Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

Help!!ja juz sie poddaje,moje dzidzi od wczoraj rano nie zrobilo wiecej kupki:-(,i placze i sie prezy i nic.juz wszystkiego prubowalam chyba,proszek troisty,koperek,masaz brzuszka.widac ze brzuszek go boli,ale mimo wszystko doi cyca ,troche spi,robi siusiu i puszcza baki.MOZE WY COS KOBIETKI DORADZICIE??????w ostatecznosci zadzwonie do szpitala na labour ward,bo w sumie nie mam wlasnej midwife i telefonu do niej w razie czego,a dzisiaj mam wizyte domowa ale ona moze przyjscv dopiero wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek!!! gosiulka nie martw sie noworodki i niemowlaczki tam maja,albo co przebieranie to kupka,albo 2dni nic bo caly pokarm sie wchlania,nie ma co panokowac,jego uklad trzwienny jeszcze dobrze nie dziala i jeszcze nieraz tak sie zdazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla29
dziewczyny mam pytanie na temat macierzynskiego. Ile go jest tak naprawde,bo niektorzy mi mowia,ze teraz przedluzyli do roku(platny),ale w papierach z pracy wydaje mi sie ze pisze ze pol...chyba,ze nie rozumie dobrze. i jezeli dobrze rozumie to wynika z nich,ze przez pierwsze 6 tyg jest platne 90% pensji,a nastepnie 4,5 mca te 212£ i na tym koniec.Mam prawo wziac dodatkowe 6 m-cy,ale jest bezplatne...? Czy tak jest? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm,212£ tez bym chciala,ale raczej to niemozliwe,maciezynski to 117£ tygodniowo(pierwsze 6 tyg 90% ,nastepne 33 to 117 tygodniowo).ja pobralam dopiero pierwszy miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucilla29
no tak pomylilam sie,masz racje Gosilka24nie 212 tylko 117£ :) czyli w calosci to jest 39 tyg.platnego? ok,dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz wlasnie opowiada maksowi bajke o czerwonym kapturku a ja sie turlam ze smiechu, pomijajac bledy jezykowe, jak \"ptaszki spiewali\" itd normalnie szkoda ze go nie nagrywam... zaczelo sie tak: babcia mieszkala w lesie i miala wnuczke, ktora nazywali czerwony kapturek, bo wszedzie lazila w czerwonym kapturku: do szkoly, do kibelka, nawet w nim spala. ale to nie tak ze miala zolte papiery, po prostu lubila czerwony kapturek... a dalej jeszcze fajniej :D skad on zna takie slowa! zolte papiery... heheh bajka robi sie szowinistyczna, maz jest wyraznie po stronie wilka! oj, chyba sie osmarkam, jak mowi mama eli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, Mamy stosujace infacol prosze o pomoc. Nalezy go podawac przed kazdym karmieniem, czy jesli w ciagu 1,5 h karmie 3 razy to musze podawac dawke przed kazdym podaniem cyca, czy np tak jakby przed głównym karmieniem poprzedzajacym sen. Pytam bo moja mała duzo i czesto je wiec nie chcialabym jej za duzo podawac tego infacolu. acha, czy ktoras mama miala problem u dziecka z przepuklina pepkowa? Mojej juz prawie odpadł kikut i widze ze wystaje z pepka cos jakby prosty kikut rozowy o dlugosci okolo cm. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny jakie skremy uzywalyscie w czasie ciazy zeby nie miec rozstepow???co byscie polacaly ????czy mozna robic mikrodermabrazje ??? i czy mozna malowac wlosy ??? buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
microdermabrazja jest raczej niewskazana w ciazy,a malowanie wlosow na poczatku ciazy stanowczo odpada bo plod sie wtedy ksztaltuje i jesli cos ma mu zaszkodzic to wlasnie teraz.ja pod koniec ciazy juz farbowalam wlosy ale pomieszczenie musi byc bardzo dobrze wentylowane zebys nie wdychala oparow.A ztym cellulitem to tak roznie bywa,niektore kobietki stosuja rozmaite kremy i nic nie pomaga,a niektore nic nie uzywaja i nie maja rozstepow(tak jak ja:-) )A zeby rozstepy i cellulit zwalczac to przedewszystkim masaze rozbijajace ta odkladajaca sie w grudki tkanke tluszczowa(ale to mocne masaze a nie jakies tam smyranie tylka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola 25 - ja niestety ci nie pomoge, nie stosowalam infacolu i nie pamietam, co na ten temat bylo pisane :( sorki bardzo aga26londyn - mozesz zapytac polozna o farbowanie - mi powiedzieli, ze to stanowczo wykluczone do 14 tygodnia, pozniej, jesli farbowalam do tej pory to nie powino zaszkodzic. kremy na rozstepy - uzywalam roznych, ale najlepszy byl chyba zwykly nawilzajacy balsam na zmiane z oliwka. wazniejsze jest chyba to wcieranie niz specyfik (hehe, smyranie po tylku - tez mi sie podoba to okreslenie!!!!) mi sie rozstepy zrobily po porodzie. niewielkie, pare kropek nad pepkiem i na biodrach. wlasnie wysluchalam filmu kostiumowego, chyba na tvn. sasiadce pod choinke kupie aparat sluchowy, hehe. w tygodniu odsluchalam "krzyzakow" i "harry'ego pottera", wczoraj "mamma mia", dzis od rana "czterdziestolatek" lecial... szkoda ze nie ma wizji, haha! i jak w takich warunkach dziecko ma spac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola a twoja mala ma juz kolki czy podajesz bo dopiero zaczyna dzialac po paru dniach..? mojej malej odpadl pepuszke po 6 dniach i nic nie wystaje wiec chyba ok.. Dziewczyny a jak przychodzi HV to co ona robi sprawdza itd..? sorrki za takie pytania ale ja nie w temacie 1 dziecko. Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b. dobra jest maść fissan, z polski, uzywalam 2 ciąże- zero rozstepow, osoby ktore znam i tez uzywaly tego tez nie maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola podawaj przed kazdym glownym karmieniem. to ze dziecko jest przy cycu non stop to nie znaczy, ze je ;) . patrz zebi Hania nie uzywala Cie jako smoka, bo inaczej zeby ja uspokoic bedziesz musiala sie neglizowac w miejscach publicznych :D:D:D moja dwojka miala wystajace pepki po odpadnieciu kikuta, ktore sie calkowicie pozniej wchlonely. jak chcesz przeslij mi zdjecie na maila to Cie byc moze uspokoje :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my se byli na spacerku,fajna pogoda mrozno,ale slonecznie :) hehe smyranie po tylku,ja uzywam oliwki do smyrania;) ide szykowac obiadek!MILEGO DNIA:)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli jak mozesz to napisz o tym HV dziekuje :) a czy mozna podawac infacol zeby zapobiec kolka.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie hv powypelniala papierki, zostawila rozne namiary (na szpitale, baby clinic itd) i broszurki i poszla sobie, sluch po niej zaginal. nie wiem czy to zachowanie modelowe :) anecia, jak tam ta druga firanka? :D oleniga, jak pupka mikolaja? goi sie?? moja przyjaciolka urodzila dzis dziewczynke!! hurrrraaa!! ma teraz parke :) tylko chca ja nazwac dobrochna a mieszkaja w usa... hm... jak to spiescic? dobra? hm... ale imie fajowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HV to inaczej Health Visitor. wydaje mi sie ze to cos w rodzaju naszych polskich pielegniarek srodowiskowych. zaczynaja odwiedzac ok tygodnia po urodzeniu dziecka (w ciagu pierwszego tygodnia przychodza do domu polozne). tak przynajmniej jest u mnie. waza dziecko, jesli masz jakies pytania to Ci odpowiadaja na nie, jesli chcesz to pokaza Ci jak wykapac i jak pielegnowac niemowle.z reszta to samo zrobi polozna jesli ja o to poprosisz. poza tym tak jak pisala onyx: daja mnostwo dosc przydatnych ulotek, ogolnnie powinny tez sluzyc rada. niestety, z tego co mowia niektore dziewczyny zdarzają sie tez panie ktore nie bardzo wiedza co mowia lub po prostu nie wiedza nic... ja tam ze swoich jestem baaardzo zadowolona (no moze oprocz studentki, ktora zajela mi godzine i nie potrafila mi w niczym pomoc). ogolnie to przestaja przychodzic kiedy sama je odprawisz, przynajmniej tak jest umnie. kurcze onyx po prostu sama sobie dala discharge :D mi taki numer zrobila HV z Ela, ale zadzwonilam po nia i byla za tydzien z powrotem ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga26 - na rostepyy stosowalam rozne, z polski, np, AA, Mustela, Gerber, Galeanic. Fissan, brr, moze i pomaga ale ohydny w dotyku. Wyrzucilam. Rostepow nie mam zadnych, ale to rzeczywiscie roznie bywa. Moja siostra tez nie ma ani jednej kreski po ciazy. Ja duzo spacerowalam, moze to pomoglo ;) Ale warto sie smarowac bo skora sie wysusza i rozciaga. Codziennie. My po spacerze, bite dwie godziny po chaszczach, do tego maly spi teraz jeszcze w ogrodku, ale dzis juz mroznawo, ale slonce, a w polsce snieg i brzydko. Moj zaczyna sie slinic i gryzie piastki, czyzby juz zeby, ma 3, 5 miesiaca. pozdrawiam ps. dzis X Factor, hurra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc kobietki Mama Eli dziękuje za odpowiedz. Męzowi pogratulowałam jak najbardziej :)niech no tylko przyjdzie to pismo do domu i sprawdze kwote do zapłaty to mu pogratuluje jeszcze raz ! oj popamięta on te moje gratulacja popamięta :) Moja córka ma 3.5 roku.i bardzo lubi bajki oglądac.Swinka peppe na pierwszym miejscu oczywiscie.tylko ja jej nie pozwalam oglądac bajek z internetu.u nas to jest tak ze bajki są tylko z rana (mamy polską tv ) i na jedynce zawsze cos leci z rana dla dzieci a pózniej dopiero wieczorynke ogląda) chociaz jest cisza jak makiem zasiał podczas tego oglądania i moj męzulek to najchętniej bajki z internetu by jej puszczał albo te z ceebiebies.no i potem jestem ta zła bo nie pozwalam a tatuś to jest fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx, Twoje szczescie podobne do mojego na tym zdjeciu z halloween. hm ;) Czy ktoras wie co sie dzieje z arvena? Jak czytasz to sie odezwij, choc daj jakis znaczek, ze ok u Ciebie. buzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka przeslodki jest ;) a ile juz ma..? Dziewczyny ten infacol mozna podawac zapobiegawczo zeby nie bylo kolek..? nawet jak sie jeszcze nie pojawily..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×