym zadnych problemow :) a do badania moczu ja tez nigdy porannego nie dawalam :) a czkawka, to w ciazy maly na koniec mial nonstop!!!!! brzuch skakal tylko i jak sie urodzil to tez mial czkawke i nie pomagalo mu nic :) a tesciowa pierniczyla ciegle z to na pewno z zimna ma czkawke!!!!! :0 szkoda slow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki arvena :) ja się zastanawiam jeszcze czy po to zaświadczenie będzie trzeba specjalnie przyjechać do Anglii.. wiesz może? czy mailem to można załatwić? czy do tego kościoła w którym dziecko będzie chrzone czy może do jakiejś główne siedziby? w Londynie np? nie chcę sobie zrobić dodatkowego kłopotu a jednocześnie nie chcę chrzcić dziecka w Pl, bo jakoś nie czuję tego.. w moim rodzinnym mieście mieszka tylko moja mama i ja nie chcę mieć z tym miastem wiele wspólnego a w mieście mojego męża mieszka Jego cała rodzina- z teściową wszystkowiedzącą na czele i ja tez tam nie chcę, chociaż jak Ona się o tym dowie to chyba nie da mi żyć.. ja póki co czuję że tutaj w Swindon, jest nasze miejsce, tu mieszkamy od lat, chyba dziecko powinno być chrzczone tam gdzie rodzice mieszkają i żyją a nie dziadkowie.. zwłaszcza że ja jakoś nie pałam do nich uczuciem :) a zresztą chciałabym być panią domu na chrzciach swojego dziecka a nie oddawać tę rolę teściowej.. :( ehh rozpisałam się, bo ja mam ogólnie nieróżową sytuację rodzinną i czasem sporo łez przez to wylewam, ale cóż nie można mieć wszystkiego ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doskonale ciebie rozumiem i na przyklad my chrzcilismy w polsce ale teraz na pewno jesli bedziemy sie starac o drugie to mam to wszystko gleboko w poqwazaniu i tutaj chrzcze i nie interesuje mnie co inni powiedza. w anglii zdecydowanie lwiej zalatwic wszystko,w iec podejrzewam ze tez nei bedize problemow. zaqwsze mozesz sie spytac w koscie;e zaim ochrzcisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bes, Olę chrzciliśmy tutaj ale w polskim kościele. m-c po chrzcie moglismy odebrac odpis aktu chrztu(nie zrobilismy tego do tej pory) w 2 albo 3 egzempl.- nie pamietam. W Polsce i w polskich kościołach sa one wymagane do pierwszej komunii, ślubu, nie wiem jak z bierzmowaniem. w angielskim tez na pewno wydadza ci cos takiego, tylko nie zapomnij zapytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy polski kościól więc to dodatkowy atut dla nas a to nie jest przypadkiem tak że do komunii trzeba mieć aktualny akt chrztu, tzn z ostatnich 3 miesiecy? bo do śłubu to trzeba mieć aktualny a nie ten który dają przy chrzcie chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, bes. rozmawialam z ksiedzem o tym. Wystawi nam te 2-3 odpisy teraz, bo zamierzamy wkrótce wracac do Pl. i na 100 beda ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, bes. rozmawialam z ksiedzem o tym. Wystawi nam te 2-3 odpisy teraz, bo zamierzamy wkrótce wracac do Pl. i na 100 beda ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to rewelacja! dzięki borówka! :) kurcze dziewczyny, jak dobrze że jesteście 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bes kobieto mysl o sobie, rob chciny gdzie Tobie pasuje ... jak widac nie ma zadnego problemu z tego co dziewczyny piszą ... popieram Cie calkowicie ale niestety ja tak bede się czuła na chrzinach w Polsce... planujemy w marcu :o pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arvena ja chcialam zapytac o pieluchy pampersa w asdzie ... a