Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Noo, poszło szybko ;) Mam nadzieje, ze w nastepna srode tez pojdzie szybko ta druga... Ale ogolnie strasznie mi przeszkadza ta dziura. Nie chodzi o to, ze mnie boli, bo nie boli (nie wzielam nawet wczoraj zadnego srodka przeciwbolowego), ale po prostu czuje taki dyskomfort. Też tak mialas, dżola ?? I zastanawia mnie jedno. Teraz jem ta druga strona szczeki, a jak mi wyrwa ta prawa czworke to ktora strona bede jadla ?? ;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak miałam, w ogóle miałam strasznego doła na początku.... ta dziura jak była świeża była taka ogromna że szok:| ale mówię Ci, wszytsko mija jak założysz aparat na dół, teraz juz się nawet nie wstydzę szerzej usmiechnąć mimo że widać szpary:) a jeść będziesz tą stroną którą teraz nie jesz, ja po 4 czy 5 dniach już jadłam normalnie, i nic mnie tam nie bolało i się przestałam przejmować. Tylko przy szczotkowaniu uważałam, i w sumie jeszcze trochę uważam, choć już mam w sumie po obu stronach ładnie wygojone:) a druga pójdzie równie łatwo, zobaczysz:) pozdrawiam i trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywka__ nie jestes pierwsza osoba, o ktorej czytam iz rozczarowala sie damonem. wiele stron zachwala ten system jako szybki, nowoczesny itd., ale ja jak ogladam te zamki to wydaja mi sie jednak wieksze od mini zamkow i to jest chyba jego najwieksza wada. mi osoboscie podobaja sie mini zamki sa takie malutkie, ale te zamki z systemu damon moga troche przytlaczac. czytalam tez wypowiedz chlopaka, ktory widzial damona wczensiej tylko w folderach i po zalozeniu nie czul sie szczesliwy wrecz byl rozczarowany jego rozmiarami. widomo skoro nie ma ligatur to musi byc klamra. moniqque ja zdecydwalam sie wyrwac dwa na raz. tak moze tzreba bardziej uwazac przy myciu i jedzeniu, ale przynajmniej tylko raz,a nie dwa:) nic nie bolalo ani drwanie anie pozniej. niedlugo minie dwa tygodnie od wyrywania, wszystko ladnie sie wygoilo, dzieki temu szleje przy szczotkowaniu nie przejmujac sie, ze cos podraznie:) co do samych szpar to rzeczywiscie po wygojeniu nie sa takie rzucajace sie w oczy. maja ladniejszy rozowy kolor. powoli przyzwyczjam sie do nich. za kilka dni mam wizyte pewnie zaczne zamykanie szpar, bo na razie mam tylko zwiazene trojki i piatki. no i przybyly mi separacje pod dodatkowy pierscien. nie czuje ich wcale. sorawdzam tylko co jakis czas czy napewno sa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Hej Wszystkim! Ja również zamierzam założyc sobie aparat. Jest to moje marzenie od paru lat, w końcu udało mi sie zebrać kasę (stypendium naukowe też pomogło hehe;P) Mam pytanie, wiem że na pewno już setki takich pytn padało i odpowiedzi, ale nie chce mi sie szukać godzinami więc jeśli ktoś jest z Łodzi i mógłby polecić mi jakiegoś dobrego ortodontę byłabym bardzo wdzięczna:* tak jak wszystkim nam zależy mi żeby był tani, szybki i skuteczny;P pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy bogie -> ja też bardzo chciałam dwa na raz, aby mieć już to z glowy, ale moj ortodonta stanowczo mi tego zabronil, mowiac "Absolutnie, niech pani da sobie zyc" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
dzieki crazy_bogie, zgadzam się z Tobą, zamki damona są strasznie duże przez co całkiem zmienił mi się uśmiech, czasem nie umiem do konca zamknac naturalnie buzi a na fotach ogladac sie nie umiem..pozatym zostalam poinformowana ze byc moze i tak bede musiala rwac jednego zeba, poki co dojezdzam na wizyty nie co 2 miesiace a co meisiac a w planie leczenia napisane mam ze leczenie trwac bedzie 2 lata..takze cudy opowiadaja a poki co nie widze roznicy...procz ceny:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frizzzy
Hej, ja miałam zakładany aparat [góra i dół] 5 dni temu, nadal mnie bolą policzki, bo zamki porozcinały mi śluzówkę, stosuję na to Baikadent ale nie ma rewelacyjnych efektów. Zęby ogólnie mnie nie bolą, ale gryźć nie mogę.. ciężko mi jeść. I właśnie chciałam się od Was dowiedzieć co wy jadłyście na początku? chodzi mi bardziej o coś na obiad, coś na ciepło. Ja sama nie mam pomysłu, co mogłabym bez bólu zjeść. 19.03 będę miała wyrywaną dolną 4kę... ;( chyba się boję.. pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
