Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość balka24

siłownia dobra na odchudzanie?

Polecane posty

Hej dziewczyny!!! Chodzę na siłownię 2, 3 razy w tyg. od listopada - więc minęło 3 miesiące. Instruktor na początek zapowiedział z góry żeby nie spodziewać się od razu efektów. I tak też się stało po 2 mies. waga zaczęła spadać, a teraz leci na łeb :) Z 74 kg zeszłam na 66,5 czyli prawie 8 kg. Ja jestem z tego mega dumna i chodzę dalej. Uda zrobiły się napięte i jędrne - jeszcze została mała fałdka na brzuchu - ale jest o niebo lepiej. Big mama zamienia się w normalną kobietę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze że mój cel to waga 55 - 58 czyli jeszcze z 8 - 10kg muszę zrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o poszukiwaniu ruchu i kalorii
Cokolwiek w tabletkach będzie bardziej skuteczne gdy dołączysz do tego jeszcze ruch .Jeżeli pracujesz ,uczysz się siedząc długo w ławce ,masz szereg obowiązków ,nie masz zbyt wiele czasu na aktywny ruch np. biegi, długie spacery ,sala treningowa - to przynajmniej w domu niech będą krótkie ćwiczenia gimnastyczne .Przeanalizuj gdzie możesz zbić jeszcze kalorie patrząc na tabelę spalania kalorii .Ja na przykład zamiast siedzieć w autobusie częściej stoję ,nie korzystam z windy w budynkach i w centrach handlowych lub z przejścia podziemnego na pierwszy jedyny poziom. Niestety bliska odległość między przystankami MPK co 300 - 500 metrów a ostatnio nawet widziałam przystanki co 100 metrów - nie sprzyja odchudzaniu i zachęcaniu do ruchu .Czasami więc dla zdrowia rezygnuję z przystanku najbliższego i wysiadam na następnym aby mieć dalej tzw. doping z założenia większej ilości kroków i ,że jest to możliwe .Najbardziej roztyłam się na uczelni bo wychodząc z domu miałam od razu przystanek pod domem a wychodząc z uczelni przystanek pod samą bramą .Siedziałam z przerwami w ławce przez kilka godzin a następnie 100 metrów do autobusu w obie strony .Byłam zmęczona także brakiem ruchu aż zaczęłam tego ruchu poszukiwać oprócz ślęczenia nad książkami i zadaniami w domu Kiedyś byłam pierwsza i gorliwa do zajęcia miejsca siedzącego w autobusie czy tramwaju a obecnie z tego rezygnuję . Jak widzę korzystają dzięki takim rezygnacjom z siedzenia starsze i zniedołężniałe osoby szukające nie zawsze pomyślnie i szybko miejsca w zatłoczonym pojeździe .Wiem ,że to forum nie jest o kulturze i savoir vivre i nie jest moim założeniem kto ma jak robić tzn. czy stać czy siedzieć ,ćwiczyć . Ale dodam ,że dzięki poznawaniu ruchu zmieniłam nastawienie do zajęcia miejsca za wszelką cenę i nieoddawania go innym aż do końca trasy . Takie przypadki przejścia z siedzenia w ławce na aktywne siedzenie w autobusie nie są wyssane z palca i dla zainteresowanych problemem i ruchem są widoczne .Ostatnio częściej wybieram się na dłuższe spacery czy to na zakupy czy dla relaksu po parku i wzdłuż wału .Dlatego odniosłam na razie drobny sukces w zgubieniu 6 kilogramów dzięki szukaniu ruchu i za pomocą jak przypuszczam stosowaniu zupy kapuścianej oraz zdrowszego odżywiania .Alicja Przykład ile to kalorii ? Stanie na baczność 115 kcal Stanie swobodne 100 kcal .Przejście 1000 metrów szybkim marszem kalorii ......Kcal . Można poszukać szereg przykładów gdzie poszukać spalania kalorii analizując swoje możliwości chęci ? Życzę powodzenia w działaniu oczywiście angażując się w ruch nawet jak jesteśmy niekiedy zmęczeni lub bez napędu i nie mylić tego z depresją .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja na siłowni schudłam 10 kilo w 4 mc była tam bierznia szybki mars znie bieganie 30 minut orbitrek 30 minut potem atlas i wiosło i taka fajna maszyna na nogi niewiem jak sie nazywa i na końcu wibracja pasem na rozluznienie teraz walcze dalej powodznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja ambrozik
