Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Gość Cherry76
Zastanawiam sie czy lepiej wziasc do szpitala koszule czy pizamke? Jakos z tymi koszulami mam problem, nic mi nie pasuje :(, czy w szpitalu daja jakas koszule? Jak robilyscie mamusie doswiadczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny!!!ja tu 1wszy raz rodze i martwie sie,ze nie wszystko wezme noi nie wiem na co tu pozwalaja itp.no i do lester mamy jakies 40 minut drogi autem takze nie chcem zeby maz po cos jezdzil z dwojka dzieciakow prawdopodobnie,chyba ze sie zacznie jak danus w szkole. co do karmienia piersia to ja na zadanie karmilam,po jakis 3mies sie unormowalo.a nieraz dziecku chce sie pic czy cus to co mam nie dac no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
Dzieki Anecia, koszulke juz kupilam, a w pidzamke zaopatrze sie w weekend, maz mnie stresuje, dlaczego jeszcze nie jestem gotowa. Masz juz spakowana torbe? Czy wysterylizowany smoczek moze lezec w torbie 4 tyg? Potrzebna mi bedzie buteleczka lub odciagacz do pokarmu? Chcialabym zostac w szpitalu ok 24h, chyba bede sie bala wysc wczesniej z takim malenstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny, ja wciaz 2 w1 dzisiaj, ale mam wizyte u poloznej o 13-chyba na tenm masaz szyjki macicy. U nich to juz tydzien po terminie, ja bardziej wierze polskiej gin wiec termin byl dla mnie na wczoraj. Tak czy siak malemu sie nie spieszy :-) A rano mnie taka fajna niespodzianka spotkala. Zamowilam na ebay na wszelki wypadek zestaw do odciagania mleka-po tym jak sie Was radzilam. I tak mam nadzieje, ze karmienie piersia mi wyjdzie. Babeczka dorzucila podgrzewacz do butelek, nakladki na piersi, nowe smoczki i....spora maskotke krowy na pol kartonu.To chyba miala byc metafora mleczarni wg wloskiego poczucia humoru, bo jest Wloszka. Ale mi dobrze dzien sie zaczal i wesolo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry mam juz w torbie w sumie wszystko mam taka nadzieje,ze nic nie zapomnialam:( a smoczek wypazony moze lezec!pozniej oplukasz woda przed podaniem dziecku,a nawal pokarmu bedziesz miala w 3ciej dobie dopiero,takze odciagacza narazie nie bierz,ja nawet nie kupilam nie bardzo mi sie przydal,jak mialam wiecej pokarmu i mnie bolaly piersi to sama naciskalam zeby upuscic troche pokarmu,jak poczulam ulge to konczylam i juz;) czerry porod w 38tyg to porod o czasie takze moze to byc i 2tyg,a brzusio ci sie obnizyl?bo mi tak,jakos tydzien temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Frugo ja jestem tego zdania co Monis, uwazam ze jesli karmi sie piersia to trzeba karmic na zadanie bo przeciez nie wiesz ile zjada Twoj malec, chyba ze jakos na minuty mozna wyliczyc... co innego jak maluch je butle, wtedy rutyna karmienia wchodzi bardzo łatwo w zycie ... u mnie szybko bylo karmienie na godziny ale nie u 2tygodniowego maluszka, chyba miesiac trwal cyrk typu CO ON CHCE? :o jejku jak sobie przypomne to koszmar, ja z mezem i maluch, nie mielismy pojecia co i jak ale dalismy rade ... ale kłócilismy sie czesto i teraz tez tak bywa :( Mikolaj odwrócil nasz swiat do góry nogami, wprowadził konflikt do naszego związku i nie mogę sobie poradzic zeby to zlikwidować :( - mialam napisac o karmieniu a skonczylo sie żaleniem :o Mikołaj prawie caly czas je co ok. 3 godz. tylko ilosc sie zmieniła, chociaz byl etap ze jadl 4 razy w ciagu doby a nie 5 ... rob jak uwazasz :) powodzenia Frugo :) Anecia nie bierz szczoteczki, weź tylko to co najwazniejsze, ubrano (body i spioszki, czapeczke i rekawiczki bawelniane zeby sie maluszek nie podrapal) pieluszki, jakis kocyk i recznik dla maluszka (chociaz jak nie bedziesz miala to pewnie Ci dadzą) ... jesli okaze sie ze bedziesz dluzej to mąż Ci dowiezie :) nie przesadzaj z bagazem bo moze byc, tak jak u mnie, malo miejsca wokól łóżka ... trzymaj się :) już czuje Twoją niecierpliwość i rosnące napięcie :) ja to chyba przezywam ten Wasz czas oczekiwania niemalze jakbym sama miala rodzic... a Mikolaj