Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Słuchajcie. Mam pewien dylemat, tam gdzie pracuje przychodzi czasem taki znajomy protetyk i powiedzial mi ze powinnam koniecznie zakupic sobie irygator, poniewaz przy zwyklych szczoteczkach do zebow predzej czy pozniej bede miala zapalenie dziaseł:/ co o tym myslicie? mi moja orto nawet nie wspomniala o tym irygatorze:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mój podkreślił ze mycie zębów to 10% dbania o ząbki, mówił o irygatorze zeby zakupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do dziąseł to mnie ostatnio strasznie bolą jak myje zeby :( i na niektórych ząbkach mi jakby weszły na ząb... :/ Z odklejonym zamkiem byłam dziś u orto tlko że ona na urlopie no i jakaś inna dentystka mi to przykleiła jakimś innym klejem i powiedziała ze jak mi spadnie to mam poczekać do wizyty... A co do irygatora to może faktycznie warto kupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bursztynskaaaa
tak, mozna usuwac kamien, ja usuwalam w aparacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie polecam irygator, pisałam już o tym zresztą wielokrotnie. Komfort i szybkość czyszczenia - gwarantowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes97
hej dzisiaj mialam zakladany dolny luk i sam aparat jest piekny ale do tego doszla plytka nagryzowa i to jest koszmar ...seplenie strasznie choc staram sie duzo mowic i czyutac zeby szybko to zlikwidowac no i nic a nic nei moge ugryz bo szczeki mi sie nie stykaja ...czy ktos mial podobnei jak ja mam tylozgryz stad ta plytka ...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zauroczoonaa
zakładam najnowszego damona, mam dwójkę lekko wychodzącą na zewnatrz , kiedyś już nosiłam aparat stały w podstawówce, ale mi się poprzestawiało, lekarz stwierdził tyłozgryz i mówi, że naprawi to damonem, ktoś ma podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam mieć taką płytkę. Już sobie wyobrażam, jaki rodzina będzie miała ubaw, jak się będę uczyła z tym mówić:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzio
super mój poprzedni post jakimś cudem skasowałam napiszę w skrócie, mam 3 miesiąc aparat na górnym łuku, na 4 mam odsłoniętą szyjkę zębową i czuję, jakby przez ten aparat ząb ledwo trzymał sie w dziąśle (nie jest rozchwiany itp). Trochę się boję, że to uczucie świadczy o tym, że ten ząb ledwo się w tym dziąśle utrzymuje i może w przyszłości wypaść (jak go naciskam odnoszę wrażenie jakby ledwo go coś trzymało w szczęce). Tym bardziej, że czytałam, że zdarzają sie przypadki, że w trakcie noszenia aparatu cofaja się korzenie zębowe i niektóre zęby trzeba usunąć. . Czy ktoś miał takie uczucie (wspomnę, że z żadnym innym zębem nie odczuwam takich problemów). I czy noszenie aparatu może doprowadzić do wypadnięcia zęba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam odsłonięte szyjki zębowe, dokładnie na 3 zębach, pytałam dentystki co z tym można zrobić, ona wiedziała ze zakładam aparat i powiedziała że mam tak właśnie przez wadę zgryzu i odsłaniały by sie tez kolejne zęby i że aparat może mi to \"uleczyć\". Troche trudno mi w to uwierzyc no ale tak mi dentystka powiedziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzio
do agatka-aparatka a czy czasem masz takie odczucia na tych zębach z odsłoniętym szyjkami jak ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzio... nie do tej pory nic takiego nie czułam, ale aparat mam dopiero od miesiąca, najlepiej to powiedz o tych odczuciach swojej orto, bo moze rzeczywiscie jest cos nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d a ga a
a powiezcie mi placiliscie dodatkowo za luki do damona, czy to bylo w cenie aparatu, jesli placiliscie to ile takie łuki kosztuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
