Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwudziestoparolatka

20stoparolatki

Polecane posty

elfiku🌻 ja też miałam konkordatowy, do USC poszliśmy jakieś dwa miesiące przed ślubem jeśli dobrze pamiętam, trzebać mieć ze sobą dowody osobiste i odpisy aktów urodzenia (aktualne), chyba nic więcej... po kilku dniach wystawiają dokument chyba w 4 egzemplarzach i to się zanosi do kancelarii parafialnej i resztę formalności to już ksiądz załatwia. Z resztą tam na miejscu powinni wszystko wytłumaczyć, żeby nie było wątpliwości. rewelka🌻 chyba właśnie takiego księdza szukają co by niemiecki znał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bytka🌻 po kilku dniach? U nas to od ręki pani dawała elfik🌻 i dowiedz się jeszcze w czyim to się załatwia urzędzie bo my załatwialiśmy w mojego a z mojego tylko akt urodzenia brałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bytka🌼 ja własnie w czerwcu mam ślub, na którym ona jest wierzaca a on jechowy. I biora ślub kościelny z tym, że przysięgę składa tylko ona. Więc taki ślub jest możliwy o ile pasuje to osobie która składa przysięgę samotnie. A do obcokrajowca to jest tak jak napisała rewelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
namea przykro mi strasznie, ze nie pojedziecie :( a dlaczego nie mozecie? :( do mnie tez fotki nie dotarly :P zakupy to wspaniala rzecz :D jakbym mogla to bym co tydzien szalala :D :D i tak szaleje hehe :D w charity ^^ elfik przykro mi, ze masz znowu pod gore :( trzymam kciuki, zeby sie poukladalo wszytsko &&& tatus zabral wlasnie malutka na spacerek, to mam jakas godzinke zeby posprzatac troche, obiadek sie dopieka. A sie poprawil mniej wiecej, na cuda juz nie licze, no ale przynajmniej jakis pozytek z niego teraz mam - przewija, karmi, kapie, bawi sie, zabiera na spacer :) trzeba bylo taka wojne zrobic 2 lata temu haha jak jeszcze z w ciazy bylam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Onfim🌼---nie bardzo rozumiem o co chodzi w czyim urzędzie to ma być załatwiane chyba z miśkowym powinniśmy być w jednym urzędzie??Czy to jest jakoś rozdzielane osiedlami??I aktualny akt urodzenia to skąd mam wziąć??Z urzędu ale chyba z jakiegoś innego wydziału??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivette🌼--- a no tak jakoś ale grunt że pcham jakoś ten wózeczek dzień po dniu ;-) a jak u Ciebie??Jak A??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ivette🌻 to dobrze że jest poprawa a co tam pichcisz na obiadek elfik🌻 no nasze urzędy są w tym samym mieście ale w innych jego rejonach a formalności ślubne załatwialiśmy w jego dlatego też się zastanawiam jak to jest. Ale np poświadczenie że ślub zawarliśmy odbieraliśmy w urzędzie miasta w którym był ślub czyli 30 km od kraka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim 🌻 tak wyszło że po kilku bo załatrwialiśmy to tuż przed 15-tą (nie mogłam wziąć wtedy urlopu i tylko mogłam się urwać pół godzinki z pracy) a potem pani z urzędu miała akurat chyba urlop i dlatego tak to się przeciągło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna 🌻 coś takiego też mi się obiło o uszy, ale nie każdy ksiądz przyzna że jest to możliwe, są tacy co ci kategorycznie powiedzą że nie ma takiej możliwości i koniec tzn. kłamią w żywe oczy... ehhh... księża i kościół - temat rzeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bytka🌼---no właśnie zależy duużo od księdza tak jak u nas bo w kodeksie nie jest to zabronione zeby np ateista był świadkiem ale jednak ksiądz się nie zgadza no i weź się z nim kłóć :-O Onfim🌼---no dobra to się zorientuję jak jest u nas ale u nas jest jeden urząd więc raczej nie ma możliwości zeby w innym coś było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 a nie jak macie jeden to nie powinno być takiego problemu to pewnie to wszystko załatwicie w