siłuje sie z pałąkiem od maty bo nie moze odwrócic się na brzuszek :) ... zaklinowal sie ... dziwie sie ze jeszcze nie krzyczy albo nie piszczy :) .... ale widzi mnie i usmiecha sie :) :D to mały Zbój ;) ... wiecie co ... posluchalam dziewczyny ktora doradzila mi schowac zabawke na dzien i wyjąc na nastepny ... powiem Wam ze dziala, achowalam mate na dwa dni i dzisiaj wyciągnełam Mikolaj bawi sie jakby pierwszy raz to widzial ... :) Cherry artykul o wit.D - bardzi ciekawy, moze w koncu Brytyjczycy zrozumieją ze nie sa krajem gdzie jest wystarczajaco slonca, zwlaszcza w okresie listopad-marzec i zaczną podawac D3 :) Kamila_b buziaki dla rozbójniczki Majki :) miłego poranka zycze mamom i brzuchatkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Anecia myjesz maluszka tym czym chcesz i robisz tak jak uwazasz... dokładnie tak jak napisała Borówka :) Cherry wez koszule rozpinaną na górze zebys mogła karmic piersi, jesli planujesz ... koszule albo cos typu koszula dostaniesz tylko do porodu ... nie przejmuj sie bo tutaj kazda pacjentka jest odgrodzona parawanem i nikt nikogo nie widzi chyba ze sobie odsłonisz :) ... u mnie tak było :) to duzy konfort :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Oleniga🌼 kocyka nie spakowalam!Oleniga nie martw sie konfliktami my tez tak mielismy jak daniel sie nam urodzil niby znalismy sie 2lata,ale to prawda dziecko jak juz sie urodzi to wywraca swiat do gory nogami,dacie rade,jestescie starsi od nas ja mialam 20lat jak sie synus urodzil maz 2lata starszy jakos sie dotarlismy i teraz lepiej byc nie moze,dzici nie wiedza co to podniesiony glos w domu,my tez sie nie klocimy,lepiej wyjasnic sobie wszystko,spokojnie powiedziec co lezy na sercu,a nie wykrzyczec,albo z pretensjami wszystko sie pomalu ulozy;) poki pamietam to ide wlozyc ten kocyk;) a torbe mam ta na kolkach,jak bagaz podreczny,musze pozabierac jak najwiecej bo szpital oddalony od domu o jakies 40minut,ubranko na wyjscie i fotelik dam do samochodu jak bede jechac sie rozdwoic bo znajac mojego meza...zapomni;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monis , Oleniga ja uważam dokładnie tak jak Wy.Karmię Hanię na każde żądanie i nie zamierzam tego zmieniać puki co,a potem samo się unormuje.Napisałam tylko co pisze w tej książce żeby pokazać że rutyna u takiego maluszka i jeszcze na piersi jest według mnie nieosiągalna. Fakt że czasem (np.wczoraj) nie mogę zrobić nic, zupełnie nic no ale przecież to nie będzie trwać wiecznie. No a dobrych rad wychodzę z założenia dobrze jest wysłuchać zawsze przecież to i tak od nas zależy czy je wprowadzimy w życie czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wzielam body,pajacyki po 3sztuki,rekawiczki niedrapki,skarpetki,pieluszki tetrowe 2,10 pampersow,czapeczke,husteczki nawilzane do pupci,wlasnie nie wiem co z recznikiem dla dzidzi,sobie wzielam 1maly,1 duzy recznik koszule rozpinana,pidzamke,kosmetyki-szczotka pasta,krem,mydlo,antyperspirant bezzapachowy,kapcie,klapki do kapania,stanik do karmienia,podklady,majtki,jeszcze dodam wode mala mineralna.i chyba to wszystko,moze jakies krakersiki na przekaske. ale sie denerwuje!!!niedlugo zobacze czy to pisiorek-kolejny;) czy cipcia hihi,a moj brat ma miec synka w maju,a w lipcu meza siostrze ma tez sie 2gi synus urodzic;) narazie same chlopaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
Anecia, brzuszek jeszcze wysoko, na ile przed porodem powinien sie obnizyc? W nocy mam bole brzucha dosc moce, czy to skurcze przepowiadajace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cherry nie bierz zadnych butelek i smoczkow do szpitala, wszystko Ci dadzą :) ... a co do pidżamki ;0 ... jak masz rozpinaną to jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i posta mi wcielo bo internet sie zawiesil:( cherry na jakies 3-4tyg przed porodem sie obniza,ale niektore i 5tyg chodza,a brzuch z adaskiem mnie pobolewal na jakies 2tyg przed,z 1wszym nic nie mialam zadnych boli,lekko mnie pobolal