Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

dziwczyneczki dunia urodziła syneczka o 13.35 waga 3700 wszystko spoko tylko bardzo zmęczona:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pcosowiczka moja lekarka mi dała namiar na te klinike ale myśle ze jak tam zadzwonisz i zapytasz co trzeba to ci powiedza bo babki sa super klinika tommed katowice zelazna dzieki za zyczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Podczytuje Was czasami ale nie mam weny pisania :) Dunia ❤️ 🌼 👄 serdeczne gratulacje :) czekamy na zdjęcia Duniątka :) Basiu wszystkiego najlepeszego z okazji imieninek :) a przede wszystkim tego najwazniejszego ❤️ U mnie nie zaciekawie juz pogodzilam sie z tym ze nie bede miec dziecka , niestety ale moje zdrowie nie pozwala na to by zostac mama - duzo by opisywac i nie chodzi tu o pcos. Wczoraj o maly wlos wyladowalabym na pogotowiu o 23 w nocy moje cisnienie gwaltownie skoczylo do 178/120 czul;am ze odchodze :( gdyby takie cos zdarzylo mi sie w ciazy - to nie jest do przezycia :( dlatego dzis rozmyslama caly dzien i wreszcie do mnie dotarlo ze mamą nie będe, przynajmniej nie zdołam :( przepraszam za smutki... Pozdrawiam wszystkie serdecznie odezwę sie za kilka dni :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
:D:D:D kolejny \"nasz\" dzidzius na swiecie:D:D DUNIU👄 wielkie gratuluacje🌻🌻🌻!super:D:D:D Basiu wszytskiego naj naj najlpeszego i przede wszytskim szybkiego dorobienia sie brzuszka;) U mnie nic sie nie dzieje- zaczelam prace-taka na weekedny bo na razie studiuje 2 kierunki :O ale zawsze pare groszy wpadnie:)i jakos sie tak uspokoilam troche psychicznie bo jakis czas temu mialam straszne stany depresyjne- musialam zaczac brac deprim:O moj facet cos gada ostatnio o dzieciach- wiecie powiem wam ze sie bardzo wystraszylam:(boje sie ze jak zaczne sie leczyc to mi sie nie uda szybko i sie tylko rozczaruje i zdoluje, a tak poki sie nie lecze w kierunku dzieci to zawsze mam ta nadzieje ze jak zaczne to szybciutko mi sie uda tak jak ja_biednej czy Oli:)dziwne troche co nie?!:P ale boje sie tego rozczarowania niestety...no nic ale zobaczymy jak to bedzie:) poki co jest w miare dobrze i tego bede sie trzymac:) Pozdrawiam Was wszytskie bardzo serdecznie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
A_psik o Boziu co ty wygadujesz!!!!! moze to masz na tle nerwowym takie skoki cisnienia!?!?! bo to nie jest normalne zeby mloda osoba miala takie wahania cisnienia!!!!badalas sie u specjalisty? u kardiologa? nie wolno sie poddawac, z tego co kojarze to nawet nie zaczelas faktycznego leczenia tzn. nie bralas lekow na owu wiec po co zawczasu sie zamratwiasz?!?! glowka do groy wszytsko sie ulozy i bedzie dobrze:)👄 Agdzie nasze ciezaroweczki?!?1wywialo pewnie na inne topiki:P ja_biedna- niebawem i ty sie rozpakujesz:D, Olu, Agnieszko, Berciu, Balbinko jak sie czujecie?!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia GRATULACJE NAJSZCZERSZE :D 🌼 🌼 👄🌼 🌼 !!! Priety, substancją czynną zawartą w glucophage jest właśnie metformina. Występuje pod postacią trzech nazw handlowych: Metformax (500, 850, 1000), Glucophage i Siofor. A_psik, czy Ty nie masz problemów z wydzielaniem andrenaliny? Są takie guzy, które charakteryzują się skokami ciśnienia. Chyba, że problem pochodzi od nerek. Skoro nie chcesz o tym mówić to nie musisz. Kobiety po przeszczepach rodzą dzieci, więc nie odbieraj sobie pochopnie szansy na macierzyństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestescie kochane, Wasze słowa wsparcia naprawde wiele pomagają :) czuje sie taka zagubiona, wczoraj po tym skoku dopiero jak przyszla do mnie mama i sie rozplakalam to nagle mi cisnienie opadlo do 100/50 dziwne ale boje sie tych skoków Repetyrtoium - ja sie boje zajsc w ciaze jestem starsznym nerwusem i juz nie jeden lekarz mi powiedzial ze to nerwica :( ale wczoraj mnie nic nie zdenerowalo. Pierniczku