Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Niulek co to jest to...tantum rosa????i do czego??o ranyyy ja dla siebie do poodu i po kupilam podpaskie majtki jednorazowe podklad,krem na piersi i wkladki sulikonowe jak bedziesz miala chwilke PROSZE!!napisz mi co jeszcze dokupic i jakie leki dla dzidzi bo z tego to jeszcze nic nie mam:(:(:(bo nie wiem co kupic?? EmilciaWakefield MATKO!!!!!!!!!!!!co za koszmar przezylas!!!!!!!jezu jak tak mozna dzidzi lac??!!ja bym zglosila cos takiego..nie wiem policja,counsil??ale oczywiscie anonimowo ze wzgledu na swoje bezpieczenistwo...kurcze strach ale te biedne dzieciaczki!!!!!!!jezuuu nie wiem co w takim przypadku zrobic ale to sie moze zle skonczyc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje tylko, ze ciagle nic czyli ciagle w dwupaku troszke przerazona jestem jutrzejsza wizyta u poloznej, bo wspomniala ostatnio, ze jak nie urodze to bedzie masaz czy ktoras z Was to miala? pomoglo? GaGa, co u Ciebie? Niulek, jeszcze raz gratuluje slicznego synusia, szczesliwa mamusiu:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, poniewaz spac nie moge (a jestem padnieta:() i zalaczylam komp to pomyslalam sobie, ze napisze o promocji, ktora widzialam wczoraj w Boots\'ie a mianowicie maja pampersiki - 3 paczki w cenie 2 i tak np. nr2 62szt x 3 = 186 pieluch za ok F18 albo nr3 64szt x 3 -192szt tez za ok F18 nie wiem czy to super okazja, bo jakies pampersy mam, ale nie sledze cen, ale Wy, mamusie, na pewno wiecie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry, ja nawet na kawe nie mam sily bo Franek cos ostatnio budzi sie w nocy i marudzi, nie powiedzialabym ze jest glodny ale po prostu marudzi-budzi sie,placze, szuka smoczka a juz wlasciwie spal bez niego, wsadzam mu i jest spokoj na...2 minuty i tak w kolo macieju...:( -moze ta zabki. Przemarudzil tak do ok.3 w nocy a wstal przed 6 wiec wcinam paluszki z woda mineralna ;) i zmykam za chwile spac. JennaS-ja mialam masaz w srode a dopiero w niedziele Franke sie urodzil,chyba 10 albo 11 dni po terminie wiec nie wiem czy to pomoglo czy raczej to juz On sie pchal :) A co bezsennosci to ja tez tak mialam pod koniec w nocy,ale staralam sie zwykle spac wieczorem-tak od 19.00-23.00-wtedy latwo mi przychodzilo wpasc w gleboki sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek!! niulek gratulacje, ja tez musze sie uaktualnic, Weroniczka urodzila sie 14go lipca, jak bede miala cwile to poszperam w tabelce i opowiem jak u nas z porodem we wodzie w domu poszlo. ale news na dzis to GaGa na porodowce. o 3 nad ranem odeszly wody i ma skorcze co 3 minutki!!! powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG.. Emilcia Musialas czuć się tam strasznie Pewnie się boisz, ale myśle, że trzeba by tą kobite zgłosić do socjalnych, bo ona dzieci zatłucze Tutaj surowo się karze takie matki, więc zadzwoń np do lokalnej policji i zapytaj gdzie możesz ją zgłosić !! Koniecznie U nas w końcu wyszedł wczoraj 3 ząbek.. ale mało tego, bo wyraźnie widać że trzy następne też już lada dzień się przebiją i będą aż cztery u góry. Może biedne dziecko będzie miało trochę ulgi Czarolinda Gratulacje 🌼 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kobitki :) nie mam polskich znakow brrrrrrrrrrr :O Anecia dziki za troske juz wszystko opisuje Hania miala wczoraj 3 dzien goraczke i dostala wysypki,poszlam do GP a ten ........... (niech kazdy wstawi co chce) stwierdzil,ze nic jej nie jest i ze to tylko infekcja :O pytam wiec skad ta wysypka,przeciez dziecko jest cale w malenkich krosteczkach,az bordowe,a on mi na to ze to od infekcji :O zalamalam sie bo zrobilam sobie po raz N-ty wycieczke do przychodni,spytalam czy przepisze nam jakies leki,a on oczywiscie,ze nie widzi potrzeby - no to mnie zdendowal na maksa,mowie mu dziecko ciagle