jednym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita🌻 wpadłam na coś takiego elfik🌻 przyszło mi dziś pocztą wyjątkowe zaproszenie ślubne zrobię fotki i jutro ci podeślę na maila bardzo ładne nie banalne z ładnym mottem Karola wojtyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ witajcie! Jestem w pracy i praktycznie zasypiam... Gosi chyba szykują się do wyjścia następne ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Onfim🌼---no to świetnie, będę wdzięczna, dzięki Bytka🌼---no to może dziś chyba tylko kawka Cię ratuje. Ja też średnio zdatna jestem ale biorę się najpierw nauka potem praca :-O na szczęście dziś piątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfiku 🌼 na szczęście trochę mi przeszło ale kawkę pewnie i tak dzisiaj sobie wypiję, też się pocieszam tym że dziś piątek a w ogóle to jutro jadę na firmową \"majówkę\" już od kilku lat jest takie coś organizowane tylko nie miałam jeszcze okazji tam być i stwierdziłam że w tym roku nie przepuszczę ;) zjadą się tam ludzie (przedstawiciele) z wszystkich naszych 20 oddziałów z prawie całej Polski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bytka🌼----o to ciekawie, ja na weekend planuje wyciągnąc rowerek zobaczymy czy sie uda. A ja miałąm właśnie wykład od dwojga pracowników na temat zwyczajów panujących w firmie.Generalnie całkiem pożyteczne informacje kogo unikać na kogo uważać itd ale do tego też podchodzę z rezerwą choć wydaje się że ta dwójka jest w porządku z resztą kilka razy mi tu juz pomogli ale tak czy siak do wszystkiego dystans.Jestem bardzo ciekawa jak się potoczą moje losy w tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bytka🌻 ja też nie wyspana elfik🌻 moj przyjedzie to zrobi fotki bo wieczorem nie bardzo chciały wychodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za chilkę koniec pracy! hurrraaa!!! :D Miłęgo weekendu dziewczęta 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wreszcie weekend, końcówka tygodnia zdecydowanie pozytywna jakoś się klaruje w tej pracy, może się jakoś to wszystko poukłada. Miłego popołudnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, mojego wczorajszego posta wcielo. na obiadek byla zapiekania z ziemniaczkow z cebulka i boczkiem i do tego jajko sadzone. a dzis krupnik i kurczak w slodko-kwasnym z ryzem :) musze cos na jutro wynmyslic, bo a do pracy to zupki raczej sobie nie wezmie haha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej🖐️ reewelka🌼 i czarna🌼 ale nie ma obowiązku w każdym przypadku prowadzenia mszy w sposób dwujęzyczny, to chyba zależy od własnego wyboru, albo od tego czy obie osoby rozumieją język w jakim odbywa się uroczystość. Byłam ostatnio na ślubie Polki i Czecha i był on prowadzony od początku do końca po polsku, bez tłumacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane Jak dobrze , że już weekend ufffff Ja właśnie wróciłam z małej wycieczki z Ciechocinka(takie uzdrowiskowe miasteczko) było miło, byliśmy z psiakiem na obiadku i potem spacerowaliśmy sobie, a przedtem frodo był pierwszy raz u fryzjera haha Muszę nadrobić co u was, właśnie piję słabą kawkę bo za 1 h ma przyjść przyjaciółka i mamy posiedzieć troszkę winko już się schładza a za chwilkę zaczynam robić sałatkę. Życzę wam miłego wieczoru i weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻oby się ułożyło po twojej myśli ivette🌻dlaczego nie wezmiesz w sloiczku i podgrzac:D madziczek🌻 no jeśli osoby znają i są świadomege tego co się dzieje ita🌻 wiemy co to ciechocinek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok poczytałam i zmykam robić tą sałatkę W ogóle kupiłam książkę kuchnia chińska i chce jakis przepis wypróbować w ten weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita🌻 kuchnia chińska - weż jednego psa ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×