Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Jutro wyrywam drugą dolną czwórkę, ale już się nie boję tak jak tydzień temu ;) Mam tylko nadzieję, że tym razem odbędzie się to tak samo bezproblemowo jak ostatnio !!! Trzymajcie kciuki !!! A dziąsło po zębie z lewej strony już się zagoiło ;) Normalnie już mogę jeść tą stroną. Także cieszę się, ze zgodnie z zaleceniami mojego orto "dałam sobie zyć" (;D), bo jutro będę mogła jeść już tą lewą stroną, a tak jakbym na raz dwa wyrwała to faktycznie tylko na jogurtach chyba bym leciala ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
casting- słyszałam że po zdjęciu aparatu należy poczekać nawet do 6 mcy z wybielaniem, ponieważ zęby będą zbyt wrażliwe, wiadomo-będą ściągać klej polerować, czyścić..może zęby nie będa wtedy gotowe na jakieś dodatkowe męczarnie;) a spektakularny efekt będzie na pewno-w końcu po kilkunastu miesiącach będziemy bez aparatu, z prostmi ząbkami...ja tam cieszyć się będe widokiem ząbków..poczekam, wybiele, jak już będzie to bezpieczne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja napewno bede wybielac. po takim okresie leczenia chce sobie \"zaszalec\". oczywiscie odczekam tyle ile bedzie trzeba. moniqque88 ja rwalam dwie czworki na raz i spokojnie jadlam paktycznie wszystko. teraz po prawie trzech tygodniach nie ma sladu po rwani, poza szparami, ktore wydaja mi sie ciut mniejsze. no ale zmniejszyly sie nie wiele, tylko tyle ile powiekszyly sie szpary miedzy innymi zebami, ale w koncu to dopiero poczatek zamykania tych dziur. po dwoch tygodniach noszenia metalowych ligatur na trojkach i piatkach byl luz pod ligatura, wiec znak ze ruszyly. teraz mam podciagniete. no i oczywiscie trzymamy kciuki, ale wszystko bedzie ok juz sama wiesz jak to wygladasz, wiec nie ma sie czego bac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natii_1511
cześć ja już mam to za sobą ;D już mam prościutkie zęby ale założenie aparatu i potem go ściągnięcie to nei wszystko ;)) na koniec orto dala mi taka silikonową wkładke na gorna szczeka a na dole mam przyklejonego druta ktorego nie widac nosze go juz ponad rok i jak bylam na osttaniej wizycie to mi ortodontka powioedziala ze bede go nosila jeszcze okolo 5 lat ;) a jesli chodzi o wybielanie to nie radze zaraz po sciagnieciu aparatu bo i tak szkliwo na zebach jest tak starte ze szok ;/ i jesli bedziecie miec tego druta to tez nie mozna wybieolac ;D pozdrawiam i zycze powodzenia poczatkujacym ;) bo wiem co to znaczy ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pyatnko do tych bardziej doświadczonych. Mam wyrwane dwie górne piątki, i tak sie zastanawiam jak bedzie wygladalo to moje prostowanie? czy podczas calego prcesu zeby beda mi sie po kolei przesuwac? w sensie ze bede miala najpierw szpary miedzy 4 a 3 a pozniej miedzy 3 a 2 i na koniec miedzy 2 a 1?:) zastanawiam sie jak to wszytko wyglada?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna - no ja wlasnie tez sie nad tym zastanawiam. Na pewno szpary beda sie robic to tu to tam, zanim sie wszytsko ułozy. tu jest link do bloga dziewczyny ktora zamykala szpary, sa fotki mozesz sobie popatrzec jak to wygladalo:) http://aparatstalyorto.blogspot.com/search?updated-min=2009-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&updated-max=2010-01-01T00%3A00%3A00%2B01%3A00&max-results=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85 W odpowiadzi na twoje pytanie odnośnie zamykania szpar po czrórkach (lub piatkach). Ja od 10 miesięcy zamykam szpary. Długo to trwa ale ciagle do przodu. U mnie podczas przesuwania nie było żadnych szpar między 1 a 2 , między 2 a 3, wszytko jakoś tak ładnie równo się cofało do tyłu. Jutro spróbuję wsyawić jakieś nowe zdjęcia, dawno ich nie robiłam, to zobaczysz jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna- najpierw pojawia sie szparki miedzy najblizszymi zebami od tych piatek, ktorych nie masz. a by jedynki sie nie rozjechaly za jakis czas zaloza Ci pewnie