Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

do moniqque88: ja szparki zamykam od 3 tygodni niecalych, dostalam lancuszki ktore łączą trójki z piątkami, i metalowe druciki ktorymi sa zwiazane piątki z szóstkami. W pierwszą noc zrobiły się szparki między dwójkami i drójkami tak na 0,5 mm, na tyle że staly sie widoczne, no i koniec, zatrzymalo sie. We wtorek mam wizyte pewnie dostane nowe lancuszki i znowu troszke pójdzie... Ale wolno idzie, oj wolno.... A jak u Ciebie? Też masz łańcuszki do zamykania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88, na dole w ogole wszytsko idzie wolniej, te zeby co sa tak stloczone czyli jedynki i dwojki nic a nic sie nie prostuja... no ale z drugiej strony poki trójki nie odjadą to nie mają jak... eeeech na efejty przyjdzie poczekac... na gorze szlo blyskawicznie, mam juz idelany łuczek praktycznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
Witam wszytkich "uposażonych" ja od dzis jestem "nosicielką" Hyraxa...żyję:P, myśle ze można się przyzwyczaic;) po hyraxie oczywiście zakładam 2 łuki;) ajj juz si edo czekać nie moge :) mam 23 lata ciekawa jestem czy ktoś jeszcze w podobnym wieku decyduje sie na aparacik :) piszcie ...wsparcie potrzebne;P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka_
anggie - tez mam 23 lata..druty noszę od 4 miesięcy..:) wiesz już kiedy zakładasz aparacik? jaka jest Twoja wada? witam i powodzenia życzę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
u mnie...zgryz otwarty i w dodatku zabki troche nachodzą ;] nie wyglada to tak zle nawet ale okiem specjalisty to wada jest;] ja narazie do września hyrax- aparat rozszerzajacy szczęke;] a potem pewnie we wrzesniu druciki;] tzn mysle o porcelanowych zameczkach...chcialabym jednak zeby aparacik nie był bardzo widoczny;) poradzcie cos ...słyszałam ze on poo pewnym czasie żółknie i nie wyglada to estetycznie...ma ktoś jakieś doświadczenia,?hmm ale to dopiero za kilka miesiecy jak narazie hyrax...jutro przekręcam 1 raz;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżola, ja nie mam łańcuszków na dole. Mam na górze, ale pękł i przez miesiąc nic się nie prostowało, bo szanowny pan orto nie miał czasu na wymienienie mi łańcuszka ;] U mnie on nawet jeszcze nie zaczął zamykać szpar na dole żadnymi łańcuszkami ani niczym innym. Idiota. Wiem, że nie powinnam go obrażać, ale mam go już serdecznie dość. Gdybym tylko wiedziała, że wybiorę tak niekompetentnego, gburowatego i nastawionego na hajs lekarza... Dolny zamek wyłamał się do tego środka, że drut w ogóle wypadł mi z rurki. Boli jak cholera. Ale co mam zrobić. Muszę czekać do wizyty, bo mojemu ortodoncie nie opłaca się teraz przyjmować mnie za darmo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88, wspólczuje Ci takiego lekarza.... ale moze jest w tym jakis sens ze jeszcze nie zamyka na dole szpar, bo u mnie z kolei nie zamyka na gorze jeszcze a nosze od stycznia (!!!) to sie tam musi poukładać jedno do drugiego... ale z tym że w razie awarii musisz czekać do wizyty to naprawdę chore:/ angggie, ja mam 24 lata i od stycznia nosze aparat:) a jest tu też kilka osób od nas starszych:) aparat jest dobry w każdym wieku:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angggie, ja mam na górze aparat kryształowy i nic mi nie żółknie, przebarwiać się mogą jedynie gumki. jak to ktoś kiedyś dobrze porównał, jak kubek porcelanowy zalejesz barszczem to sie nie odbarwia, więc dlaczego aparat by miał? ;) jak nie chcesz żeby aparat był widoczny zakładaj kosmetyczny, ja jem i piję absolutnie wszytsko (no może poza orzechami i gumą do żucia) i absolutnie nic się nie odbarwia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