to nie tak chce pisac ale duzo by gadac na ten temat , czytalam juz o guzie chromochlonnym, ale mysle ze wykryliby mi go podczas TK nadnerczy 1,5 roku temu, a co do nerek to sama nie wiem kreatynina w normie jedynie kwas moczowy ponad norme :( bylam dzis u kardiologa i wiecie co mi powiedzial : \"ze tak sie czasem dzieje \" :o przepisal dodatkowe leki za 60 zl na obnizenie cisnienia a ja w ciagu dnia mam 100/60 tylko mam te skoki w nocy. I coz tu robic ???? Nawet mi ekg nie zrobil :( Jestem w dolku bo mam same problemy nie w glowie mi teraz dziecko naprawde bardzo sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia - GRATULACJE !!! Dużo zdrowia i uśmiechów Pisków, wrzasków i zabawy moc Radości z tupotu malutkich nóżek Łez szczęścia z pierwszego uśmiechu, ząbka, słowa i kroku Porozrzucanych wszędzie klocków Przytulenia okrąglej główki I uścisków małych rączek !!!! Apsik, no ja juz nie mam do ciebie sil :( W ciazy takie skoki tez sie zdarzaja, ale to nie znaczy ze nie do przezycia :o A poza tym mozesz sie zdziwic swoim samopoczuciem w ciazy. Dla mnie to byl najszczesliwszy czas w zyciu, czulam sie swietnie i nostalgicznie ja wspominam. Moze to hormony szcescia dzialaly? ;) W kazdym razie masz sie leczyc a nie rozczulac, ze napewno nie bedziesz mama. Priety, jak wroce do kraju pojde do lekarza Pierniczka :) Dobranoc, zmykam do domku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
A_psiku skoro masz tyle problemow na glowie to moze odloz czas na staranka na jakies kilka miesiecy poki wszytsko sie nie uspokoi i dopoki nie doprawadzisz oraganizmu do porzadku?!?!bedziesz spokojniejsza i moze wtedy wszytsko szybciej pojdzie?!:)Po co sie dodtakowo stresowac starankami!?wszystko w swoim czasu a ty jeszcze mlodziutka jestes wiec te 3-4 miesiace zleca tak szybko ze nie zauwazysz anwet i wtedy bedziecie mogli ruszyc z pelna para?:) zastanow sie nad tym, ja tylko radze:)po prostu gdyby byla w towjej sytuacji poszlabym do jakiegos dobrego lekarza- nawet prywatnie zeby mi porobili te wszystkie badania i wyajsnili te nagle skoki! podleczyla sie a pozniej szalala z mezem na calego:P:P:P wiem po sobie- jakis czas temu bardzo bolaly mnie wezly pod pacha, byly nabrzmiale az bolala mnie cala prawa pacha!tak sie tym stresowalam strasznie, poszlam prywatnie na usg cycka, wyszlo ze nic tam nie ma, lekarz powiedzial ze cieprie na jakis zespol- mastodynia, a ze mam duze gruczoly mleczne bardziej mi sie powieksza tam wszytsko przed @no i moje dolegliwosoci jak reka odjal:)jednak psychika rzadzi naszym cialem:D Jeszcze slowka do Duni- jak dojdziesz do siebie dawaj zdjecia maluszka na fotosika poogladamy sobie slicznego malego dunia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu kochana moje gratulacje !!! :) twoj synek urodzil sie w dwumiesieczna rocznice urodzin mojej corci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pcoswiczka
Dobry Wieczór. Basiu spóznione życzonka imieninowe- Wszystkiego Naj Naj. Duniu gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamccia83
Pierniczek_83 Mam nawykowe zwichniecie obu rzepek w kolanie i w prawej nodze tak mi sie przemiescila ze od jakis 3 lat mialam ja kompletnie na boku niemoglam zginac kolana i obydwie rzepki mi i wyskakiwaly bol niesamowity.... wiec dalam sie zooperowac 3ci raz:) zlamali mi kolano wstawili sruby przesuneli piszczel z guzowatoscia i zrobili przeszczep wiezadel.... wiec troszke sie napracowali...... rehabilitacje zaczyna w poniedzialek boli jak diabli ale musze dac rade......:) Dunia GRATULUJĘ :) basiamm trzymam kciuku mam nadzieje ze ci sie uda......:) pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyniki Dunia - gratulacje - trzymajcie sie ciepluchno :) A-psiku - na skokach ciśnienia sie nie znam - najgorsze to denerwować się własnymi nerwami :) - może pomyśl zeby sie jakoś odstresować - wyjazd weekendowy, albo jakieś drobne przyjemności? Nosek do góry - wszystko będzie dobrze. Nie piszę bo nie bardzo mam o czym -zrobiłam badania : tsch, prolaktyna, mofologia i toksoplazmoza ale wyniki w poniedzialek i w poniedzialek też wizyta u ginki więc jak będę po to napisze. W pracy mnóstwo roboty - ja nie wiem jak to jest, że im więcej człowiek robi tym więcej roboty mu zostaje do zrobienia Pozdrawiam wszyściutkie dziołszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
