Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

blanka tsh świadczyć może o niedoczynności tarczycy nie jest dużo ponad normę ale jednak Surfitka nie rośnie mi żaden pęcherzyk po clo, rośnie do ok.14mm a potem ulega atrofi nie mam żadnego dominującego pęcherzyka niestety hcolera wszystko jest nie tak, sama nie wiem już czy nie zrezygnować brak mi już sił 16 lat walki to trochę dużo na moje nerwy, lekarz mi mówi ,że jest lepiej ale potrzeba jeszcze czasu a ja powoli tracę siły czasem juz nawet nie mam siły płakać z niemocy.pomocy!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanca123
tak wiem ale mnie chodzi o to czy te badania wyglądają na pcos!Agniecha nie dawaj za wygraną!Powiem ci jednen przykład _koleżanka miała pcos plus wyniki męża bardzo słabe i wiesz co się okazało?zaszła w cyklu kiedy lekarz twierdził że nie miała owulacji....to tak na pocieszenie choc wiem że ciężko sie pocieszyć......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha, a probowalas cos innego niz clo? Bo na mnie tez nie dzialalo jak trzeba a udalo sie w drugim cyklu stymualcji femara. Blanka, lekka niedoczynnosc tarczycy na bank. Do zajscia w ciaze najlepiej miec mniej niz 2. Po badaniach hormonow ja pcos nie widze. Troche wysokie FSH , jednak jeszcze w normie. A jak inne objawy pcos ? A jak maz? Ma dobre wyniki? Na interpretacje wynikow popatrz tu: http://wiki.28dni.pl/normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych#hormony_przysadkowe._interpretacja_wynikow_badan_dla_kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blanca123
dzięki kochana.na tarczycę biorę euthyrox i juz spadło do1.80!mąż ma bardzo dobre wyniki moim objawem są nieregularne miesiączki przychodzi@kiedy chce co 34,32,40 itp staramy się już 18 cykli a każdy mówi co innego dlatego się już pogubilam i chyba musze poszukać innego lekarza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SURFITKA wlasnie sie zastanawiam nad Femarą czytałam coś na ten temat a czy oprócz niej brałaś jednocześnie coś jeszcze?JAK SIE CZUŁAŚ NA TYM LEKU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Diewczyny nielamcie sie.ja wygralam walke z pco wiec i wy wygracie kochane.jestem juz 5tydzien w ciazy i czuje sie swietnie:)tylko lutinka na podtrzymanie ale juz na dniach jade do polski zopbaczec co z moim malenstwem:)Surfitka niezle sny mialas:)Agniecha Blanka glowa do gory.wiara czni cuda.nadzieja umiera ostatnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha, dobrze sie czulam, duzo lepiej niz z clo. Na pekniecie bralam ovidrel ( odpowiednik pregnylu), bo nie mialam piku LH. Pecherzyki pieknie rosly. Mialam w sumie dwa cykle, i w obu juz w 9 dc mialam piekny 17-18 mm pecherzyk, endometrium tez ladne. Wiec w 11 dc dostawlam ovidrel i w 13 dc byla owulacja. Caly czas bralam tez metformine. Ciaze mialam bezproblemowa, nie bralam zadnych lekow, zadnego progesteronu. Jedynie pod koniec dopadla mnie cukrzyca ciazowa. Ale obylo sie bez insuliny. Karolina, jeszcze duzo przed toba. I sadze, ze na usg jest za wczesnie. Ja moje malenstwo zobaczylam pierwszy raz dopiero w 8 tc, a mialo zaledwie 12 mm. Teraz jestes w stanie zobaczyc przy duzym szczesciu pecherzyk ciazowy. I jeszcze jedno. Poki co z pcos nie da sie wygrac. Mozna go pokonac w jednej bitwie, dwoch..ale to jest w nas zawsze, do konca zycia. Ciaza nie konczy choroby. Oczywiscie, ze to wielkie szczescie, jesli uda sie urodzic zdrowe dziecko. Ale potem chce sie drugie, lata leca, przychodza problemy starszego wieku, walka z chorobami, ktore przy pco wyplyna prawie na bank i to raczej wczesniej niz pozniej. Sorry, ze tak pesymistycznie, ale niestety taka jest prawda. Uwazajcie na cukrzyce, nadcisnienie, problemy z tarczyca, miazdzyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Surfitka wiem ze pco mozna na jakis czas pokonac bo tego nigdy niewyleczymy:(niestety taka jest prawda dlatego dziekuje bogu ze mi cirpienie wynagrodzil.ja na chwila obecna niechce drugiego dziecka ale wiem ze przyjdzie pora i pomysle o tym tylko zeby wtedy na nie niebylo zapozno:(po urodzenie malenstwa mysle nad antykami ale niewiem czy to dobry pomysl.jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina przedewszystkim gratki z powodu ciąży jednak clo jest czasami niezawodne :) Surfi ma racje nie napalaj sie zabardzo na to usg bo to jeszcze za wcześnie ale bicie serduszka z pewnoscia usłyszysz :) nie myśl narazie o antykoncepcji bo to za wcześnie, narazie dbaj o ciąże bo to najważniejsze. Ja za tydzień w czwartek idę do szpitala i mam zamiar wrócić ze ślicznym różowym syneczkiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