raczej o asde ... czy to mozna kupic w normalnej asdzie czy to inna asda jak np. asda living ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupowalam w asdzie, a jaka to asda living??? kurde nei widzialam takiej jeszcze ale jesli tam sa pieluch to na pewno taka sama promocja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam niedaleko tylko zwykłą asde ... patrzylam na internecie zeby zamowic ale nie maja takiej promocji... a na tej stronie co podała Lolli jest wlasnie napisana asda living... moze lepiej pojade i zobacze ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sklepie w asdzie na pewno jewt, ja dostalam mailem info ale juz skasowalam, nie moge terwaz znalesc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joł :) a ja mam odwrotny problem-nie bardzo mi sie spieszy z chrzcinami.oboje z mezem nie jestesmy wierzacy i uwazamy ze nie ma sensu narzucac nikomu wiary od urodzenia.co innego gdybysmy byli wierzacy-wiadomo taka tradycja ze chrzci sie dzieci i wychowuje w swojej wierze. jezeli Lennox urosnie i bedzie ROZUMIAL czym jest chrzescijanstwo i bedzie uwazal ze chce zostac chrzescijaninem to jego brocha (za przeproszeniem :) ) i wtedy moze sie ochrzcic. problem polega na tym ze moja babcia i dziadek sa bardzo BARDZO wierzacy i naciskaja na chciny.probowalam wieeele razy z nimi rozmawiac ale... dajcie spokoj. do teraz kazda rozmowe z nimi koncze slowami \'z Bogiem\' inaczej sie nie rozlacza :D za kazdym razem pytaja czy sie modle itp. niereformowalni!!! kiedy nadia sie urodzila to chcieli zebym ja ochrzcila juz w szpitalu bo nie dosc ze imie nie tego.... :D :D wiem ze im bardzo zalezy ale... no nie wiem tu jestem troche rozdarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny mam takie pytanie w maju konczy mi sie waznosc paszportu dziecka - byl wyd tymczasowy na rok czy lecac w polowie kwietnia do Polski beda jakies problemy chce leciec liniami wizzair dzwonilam do strazy granicznej i powiedzieli mi ze do konca waznosci paszportu mozna podrozowac czy ktoras z Was miala taka sytuacje ? Jade zrobic nowy paszport i umiejscowic ten angielski akt urodzenia dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wyrabiala juz ktoras ten paszport 5 letni ? Jak mi kobieta w Urzedzie powiedziala ile to wszystko trwa to normalnie szok Najpierw umiejscowienie aktu urodzenia - dobrze ze sama moge to zalatwic potem nadanie nr pesel i oczywiscie trzeba dziecko zameldowac i czekac nawet powyzej trzech tyg potem trzeba z tymi dokumentami i wraz z malzonkiem udac sie do biura paszportowego i zlozyc wniosek i znowu czekac na paszport ok 4 tyg chce jeszcze zrobic mlodej dowod osobisty moze szybciej go dostane no ale i tak ok 2 mies spedze w Polsce bo nie bede mogla wrocic zanim dokumenty nie beda gotowe bo tak jak juz pisalam waznosc paszportu uplywa w maju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalyscie o chrzcinach ja chrzcilam w Polsce ale korowody byly bo chcial jakies zaswiadczenia z kosciola polskiego w Anglii wkurzylam sie na ksiedza powiedzialam co mysle na ten temat i nawet na podstawie skróconego nie przetlumaczonego aktu urodzenia ochrzcil bez gadania balam sie ze potem jak wrocimy a dziecko bedzie przyjmowac kolejne sakramenty to bedzie chcial zaswiadczenia z chrztu i rybka co wtedy a tak jest wszystko w parafii ja tam juz wiele widzialam i wiem ze roznych rzeczy mozna sie spodziewac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) oleniga- jestem