ja nie płacę za łuki. wszelkie zmiany, wymiany są w cenie wizyty kontrolnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa36
jesli chodzi o odsłoniete szyjki zębowe miałam je na 2 zebach po 12 mie. leczenia wszystko jest ok. zęby ładnie się schowały.Obecnie dalej zamykam szpary po 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzio
a czy nie bałaś się jak ruszał Ci się ząb, na którym miałaś podniesioną szyjkę? wiem, że niby od aparatu zęby się ruszają, ale jakoś i tak się boję o tego zęba, że wypadnie lub cokolwiek, u mojej orto będę dopiero za 2 tyg, a nie będę dzwonić z takim pytaniem, bo boję się, że mni e wyśmieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie boje,bo caly czas mi sie zeby ruszaja, wiem,ze majac aparat to zeby sie caly czas przemieszczaja,ale boje sie ze jak mi juz zdejma go to zeby beda sie salej ruszaly :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yulianna
Witam ponownie. Od miesiąca jestem posiadaczką damona, więc zainteresowała mnie Wasza dyskusja. Każdy chwali swoje, ale tak naprawdę nikt nie jest w stanie powiedzieć który aparat jest lepszy. Ja nie wiem i raczej nie będę wiedziała jak to jest nosić zwykły aparat. Czytam z zaciekawieniem ten wątek, ale mam wrażenie, że on mnie nie dotyczy. Nikt mi zdrowych zębów nie usuwał, nie mam żadnych przebarwiających się gumek, jem prawie wszystko, zęby mnie nie bolą i nigdy nie bolały, nie mam problemów z czyszczeniem ząbków, a do tego po miesiącu noszenia aparatu nie mogę się napatrzeć na efekty, pomimo wieku (jestem po 30). Cena - no cóż zapłaciłam 2300, niby dużo ale teraz na wizyty kontrolne będę chodziła co 2,5 miesiąca a nie co 4 tyg. więc jak ktoś umie liczyć to wie że, w ostatecznym rozrachunku będzie taniej. Moja orto od jakiegoś czasu zakłada już tylko damona, od zwykłych aparatów odeszli, a doświadczenie mają wieloletnie. Nie jestem specjalistą w dziedzinie ortodoncji, to takie moje osobiste spostrzeżenia. Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych, tych ze zwykłymi aparatami i damonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes97 Też mam aparacik tylko na dół i te głupie powierzchnie nagryzowe, czy jak to sie tam nazywa, ale ok- tydzień po każdej wizycie mówię całkiem normalnie, ale na początku dyskomfort jest okropny. I te nie zagryzające się zęby, łeeee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżaxon
ja już w podstawówce nosiłam aparat stały,headgera tylko na górnym łuku, ale po jakimś czasię górna dwójka wysunęła mi się do przodu, teraz mam 23 lata i dziś założyłam damona3mx, same superlatywy o nim słyszałam, pan doktor mowi, że na pewno mnie nim wyleczy, a mam tyłozgryz i nadzgryz, nie jest to jakoś ogromnie iwdoczne u mnie, bo większość zębów mam prostych, to poprostu głębsza wada ustawienia zębów, ten aparat to odkształci bez usuwania zębów Juz widzę wiele róźnic tradycyjny aparat ma wiele wad, wszystko jest bardziej bolesne, tutaj nie ma ligatur, założenie dwóch łuków trwało godzinkę, szybko i sprawnie, 1 wizytę mam dopiero w lipcu, łuki zmieniane są tylko 2 razy, nie jak przy tradycyjnym 3. polecam wam wszystkim damona! zobaczymy jak szybko będą postępy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam :) To już rok !!!! juz rok mam aparat :) !!!! boze :) 26maj sciagam :) czyli niecaly miesiac ! ale jestem szczesliwa ~ wszystkim zycze sukcesow w leczeniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropeczka23aaaaaaaaaa
