Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Czarna85... oj wiem co czujesz, mi tez sie czas strasznie dłuzyłłłłłłł do ostatniej chwili, jeszcze siedzac na fotelu u orto wahałam sie jaki załozyc, no ale w koncu padło na szafirowy i ciesze sie ze podjelam taką decyzję. A dół tez zakladam za jakies 4-5 miesiecy, niby myslalam o metalu-wiadomo taniej, ale, no wlasnie jest male ale bo szafir mnie zauroczył :-) życze cierpliwości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka - aparatka Moja cierpliwość sie powoli konczy:) ale musze czekac, nie mam wyjscia:) mam pytanko do ciebie, jakie zalozylas sobie gumeczki na pierwszy raz? bo wlasnie tak sie zastanawiam jakie sobie walnac do tego szafirka;) slyszalam ze przezroczyste sie odbarwiają:/ aquaaparatka szkoda ze nie masz tych fotek bo z chcecia bym luknela jak sie prezentuja te metalowe ligatury...mam nadzieje ze to ze nie pokazujesz tych fotek nie znaczy sie sie wstydzisz swoich krzywulcow?;> bo jesli o to chodzi to ja sie z mila checia pochwale swoimi okropnymi, tragicznymi krzywulcami:) takie ochydnej wady jak ja to chyba nikt tu na forum nie ma..:/ http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aec42fd570dc8d7e.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cea2f9d3280b66d.html Tylko się nie przestrasz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85... ja mam przeźroczyste i nic mi sie jeszcze nie odbarwiło no ale mam aparat dopiero od czwartku i unikam barwiących dań, zresztą poza zupami i jogurtami nie jestem w stanie nic innego zjeść :-/ a kawe pije przez słomke hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a krzywulców się nie wstydze, bo wady dużej nie miałam;) [patrz link wyżej;p] Teraz i na dole i na górze grucik mam idealnie prosty, jeszcze tylko minimalna korekta dołu w ustawieniu dwójki. Aparat mam od 9.12.2008 (na górze) i po 7 tygodniach założyłam dół. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka - aparatka no wlasnie, moze masz pare dni i dlatego narazie nic nie widac...a apropo jedzenia zupek i innych papek to juz to przezylam, gdy wyrwalam jakies 3 tygodnie temu dwie gorne piatki:) wiec i przy aparacie dam rade:) a ty jak ten ból znosisz? chyba nie jest az tak zle co? aquaaparatka powiem ci szczerze ze faktycznie nic a nic nie widac:) tylko drucik metalowy:Pmusze to przeanalizowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból?? hmmmm następnego dnia po założeniu myślałam że mnie coś trafi ;-) chciałam go sobie zdjąć, wyrwać, odkleić!! Teraz już bół się zmniejszył, boli tylko przy styknięciu obu szczęk, nagryzaniu i dotyku językiem, same z siebie już nie bolą, czuję jednak taki dyskomfort jakby mi je ktoś betonem zalał, nie czuję pojedyńczych zębów tylko tak jakoś dziwnie całą szczękę, ale to pewnie po czasie minie. W koncu po pewnym czasie do wszystkiego idzie się przyzwyczaić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tara ra raa23
ile kosztuje damon, która z was go ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
damon damon damon...ja mam..płaciłam 3000 zł za łuk..ale dziadostwo niewygodne i brzydkie, polecam kosmetyczne..;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
bardzo lubie.....mam aparat kosmetyczny,jestem bardzo zadowolona,pewnie gdybym była młodsza wybrała bym metalowy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja już dziś jadę zakłdać:) jestem taka podekscytowana:) najbardziej zabawne będą na pewno reakcje rodziny i znajomych, bo póki co to wie o tym tylko mąż:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgmnhmmm
Laura a jaki zakladasz?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) wiem ze powinnam przeczytac cały topik ale wierzcie nie mam czasu. Wiec jeszcze jedno pytanko...jakich potraw nie mozna jeść przu aparcie kosmetycznym? czy kawa odbariwa taki aparat? I dziekuje z awszystkie dotychczasowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy paracie kosmetycznym mozna jesc wszystkie potrawy na jakie ma sie ochote gdyz zamki sie nie odbarwiaja. moga odbarwic sie ligatury- gumki, ale je wymienia sie na kazdej wizycie, mozna tez samodzielnie w domu. jedyna potrawa jaka zabarwila mi gumki na kolor zolty to curry. co do dyskusji z poprzedniej strony to rzeczywiscie uwazam, ze casting mocno przesadza. owszem w leczeniu pojawia sie bol. u jednych wiekszy u innych mnijeszy badz wcale, ale ze wszystkich osob, ktore znam zadna nie twierdzi iz jest on na tyle silny aby zalowac leczenia! czy aby o nim wspominac. owszem czasem boli mnie po wizycie, ostatnia mialam dwa tygodnie temu i juz nie pamietam jak to bylo. bardziej boli mnie brzuch przy okresie niz prostowanie zebow. co do nawrotow wad to owszem zdarzaja sie one, sama znam takie osoby, ale u kazdej z nich byl popelniony blad w leczeniu bardz retencji i stad taki problem. nie ma sensu przed leczeniem czy w jego trakcie zakladac najgorszego, ani gdybac o takich sprawach bo wiele osob, ktore sie wahaja moga sie niepotrzebnie zniechecic. owszem jesli kogos to spotka to niech smialo pisze, ale po co od razu zakladac, ze cos moze pojsc nie tak? :O jak ktos idzie na operacje to moze miec obawy, ze zle to sie skonczy, ale to tylko aparat. u mnie po stremu. zamykam