lancuszek. dzieki temu zeby wszystkie razem beda cofac sie do tylu. ja jestem teraz na etapie laczenia piatek i trojek ( nie mam czworek)zwiazane sa metalowa ligatura. pozostale zeby ukladaja ie w luku. pozniej bede miec lancuszek aby wyrownac odstepy miedzy wszystkimi zebami, a calsc jest ciagnieta do tylu. tyle jak na razie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzę u tej dziewczyny na blogu, ze szpary miala miedzy zebami...tak bym juz chciala zalozyc tej cholerny aparat i widziec jak mi sie powoli prostują moje krzywulce:) jakbyscie zobaczyly moja wade to byscie sie wszystkie za glowe zlapaly:) a wlasnie...moze chcecie zobaczyc?:P tylko ze niewiem jak sie zdjecia wklada...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
a wlasnie jak to jest czy po sciagnieciu aparatu orto ten klej szlifuje itp czy tylko sciaga a na reszte juz trzeba isc do dentysty? co do szpar to ja nie mialam usuwanych zadnych zebow i nie zgodzilabym sie na to poniewaz boje sie ogolnie dentystow ;) wiec podziwiam WAS ktore sie na to zdecydowalyscie, jednak w trakcie prostowania mialam szpary i wlasnie tak co wizyte to miedzy innym zebem , najlepsza byla ta miedzy jedynkami, moglam sobie 2 zl wsadzic :D i walsnie lancuszkami mi przesuwano, teraz mam lancuszek na wszystkie zeby ale to chyba po to zeby je utrwalic w sumie sama nie wim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
łooo jejkuuu wlasnie zobaczylam zdjecia tej dziewczyny z tymi szparami miedze zebami maaaasakraaaa i te zeby maja sie zsunac niby przeciez po jednym takie przesuwanie to bedzie trwalo z 5 lat :o i co to wogole jest to co ona ma tam zamontowane ten niby wyciag? po co sie takie cus montuje i jak sie wogole w tym da buzie otworzyc ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85 - Ajjj jak ja lubie takie krzywulce tzn. patrzeć na zmiany jakie potem bedą zachodzić :) Będziesz miała powody do radości - zobaczysz !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewuszkaaa86
Witam!! Mam do was pytanie odnosnie wybielania zębów przed aparatem. Otóż chcialam teraz wybielic sobie troche zęby ( oczywiscie w gabinecie pod kontrola dentysty) ponieważ we wrześniu biorę slub, i tak pomyslalam ze jak beda jasniejsze to tak nie bedzie widac krzywej 2 :-) natomiast po slubie w październiku zamierzam załozyc stały aparat, jak myslicie czy sa jakies przeciwskazania do wybielenia zebów przed??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi miło, że tak mówisz:* teraz to tymbardziej nie moge się doczekać zalożenia:) oj jak ja bym juz chciala go miec:) trauma calego dziecinstwa i wkraczania w dorosle zycie wkoncu sie skonczy (trzeba bedzie trochę cierpliwosci) ale co tam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85 - Efekty będziesz miała szybko :) PO ok 2 - 3 miesiącach bardzo zmieni sie twój wygląd ząbków :) Wiec twoja trauma dobiega końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
w takim przypadku zalozenie aparatu jest uzasadnione i utwierdza mnie to tylko w tym, ze ja zalozylam go niepotrzebnie, poza lukiem mialam tylko dwie dwójki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi a mam jeszcze przy okazji pytanko do Ciebie...:) mam zamiar zalozyc aparacik kosmetyczny, tylko sie zastanawiam czy porcelanowy czy krysztalowy czy szafirowy? niewiem czym one sie roznią? jaki Ty masz? bo bardzo ladnie się prezentuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