super ...zawsze to razniej:) ale jak narazie ja jeszcze z hyraxem i to dopiero 2 dzien...zaczyna mnie to "cudo" powoli dranic...ehh chyba pierwszy raz w zyciu chce zeby juz po wakacjach byłO:P pozdrawiam aparatki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potwierdzam, nic sie nie odbarwia, a jem prawie wszystko nawet sosy spagethii, no jedynie co to barszczu nie próbowałam, a jak gumki mi lekko złpią kolor to szoruję je pastą wybielającą i są jak nowe!! :-), co do wieku to za miesiąc skończę 26 lat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, dawno nic nie pisałam to teraz sie pochwale, że już jutro ide na pierwsza wizyte:) wkoncu bede miala zakladane piescienie na moich szostkach (do tej pory nie mam bo moj madry dentysta nie zauwazyl dziur na tych szostkach i orto nie mogla mi zalozyc pierscieni). Dodam też ze mam załozony aparat tylko od jedynek do czwórek:/ Myslę ze jakbym miala juz pierscienie to moje prostowanie by troszke szybciej szło...no ale co zrobic jak dentysta jest slepy:) Noszę aparacik juz 7 tygodni i musze powiedziec ze efekty sa minimalne, szczególnie widze to na jedynkach. Mam nadzieje ze juz po jutrzejszej wizycie bedzie prostowanie szło jak burza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laurka535
To prawda ,je teraz tez jem wszystko, no może oprócz zupek typu "gorący kubek",bo po zjedzeniu rosołu z białych gumek zrobiły mi się zielone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 czerwca idę na pierwszą wizytę u orto ;) I dowiedziałam się, że 2 dni po pierwszej wizycie mogę mieć zakładany aparacik... :P Kurde! Nie wiedziałam, że to tak szybko się potoczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno mnie tutaj nie było:) widzę że dużo nowych osób się pojawiło ale kilka ze starej ekipy pozostało:) Na górnej szczęce mam już aparat 10 miesięcy, na dole 5 miesięcy. Góra już się wyprostowała a dół jeszcze nie do końca, jeszcze troche będę musiała pożyć z aparatem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh... za bardzo sie cieszylam na zdejmowanie ; / dopiero we wrzesniu ... to wszystko przez to ze pękla mi w pt gumka na 1.... i sie zrobila szpara... nie duza ale zmascila mi wyglad zebow... no nic wizyta 10 wrzesienia,... mam teraz łancuszek od 1-1 ... i boli ;/ kurde a myslalam ze juz bd po wszystkim... pi*******ta gumka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
ja tez sciagam na nastepnej wizycie... przynajmniej taki jest plan :) ale poki co wlecze mi sie strasznie ten czas i na dodatek mam łancuszek na wszystkich zebach i nie czuje sie zbyt dobrze bo mam wrazenie ze mam za bardzo "ściągnięte" te zęby więc nie napalam sie na to sciaganie bo moze tez sie cos przeciagnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
A tak wogóle to ktoś tu zdaje się pytał o KRAKÓW :) a więc moge polecic orto który nie ciągnie kasy (wizyta 60 zł) do tego jest rzeczowy (już na 2 wizycie po zrobieniu wycisków założył mi aparat) :) za aparat płaciłam 1600 zł (metalowy) aczkolwiek gdybym miała drugi raz zakladac to wolalabym doplacic i zalozyc ten kosemtyczny - ostatnio zalozyla sobie kolezanka i nie zauwazylam ze go ma :) takie cos to moglabym sobie nosic i moze nie narzekalabym tak bardzo jak na moje zelastwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys93_xd ->>> właśnie po tej wizycie też je dostałam ;DD dziwne troche, na początku nie potrafiłam mówić :D ale już jest good ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa36
xxx aparatka tak sie własnie zastanawiam czy ty nie za wczesnie zdejmujesz aparat ,zobacz pekla ci gumeczka i już zęby sie przemieściły a co będzie ja orto zdejmie ci cały aparat?czy aby zęby się nie rozjadą? ktoś tu wczesniej pisał że po zakończeniu leczenia nosi się ostatni drut stabilizujący, a potem jeszcze systematyczna retencja.wprawdzie wiem że każdy przypadek należy traktować indywidualnie,ale akurat twój przypadek jest ciekawy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