czy można chodzic do solarium z aparatem, albo robić zabiegi mikrodermabrazji czy peeling kawitacyjny u kosmetyczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszytkim:* Ja bede miała zakładany aparat w lipcu na góre i na dół ale strasznie się boje bo podobno napoczątku zęby bardzo bolą..;/ No i jeszcze bedą mi zęby wyrywać;( Ale pomóżcie mi jakie gumki założyć sobie najperw? Niewiem czy fioletowe czy czerwone czy może kolorowe?? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwarantowana wygrana
xxx_aparatka - miałaś niewielką wadę chyba skoro tylko 1 rok i po wszystkim? :) miałaś tylko łuk na górze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekko poirytowana jestem, bo pękł mi łańcuszek z ligatur i dalej nie mam nowego ;/ Nałaziłam się do człowieka jak durna, nigdy nie miał czasu ;/ W końcu asystentka zapisała mnie na wczoraj, ja przychodze, a goscia nie ma, bo cos tam ;/;/;/ I teraz powiedziala, ze moge ew. przyjsc we wtorek zanim przyjdzie pierwszy pacjent, ale jak bedzie malo czasu to pacjent zapisany i tak ma pierwszenstwo, wiec wtedy bede musiala poczekac do mojej wizyty, ktora jest 1 CZERWCA !!! BOSKO ;/;/ Czyli nosze sobie aparat dwa miesiace tak ot chyba cholera dla ozdoby ;/ Faktycznie, super wielka filozofia wymienić ligatury ;/ Nie może nawet chwili do mnie znalezc, bo wie, ze za to nie bierze kasy ;/ Co za konował ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - Widzę że przechodzisz tzw. meksyk ze swoim ortodontą. Od początku na niego narzekałaś i widze ze jest coraz gorzej... Współczuje Ci...Kazdy dzień sie liczy a on Cie tak zbywa...przecież założenie łańcuszka trwa kilka sekund...ehhhh Co do aparatów zwykłych i Damon. Mam zwykły i nie narzekam. Bólu tragicznego nie ma, z higieną sobie radze. Poza tym niektórzy lubią kolorowe gumeczki a tylko przy aparacie zwykłym wyglądają one poprostu bosko :) Kazdy ma wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwarantowana wygrana - moja wada byla dosyc duża [ to jeszcze nie koniec leczenia , teraz bd nosic tzw aparat retencyjny ktory bd mi jeszcze zeby pionował ] moja wada byl tylozgryz z przesunieciem linni srodkowej wiec . leczenie polegalo na poszerzeniu szczeki by podczas 2 aparatu zeby mogly sie pionowac. mialam kiel poza łukiem i teraz jest juz w luku wiec wiadomo szczeka mocno sie poszezyla . teraz czekam do maja i potem to chyba retencja 1 rok : > ale lepsze to niz druty na zebach xd : > pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka Fajnie masz... Ja mam podobną sytuację, tylko nie miałam tyłozgryzu, a lekki zgryz otwarty i mam nosić 1,5 roku... A wiesz już jak będzie u ciebie wyglądała retencja? Jaka płytka i jak dużo godzin na dobę będziesz nosiła po zdjęciu aparatu? [ja np.bede prawdopodobnie nosila przez 2 miesiace 24 h/dobe, potem stopniowo mniej...] A już mam dosyć go i chociaż górny łuk chciałabym zdjąć jak najszybciej się da. Nie rozumiem, czemu mam dłużej nosić niż 90% podobnych przypadków. Pewnie moja frustracja wynika też z rozstania po ponad 5letnim związku..., ale i tak wiadomo, że każdy nie może się doczekać końca leczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka95
Witam Wszystkich ;) Czytalam duzo waszych postow teraz przyszla pora na mnie ;) Za jakis miesiac bede miala staly aparat na zabkach, niby wszystko idzie ku dobremu, ale jednak bardzo sie boje i przejmuje tym.Otoz moim problemem jest to, ze nie wyrosla mi gorna dwojka (na jej miejscu wyrosla trojka a na miejscu trojki mam jeszcze mlecznego zabka) i na dole brakuje mi dwoch jednynek. Aparat ma sluzyc temu, zeby utrzymywac miejsca gdzie nie wyrosly zeby dla implantow, wiec mleczaki owe mi wyrwa. No i obawiam sie jak bede wygladac juz w aparacie bez dwojki i tych dolnych zebow:( Czy ktos ma na to jakas rade? Czy ktos ma/mial podobna sytuacje?Mozna cos zrobic z tym fantem? Dodam, ze mam 13 lat. Prosze mnie pocieszyc.., hehe.Ale sie rozpisalam. Prosze o szybka odpowiedz, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×