ja miałam wybielanie przed założeniem aparatu i wg. ortodontki nie było to bez sensu..miałam bowiem przed montażem odbudowę zebów materiałem kompozytowym i gdybym ich nie wybieliła teraz, to odbudowana część byłaby zbyt ciemna..a tak dopasowali mi odcień do naturanlego koloru kości i jeśli po demontażu będe chciała wybielać zeby ponownie, to nie bede musiała się przejmować, że odbudowane zęby są zbyt żółte-jak wiadomo materiał kompozytowy nie wybieli się po zabiegu, a kolor jest stały... ech..może niezbyt jasno piszę ale jestem po małej, krótkiej imprezie :P pozdrowionka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szerze mowiąc nie wybielalabym zebow przed zalozeniem aparatu, bo balabym się ze moje krzywulce bardziej by sie w oczy rzaucaly:) no ale moja wada jest wyjatkowo okropna, jesli ktos ma delikatna wade a orto nie widzi zadnych przeciwskazan to nie ma na co czekac:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cea2f9d3280b66d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aec42fd570dc8d7e.html Przy mojej wadzie o wybielaniu przed zalozeniem mozna zapomniec:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85 Na pewno szybciutko beda efekty, bo pierwsze miesiace zabki sie blyskawicznie ustawiaja ;) Powodzenia! Casting Ja tez nie mialam jakiejs skomplikowanej wady tylko jedynki mnie draznily, ale nie zaluje ze zalozylam jak teraz widze, ze sie prostuja i zupelnie inaczej to wyglada:) Co do wybielania przed to ja bym nie robila bo byloby mi szkoda kasy, ale slub to szczegolna okazja, wiec tu bym sie jednak zdecydowala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Czarna85- fajne masz ząbki, na pewno na koniec leczenia będzię super efekt:) Ja byłam w wczoraj u orto, zakładam kosmetyczny na górę bo ma w miarę tanio- 1900 zł a na dół metal- 1400zł. Moja wada niby nie jest zbyt duza, ale urodziłam się na mój pech z lekkim przodozgryzem; w dzieciństwie nie było tego widac ale obecnie w wieku 21 lat pod wpływem scierania jedynki poszły mi troche do tyłu i schowały sie lekko za dolne zębiska, co mnie strasznie irytuje...;/dodam też że mam stłoczone zeby i że lewy kieł jest wyżej od reszty zębów...uhh Ale mam też pewnien problem: orto powiedziała mi że wizyta kosztuje ok.80 zł w przypadku aparatu metalowego, a ok.100 w przypadku kosmetycznego...ale co jesli mam mieć oba??? to znaczy ze bede co miesiąc płaciła ok 200zł??? bo to chyba troche drogo, z tego co czytam to dziewczyny płacą od 50 do 120 zł max za wizyty:( a Wy dziewczyny ile płacicie za wizyty? hmm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
moja wizyta kontrolna kosztuje 150, ale to Wrocek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
ja mam metalowy i place 60 zl za wizyte choc to i tak moim zdaniem przesadzona cena za sciagniecie gumek i przykrecenia drucika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
dodam jeszcze ze tez jest to duze miasto bo Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natii_1511
ja płaciłam od 80 - 150 zł nawet z zależności co miałam robione ;) a mieszkam w małym miasteczku dębica ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja place miesiecznie 150 zl, wizyty mam co 3 tyg i w marcu np wypadly mi dwie a placilam raz, bardzo mi odpowiada taki system:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Dzięki :) ja jestem z Łodzi i w sumie u każdego ortodonty inne ceny są;/ przy najbliższej wizycie dopytam co i jak ale obawiam się ze jeśli moje przypuszczenie się potwierdzą i będzie to ok 200zł to bede musiała podziękować bo przecież to strasznie dużo... A tu dziewczyny macie galerie ze zdjęciami różnych wyleczonych przypadków w jednym z łódzkich gabinetów ortodontycznych...JEST NA CO POPATRZEĆ;) http://www.ortoprotex.pl/galeriapacjentow.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
jejku jak to ogladam to az mi sie slabo robic :o nie chce mi sie wierzyc ze mozna miec takie zeby, nie dziwi mnie juz fakt zalozenia aparatu u tylu osob ale wspolczuje bolu bo musi byc naprawde straszny przy przesuwaniu takich zebow :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting - Pisałaś że założyłaś aparat niepotrzebnie (bo miałaś tylko dwa zeby poza łukiem) - tylko...albo AŻ! Coś czuję, że jesteś dziewczyną w nastoletnim wieku, skoro masz takie nastawienie. Być może byłaś zmuszona by założyć aparat, za kilka lat te dwa zęby mogły by być dla Ciebie prawdziwym kopleksem. Dobrze, że ktoś miał na Ciebie aż taki duży wpływ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×