i ja.. im blizej tym bardziej się martwię, ze Dzidzia bedzie zbyt duza..ale coz, pozyjemy, zobaczymy.. cherry76- a jak Ty i brzusio, bo moj to duuuzyy, a mala się rozpycha..no i czkawkę tez często ma:) anecia- gdzie się podziewasz? niulek- gratulacje, no i oczywiscie super, ze Dzidzia dala juz o sobie znac:) brzuchatki; zaneta2400........01.02.2009....... ........Huntingdon..syn/Mateusz anecia1702........19.03.2009......!!35!!.....Melton..... .... ..?.............? Cherry76...........19.03.2009......35.........Londyn.... ......coreczka mi83.................24.03.2009.......35....Hinckley.... ..córcia....Hania lucilla29.............01.04.2009......21.....grimsby..?? ??.. laura/gabrys bes...................22.04.2009.......31....Swindon.... ... Bartuś mala21..............25.04.2009.......12....Hounslow..... ................. maryska 2maja....02.05.2009.......26.....Birmingham.....Franek magda_g............07.05.2009.......28....H/C........... ?syn............ Aleksandra188......23.06.2009......22..Hereford ..........Alanek czarnolinda.........18.07.2009.......6.....liverpool.... .................... Aga26londyn............07.2009.......6.....Londyn....... ?.............. Niulek25.............18.07.2009..... .18...Birmingham....?....Lilianna/ ? mysza703.............15.07.2009.....18....Southport..?.. ..Piotruś/Nikola Aga_nton..............04.08.2009......13.....Northampton ...?.....?...... GaGa_.................08.08.2009......10.....Birmingham. . .............. Kinga82................25.08.2009......8......Northampto n...?....?...... Szczęśliwe Mamusie : Katelka25....07.04.07r....3200gr....Cheshunt....chłopak. ......Jakub Gosia24leicester.....09/10....2006....Leicester...corcia .......Madzia 1403monis1988....16.08.2007.....3700....west norwood....syn....James(Bobo,Kubuś) Ania Grimsby......06/11...3650...Grimsby........synus........Dawi dek mi83........05.01.08.....3120....Leicester.......synek.. .....Adas Karolinah.....26/04....3.450g....Londyn/Koszalin.....syn ek.....Max Maja2008......13/05....3.530.....Londyn.............syne k......Tymon Monika2...... 18/05/2008 4.00 kg ..Coventry.......synek......Cezary mona7712.....20/05.....3030........Coventry.......córcia ......Julia monia****.....13/06.....2802g.......Bromley/Londyn....sy nek....Olivier monika,stansted....24/06....3,460g....Cambridge.....chlo piec..oscar Borowa.......07.07.2008....3,056kg....ThorntonHeath...c órka....Ola Aneta-s.....14/07.......3925g........slough......corcia. .........Jessica Julia...8........19/07.........4140g.........Telford.... .corcia......Nikola lollibelly....28-07......4180......Northampton....synek. ..........Lennox nowa08.....06.08.....3780g....Londyn.....córcia......... .Zuzanna agnieszka75....08.08.08....3300g....Ash, Surrey.....synek.....Kubus arvenaGosia....19.08.08...4100g..Basingstoke...chlopak. .Aleksander natusia22.......29.08.2008....3420g....Londyn.....córcia ....Nikola onyx1.........02.09.2008....2900.....London.......Maksym ilian Mikolaj Agnieszka1981...25.09.2008.....3150....Londyn......synek ....Kubuś Oleniga...........08.10.2008.......4360.......Cambridge. ......Mikołaj mama***Eli.......14.10.2008......3770.......WGC......... ....Jakub Jan kamila_black.....31.10.2008.....3910......Hatfield.... .pszczólka Maja Asanna...........02.11.2008...2700.....Wood Green......Nicola.. mala79..........09.11.2008...3350.....Londyn....corcia.. Nicola.... aniapud........12.11.2008...3700.........Enfield......sy