na dzien przed porodem,teraz juz tez przepowiadajace mam w nocy tylko w dzien raz mnie wzielo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale smoczek dla dzidzi mozesz wziasc Cherry :) jak najbardziej polecam, tylko chodzilo mi o smoczki do butelek zeby nie brac i butelki tez sa niepotrzebne :) ... Frugo musze lekko sprostowac ze karmie Mikolaja co ok. 3godz. ale to tez jest na rzadanie, nie daje mu butli jesli nie jest glodny :) Mikolaj najlepiej spi na rekach, jak go odloze to spi krocej niz na rekach ... co robic? wnocy zasypia sam w lozeczku a w dzien nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Anecia ... oby sie ulozylo, jestem pelna nadziei bo to dobry czlowiek tylko ja nerwusem zobilam sie po porodzie ... jestesmy juz razem jakies 6lat a malzenstwem niecaly rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia jestes przygotowana na medal :D ... wez recznik dla dzidzi chyba ze szybko wrocicie to nie bedzie potrzebny :) i jakas przekaske tez wez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!!!!!!!! Widze ze brzuchatki spakowane i gotowe do szpitali :) fajnie ze piszecie co trzeba zabrac :) bo wszystko notuje :) Aga Uk ciesze sie ze cos pozytywnego sie zdarzylo :) bo malo jest tych pozytywow czasami :) Milo zobaczyc ze ktos ma usmiech na twarzy :) Z ta rutyna....fajnie ze podjelyscie taki temat :) juz przed narodzinami bede wiedziala ze nie mam sie czym stresowac jak na czas wszystko nie bedzie. Wszedzie gdzie tylko przeczytasz pisza....ze musi bys wszystko rutynowo. Mam pytanie z innej beczki :) troche osobiste ale w superdrug nikt nie umial mi odpowiedziec wiec moze Wy bedziecie wiedzialy :) Chcialam kupic zel Durexu, poniewaz mam problem jestem sucha jak pustynia nawet jak naprawde mam ochote i nie wiem czy spowodowane jest to ciaza??? ale nie wiem czy tez zel jest bezpieczny??? moze bedziecie umialy odpowiedziec??? wielka buzka :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co moj alex zrobil!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wy...przyl sie razem z siedziskiem!!!!!!! nie wiem jak on tak mogl potrafil i sile znalazl ze wychylil sie do przodu!!!!! az sie przewrocil za poszlam tylko po mleko dla niego do kuchnie. plakal z 15 minut teeraz jeszcze pojekuje troszke,ale raczej nic mu sie nie stalo bo zmacalam nosek raczki i nie placze ze go boli jak dotykam, wiecej sie przestraszyl raczej!! ehhhhhhh ale padl prosto na twarz i raczki a przypiety byl wiec wszystko na niego. musimy cos tam podlozyc zeby sie nie bujalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedzie dobrze Oleniga,jak dzidzia przychodzi na swiat to wlasnie wtedy ludzie sie naprawde poznaja,jak bedzie 2gie to juz inaczej bo bedziecie wiedziec co i jak robic;) oleniga ja tez tak mialam z danielem ze spal tylko na rekach w dzien,wiec bralam pieluche tetrowa i mu przykladalam kolo buzki,mozesz tez odkladac go jak sie obudzi to spowrotem go uspac i tak w kolko,albo jesli na sofce czy na lozku mozesz sie kolo niego na chwilke polozyc zeby dobrze zasnol,kolezanka tez swoje usypiala w wozku. to ide doloze ten recznik dla dzidzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cherry76
Arvena, musialas sie przestraszyc niezle. Dobrze, ze z malym ok :) Oleniga, wlasnie mialam na mysli smoczek uspokajacz :), no i reczniki tez trzeba wziac, hmmm, chyba mi walizka na kolkach potrzebna?? Tyle sie nazbieralo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki!! Wszystkiego Najlepszego dla Eli i Aneci🌼!!!spoznione ale szczere:-) Oleniga dalam imie greckie obu swoim corkom gdyz podobaja mi sie greckie imiona.Olimpia bylo to imie nad ktorym sie zastanawialam jak urodzilam Nikole i niewiedzialam ktore jej imie dac czy Nikola czy Olimpia?dalam jej Nikola no i teraz majac druga corke nie pozostalo mi nic innego jak dac imie Olimpia:-D Moja Olimpie wysypalo na twarzy ma duzo krostek ale oni mowia ze to normalne ale dla mnie nie jest bo jest ich coraz wiecej.Cale czolo wysypane