cos na cieplo : dania z makaronem (spaghetti) dania z ryżem (leczo-było boskie i łatwe w spożyciu;) )perogi z paczki gotowane o minute za dlugo;) puree z jakims dobrym sosikiem.. i ciapkapusta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Hej jest ktoś jest z Łodzi i mógłby polecić mi jakiegoś dobrego ortodontę byłabym bardzo wdzięczna:* tak jak wszystkim nam zależy mi żeby był tani, szybki i skuteczny;P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
zapomniałąbym...gołąbki oczywiście tez! i już masz menu na obiad na cały tydzień..potem już nie boli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frizzzy
dania z ryżem.. hmm rzeczywiście na to nie wpadłam wielkie dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frizzzy
u mie najgorszym problemem jest język, też pocharatany, łatwo mi tylko przełykać ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
ja wlasnie ide dzis na moja przed ostatnia wizyte :) mam nadzieje, ze nic sie nie zmienilo w tej kwestii i naprawde jest to przed ostatnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque mi tez proponowano oddzielnie, nawet jak juz siedzialam na fotelu, ale powiedzialam, ze jak tak dalej pojdzie to sie rozmysle hehe :) pozytywka__ ja poczatkowo tez mialam ochote na damona, ale gdzies znalazlam forum dla ortodontow na, ktorym dyskutowali o tym, ze ten system wcale nie jest taki fajny i w testach aparatow bezligaturowych wypada najgorzej :O pozniej doczytalam, ze zamki sa wieksze, a ze chcialam kosmetyk doszlam do wniosku, ze damona nie ma sensu bo calkiem kosmetyczny to on nie jest. dzis ciesze sie ze swojego wyboru. zamki krysztalowe tez malutkie nie sa, ale przynajmniej ich tak nie widac. na wiekszosci zdjec go nie widac. frizzzy- mnie nie bolalo na poczatku, pozniej nosilam luk na podniebienie i wtedy bylo gorzej. jadlam makarony z sosem jakims miesem, ryz, chleb bez skorki. wlasciwie bardzo nie zmienilam menu. dobre sa kluski slaskie z sosem. wyrywania czworki sie nie boj, ja wyrwalam prawie dwa tygodnie temu dwie czworki na raz. nic nie bolalo ani rwanie, ani pozniej. nie wiem czy dostalas wosk od orto jesli nie to byl bodajze na allego. pozwala przetrwac czas do zagojenia sie ran. dobry na noc jesli masz poraniony jezyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casting -> I jak tam na ostatniej wizycie?? jak ja ci zazdroszczę, sama chciałabym już ściągnąć to żelastwo i móc ładnie się uśmiechać ząbkami a nie żelastwem:P Eh nie mogę się doczekać końca leczenia:) i prostych ząbków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszlaaparatka --- ja mam porcelanowy i tez nie mam bialych zebow :P Jak chcesz sobie obejrzec jak to wyglada to zapraszam do mojej galerii ;) Mnie już teraz po dwoch ostatnich wizytach rpawie nie bolaly, tylko troche na drugi dzien i glowa...a potem tylko wrazliwe, ale jadlam wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaaparatka
pinka.hell obejrzałam:) według mnie jest śliczny:) A napisz mi prosze czy nie wydaje ci sie troche za duzy?Bo wiele wypowiedzi widziałam ze jest duzo wiekszy od metalu i ze usta sie dziwnie układają itp. Co do koloru to masz idealnie dobrany ten aparat i zęby masz białe :P . ze mna jest problem bo pale papierosy:/ mysle ze jak bym zalożyła ta porcelane to moze z obawy ze sie zabarwi, rzuciłabym palenie.No ale jak sie okaze ze nie dam rady?To dopiero bylaby żółta masakra :D Napiszcie mi prosze czy ktos z was PIASKOWAŁ ZĘBY przed założeniem aparatu? mi orto kazał usunąć kamien i pomyslalam zeby od razu moze pisakowanie zrobic:) czy to wybiela zęby? i czy to jest lepsze od skalingu ( czy jakos tak). Bo droższe to na pewno.Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam27