n .......Kubuś Patuniaa.......13.11.2008...3270........Birmingham..cork a...Julia Jola25..........14.11.2008...4180.........St Albans...córka.......Hania Krakersik81...16.11.2008..3487....Manchester...córka ...Zuzanna Gosiulka24.....17.11.2008...4013.......Croydon...sunus.. Adas/Alex... Patinka26....19.11.2008...3240.....Cheltenham..corka..Ol ivia Hatice iwwwa***.....24.11.2008...2680.....Londyn......corenka.. .KAJA lorinka........28.11.2008...3600....Blackpool.....corecz ka...Zuzanna Katelka25....03.12.2008r...2960gr.....Cheshunt...córka.. ....Ada Olenka25.....16.12.2008...3200...Coventry...córeczka... Aleksandra Kamila26....21.01.2009....3780...Inverness....córeczka.. Olimpia Pola frugo05.....02.02.2009.....3085...Winsford...ćóreczka... Hanna Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Jestem jestem!U mnie oki;) przeziebienie minelo,brzuch juz mam nisko!!!!!!normalnie z dnia na dzien mi sie obnizyl hurrrrrrrrrrrrrrra!!!Torba spakowana:D DLA ELI Z OKAZJI URODZINEK🌼 od topikowej cioci Aneci:)Serdeczne zyczonka usmiechow i slonka.Szczescia ogromnego-wszystkiego dobrego!Slonca i radosci,duzo pomyslnosci .Na te urodzinki zycze slodkiej minki.Zdrowia,czasu duzo na zabawy!Moc usciskow,usmiechow wiele w dni powszednie i niedziele!:) Niulek gratuluje🌼 mi83 wszystko bedzie dobrze! Ide dzisiaj do poloznej jak wroce to napisze jak bede w stanie po dluuuugim spacerku!!! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, Polski termin mija dzis a maly jak siedzial w srodku tak siedzi. Ide pod prysznic i chyba sobie jakis dlugi spacer trzeba zafundowac przed poludniem w ramach cwiczen. Teraz troche sie denerwuje bo juz tak daleko dobrnelam i mam nadzieje, ze maluch ma sie wciaz dobrze. Pare dni temu polozna mnie badala i powiedziala, ze dziecko jest sporych rozmiarow, juz na poczatku stycznia wg USG w Polsce szacunkowo wazyl 2800 a po 1.5 miesiaca zdecydowanie urosl.... Ja przytylam tylko 7 kg wszystkiego wiec nie za bardzo ma swobode ruchu i strach mnie tym bardziej oblatuje kiedy za malo wg mnie sie rusza bo tych wod plodowych raczej nie jest zbyt wiele w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
Dzien dobry :) Znalazlam interesujacy artykul na temat wit D. http://portalwiedzy.onet.pl/4868,20195,1531587,1,czasopisma.html Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin dla Mamy Eli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
No, nie udalo mi sie z tym linkiem:( Mi83, jest ciezko, dzidzia duza, tydzien temu miala skan, ma juz ponad 3 kg. Wizyte w szpitalu wspominam tragicznie, pan doktor potraktowal mnie jak niedorozwinieta idiotke rodem z kraju trzeciego swiata (czytaj z Pl), ktora powinna calowac z wdziecznosci jego pakistanski tylek, ze dane jest mi rodzic w takim wspanialym ZACHODNIM kraju jakim jest UK. Mialam depresje po tej wizycie, a w szpitalu dostalam drgawek i temp ze zlosci i upokorzenia! Chcialam zmienic szpital na 4 tyg przed porodem. Jak zobacze tego osobnika podczas porodu, to skonczyc sie to moze zabojstwem w afekcie!! Mowie wam, bylo mi strasznie przykro, poczulam sie jak napietnowana kobieta ukarana ciaza :( :( Dzisiaj czuje sie troche lepiej, ale awersja do tego szpitala pozostala, niestety. A zyczenia byly dla Eli mamy Eli:) Ale wam zazdroszcze dzieciaczkow, kiedy to moje Sloneczko zaszczyci nas swoja obecnoscia? Maz mne wczoraj prosil, czy moglabym