placze,odmawia jedzenia i picia,goraczkuje a ja mam sie przygladac i czekac,tylko na co ? na to szaman ze stoickim spokojem mi odpowiedzial ze owszem mam obserwowac i podawac calpol :( a na odchodne pocieszyl mnie,ze nie musze sie martwic bo to na pewno nie jest swinska grypa :O Po poludniu rozlozylo dostalam goraczki (39 stopni) i w ogole czulam kazda kostke i miesien,maz musial przejac dowodzenie w domu :) dzis ze mna juz lepiej,choc mam przeczucia ze to nie koniec i ze po poludniu znowu bedzie gorzej:( za to nie wiem co myslec o Hani nadal goraczkuje,nadal wysypana wydaje mi sie ze nawet gorzej niz wczoraj :O czekam do popoludnia i jak nic sie nie zmieni to pojedziemy do szpitala. czarolinda gratuluje🌻 Weronika sliczna GaGa powodzenia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mamo Frugo tak mi cie szkoda ciagle cos:( moze rzeczywiscie to nic takiego,ale jak sie martwisz to chetnie podam ci nr.do polskiej lekarki moze telefinicznie ci cos poradzi,pisz na gg jak cos:) mi83 Amelka podobnie jak Hania smieje sie,obkreca wokol wlasnej osi:)a karmisz piersia?podajesz juz jakies stale pokarmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo-trzymaj sie, mam nadzieje ze to nic powaznego. Niestety to jest minus tego kraju-opieka lekarska. Ja jeszcze jakos znam sie na lekach i w wiekszosc przypadkow udajwe mi sie wyperswadowac swojemu GP co ma mi przepisac. Ostatnio najpierw uzywam wstawki: ale Pan schudl, wyglada Pan fantastycznie :D a potem jade z litania tego czego potrzebuje dla calej rodziny a lekarz szczesliwy, ze zalatwia 3 osoby za jednym zamachem ;) Na razie nie odmowil. Obawiam sie tylko co to bedzie gdy cos powazniejszego sie przyplacze.... Jak sie ma jakies spore watpliwosci to lepiej na A&E jechac. Ja mam jeszcze metode, ze jesli cos sie dzieje poza godzinami pracy GP to dzwonie do morfa doctor-umawiam sie a jak mnie pozbeda to po drugiej stronie mam szpital z A&E i ide tam-zawsze to jakas nadzieja na inna diagnoze i lepsza pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi83, dziekuje za pamiec. Czytam troche kafeterie ale niestety, coreczka potrzebuje mojej uwagi w coraz wiekszym stopniu, wiec nie udzielam sie juz tak czesto. Sarunia rozwija sie super, przekreca sie na boczki, wybiera zabawki ktorymi chce sie bawic, no i oczywiscie wszystko laduje w buzi. Teraz bylismy 2 tyg w Pl i Sarunia zostala chrzescijanka, wiec babcie spia spokojnie :) Mowisz, ze mieliscie dopiero 1 szczepionke i mozna zrobic taka duza przerwe? My mielismy dzisiaj 3cia ale nie poszlam na nia, poniewaz Sarunia ostatnio kaszle, moze ja przewialo jak wysiadalismy z samolotu. Oni tutaj pewnie zbagatelizuja ten fakt ale ja odczekam kilka dni na wszelki wypadek. Moja mala bardzo zle znosi szczepienia, ostatnio plakala 2h az ochrypla i zasnela. Dla mnie koszmar. Podajesz Hani jakies stale pokarmy? Ja postanowilam zaczac jak skonczy 20tyg. Wlasnie jestesmy na etapie poszukiwania krzeselka do karmienia. Nadal tez sciagam dla niej mleko plus podaje jej sztuczne pol na pol. Poza tym stwierdzilam, ze wybor kaszek i kleikow w Pl jest znacznie bogatszy. Napisz jak postepy u Hani. Dzieciaczkow nam przybywa, wszystkim mamusiom serdecznie gratuluje. Anecia, a jak Amelka? Dajesz jej cos stalego, czy tylko cycus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja juz sama nie wiem co mam myslec za dobrze nie jest,bardzo zle tez nie,odmawia jedzenia i picia wiec boje sie zeby sie nie odwodnila zaczelam myslec,ze moze to rozyczka,ale sam nie wiem wrzucilam na fotosika 2 zdjecia,zobaczcie moze ktoras z Was bedzie wiedziec co to i co z tym robic,a jak nie to szpital po poludniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo05 ja niestety nie wiem co to może być ale nasunęła mi się myśl o tzw, trzydniówce. Jesteś pewna, że to nie