tym, ktorzy wyrywaja zeby aby zalozyc aparat ortodontyczny za kilka lat zapadnie sie twarz i policzki = przyspieszone starzenie. Dlaczego? Proste, zeby to filar podtrzymujacy miesnie twarzy, bez nich skora wiotczeje i sie zapada, to fakt. Dla osob myslacych i madrych ; istnieje metoda zalozenia aparatu bez wyrywania zebow! nazywa sie to DAMON. Na cale szescie ja nosze ten aparat i nie bede musiala plakac za parenascie lat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
mam 27 ja tez mam damona-i co z tego skoro moja otro powiedziala ze byc moze bede musiala usunac zeba..moze nawet dwa...skusilas sie na marketingowe bzdury ktore przez wielu ortodontow sa wysmiewane. gdybym mogla cofnac czas, na pewno wybralabym aparat kosmetyczny, dziala tak samo, ijest mniejszy,ladniejszy,pewno bardziej wygodny..Jak orto poprowadzi leczenie zwyklym aparatem zależy od kompetencji i doswiadczenia doktora.ja wpadlam, w sidla wielkiej propagandy, Ty niestety tez. Nie strasz tu proszę inne dziewczyy ze im sie cos zapadnie bo mimo tego ze nie znam sie na tym kompletnie, to uwazam ze to pierdoly tych, ktorzy chca wypromowac damona..a tysiace innych ortodontow wyrywajacych zeby ze niby co ze niby glupi sa? ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
przyszlaaparatka- ja miałam piaskowanie przed montażem, zabieg ten usuwa nagromadzony osad, ale nie wybiela zębów. Mimo to polecam bo ząbki są gładkie i czyściutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed zalozeniem aparatu pasuje usinac kamien, osad z reszta mozna to robic rowniez w trakcie noszenia:) mam27- wszyscy dobrze znamy damona bo kilka osob z tego topicu w tym pozytywka sa jego posiadaczami. nie odkrylas nic nowego, co wiecej masz trche naciagana wiedze. prawda jest, ze usuwanie zebow moze wplynac na profil, ale zadko sie zdarza aby usuniecie jednego badz dwoch zebow w luku mialo na to jakis wplyw. poza tym kazdy ortodonta wykonuje pomiary i wie jakie zmiany moga zajsc, a jakie nie. \"dla osob myslacych i madrych\" nie istenieje tylko jedna doskonala metoda, ale rozne o ktorych sie wczesniej czyta i podejmuje swiadoma decyzje. ty chyba nie mialas takiej okazji gdyz piszesz, ze damon jest metoda bezekstrakcyjna, ale nikt ci nie powiedzial, ze tylko w typowych, latwych wadach, w pozostalych zeby sie usuwa tak samo jak w kazdym innym aparacie. jak juz wspomniala pozytywka czesto juz po zalozeniu damona okazuje sie, ze trzeba usunac jakis zab. poza tym damon ma to do siebie, ze jego luki bardzo poszerzaja szczeke, a bez ekstrakcji moze to dac conjamniej brzydki efekt nie mowiac o kwesitach zdrowotnych. proponuje poczytc troche na forach specjalistycznych gdzie mozna znalezc informacje o tym, ze damon wypada najslabiej sposrod systemow bezligaturowych. nie neguje tej metody leczenia, ale sa tez inne systemy samoligaturujace, a ich glowna zaleta jak i damona jest wlasnie brak ligatur, cala reszta jest kwestia wady jaka sie ma i leczenia jakie przeprowadza lekarz. chcialam jeszcze dodac w tym temacie, ze istenieja inne systemy, ktore sa naprawde kosmetyczne, a nie tak jak damon tylko w polowie :O pozytywka__ poszukaj plusow moze jakos polubisz jeszcze swoj aparat? :) pomysl o tym, ze nie masz ligatur i nie musisz sie martiwc czy zmienia kolor:) poza tym cimcirmci nosi czasem do swojego damona kolorowe gumki i nadaje to damonowi naprawde dziewczecego wygladu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
ehh mnie niestety dzis od rana znowu boli szczeka poniewaz wczoraj orto zalozyl mi lancuszek na wszystie zeby :o na szczescie jest jakis przezroczysty i nie widac go bo wczesniej jak mi zakladala na kilka zebow to wygladalo to strasznie :o jak sie okazalo to jeszcze nie przed ostatnia wizytya - czeka mnie jeszcze jedna w maju no i w czerwcu mam nadzieje bedzie sciaganie, chyba ze cos sie zmieni... cieszy mnie fakt ze gdy zdjela mi druta i poszlam szorowac zabki to nie mialam juz odczucia jakby kazdy w inna strone biegl ktore towarzyszylo mi do tej pory:) swiadczy to chyba o tym ze zeby sie utrwalily w swoim polozeniu nie? :) a odnosnie wyrywania zebow to u mnie obylo