Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dwudziestoparolatka

20stoparolatki

Polecane posty

Onfim🌼---no właśnie wydaje mi się że żałować można tylko za ta co w naszym głębokim odczuciu jest złe i to nasze sumienie wydaje mi sie jest naszym jedynym prawdziwym drogowskazem ze jest złe a co nie.Robiąc coś zazwyczaj sie czuje żę jest to złe i mamy wyrzuty sumienia.I chyba za to co się czuje że było złe należy żałować a nie za o ze sie używało prezerwatyw :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 dokładnie tylko jeśli chcą żeby to trwało to powinni się trochę bardziej postarać i wyjść ludziom na przeciw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼---ciekawe czy kiedykolwiek do tego dojdą :-O A teraz z innej beczki możecie mi polecić jakiś Fundusz z II filaru??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 obawiam się że nie dojdą ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik 🌻 trudno cokolwiek polecić zważywszy na to że z II filaru jeszcze nikt emerytury nie dostał... Możesz sobie jedynie popatrzeć na rankingi dot. np. stóp zwrotu, czyli tego jakie korzyści osiągają poszczególne PTE z zainwestowanych w akcje i obligacje pieniędzy... ale to że teraz są dobre wyniki finansowe nie znaczy w cale że będzie z tego kiedyś pewna emerytura. Ja wybrałam AIG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bytka🌻 dostał było w gazecie pierwsze wypłata wynosiła 23zł i ileś tam groszy i było wielkie oburzenie Ja jestem w Nationale mój też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bytka🌻 dlatego wkleiłam link do artykułu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hsjdlfnkdfn
Ofim...Ty taka oczytana, wszystko wiedząca i ogólnie alfa i omega prawie, aż się dziwię, że nie napisałaś jeszcze doktoratu. Wiesz wszystko, na każdy temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gg nie działa, weszłam na kafe i tu taka dyskusja... ja tam nie będę się wypowiadac, bo to, co bym napisała nie wiążę się z tym, co robię, więc sobie daruję. w dodatku właśnie prąd wyłączyli, i już mi laptop \"low battery\" pokazuje i się zaraz wyłączy... Akurat jak miałam zacząc pracę na zaliczenie pisac... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nikt nie ma. Ale tlen działa :D Ja sie przeniosłam do samochodu dziękując Bogu, że kupiłam ostatnio ładowarkę samochodową do laptopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzyga🌻 z tego co mój mówi to wszystkie serwery padły a takie coś pierwszy raz się zdarza bo zawsze jak sięgam pamięcią chociaż 50 % działało. No cóż może jakaś poważniejsza awaria No to musisz tam śmiesznie teraz wyglądać :D Dobra ja uciekam dobrej nocki do jutra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim 🌻 fakt, uczniowie schodząc z boiska, się dziwnie przyglądali jedynemu świecącemu z wewnątrz samochodowi na podwórku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry Faaajnie że dziś piąteczek :-D wieczorem się na basem wybieram powinno być przyjemnie. Onfim🌼----dzięki za info a powiedz mi jeszcze nationale to fundusz banku ING??Bo wcześniej ING sie nazywało nationale nederlanden to coś powiązanego??Korzystam z ing jako banku i jestem bardzo zadowolona więc jeśli to ich fundusz to możliwe że tez bym się skusiła.A gdzie mogę się dowiedzieć czy już mnie wylosowali do jakiegoś funduszu?? Bytka🌼---też dziękuję za info Strzyga🌼----🖐️i nie rozumiem o co chodzi z tym ze co bys nie napisała to sie nie wiąże z tym co robisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfiku🌻 zanim wylosują to jeszcze z ZUS-u powinno przyjść pismo że jeśli w ciągu iluś tam dni się nie zapiszesz do żadnego funduszu to losowo do jakiegoś trafisz, przynajmniej tak było w moim wypadku (bo mi się zapomniało całkiem że trzeba się w ciągu 3 miesięcy od podjęcia pracy na jakiś OFE zdecydować). A poza tym jeśli się nie mylę to losowanie odbywa się dwa razy w roku jakoś w lipcu i w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzyga🌻 he he bo ufo przyleciało bytka🌻 elfik🌻 tak to ING, teoretycznie do 7 dni po podjęciu pracy powinnaś wybrać fundusz jeśli tego nie zrobiłaś ZUS powinien ci o tym przypomnieć jeśli ci przypomni a ty się nie zdecydujesz to podchodzisz pod losowanie -przynajmniej takie informacje znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onfim🌼---ojej tylko 7?? Bytka pisała o 3 miesiącach?? Dobra zastanowię się i coś z tym zrobię Dzięki dziewczyny za info 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik 🌻 bo ja uważam, że kościół jako instytucja to nie taki głupi pomysł i w sumie jest potrzebna z wielu powodów i robi też wiele dobrego. Ale nie chce, żeby mi potem ktoś przytknął, że tk mówię, a sama roię co innego, jak to się już kiedyś tu zdarzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfik🌻 myślę że cała procedura czyli twoje podjecie pracy powiadomienie od zusu aż do losowania trwa 3 miesiące a ty jeśli nie chcesz od razu sprawę od razu załatwić to masz 7 dni tak ja to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masło maślane a ty jak chcesz od razu sprawę załatwić to masz 7 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elfiku 🌻 pisałam o trzech miesiącach bo tak było na pewno z tym że dwa lata temu, ale nie sądzę żeby od tego czasu aż tak to się skróciło... a ZUS nie taki prędki, do mnie to pismo przyszło po jakiś 4 miesiącach od podjęcia pierwszej pracy, z tym że z tego pisma wynikało że od momentu otrzymania tego \"ponaglenia z ZUS-u\" trzeba się zapisać w ciągu 7 dni. A poza tym nawet jeśli by mieli cię gdzieś przydzielić to po 6m-cach można przejść do innego funduszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaacha ;-) no dobra to ja moze poczekam na to pisemko. Strzyga🌼----nie no kościół jako pomysł nie jest zły to ja też tak myślę że powiina być organizacja się zajmująca wiarą ale chodzi mi o wykonanie tego pomysłu, wg mnie jest baaardzo mierne.Ale też nie chcę tylko krytykować bo potwierdzę że Polacy to zrzędy są ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elfik 🌻 ja się nie wgłębiam w wiele spraw, więc może dlatego uważam, że wykonanie wcale nie jest najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strzyga🌼---no ja się czasem wgłębiam dlatego uważam odmiennie.Ale to też chyba kwestia osobistych potrzeb w tej kwestii danej osoby jedna ma większe wymagania inna mniejsze.Mnie drażnią nadużycia księży i organizacji samej w sobie coraz więcej tego wychodzi na jaw coraz otwarciej się o tym mówi dlatego nie zgodzę się że to ,,wykonanie\" jest nie najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to gdzie się madziczek podziała elfik🌻 info na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onfim🌼 jestem:) i czytam w pośpiechu ale coś mnie pochłonęło innego i nie mam czasu. Biegam, latam i jak tylko pozałatwiam, to co mam do zrobienia, to będę dalej pisała. Ciekawe tematy poruszyłyście, chętnie bym się przyłączyła i swoje 3 grosze dorzuciła:P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×