nanetka w takim razie szybkiego i bezbolesnego porodu:)dzieki nantka:)wiem ze moge jeszcze nic niezobaczec ale mnie interesuje bardziej czy to jest ciaza zdrowa czy pozamaciczna ale jakby byla ta druga to juzby mi cos dolegalo dlatego tak odliczam dni do wizyty:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Hej dziewczynki.jade jutro do Polski bo we wtorek mam wizyte na13.40 i wkoncu zobacze swoje malenstwo na usg.juz niemoge sie doczekac.wlasnie upieklam mufinki,zaraz ide zupe pomidorowa ugotowac a na drugie nalesniki bo moj m je uwielbia.pozdrawiam i zycze milego weekendu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZEŚĆ DZIEWCZYNY JA BYLAM W INVIMEDZIE I ZACZYNAM PROCEDURĘ IN VITRO JAK TYLKO NADEJDA WYNIKI BADAŃ KARIOTYPU CZY KTOŚ PRZECHODZIL JUŻ TAPROCEDURĘ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Agnieszko ja ci niepomoge bo zaszlam dzieki leka.bylam na usg we wtorek i slyszalam serduszko mojego malenstwa i widzialam fsoleczke i za7dni ma juz byc widac raczki i nozki:)dostalam luteine dopochowo i feminatral N jak skoncze brac folik to mam zaczc brac tamten:)z tego co lekarz mowil to dzidzia sie zdrowo rozwija i niema zadnych krwawien.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KArolina, super, ze malenstwo sie ladnie rozwija. :) Agnieszko, ja nie pomoge. Nie przechodzilam. Czekajaca, pewnie ze mozesz dolalczyc, ale jak sama pewnie zauwazylas niewiele sie tu dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Dzieki Surfitka:)czekajaca zapraszam cie na stronke www.benc.pl i tam sa laski co maja pco,niektore juz w pewnien sposob ja pokonali jak ja ale jest tez sporo dziewczyn co nadal walcza o malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
hej dziewczynki.nastepna mam wizyte u gina22lutego ale juz musze porzyjsc z badaniami bo mi karte ciazy zalozy od6tygodnia:)wogole mam tyle spraw na glowe ze cos strasznego bo bierzemy slub17kwietnia i musze jakas kiecke sobie kupic ale niwiem czy lepiej ja uszyc bo jak do kwietnia urosnie mi brzuch a kupie w sklepie to nic z tym niezrobie:(pozdrawiam i zycze milego popoludnia:)papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnaaa
Witam Piszę tutaj bo liczę na Waszą pomoc Lekarz podejrzewa u mnie pco ale tylko na podstawie obrazu usg jajników (widoczne pęcherzyki na obwodzie) Zalecił mi tabletki antykoncepcyjne Właśnie skończyłam 5 opakowanie i byłam u niego na kontrolnej wizycie (gdyż zamierzam odstawić te tabletki) Na obrazie usg znów były widoczne te pęcherzyki na obwodzie jajnika. Moje pytanie jest takie bo już się w tym wszystkim pogubiłam Czy te tabletki były na wysuszenie tych pęcherzyków czy tylko na wstrzymanie pracy jajników?Wcześniej myślałam że jak je będę brać to te pęcherzyki zniką i jajniki będą oczyszczone w sensie, że nie będzie tam już "nic" bo przecież biorę tabletki Już nie wiem co mam o tym myśleć Pomocy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anna, jakby nic nie bylo, to mialabys klimakterium. Kazda kobieta w okresie rozrodczym ma pecherzyki na jajnikach. Tylko nie az tak duzo jak my z pco. No i jajniki policystyczne wedlug mojego endo sa duze, ok 5 cm lub wieksze. Nie mozna stwierdzic pcos tylko na podstawie usg. Jak inne objawy? Nieregularne @ przed tabletkami? Owlosienie, nadwaga, tradzik? Warto pokusic sie o zrobienie hormonow, ale musisz odczekac po tabletkach, bo nic z tego ci nie wyjdzie teraz. Tabletki wstrzymuja prace jajnikow, ale nie lecza pcos. Raczej jego objawy,niektore ( Yasmin, Diane) zmniejszaja poziom testosteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny ja juz kiedys tutaj pisałam ja tez mam PCO. Obecnie mieszkam w szkocji i tutaj zaczełam sie leczyc dzisiaj własnie byłam u specjalisty moim zdaniem niby specjalisty ale... nie ważne i mówie jej ze mam tą chorobe itd ona kazała mi zrobic znowu badania i powiedziała ze pózniej skieruje mnie do kliniki bezpłodnosci ale.. dodała do tego ze moga mnie tam nie przyjąć poniewaz jestem za młoda bo dla nich to jest dziwne ze dziewczyna 21 letnia chce dziecko,ale... mi nie tylko chodzi ale.. tez o to zeby juz ze mna było wszystko wporzatku a tu nawet nie mozna bo za młoda jestem masakra.Mam nadzieje ze jednak bedzie inaczej i przyjmią mnie tam ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnaaa
Surfitka dzięki za odp. Mój lekarz na razie podejrzewa u mnie pco na podstawie usg jajników i nieregularnych miesiączek Nadwagi ani trądziku nie posiadam Może troszkę nadmiernego owłosienia na brzuchu Lekarz przepisał mi tabletki anty yasminelle Teraz po 5 opakowaniu chcę je odstawić i pozwolić pracować jajnikom może wszystko jakoś się unormuje Mimo że nie planuję narazie ciąży to chciałam też zrobić dokładny monitoring cyklu i badania hormonalne (estradiol, prolaktyna, testosteron, progesteron) Lekarz kazał mi je zrobić w 22 dc zaraz po odstawieniu yasminelle (tj licząc 22 dni od początku krwawienia z odstawienia) twierdząc że to jest dobry moment Ja jednak boję się że to trochę za wcześnie co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wercia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam chciałam sietylko przywitac długo tu nie zaglądalam jestemw trakcie procedury in vitro ,robię sobie zastrzyki z puregonu we wtorek pierwsze podglądanie co tam rośnie i czy wogóle pozdrawiam karolinkę, surfitkę i wszystkie dziewczyny nieśmiało proszę o zaciskanie kciuków.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agniech74 to jak tak po cichutku trzymam kciuki :) a ja mam do was takie pytanko. od ponad pól roku mam przykre, nasilające się objawy, a mianowicie - nie jestem w stanie zjeść nic mącznego a już przede wszystkim czegokolwiek co zawiera cukier. Kończy się to zazwyczaj wyjątkowo cuchnącymi wiatrami, zaparciami kilkudniowymi, które kończą się potwornym bólem brzucha i biegunką no i mam po zjedzeniu takowych produktów bardzo specyficzny, nieprzyjemny oddech... tak się zastanawiałam czym to może być spowodowane... może powinnam odstawić leki? jutro idę zrobić sobie morfologię a jak dostanę wyniki to pójdę do lekarza, ale to około 4 dni zajmie a jak tam Neti i nanetka? z tego co pamiętam to powinny być już szczęśliwymi mamusiami a co tam u ciebie Pati u całej bandy? dajce cosik znać Surfi fajnie że jeszcze tu zaglądasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieweczki WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ DLA WSZYSTKICH STARACZEK Z OKAZJI NASZEGO ŚWIĘTA.MIŁEGO DNIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enilyn, Pati walczy dalej Ja walczę dalej Nanetka urodziła synka Alanka Naati urodziła synka, który zmarł niedlugo po urodzeniu z powodu wady układu oddechowego Nie wiem co u Surfitki, bo nie mamy kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nati ;(((((((((((((((((((( reszcie dziewczyn gratuluję... Pierniczku 🌼 fajnie, że się odezwałaś, mam nadzieję, że sprawy sercowe układają się jak najlepiej pozdrowienia dla wszystkich Was kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka0212-81
Witam dawno mnie tu nie było he he pamieta mnie pewnie tylko Surfi i Pierniczek..... Blanco 123 Na moje oko masz zbyt wysokie tsh mimo iz to jest norma to kobieta w wieku roizrodczym powinna miec w okolicy 2,5 max 3 jednostki, u Ciebie jest górna granica wiesz ze mna do mojego lekarza w warszawie chodziła dziewczyna która przez 5 lat starała sie o dziecko i nikt nie dawał jej szans na dziecko..... a jak jakims lekiem obnizyła poziom tsh bo tez miała około 5 ale oczywiscie ponizej mimo stosowania leków na owulkę nic nie wychodziło.... po miesiacu brania leku na obnizenie tsh zaszła w ciąze i urodziła az trojaczki bo przesadziła z clo....:) do reszty badań nic nie widze dawno tu nie zaglądałam!!!! U mnie wszystko w miare ok Mateuszek ma juz 9 miesiecy pamietam jak wylewałam łzy na tym forum podnosiłyscie mnie na duchu.... teraz zycie nabrało barw dzieki mojemu Maluszkowi i choc nie zawsze jest rózowo jak patrze na moje Maleństwo mysle ze warto było....pozdrawiam stare forumowiczki ale wszystkim zycze powodzenia w zyciu i owocnego leczenia....... odezwe sie juszcze Buzki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwwa
czy ktoras z dziewczyn moze polecic mi jakas poradnie w warszawie zajmujaca sie zespołem policystycznych jajników ?? Bo nie wiem gdzie mam sie wybrac z ta choroba a w warszawie jestem od kilku miesiecy :(. POMOCY PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwwa
czy ktoras z dziewczyn moze polecic mi jakas poradnie w warszawie zajmujaca sie zespołem policystycznych jajników ?? Bo nie wiem gdzie mam sie wybrac z ta choroba a w warszawie jestem od kilku miesiecy :(. POMOCY PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×