sie bez a gdybym miala wyrwac to chyba nie zdecydowalabym sie na to bo panicznie sie boje dentystow :D podziwiam za poswiecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, w koncu umówiłam się na założenie aparatu- na 26 marca :-) póki co tylko górny łuk. no i jestem w kropce, niewiem jaki założyć, jutro mam przedzwonić i powiedziec jaki chce, oczywiscie musze to tez skonsultować ze sponsorem (mężem ) ale moze wy mi cos doradzicie. Zastanawiam sie nad szafirowym (2.500 zł) a moze zwykły metal (1300 zł) , mam duze zęby i sie boje ze ten metal bedzie tak sobie wygladał. Porcelanowego nie chce bo zamki są wieksze. Ma ktos z Was ten szafirowy?? No i jak to jest w koncu z tym odbarwianiem sie?? pozdrawiam aparatki ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka: wiem co czujesz tez do ostatniej chwili zastanawialam sie jakie zamki wybrac. od zawsze chcialam kosmetyczny, tylko cena mnie zniechecala. czytalam, czytalam, czytalam i wszedzie byly informacje, ze zamki sie odbrwiaja itd. choc osoby, ktore o tym pisaly nosily metal to odradzaly szafir. a ja ciesze sie, ze zaufalam orto, ktora sama wczesniej nosila szafirowy i zdecydowalam sie na wlasnie taki. czyli krysztalowy. http://www.stalyparat.fora.pl/?sid=4678ca4a10f299435b5911a52449eeca tu masz link do forum ktore zalozyla Fanta jest tam wicej osob z krysztalami mozesz zobaczyc fotki ( nie moje, bo sie wstydze). zami sie nie odbarwiaja, moga odbarwic sie gumki pod warunkiem, ze bedziesz jesc curry i zupki w proszku, ale i na to jest sposob bo gumki mozna samodzielnie wymieniac. ja raz mialam ptzygode z curry bylo w salatce, nie wiedzialam. gumki zrobily sie zolte wiec je wymienilam. kupic mozna u orto, albo na necie. nie chce namawiac bo to musi byc Twoja decyzja zebys byla w 100% zadowolona w koncu to nie male pieniadze i decyzja na lata. ja w kazdym razie testowalam rozne pokarmy i uwazam jednie na curry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie... dzięki za odpowiedź, ja już sie prawie zdecydowałam na ten szafirowy, w końcu min 2 lata bede go nosic, musze jeszcze przekonać sponsora hehehehe ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
a czy myslicie ze 1,5 roku to za krotko jezeli chodzi o aparat? bo mi w czerwu wlasnie tyle minie i mam zdjac a jak czytam te posty to jakos dluzej wiekszosc nosi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka mam nadzieje ze sponsor jest laskawy :) casting mysle, ze jesli zeby sa dobrze ustawione to mozesz sciagac aparat. mysle, ze orto wie co robi. moja znjoma nosila aparat nie caly rok. miala do wprowadzenia w luk jeden zab, reszta byla ok wiec nie bylo potrzeby dluzej nosic. explosion chyba tez pisal, ze zmiesci sie w rok czy poltorej, wiec nie ma sie czego obawiac, a skoro noszenie bylo dla Ciebie taka trauma to tylko sie cieszyc, ze sciagasz:) wszystko i tak najczescie zalezy od retencji. jesli sie dba to powinno byc ok:) slyszlam, ze wiekszosc orto szacuje na poczatku leczenia ok 2 lata jednak sami wiedza, ze moze skonczyc sie wczesniej tylko nie robia nadzieji gdyby jednak poc poszlo nie tak. czesciej slyszy sie, ze ktos sciaga wczensiej niz nosi dluzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaaparatka
do mam27 cos nieudolnie reklamujesz damona.Bo akurat argument ze od wyrwania zeba zapadnie sie twarz jest bez sensu.ortodoncja leczy zgryz od wielu lat i kiedys wiecej zebow wyrywano i juz byloby glosno o takich skutkach.teraz raczej odchodzi sie od wyrywania bo w sumie na starosc kazdy zab jest na wage zlota;) bo niewiele ich zostaje niektorym;) casting a co to za łańcuszek?i w jakim celu sie go zakłada? agatka-aparatka fajnie masz, juz tez bym chciala załozyc aparacik.No i jakie fajne ceny.u mnie metal kosztuje 1800zł łuk.O inne narazie nie pytalam:(a zakladasz na dól tez szafirowy?jak bedziesz po to pokaz zdjecia:) Co do sponsora...musze jeszcze meza przekonac do tego kosmetycznego.Bo on uwaza ze to moja fanaberia.i ze metal tanszy wiec lepszy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×