jest czasem to? Szukałam w necie o tym i wklejam krótki cytat. \"Głównym objawem trzydniówki jest wysoka temperatura. Gorączka pojawia się nagle i oscyluje pomiędzy 39 a 40 stopni. Trwa najczęściej trzy dni, ale zdarzają się wyjątki (1-5 dni). Wysokiej temperaturze może towarzyszyć łagodny nieżyt gardła i ucha środkowego, zdarzają się też drgawki gorączkowe, biegunka i wymioty (w przypadku dwóch ostatnich objawów wizyta u lekarza jest absolutnie konieczna, gdyż u tak małych dzieci odwodnienie organizmu może stanowić zagrożenie życia). Najczęściej jednak wysoka temperatura jest jedynym wczesnym objawem trzydniówki. Bezpośrednio po spadku gorączki na ciele maluszka pojawia się czerwona, grudkowata wysypka. Przypomina nieco wysypkę różyczkowatą, początkowo obejmuje górną część tułowia, potem rozszerza się na ramiona i nogi, czasem sięga też twarzy. Wysypka znika po kilku-kilkunastu dniach od momentu pojawienia się. Leczenie trzydniówki jest czysto objawowe i polega na podawaniu dziecku środków zbijających gorączkę (paracetamol lub ibuprofen, na ogół w czopkach). Choroba jest zakaźna, dlatego dziecko nie powinno mieć kontaktu z innymi, zdrowymi maluchami\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo to mi nie wyglada na rozyczkę. ale przypomnij sobie jak bylo z Hania czy wysypka pojawila sie wczesniej z a uszkami, na szyjce?przy rozyczce oprocz tego, zanim wystapi wysypka, dziecko przez 2-3 tyg jest marudne, odmawia jedzenia, pojawia sie chrypka. Nie wiem, moze sie mylę. Ola jak miala rozyczke miala wysypkę rowniomiernie na brzuszku, caly brzuszek byl wysypany a krostki takie same w wielkości. No ale ten caly gp juz moglby cie chociaz uspokoić troszkę jezelli to nic poważnego. sprobuj lekko nacisnąć krostki szklanaka i sprawdz czy bledna pod wplywen nacisku. jesli nie to martwilabym się. trzymam kciki oby szybko z tego wyszla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Pierwsze dni i juz wielkie klopoty :( Pomoooocy!!!! Bylismy w szpitalu dluzej bo maly uczyl sie jesc z piersi....i do wczoraj wszystko bylo ok...oprocz bardzo obolalych piersi :( Urosly mi do ogromnych rozmiarow i bolaly..no ale nie w tym problem... Maly chce jesc co pol godziny!!! w nocy Nakarmie go, przewine...nakarmie przewine i tak przez 4-5h!!! NIe wiem co robic :( Czy nie mam pokarmu?? juz myslalam ze polece po formule...ale tak bardzo chce karmic :) Pomozecie mi prosze...dodam ze piersi zrobily sie miekkie ale mleko plynie...czy mozliwe jest ze on jest ciagle glody?? czy moze uzywa mnie jako smoczka i moze warto podac mu smoczek??? Z bolu juz nie moge...ale nadal uparcie staram sie karmic...dodam rowniez ze ostatnio nakarmilam go o 9..spal do 11..nakarmilam go...i teraz po marudzeniu spi a jest 12.38. Dlaczego on ma takie fale jedzenia co pol h a pozniej tak regularnie co 2h? Blagam odpowiedzcie mi :) wielka buzka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niulek to tak jest ,wlasnie szwagierce tez to tlumaczylam,ale ona przechodzi na formule.wiec Kubus traktuje cie jak smoka po okolo6tyg sie unormuje,mozesz mu podawac smoka,i co 2godziny piers.pij duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niulek w nocy pokarm jest najtłustszy najtreściwszy to mały dzień nadrabia w ten sposób ;) mi też tak wisiał na cycu, spróbuj karmić na leżąco bo się wykończysz. ja na początku zasypiałam, nad nim potem kładłam sobie dziecko w łóżku na płasko, wyciągałam pierś on sobie jadł a ja spałam Jeśli chcesz karmić to innego wyjścia nie widzę, trzymaj się, dasz rade! możne dziewczyny znają inne sztuczki, mój już po 2 gim tygodniu jadł tylko 2-3 razy w nocy, Twój też się przestawi i da mamusi wyspać 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny 🌻 wlasnie wyprobowalam smoka!!! i zadzialalo!!! umial zlapac i ssal :) oby to