i boki policzkow juz nawet z tylu na glowie ma.Co robic?HELP!!!!Wiecie moze czy masc Alantan moge jej smarowac na buzie? Dziewczyny trzymajcie sie juz niedlugo bedziecie mialy swoje skarby!! Anecia ale szybko polecialo co?Niedawno ja pakowalam torbe a teraz ty stoisz przed tym zadaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam! co do rutyny to u nas jedyna rutyna na poczatku byla wieczorna kapiel, pozniej karmionko i nyny.chodzi o to zeby dziecko wiedzialo ze po wieczornej kapieli jest inny sen, w sensie nie ma zabawy jak sie obudzi itp.i trzeba grzecznie spac do rana :) troszke pozniej rutyna sama sie wprosila bo rano zaprowadzalismy nadie do szkoly, spacerek, pozniej do domku, pozniej znowu po nadie.w pewnym momencie Lennox chodzil spac w ciagu dnia dokladnie o tych samych godzinach! troche to nawet trwalo, dopoki nie zaczela sie jazda z zabkami :) teraz rutyna polega na podawaniu posilkow o tej samej porze dnia ( w sensie rano sniadanko, popoludniu obiadek, wieczorem owocki a przed spaniem mleczko) no i kapiele wieczorne (chyba ze sie za przeproszeniem obsra jak stad do chicago to w dzien tez sobie strzelimy kapiel :) arvena nie martw sie upadkiem tylko uwaznie malego obserwuj czy nie zachowuje sie podejrzanie. Lennox zaliczyl juz 3 upadki z lozka ( po pierwszym ma troszke splaszczony kawalek czaszki na potylicy ale mam nadzieje ze kosci jeszcze sa miekkie i mu sie odksztalci :O )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ i Alex miał przygodę!nie ostatni raz w życiu na pewno.Najadłaś się strachu, arvena. Ola ma taki sam leżaczek jak Alex, i wychyla sie z niego w różne strony, zwisa, próbuje dostać zabawki z podłogi, nie położy sie już w nim za nic. Muszęto przystopować. kurcze ale jak Alex to zrobił?!przecież tam na dole sa dwie nakladki ktore blokują bieguny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz po poloznej i tym \"masazu\" szyjki. Efektow na razie zadnych poza tym, ze prawie zwymiotowalam pozniej w tesco. Mam sie stawic do szpitala we wtorek wieczorem na wywolanie i juz tam zostaje. Wczesniej niestety wszystko pozajmowane. Niulek25 - ja uzywam KY Jelly w razie potrzeby i uwazam, ze jest calkiem dobry. Ja tez ciesze sie, ze zajelyscie sie pakowaniem, sprawdzam czy czegos mi nie brakuje :-) Pozdrawiam Was i milego popoludnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arvena4- dzieci sa niesamowite moj James tez mial pare przygod w swoim zyciu pierwsza spadl z lozka, kolejna najgorsza dla mnie w lato jeszcze nie umial chodzic, czolgal sie po podlodze i bawil sie pileczkami nagle zaoczol chisterycznie plakac podnosze go z ziemi a on w buzi na jezyku osa i sie rusza..... panika mnie ogarnrla zlapalam malego pod pache 2 reka wyciagnelam mu ose zabilam ja i na pogotowie zaddzwonilam myslalam ze go ugryzla bo sie darl w niebo glosy ambulans przyjechal w kilka minut wzieli mnie do szpitala badalo go 3 lakarzy i stwierdzili ze go jednak nie ugryzla bo nie ma nic napuchnietego i wszystko w normie.....ufff tak sie balam ze plakalam razem z nim bo niewiadomo czy takie dzieciatko nie ma uczulenia. nastepnie przewrocil krzeslo a noga od krzesla zrobila mu sliwe pod okiem, no i spadl ze schodow a zadrapan i siniakow nie licze....:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze znalazl tipsa ktory mi odpadl przy sprzataniu i go polknol stanol mu w gardle i sie zaczol dusic....dobrze ze chodzilam na harcerstwo i mam skonczony kurs 1 pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis to niezle przygody zaliczyliscie!:D my poki co \'tylko\' 3 upadki z lozka i zderzenie z miotla kt na chwile oparlam o sciane zeby wywalic smieci do kosza, lennox akyrat byl w bouncerze i jak miotla sie obsunela to prosto mu pod oczko :O myslalam ze maz mnie udusi!aha no i raz siedzial sobie na kocyku i sie bawil, ja sie na chwile odwrocilam a on...pach prosto na buzke.ale bylo ryku, na szczescie nic sie nie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×