Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Surfitka

ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW cz II

Polecane posty

Gość karolina86
tralala ja nielubie jajek wole kielbase a jak juz to jajka zjem ale cieple bo zimne sa oblesne fuj,fuj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Wiem ze oge jajecznice zjesc ale nawet jej nielubie ble,ble:)ale dobra nieobrzydzam bo niektorzy lubia jajka i ja nichce sie komus narazic hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe a jogurty lubisz?:) albo poczytaj jakie mineraly maja jajka i znajdz je w innych produktach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peceoszka
ekhm....cos mi tu erotomanią zajeżdża :D:D:D:D:D ale moge się mylić:D:) a ja tam lubei i jajka i kiełbase i jogurty:D:) brzuch z rana kuł,teraz jak by lepiej,wiec nie mysle o tym i mam nadzieje,ze obedzie sie bez wizyta u gina.. bo nie chce mi sie tam jechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
ja jogurty uielbiam.nawet natutalne z danona z ziarnami zboz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peceoszka
bo jogurty..naturalen są najlepsze:):) hyhyhy:):) :P jak tam dzien mija dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Dzien jak mija hmmmmmmm...u mnie tak sobie bo glowa mnie caly dzien boli!ugotowalam zupke kalafiorowa dla mnie a dla mojego przygotowalam kotlety z piersi kurczaka:)teraz mi tylko na niego czekac do19jak wroci:(mam nadzieje ze chociaz da mi deserek bo do niedzieli sa dni plodne hehe:)no pije wode mineralkna i zastanawiam sie czy do tej diety niebrac tabletek na odchudzanie bo mam domu Linea:)no ale zobaczymy.probuje sie odchudzic ale zobaczymy jak bedzie i czy mi pare kilo ubedzie:)milego popludnia:)buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam...siedze w pracy i czekam na meza......cale szczescie juz piatek bo dostaje juz cholery od siedzebnia przed kompem:///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Hej dziewczynki!wpadlam sie przywitac tak z rana bo zaraz spedzem do sklepu po male zakupki:)mam dzsi dobry humor bo bylo male przytulanko w nocy hehe:)pozdrawiam i zycze milego dzionka bo u mnie piekna pogoda i sloneczko swieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peceoszka
hej... wpadłam tylko na chwile,bo koncze przygodę z forum,bo nie widze sensu dalej siedziec tutaj.. Wy sie staracie o dziecko,wszystko sie wokół tego kreci,a ja nie.... wiem jedno i moze sie Wam teraz narażę ,ale dla mnie najzwyczajniej w swiecie mówienie o wspólzyciu,dzis,czoraj,czy 3 razy dziennie,bo ma sie płodniaki jest niesmaczne... dla mnie to jest zbyt intymna strefa żeby o niej rozmawiać tak publicznie... pozdrawiam i mimo wszyskto życzę szybciej ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
Hej dziewczyny!ja dostalam przepis na ciasto od naszej zabki i bede piekla murzynka:)ylko jeszcze podskocze pozniej po czekolade na polewe.peceoszka szkoda.ja dziwie sie ze sie wstdzisz mowic o takich rzeczach skoro mamy21wiek no ale bywa.zycze powodzenia w walce z pco.pzdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
PCOSZKA... Szkoda ze spadasz. Mnie tez nie dziwi, i nie widze nic zlego w mowieniu o wspolzyciu ( tutaj: PRZYTULANIU- LADNIE UJETE ) itp. W sumie jakis brutalnych scen erotycznich nikt tutaj nie opisuje. Gdzie w necie jes masa sexu itp. Tak wogole to jestesmy tutaj anonimowe, pod nickami, itp. Tym bardziej nie widze tutaj nic publicznego. Tez uwazam, ze jestesmy kobietami-osobami, i mamy prawo do wyrazenia mysli , odczuc itp. W koncu od czego jest to forum. Dobrze, ze sie nam okreslilas - to wazne :-).... Podejrzewam , ze bardziej nas zrozumiesz wtedy, gdy sama bedziesz miala cudownego faceta, i zaczna sie stranka o bejbi .. Nigdy tez nie przepadalam za forum. Ale tym bardziej zblizylam sie tutaj do osob, ktore maja taki problem jak ja, rozumieja mnie, niz np. moja bliska kumpela, ktora jest zdrowa, i prawie na zawolanie bez problemow, zaszla miesiac temu w ciaze. POWODZENIA :-)))))) Milo bylo Cie poznac :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xzolzax