juz urodzic, bo nie moze sie doczekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry wspolczuje ci!!!dupek z tego lekarza!!!niedlugo malenstwo bedzie z Wami nie martw sie wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) u nas pada :( a ja do centrum muszę iść z dzieciakami nockę miałyśmy dziś ciężką Hani coś się pomieszało i jadła chyba z 10 razy,pierwszy raz od urodzenia,ale myślę że to przez te cycusie ogólnie jest bardziej płaczliwa i taka rozdrażniona Rozmawiałam z taką znajomą ze środowiska lekarskiego i ona mi powiedziała że mała może to odczuwać tak samo nieprzyjemnie jak ja np.nawał mleczny że ona też ma mleko w piersiach i dlatego są opuchnięte,twarde i gorące i że musimy czekać aż to się wchłonie Elusiu wszystkiego najlepszego myszko mała 🌻❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Anecia! pojawiłaś się! teraz musisz nam sie meldować bo każda dluższa Twoja nieobecność bedzie świadczyć, ze jestes w wylęgarni!Pewnie zżera Cie ciekawość:córcia czy synuś...tak? Muszę Wam się pochwalić -Ola bedzie miala pierwszego ząbka lada moment!na razie dziąsełko ma zaczerwienione i spuchniete, i ma malutką kreseczkę na nim, ale ząbka jeszcze nie widać. Myślalam, że t późno, ale widzę nike ma reguły.Koleżanki córeczka niedawno skończyła roczek i tez niedawno wyszedł jej pierwszy ząbek Miłego dzionka dziewuszki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) my dzisiaj na spotkanie mam i dzieciaczkow idziemy :) Mikolaj obudzil sie dziisiaj przed 7 i teraz drzemie a ja gotuje zupkę :) Witaj Anecia :) ... kuuupe lat ;) ;) ;) No to skoro Ela ma dzis urodzinki to wszystkiego najlepszego dla małej księżniczki :) 🌼 ... a mama***Eli gdzie?... Cherry strasznie mi przykro ze trafiłas na jakiegos arabusa ... nie jestem rasistką ale tej nacji wyjątkowo nie lubię i tez mialam przyjemnosc z takim doktorkiem ... a jak juz gdzies dzwonie i jakiś z krajów islamu się odzywa to az mnie trzepie bo nie moge zrozumiec do gada ... zawsze modle sie zeby jakis angol odebral ;) :) Frugo jak mi szkoda Twojej malenskiej córuni az mi ciezko na sercu ... kurcze, bezradnosc jest straszna az mi sie wierzyc nie chce ze trzeba czekac i nic nie mozna zrobic ... pozdrawiam Was gorąco ... 🌼 AgaUK to juz niedługo, trzymaj sie i spaceruj jesli tylko mozesz bo ja to sie ruszac nie moglam juz około 2 mies. przed rozwiązaniem taka byłam opuchnięta ... buziaki :) a tak w ogóle to dlaczego nie ma Cię w tabelce? Borówka gratulacje :) ... wydaje mi sie ze im pozniej zabki tym lepiej :) nie trzeba dodatkowo czyscic i na dluzej beda ;) Lolli hmmm cieżko ... skoro nie jestescie wierzący do trudno zebyscie chrzcili Lennoxa ... a swieta? nie obchodzicie swiat bozego narodzenia ani wielkanocnych...? ... a Nadia jest ochrzczona? ... jesli tak to pojdzie pewnie do komuni a Lennox jak bedzie wiekszy tez bedzie pewnie chcial, bo wszystki dzieci razem, bo ladnie ubrane, bo prezenty... przemysl to dobrze ... dobrze ze mieszkasz w Anglii bo w Polsce to nie byłoby za ciekawie ... a juz niedlugo w ... Holandii a tam to juz zupełnie inaczej ... to jak kraj oderwany od rzeczywistości ;) Kamila_b jak Majeczka?... no i jak Ty sie masz? Kamila26 jak Olimpia?... a tak w ogóle to miałam Cię kiedys zapytac dlaczego takie imię? ... nie że nieładne, podoba mi sie :) ale nie znam nikogo z takim imieniem... ide do kuchni poki Mikolaj spi :) miłego dnia dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×