szpary po czworkach. widac postepy, sa nimi nowe odstepy miedzy zebami. Laura czekamy na relacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można jeść WSZYSTKO. Naprawdę obalam jakiekolwiek mity. Jem, na co mam ochotę, nic mi nie barwi i jest bosko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc tak: czuję się jakbym miała ze 2 kilo żelaza w ustach;) założyłam na razie tylko górny łuk, kosmetyczny. Jestem mile zaskoczona, bo mało jest widoczny, powiedziałabym nawet, że... dodaje mi uroku:-D Niestety już czuję jak zamki na tych pierścieniach wydzierają mi dziurę w policzku, zwłaszcza prawy, bo mam go na zębie który dość mocno wystaje z łuku:-O poza tym, jak niechcący stuknę się zębami, to zaczynają mnie pobolewać. Będzie jeszcze mi babka musiała zrobić coś co zapomniałam jak się nazywa, ale polega na jakimś doklejeniu tymczasowym czegoś do zębów tylnich, żeby ustawic prawidłowo zgryz, bo teraz mi się nie domyka, czy jakoś tak. Udawałam że rozumiem jak mi to tłumaczyła, nie boli podobno, ale jest nieprzyjemne. Zaopatrzyłam się w Ibuprom max, dostałam też wosk do smarowania i kupiłam jakiś żel, mam nadzieję że to przeżyję:))) Mam wrażenie ze wydęło mi usta do przodu, wyglądam z boku jak jakaś typowa lodziara:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura Diaz - wosk nie jest do smarowania tylko do przyklejenia na ostre zakończenia w aparacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura Diaz To moze pochwalisz nam sie nowym aparackiem i strzelisz ząbkom jaką foteczke?:) musze się naogladac tych waszych aparacikow bo sama zakladam juz w ten poniedzialek co bedzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, do naklejania:) tyle tych fachowych terminów mnie znienacka dopadło:-P Czarna - na razie jakoś nie mam odwagi, może kiedyś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura Diaz No daj spokoj:) czego sie wstydzisz:) przeciez ja ci nie karze twazry fotografowac tylko zebiska:) jesli Cie to jakos przekona to luknij sobie na moje krzywulce:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cea2f9d3280b66d.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aec42fd570dc8d7e.html Nie ma co sie krepowac:) no ale jesli naprawde nie chcesz pokazac zdjec to nie bede zmuszac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura to nie do konca przyjemne uczucie ciala obcego, obtarcia zamkow z dnia na dzien bedzie coraz mniejsze. z wosku korzystaj, pozwala uchronic sie przed obtarciami i zmniejszyc te, ktore sie ma. ja naklejam go rowniez na noc, bo suchoc w ustach czasem powoduje przyklejanie sie zamkow. jesli jest twardy rozgniataj go pod goraca woda, wtedy latwiej go przylepic. no i lepiej zaopatrz sie na wszelki wypadek w jakas bezbarwna pomadke do ust, bo mozesz miec problem w pierwszych dniach z wysychaniem ust. wszystko pozniej mija. pamietam jak sama bylam w szku, ze te zamki sa takie duze w ustach i pierscienie itd., a dzis czuje jakby byly integralna czescia zeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa36
bardzo lubie aparat porcelanowy sie nie odbarwia ,pijam 2 kawy dziennie i nic Jak już inni wspominali odbarwiają sie tylko gumeczki które będziesz zmieniać przecież co miesiąc (zresztą odbarwiaja sie tylko przezroczyste .Ja zawsze biorę beżowe i jestem super zadowolona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myje clogate crosssaction ale tylko dlatego, ze akurat te lubie. mozna myc jakimi sie chce. sa tez specjalne szczoteczki do aparatow, ale ja osobiscie wole zwykle. najwazniejsze i tak jest nitkowanie i wyciorek oraz jakis smaczny plyn.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj miałam wizyte u orto ;D Zmieniła mi łuk(drucik) na ( jak dobrze słyszałam ) 016 niti z kołyską .. Co to znaczy? Nie mam pojęcia:D Poprawiała mi wszystko tylko na górze więc płaciłam 100 a nie 150 jak zawsze :) Na górze zmieniłam gumki na zielono-niebieskie. Odważne ale śliczne :D Na dole nie miałam zmienianych wiec mam aktualnie na zebach zielony, niebieski, różowy i fioletowy :D Kolorowo jest :) Ząbki nawet nie bolą. Wyobraźcie sobie że mogłam sobie wziąć gumeczki w kształcie myszek Miki :D Uszy miały :D:P ale sobie darowałam.. Chociaż mogłam sobie jedną taką wziąć. Taki mały gadżet :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak sie nie moglam doczekac tego aparatu a teraz jak sie zbliza termin to coraz bardziej sie cykam:/ boje sie bólu, tego ze warga mi sie wytrzeszczy i wogole wszystkiego sie boje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
Czarna nie martw się..każda z nas nawet jak bardzo chciała aparat to z pewnością miała chwilę wątpliwości i stresu przed dniem "zero"...będzie super, zobaczysz:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to sie tam niczego nie balam, ani nie zastanawialam sie wczesniej nad warga itd. poprostu chcialam go juz miec. bylam w stanie zniesc wszystko byle by juz miec te aparat. a znioslam wiele, zabig wyrywania osemek, trpche powiklan. wszystko ginelo kiedy pomyslalam, ze w koncu go zaloze, a przeciez malo kto z nich zanjomych wiedzial, ze musze go miec. wszystko dla mnie, dla mojej swidomosci, spokoju i komfortu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×