Chodzę do GoldsGym od 4 miesięcy, w sumie straciłam 11 kg. To siłownia na Wilanowie, w Warszawie. Chodzę na fitness + ćwiczenia na siłce + czasami basen i to właśnie zestaw, który pozwolił mi powrócić do takiego wyglądu, jakiego chciałam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badabooom
ja tez nie chudlam dłuuugo, pozniej trener zapytal mnie ile pije, okzalo sie ze za malo plynow, teraz pije 2 litry wody dziennie+herbaty rózne takie jak figura detox albo mięta. waga ruszyla a ja coraz szczuplejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruda34
postanowiłam odchudzać się na siłowni ,trener rozpisał mi ćwiczenia i powiem,że.... w ciągu 3 tygodniu schudło mi się 4 kg,ale...jestem też na diecie rozpisaną przez dietetyka :) także dobrze dobrana dieta plus ćwiczenia dają efekt cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam to, też chodziłam na siłownię i ten sam efekt zaobserwowałam. Ale tak się dzieje kiedy po prostu budujesz mięśnie. Później kupiłam sobie rower treningowy STRATOS, specjalny dla kobiet http://www.cyklotur.com/rowery/crossowe/p,rower-stratos-asl-bialo-czarno-szaro-bordowy-2014-250-zl-do-wydania-na-akcesoria-gratis-author,276973.html . Co prawda wzmocniłam nogi, ale moja sylwetka też nabrała lepszego kształtu. A i kilka kilogramów uciekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronka332
Co prawda nigdy na siłownię nie chodziłam i nie wykonywałam tych siłowych ćwiczeń. Jedyne co to kupiłam sobie do domu magnetyczny orbitrek: http://www.marbo-sport.pl/orbitrek-magnetyczny-avanti-sg-811e-red-sapphire.html . Nie znam się na tych sprzętach i nie wiem nawet czy to renomowana marka czy nie, ale cena była korzystna, a na sprzęcie dobrze mi się ćwiczy. Więcej nie potrzebuję. I u mnie efekt był taki, że tak 1kg na 2 tyg. zrzucałam i wcale nie czułam się masywniejsza. Jednak trzeba przyznać, że nogi stały się bardziej ubite, nie takie mięciutkie jak kiedyś. Może też tak masz i to jest tylko wrażenie, że stajesz się większa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziłam do Dominatora w Legionowie (nawet niezła siłownia) zaobserwowałam że chodząc na siłownie nie da się zredukować wagi,faktycznie moje ciało i pośladki stały się bardziej jędrne ale waga się nie zmieniła.Dopiero jak zaczęłam oprócz tego biegać systematycznie raz w tygodniu pojawiły się większe efekty w odchudzaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franciskaaa
W sumie czy chodzi o to by waga mniej pokazywała czy o to by smuklej wyglądać? Mi się wydaje, że o to drugie. A jeśli chodzi o nogi to nie ma lepszego sprzętu od roweru. Może być stacjonarny lub mobilny, bez różnicy. Ja preferuję teren dlatego jeżdżę na Krossie, góralu Lea http://www.centrumrowerowe.pl/rowery/gorskie-mtb/f/kross:397,e,7/ . Fajny różowy, nieduży i leciutki rowerek. Łatwo na nim wyrzeźbić nogi, bo jazda jest dużą przyjemnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukrowanam
Siłownia raczej na masę mięśniową, a na schudnięcie polecam fitness. Można ćwiczyć w domu, wystarczy kupić sprzęt, stepper czy twister. http://www.fitpatrol.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olussia1
siłownia to chyba nie jest najlepszy pomysł. lepiej już basen, aerobik czy zumba. coś, gdzie więcej mięśni ćwiczy. no i solidna dieta do tego, last minue www.sklepdiety.pl daje dobre efekty i nie wyniszcza organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinek_ok