pomoglo, bo nie wiem jak dlugo moge zniesc taki bol :( co dwie h one sie jakos regeneruja i jest ok ale co pol h...to masakra :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borwowka u nas sie zaczelo od twarzy na 100% ale czy od uszy, no nie wiem teraz ma na uszach,na wewnetrznej stronie dloni,na podeszwach stopek,sama nie wiem co o tym myslec pod szklanka sprawdzalam i czesc znika,ale czesc zostaje nadal widoczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo a moze to ospa ?? jezeli to szybko wyszlo to moze byc.. ale nic nie pisalas ze sie biale te plamki robia moze to tez byc alergiczne chcialas jechac do szpitala, to dobry pomysl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sorka ze sie wtracam ...apropo uczulenia ...warto sprawdzic pod katem szkarlatyny....czasami sie zdaza samoistnie ...wysypka wlasnie na wewnetrznych czesciach stop i rak ..plus zagiecia ..pod kolankami itp...plus czerwony jak wisienka jezyk plus leciutki bialawy nalot po jakims czasie..ogolnie goraczka ..wysypka bardzo drobniutka jakby lekko przezroczysta ...faktycznie jakby szkarlatna.....warto sprawdzic ...tez mieszkam w Uk..a moja corka przeszla szkarlatyne na woisne tego roku...lekarz stwierdzil wirus gardla i zgadnijcie??? paracetamol!!!!...po dwoch dniach poszlam sie z nim klocic ..bo bylo coraz gorzej...przyznal mi racje ..wykonal wymaz z gardla i okazalo sie szkarlatyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym kraju niestety trzeba sie o wszystko z lekarzem klocic((((( i wszystkie symptomy chorobowe dopasowac sobie sameu((((mam nadzieje ze z Twoim maluszkiem okaze sie ze to nic powaznego ...ale lepiej dmuchac na zimne z takimi malenstwami...powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) anecia, cherry:) ja już Hani nie karmię piersią bo zwyczajnie odmówiła..walczyłam z nia, ale to było bezsensu i teraz pije formułę z kleikiem ryżowym, zeby jej się tak nie ulewało.. Dawałam jej juz deserki i kaszkę owocową i takie breakfast dla maluchów(z bananem i brzoskwinią). Wszystko je pięknie i nic jej nie jest, więc powoli będę wprowadzać nowe rzeczy..co mam ją samym ryżem paść:-P Cóż każdy dziecko jest inne..Adasia karmiłam i dopiero od 6mca zaczął dostawać inne rzeczy, a Hanutka zarządziła inny rozkład.Byle by dalej była taka zdrowa:) cherry- co do szczepionki- widać można bo my dzwonilismy do wydziału czy czegos takiego takiego i sami powiedzieli, ze we wrzesniu, a następna w pazdzierniku..ale bidna 7mcy będzie miała i ta po3 szczepionka brrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi83, ja postanowilam poczekac do 20tyg, chociaz wyraznie samo mleko przestaje jej wystarczac, zostalo raptem 1,5 tyg. Zastanawiam sie na formula, do tej pory karmilam ja piersia i organic babynat ale jest dosyc drogie. Zastanawiam sie nad Hipp, czy ktos stosowal te formule? To super, ze Hania ma apetyt i ladnie wszystko je. Zaczynalas od kleiku ryzowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry- ja uzywałam hippa- Adas pił i nie mialam zastrzezen, Hani tez pewnie bedziemy dawać. Szczerz- hipp tani i wcale nie widzialam różnicy między nim a np cow&gate, heinzem- bo tez czasem kupowalismy.. Hania pije heinza( bo kupujemy kartonik za 29p, więc bardzo sie oplaca i super wygodne) a do tego pure organic rice tez hainza( stosowalam tez kleik kukrydziany, ale teraz nie mam czasu jechac do pols. sklepu). Pewnie jakby byl problem musialaby specjalnie mleko dobierać, ale do dzieci mam szczęście- oboje bezproblemowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc frugo i jak?byliscie w szpitalu? mi83 szkoda,ze nie karmisz piersia,ale niektore dzieci sa takie,ze nie chca cyca,cale szczescie,ze mi sie udalo 3ke wykarmic:) mleko z heinz?nie wiedzialam takiego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×