***basiamm- wszystkiego co najlepsze a przede wszystkim duzo,duzo zdrowia!!! ***dunia-juz Ci napisałam ,ze łzy płynął mi po policzkach ależ się ciesze jakbym sama urodziła:):) GRATULUJE:) widzielam ze na Mikołaja to sie wydarzy:) ***A_psik- prosze Cie nie mow tak ani nawet tak nie myśl. Daj sobie na luz bo nerwy w niczym nie pomagą.Martwisz mnie takim podejsciem a ja wierzę w to ,ze bedzie dobrze.Pamietaj ze:WIARA I NADZIEJA CZYNI CUDA !!! ***Surfitka-jestem w dobrym humorze ale jak zagladam tu do Nas i czytam te smutki to zaczynam popadac w depresje,ech:( *** Pierniczku_83- wcale sei nie gniewam jakbym mogła? Dziekuje Ci za odpowiedz po co mam Ci głowe zawracac pojde do lekarza i niech w koncu powie mi wszystko od A do Z. aaaa Witam WSZYSTKIE NOWE KOBOTKI !!!!! Ide wlacze sobie swatelka na choince jakos mnie to odpreża....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggi75
DUNIA GRATULACJE!!!!!!!!! Wszystkie dziewczyny którym się udało są dają nam nadzieję na sukces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak siedze sobie popijajac kawe i mysle o tym wszystkim(...) Wiecie co ja osobiscie wogole o tej chorobie nie mysle na codzien mam plastry mam @ i koniec a to było moim najwiekszym problemem brak @.zawsze byłam szczupła włosy ,cera lux zero jakis objawow.Fakt ze zaczełam rok temu brac Yasmin i przytyłam 10 kg ale czy po pigulkach?? nie wiem? lekarze zachodzili w głowe co jest z tym moim @ zrobiłam badania i okazało sie.Jakos tym sie nie schizuje moz edlatego ,z emam juz córke ktora urodziłam w najmniej odpowiednim momencie ale widocznie tak musiało byc bo teraz jak Was czytam to pewnie miałam bym z tym jazde(...) Jak czytam dobre newsy to czuje jakbym sama brała w tym udział AALE WIECIE CO NAJWAZNIEJSZE ,Z EJESTESMY TU RAZEM NA DOBRE I ZŁE ALE JESTEŚMY:) !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati87
Zaczynam się z Wami utozsamiać mimo że jestem "tu" tak krótko. Osobiście jak się dowiedziałam to od razu dół, i mi=yślenie"Boże nie będę miała dzieci". Ale wynikło kilka spraw, szybki tryb życia i ostatnio okres sam się pojawił!!Bez Luteiny!:DI to dlatego że poprostu nie miałam czasu żeby o tym myśleć!!Więc wydaje mi się że najważniejsze jest dobre nastawienie! A-psik-na początku miałam takie samo nastawienie... Myślałam identyczne... i chociaż jestem dopiero na początku tej drogi, która na pewno nie będzie prosta i łatwa to chęć bycia mamą jest tak silna, że nie mogę się poddawać!!!Głowa do góry, jesteśmy z Tobą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Tak dla przypomnienia:) Starające się: Nick..........Wiek.....Miasto.......Ilosc cykli...Data II kresek/ew.@ Sarah28.......28.......Dortmund.....2.............? Patiana ......25........Poznan.........2...............brak asiulka........27.......Wyszków ......13...........? Pierniczek...25 .......Kraków ....... 1............? Kasia..........29.......Pszow..........17...........22.1 0 Basiamm......27.......Tychy........ 2,5 roku.....? idka20........23.......Konin..........6..............?< br /> mikiO ........30 ...... Rybnik ....... 3 lata Pcosowiczka 31......świętokrzyskie 2............? aniasz_75....33......Jelenia Góra....2lata........? repetytorium..23....Olsztyn....... NIE.............18.12.08 mama_Samiego..29..Częstochowa.. 