mi na ostatnie 1,5 miesiaca założyła łancuszek i tez jestem zdziwiona bo wydawalo mi sie ze na koniec to juz nic nie powinno sie przemieszczac tylko utrwalac a po zalozeniu tego lancuszka znowu rozbolaly mnie zeby wiec cos sie musi przestawiac :o ale mam retencje nosic 24h na dobe na poczatku i tak sobie mysle ze w sumie to co to za roznica czy mam staly aparat czy retencje skoro i tak bede ja musiala nosic non stop, moglabym jeszcze potrzymac ten aparata no ale lekarz chyba wie co robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka Wspolczuje ci... po takim nastawieniu, ze juz sie sciaga...ehh No ale teraz nie masz wyjscia, nie moze cale leczenie pojsc na marne! Trzymaj sie, widocznie tak mialo byc, zebys pozniej nie miala problemów! Tesa36 i casting Ten ostatni drut stabilizujacy powinno sie nosic 7 miesiecy (tak mi powiedziala orto) i mi go zalozy na nastepnej wizycie. I rowniez bede miala retencje przez pierwsze 2 miesiace 24 h/dobe... Dlatego tez troche dziwie sie, ze u ciebie casting jeszcze nastepuja zmiany tuz przed zdjeciem. U mnie zmian u gory nie ma juz od dawna, a pewnie teoretycznie w innych przypadkach powinny sie zakonczyc przed zalozeniem ostatniego drutu stabilizujacego chociażby korzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Ból podczas leczenia - Obgryzanie paznokci (i nie tylko) a aparat Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia Zapraszam do dyskusji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej A więc jestem po wizycie. W sumie nic nowego, dostałam nowe łuki i nowe łańcuszki, zębule nawet nie bolą. No i miałam piaskowanie ze skalingiem, w sumie sam zabieg spoko, bezbolesny acz nieprzyjemny, ale do teraz (wizyta była wczoraj) jak coś zjem do mi krwawią dziąsła a w nocy to w ogóle była masakra szczególnie z dolnymi zębami. Wydaje mi się że to już za długo krwawi i nie wiem czy to jeszcze w granicach normy... Może ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
ja ostatnie 2 miesiące nosiłam niby jakiś drut stabilizujący a teraz na ostatnie 1,5 miesiąca dostałam jeszcze łańcuszek żeby sciagnac jeszcze bardziej te zebiska bo podobno po zdjeciu i tak sie troche "rozjada", zobaczymy co z tego wyniknie a sciagam podobno w połowie czerwca :) co do retencji to mam ja nosic 3 lata masakraaa :o moze dlatego tak szybko mi sciaga ten aparat ? a przez pierwszy rok 24 h na dobe :( bo podobno w ciagu jednej nocy sie moga poprzesuwac zeby jezeli nie bede nosic retencji ... tylko ze po retencje mam przyjechac na nastepny dzien po zdjeciu aparatu bo dopiero jak zdejme to zrobia mi wyciski wiec ciekawe czy mi sie nie porozjezdzaja w ciagu tej pierwszej nocy kiedy jeszcze nie bede miec ? oto wielkie pytanie , mam nadzieje ze bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tulipanek1
do dżola! moze zadzwoń do Orhomedu i zapytaj czy to normalne bo tych zabiegach??? ja mam aparat już 6 dzień:-)tylko na górze:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tulipanek1, chyba normalne, juz sie uspokoiło wszystko:) i nie mogę się napatrzeć na swoje zębiska:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz pogodzilam sie z faktem ze mam jeszcze aparat na zebach. przypomina mi o tym bol... ktory jest nie do wytrzymania a to juz 3 dni po wizycie... nie moge grysc przednimi zebami nic... jak ugryzlam kawalek chleba to byslalam ze mi wszystkie zeby wypadna.// eh glupi łancuszek... ale za to juz szpary nie mam :> wytrzymam do wrzesnia ; p mogłam jeszcze zaszalec z gumkami ; p łancuszek mam zielony a potem symetrycznie pomaranczowy zolty czerwony niebieski taki mix l;p xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka2009
Czesc zdrutowane :) Ja chciałam się podzielić wrażeniem po pierwszej wizycie po założeniu aparatu. Od założenia aparatu minęło juz 2 miesiace i nic nie widać poprawy w moich ząbkach. tzn widac większe szparki tam gdzie mam prostę ząbki a tam gdzie mam krzwa jedynke i dwojke i lekko wystający kieł nic nie ruszyło sie.Wczoraj ortodontka wymieniła mi gumeczki i na tej krzywej dwojce załozyła zamiast gumeczki drucik - troche smieszni to wyglada z tym drutem. Pytam się jej jak widzi dalsze lecznie bo nie widac efektów to ona mi na to ze na efekty trzeba poczekac do 3 lub 4 wizyty jak nic sie nie ruszy to mi spiłuje ząb, najlepiej by było zeby tej czwórki nie bylo ale nie można niby usuwac zebów z górnej szczęki wiec zostaniemy przy spiłowaniu. Ale byłam zła jak od niej wracałam... Dobrze ze następna wizyta jest na początku lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka2009
A tak wogole też tak macie, ze jak założyliście aprat na zeby to zwracacie na zęby u innych? U mnie stało się to praktycznie jakimś zboczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×