Od kilku tygodni używam maty wibracyjnej Power Board i jestem zadowolony. Fajna rzecz, jak ktoś woli ćwiczyć w domu, niż na dworze, albo w publicznej siłowni. Można sobie tę platformę postawić przed telewizorkiem, puścić energiczną muzykę, jest komfortowo:) Zamówiłem sobie tę matę ze strony www.casada.pl/Products/33/Power-board . Polecam tę firmę, Casada to znana marka, z której produktów korzystają nawet zawodowi sportowcy, także rekomendacje ma dobre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Siłownia jest dobra aby zrobić sobie fajną pupę i cycki.trzeba tylko umiejętnie dobrać ćwiczenia.Na odchudzanie lepszy jest basen,bieganie,tenis,skłosz i inne sporty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze systematyczne chodzenie na saunę jest dobre dla naszego ciała i świetnie odstresowuje mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jasne ze jest dobra! ćwiczenia połączone z jakąś rozsądna dietą dają efekty :) ja osobiście wole ćwiczenia fitness i chodzę do saturna na super trx i sztangi, ale siłownia i bieganie oraz własny zestaw ćwiczeń też jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie siłownia jest bardzo dobra ale wiadomo - prawdziwy efekt jest najlepszy z dietą i ćwiczeniami. Chodzę od pół roku i udało mi się zrzucić 15 kg! Choć wydaje mi się, że to też zasługa suplementu, którego cały czas używałam - Brawn Kamikaze. Widzę mocny efekt. Na http://swiatsupli.pl/ znalazłam w fajnej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na bank trzeba się ruszać , siłownia jest ok, ale jak dla mnie to za mało. Dodalabym jakieś zajęcia typu np. Zumba ; TMT lub inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystkie ćwiczenia są dobre na odchudzanie, choć niektóre są lepsze, a niektóre gorsze - ważne aby były odpowiednio długie i regularne. trening na siłowni może być, ale warto go połączyć z ćwiczeniami typu bieganie, czy rower - warto do tego dodać odpowiednią dietę, aby organizm mógł się zregenerować po ćwiczeniach. http://zdrowe-odzywianie-online.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodazielona
Jak dla mnie siłownia bardzo dobra rzecz wzmacnia nasze całe ciało . Tylko najlepiej pod okiem fachowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinamalina
Siłownia to podstawa , można się dobrze wypocić i zrzucić tłuszcz oraz fałdy z brzucha. Wiadomo nie na maxa i nie od razu . Ja dodaje sobie do tego zieloną kawę max- energie mam i waga spada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myśle ,że siłownia wzmacnia nasz organizm a t łuszcz zamienia w miesnie. Jak dla mnie jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikkka
ja chodzę na siłownie 2 razy na tydzień i mi odpowiada . Wiadomo zależy , są osoby , które nie lubią ćwiczyć na przyrządach. Tak wiec wedle gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście każdy ruch pomaga nam w utrzymaniu dobrej sylwetki , siłownia jest ok ale trzeba mieć też zapał i energie , ja stosuje zieloną kawe max- to pomaga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak przy siłowni można schudnąć i nabrać po prostu takiej smukłej sylwetki. Bardzo dobrze po prostu się zdecydować na jakąś aktywność fizyczną i to będzie zawsze taki krok do przodu. Lepsze jest zawsze to jak poważnie wam mówię siedzenie przed monitorem i po prostu zajadanie się kolejną czekoladą hihi A co dziewczyny najlepiej lubicie robic po skakankach i po innyhc cwiczeniach silowych no chyba wiadomo, zehttp://idziemynazakupy.bloog.pl/ bo czym bylby swiat jakby nie bylo zakupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena12
Hejka, dla mnie też siłownia jest ok, poprawia i kształtuje naszą sylwetkę . Dodatkowo można poprosić o trening personalny i pod okiem fachowca kontrolować nasze ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko skakanka. wrzucil bym wam video z dzis rana to byscie sobie zobaczyly jak w bokserkach na dworze krece baczki... :D:P eh... niestety za duzo osob zna te forume... :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No prosze ale tak w samych bokserkach to zimno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×