2 lata..........? agagreg..........21 Berlin.............1,5 roku.......? A_psik .........24 Czestochowa..ok.26 cykli......ok. 15.11.08 olaszu2.........24 Wawa........ rok..........??? niesia25........25....Poznań........... .................... brak Ciężaróweczki: Nick......Wiek.......Miasto..........Tydzień ciąży.......Termin porodu agnieszka0212-81...27...W-wa......11...................1 czerwca.09r Bercia ....28.......Częstochowa.....12...................16 maj Ola_K-P....26......Warszawa.........22t3d............... .2 marca ja_biedna...24....świętokrzyskie...33................... .wigilia 2008 Mamuśki: Nick......Wiek......Miasto...........Wiek dziecka.......Imie dziecka Sarah28.....28....Dortmund.........7 lat.................Lukas Surfitka...29......Krakow/NY.......4,5 mies..............Nina kitka76...32.......Gdynia.............1 miesiąc..........Dominika Bercia.....28.......Czestochowa.......3 lata...........Wiktor mama_Samiego...28 Częstochowa .....3,5 roku.........Samuel Lucynka..........29..Przemyśl...........9 lat..............Oliwia dunia26...26.......Kraśnikk/Lublin......1 dzień:)........Kubuś aha Anulko z tego co kojarze to ty tez bedziesz ciezaroweczka:D jak bedziesz wszytsko miala powierdzone wpisze cie do tabelki:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meggi75
Dziewczyny czy któraś z Was stosuje zioła o. Sroki? Ja piję je już od 3,5 miesiąca i muszę przyznać ze mam teraz czystą twarz, bez wyprysków (co zawsze było moją zmorą) i od 2 m-cy ok 14 dc mam w śluzie delikatny skrzep krwi co wg lekarki świadczy o owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Pozwolilam sobie Dunie umiescic w tabelce mamusiek:):D Patianko jeszcze slowko do ciebie;) na innym topiku, dziewczyny maz tez mial kiepskie nasienie- mial sie leczyc i wzmacniac nasionka przez kilka miesiecy,a teraz ona pisze ze po roku zaskoczla w konu:)takze jej facet nawet nie zaczal leczenia:Dwiec i u ciebie wszytsko bedzie na pewno dobrze:)mysl pozytywnie a moze raczej nie mysl o tym wcalei sie kochajcie po prostu:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość repetytorium
Meggi ja pije te mieszanke tez ok. 3,5 miesiaca:)i ci powiem tak cere mam duzo lepsza!,krwawienia sa obfitsze- bo po lekach miala tylko zdechle plamienia:)ogolnie jestem zadowolona:)ALE wczesniej zanim zaczelam ja pic mialam juz od 7d.c. taki jakby plodny sluz a teraz nic a nic:(- chociaz moze on wcale plodny nie byl tylko tak wygladal a ja sie nakrecalam radosnie ze to owulka:Pi teraz mi sie tam hormony reguluja i nie mam tej pseudo nadziei:P i powiem ci ze nie pilam ja przez tydzien- bo zapominalam,nie mialam czasu a cera mi sie strasznie pogorszyla😭teraz juz je zowu pije- juz sie boje jak je odstwie znowu bede miala kratery na brodzie:( Po jej skonczeniu planuje pic o. Klimuszki na zrosty w jajowodach:)sie nakrecilam strasznie:) Ale ogolnie wierze ziolkom i lubie je pic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka13
Witajcie dziewczynki! Repetytorium dopisz mnie prosze do tabelki:) Anulka13, 29lat, Londyn, 3 tydzien, termin 9 sieprnien 2008. W zwiazku z tym, ze mieszkam w UK, tutaj opieka medyczna (przynajmniej ta panstwowa) wyglada duzo gorzej niz w Polsce. Szczegolnie w poczatkach ciazy, wiec oczywiscie bede sie tez badac kompletnie prywatnie dodatkowo. Tutaj nikogo bowiem nie obchodzi, ze mam PCO i nie bylabym w zaden sposob inaczej traktowana. Pierwsze jakiekolwiek badania to 12 tydzien, nawet krew nie jest badan wczesniej o zgrozo! Trzeba liczyc na prywatne badania, bo inaczej mozna tylko nerwy pozjadac, a tego oczywiscie nie chcemy. W kazdym badz razie, z tego co wiem, mialam dwa dosc duze jajeczka rosnace i bardzo jestem ciekawa co tam sie w srodku dzieje... Trzymajcie sie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozostaje mi zrobic te badania ktore mogę. a czy moge miec cos innego niz pco, jesli mam te jajniki w tych pecherzykach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Witajcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale nowina z ta Dunia SUPERRRR❤️ Dla niej i dla jej dzidzi duze gratulacje{kwiat] Ja jestem po kolejnym usg wszystko jest dobrze u nas także na razie odpukac wszystko idzie zgodnie w parze tzn ja i dzidzius:) Zgladam do Was prawie codziennie i czytam Was na bieżąco także jestem cały czas w temacie..... i pamiatam o Was i w modlitwach i w myślach zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dziewczyny Mam taki problem, jestem w tych sprawach zupełnie zielona, bo mój lekarz mnie nigdy nie uświadamiał, a tak wygląda sprawa: W wieku 18 lat pękła mi cysta i okazało się, że mam PCOS, 3 torbiele na jednym jajniku i 4 na drugim. Dostałam Diane 35 i wsio, zmieniłam na Harmonet, potem na Yasminelle. Brałam pigułki przez okres łączny 2,5 z jedna przerwą. Rzuciłam hormony, bo uwidocznuły się moje żyły na łydkach. Obecnie moje miesiączki znów są bardzo nieregularne, więc lekarz (inny) zlecił mi badnia FSH, LH i PRL oaz USG. To wyniki: LH 15,27 (norma 2,4-12,6) FSH 7,31 (norma 3,5-12,5) PRL 599,9 (norma 72-511) USG: podobno na każdym jajniku około 12 torbieli (!) Moje pytanie: Jak to się leczy? Wiem, że o tym dużo już tu pisano, ale nie wiem, czy mnie się to tyczy skoro ja nie staram się jeszcze o dziecko. Mój lekarz nie widzi sensu w leczeniu, skoro jeszcze nie chcę być w ciąży. Boję się, że stracę przez to kolejnych pare lat, a potem rozczaruje się, gdzy nie będę mogła zajść. Wizytę mam w przyszła środę. Bardzo proszę o jakieś rady!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny u mnie stwierdzono PCO i Endometrium Linijne czy to groźne napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny.Wczoraj zawiózł mnie brat na pogotowie powiedziałam że mam straszne bóle 4 miesiące biorę leki przeciw bólowe i nic mam stan podgorączkowy.Powiedzieli żebym poszła do lekarza rodzinnego zadawali mi różne pytania powiedziałam że mam torbiele graffa na jajnikach tak ginekolog stwierdził kazali żebym podała nazwisko tylko że ja nazwiska niepamiętałam bo ta ginekolog do której chodziłam to jest z bydgoszczy.Przyszedł lekarz zbadał brzuch pytał się czy tu boli i gdzie boli powiedziałam że na dole aż czuję do nerek i w nogach to jest ból ciągnący w różne miejsca.Skierował mnie do szpitala.Zbadała mi ginekolog położnik kobieta musiałam iśc na fotelik zbadała potem przez palec pewnie sprawdzała czy nie ma może guzków nnic niepowiedziała poszłam na usg dopochwowe powiedziała że mam endometrium linijne i pco i macica zgięcie do tyłu.Spytałam się czy mam torbiele powiedziała że nie a ginekolog do której chodziłam powiedziała że mam.Dzisiaj mocz i ob.I powiedziała lekarka że wszystko dobrze.Chciałam się zapytać lekarki czy endometrium linijne jest groźne ale lekarki niebyło przyjechali po mnie mama i brat i musiałam jechać nawet wypisu niebyło gotowe dopiero później.Jutro odbiorę wypis.A jeszcze mi coś pobierała.Niewiem czy to wymaz.Tutaj w szpitalu lekarka kazała mi odstawić tą Diane 35 antykoncepcje powiedziała że ona jest na uregolowanie miesiączki i na trądzik i że to jest bardzo silny lek że po co mam się truć a ginekolog mój do której chodziłam kazała mi brać tą Dianę35.Mam nadal bóle na dole aż do nerek prowadzi.Pytam się lekarki ze szpitala dlatego mi ten dół boli powiedziała że misiączkę mam dostać.Mam dostać nawet w poniedziałek.Tylko co mi jendo niepokoi co to jest endometrium linijne czy to groźne.Czy ktoś to miał lub ma Piszcie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś ma też PCO i czy to jest groźne.Bo ja mam endometrium linijne i pco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje czopki się nazywają Urinal mam brać 3x2 A Dianę35 odstawić tak było ze szpitala a ginekolog mój były kazał brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A te 2 choroby co u mnie stwierdzono endometrium linijne i pco to groźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×