witam dziewczyny! Chciałam się was spytać czy któraś jest leczona niehormonalnymi metodami. Ja ze względu na epizod zakrzepowy musiałam odstawić tabletki - nie wiem na jak długo. Póki co jestem w 3 miesiecznej przerwie a lekarz nie ma pomysłu jak inaczej leczyć moje pco( dodam ze narazie nie planuje być mamą). Może któraś z was miała też problem z zakrzepem a mimo to wróciła do tabl anty? pod stała kontrolą lekarza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
prawdopodobnie tez mam pco. tzn narazie na badaniu usg przepochwowym lekarz stwierdzil obraz policystycznych jajnikow i do tego mam nieregularne cykle no ale dla pewnosci musze zrobic poziom hormonow. tzn juz teraz wiem ze mam za maly estradiol ( 34 ) no i mam zrobic jeszcze testosteron, prolaktyne i fsh. dolaczam sie do poprzedniczki, czy jest jakas inna metoda niz stosowanie antykoncepcji zeby to leczyc? i czy w ogole mozliwe jest wyleczenie sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajniczek
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
xzolzax ................... Niestety nie doradze Ci nic w Twoim przypadku :-(.... A mozesz mi opisac Twoi incydent zakrzepowy.. Bo wczesniej bralam tabletki anty Jasmin, i potem czytalm, ze one wlasnie powoduja zakrzepy u kobiet. Troche sie wystarszylam.... Choc to byly jedny przy ktorach sie bardzo dobrze czulam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
xzolzax ......... Bo ja np. bardzo zle znisze terapie hormonalna.. Przede wszystkim boli mnie strasznie glowa, a po CLO myslalam ze mi glowa peknie itp. Teraz zmieniam lekarza i ciekawe co mi powie, moze jakies dodatkowe badania itp.. Czasami mam wrazenie, ze wlasnie po tych tabletach anty teraz mam skutki uboczne. Moj organizm nie akceptuje hormonowy, sterydow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xzolzax
do Niunia ...75 Ja ogólnie biorę hormony od 4 lat (pco, nieregularny okres, cera) po tych co dotychczas miałam nic mi nie było (była to druga generacja - Diane, Microgynon) i troche Jeanine ale skóra mi sie strasznie przesuszała. no ale ponad pół roku temu lekarz przepisał mi właśnie Yasmin, ze względu na to że on jest och i ach - nie zatrzymuje wody i działa androgennie z tym że nie zauważył e jestem już wyjątkowo szczupła i takie odwodnienie (dodam ze niestety nie odzywiam sie zbyt regularnie) może nie byc dla mnie korzystne. Yasmin były jedyne po których nie miałam na poczatku skutków ubocznych ale zaczeło się po 4 miesiacach - mega huśtawka nastrojów i jakoś żołądek przestał je tolerować. Na dopplerze wylądowałam przez przypadek, noga mnie nie bolała czasami czułam zmeczenie nóg ale ono było od zawsze. okazało sie ze mam skrzep pod kolanem - swiezy skrzep czyli prawdopodobnie zaczal sie tworzyc, wydaje mi sie ze yasmin własnie przez to ze odwadnia a ja jestem szczupla moglo bardzo mi zagescic krew i stad ten skrzep (+ malo pilam i nieregularnie jadlam a jak wiadomo odzywianie to podstawa przy kazdym leku). Odstawiłąm na 3 miesiace biore zastrzyki, noga czasami zaboli ale to nie jest zaden ból do niepokoju. nie wiem jak teraz bedzie wygladac leczenie - moze na okres probny dadza mi jakies inne tabletki lub ta minipigulke. chciałabybym bo nie chce zeby to pco sie rozwijalo. ogoleni uwazam ze ile kobiet tyle reakcji ale po moim przypadku zauwazylam na forum ze mnostwo kobiet ich nie toleruje Mam tez takie pytanie jak sobie teraz radzisz z zabezpieczeniem bo ja odstawilam tabletki przy 13, okres dostalam po trzech dniach i w sumie nie mam pojecia jak teraz liczyc cykl, czy dac sobie spokoj przez miesiac do nastepnego:) ale sie rzopisalam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
xzolzax ... oj nie napisalam Ci, ja staram sie o dziecko, dlatego nic teraz nie biore anty. A co do liczenia cyklu, mysle ze powinnas normalnie liczyc ten okres jako poczatek cyklu. Bo przez to ze odstawilas wczesniej tablety , organizm zglupial troche. Obserwuj i zobaczysz jak Ci sie organizm spicuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny niewiem czy mnie jeszcze pamietacie? ale jestes zywym przykladem ze przy pco mozna zajsc w ciaze a mianowicie jestem w 4 tyg ciazu....wiec niemartwcie sie bedzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia ...75
kamccia................. wiemy :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) ) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) ) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) ) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) ) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikk27
dzieczyny poradźcie coś mam podwyższony testosteron , kłopoty z cera , nadmierne owłosienie.Ginekolog bez badan zapisał mi najpierw diane35 brałam jakies 3 miesiące istrasznie od tego puchłam, miałam bardzo silne migreny zmienił na anteowin i było to samo później jeanin przez ok rok było ok. zadnych skutków ubocznych ale i zadnych pozytywnych cera fatalna, owłosienie nadal nadmierne i pojawiły sie problemy z podwujnym widzeniem, lekarz kazał odstawić. Po rocznej przerwie znowu hormony yasminelle potem novinette dalej bez zmian a skutki uboczne co prawda inne ale nie mniej fatalne nadzerka i ciagłe stany zapalne.Odstawiłam i zmieniłam lekarza ten z kolei zapisał mi sindy 35 oczywiście tez bez badań wkurzyłam się i nie wykuiłam recepty. Obecnie mam robione badania bo jakies pół roku temu miałam podwyzszone F4 co spwodowało nadczynność, obecnie z tarczyca ok ale poprosiłam endokrynologa o badania na testosteron. Wynik 90% przekracza normę. Dostałam skierowania na SDEAH i 17 OHP wyniki w normie.Teraz czekam na wynik badania na androstedion. Nie wiem jakie jeszce badania moge zrobić żeby dowiedziec sie co mi w końcu jest, sama zaczełam podejrzewać że toPCOS ale nie wiem co mam sama o tym myslec tak czytałam o PCOS i widze że mam podobne objawy za wyjatkiem tegoże mój okres jest regularny. Nadmienie jeszcze że nie mam dzieci i nigdy sie nie starałam zajść w ciążę, mam 30 lat a niepokojace objawy od jakis 6 lat. Bardzo proszę o jakies sensowne porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikk27 zmien gina ot tak sie nie zapisuje lekow...tym bardziej jak nie sluza to powiedz ze nie sluza i chcesz zmiane. Zamaist hormonow dieta. A jak jest sie szczuplym to trzeba jesc reguklarnie i ziolka wcinac i zdrowo zryc. Przede wszystkim 5 razy dziennie male porcje. Ja zauwazylam ze moje cialo po dietce zupelnie inaczej funkcjonuje. I chyba sie cos z hormonami ruszylo jednak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikk27
Ale ja nie mam nadwagi obecnie ważę 66 kg przy wzroście 165 w ciągu dwóch tygodni schudłam 2 kg., bez żadnej diety. Wcześniej już tak miałam z 76 kg schudłam do 58 kg. tez bez diety. Mam problem z utrzymaniem wagi ciągłe wahania, jem cały czas tak samo. No i jeszcze mam straszny problem z poceniem dosłownie się ze mnie leje i dla tego myślę że znowu mam nadczynność tarczycy, chociaż TSH w normie badań na F3 i F4 nie miałam ale chyba zrobię bo już sama nie wiem co mi jest. Czy któraś z was ze stwierdzonym PCOS ma też taki problem z wagą i poceniem ? bo ja naprawdę już nie wiem co mam robić gdzie szukać pomocy i jak się leczyć, a przynajmniej dostać diagnozę bo najgorsza jest ta niepewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wazylam 63kg a teraz spadlam po 3 miesiacach do 57kg:) ale z poceniem sie nie mialam problemow. Przeszlam na diete niskoweglowodanowa bo wyczytalam ze jest spoko przy PCO nawet jesli kobita nie ma nadwagi. Nikk idz do gina na konsultacje i pogadaj o tym co ci sie dzieje. ja mam hormony w normiepoza stosunkiem lh:fsh i niskim progesteronema atak wszystko sie w normach miesci. Dzis ide z wynikami do gina i jestem ciekawa co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikk27
no wybieram się i tak do ginekologa ale jak na razie czekam na wyniki androestradionu. Będą pewnie za tydzień i od razu pójdę do endokrynologa a potem do ginekologa. I zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
hej dziewczynki co tam?ja przytachalam sobie laptopa do kuchni bo gotuje golabki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina86
widze ze nikt tu niezaglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×