Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Acha i poprosiłam orto, żeby mi spiłowała te widoczne (białe) elementy kleju i zgodziła sie bez problemu i powiem, że ząbki lepiej od razu wyglądają :) więc nie bójcie się pytać jak coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Reklama poszła nie w ten wątek po prostu. :] Zwykła pomyłka. :] Gdyby nie fakt że ktoś stąd złamał zasady to tej reklamy by tu w ogóle nie było. Widać komuś przeszkadza nowe forum. A przypominam że nie powstało po to żeby zniechęcić ludzi do forum na kafeterii tylko żeby pomóc w poszukiwaniu informacji. ____________________________ http://www.stalyparat.fora.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell O to samo już pytałam;) W moim przypadku 3 tygodnie potrzebowalam na wyprostowanie zebow, a mam nosic 1,5 roku aparat, także trudno mi powiedzieć. Chętnie posłucham rad "starszych\" aparatek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co kryje sie pod pojeciem zlamania zasad bo nie bardzo wiem o co chodzi, albo cos przegapilam. nie ma nic przeciwko zachecaniu do nowego forum czy innego, bo w koncu sama z niego korzystam, ale niech wszystko odbywa sie uczciwie bo wprowadza to tylko dezorientacje nowych uzytkownikow. ja tez zastanawiam sie nad wybielaniem, ale to wiadomo, ze po zakonczeniu leczenia. widzialam efekty metody nakladkowej i powiem, ze ladnie to wyglada. pod koniec leczenia bede sie dowiadywac jaka metode wybrac. jak na razie czekam na kolejna wizyte ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Witam Do crazy bogie: Rozmawiałam z kilkoma dentystkami i stanowiczo polecają metodę ta z nakładką-czyli szyna i zel, który wkładasz do buzi na noc-plusem jest nie tylko to, że jest jedna ze straszych ale bardzo skutecznych metod ale tez to, że jest tańsza niż pozostałe-ok 500 zł za szynę-i zawsze jesli stwierdzisz, że kolor jest juz mniej biały-możesz powtórnie użyć szyny:)-ja póki co- po czytaniu wszelkiego rodzaju info w necie i rozmowach z dentystkami jestem "za" własnie ta metodą-fakt na efekty czeka się pare dni ale i sa dłuższe. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efekty po nakladkowej widzialam u znajomej i byly rewelacyjne. usmiech jak u gwiazdy Hollywood :D jednak jest to metoda czasochlonna bo trzeba sie tym zajmowac w domu samodzielnie. i trzeba uwazac na barwiace pokarmy gdyz podobno zeby podczas wybielania lubia lapac kolor. ja mam jeszcze duzo czasu na wybor metody, ale juz wiem, ze nakladkowa pomimo tych niedogodnosci jest skuteczna. decyzje pewnie podejme z lekarzem, zobacze jaka bedzie jego propozycja. byc moze przez ten czas wjedzie jeszcze cos nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka_
zaciekawiona małym sporem na temat reklamowania nowego forum za pomocą fałszywych informacji o zamknięciu tego wątku, weszłam pooglądać jak tam to wszystko wygląda..no i średnio mi się to podoba..Jak dla mnie za dużo obrazków, nie widze żadnych informacji bo zlewają się one w tym buszu emotek. Niektóre fora tematyczne są bardzo przydatne-owszem..lecz luźne pogawędki które tu czytam z ciekawością-tam nawiązują jedynie do kolorów ligaturek :) także zostaje wiernie w kafeterii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzisiaj byłam na separacji, ałaaa ale mnie ząbki bolą :-( wnerwiają mnie te gumki, boshe, mam wielką ochotę je wydłubać ajć a mam je nosić tydzień- potem bede miała zakładane pierścienie, pozdrawiam aparatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa36
pozytywka ..... popieram,tez mam takie zdanie kafeteria jest super.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
dziewczyny miałam w planach wybielanie zaraz po zdjęciu (a jak wiadomo nastapi to juz za miesiac :D ) ale orto powiedzial ze mozna wybielac bezpiecznie po zdjeciu aparatu dopiero po 2-3 miesiacach poniewaz po zdjeciu aparatu szkliwo jest oslabione a wybielanie dodatkowo je oslabia takze nici z mojego hollywood smile na wakacje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
casting- przez te 2, 3 miesiące cieszyć się będziesz wolnością swoich ząbków, na wybielanie przyjdzie czas..na początku podobno trzeba się też przyzwyczaić do wyglądu bez aparatu, także zanim się obejrzysz-będziesz siedzieć na fotelu przed zabiegiem:) pmiętaj żeby zdać nam relację po demontażu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez slyszalam o tym, ze wybielanie nie wczesniej niz po 3 miesiacach. trzeba poczekac w koncu zeby po zdjeciu sa oslabione i musza troche dojsc do siebie. gdzies ktos pisal ze po zdjeciu sa wrazliwe, a samo wybielanie np metoda nakladkowa sprawia, ze zeby sa bardzo wrazliwe przez jakis czas. wiec warto poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortodonta- kraków
cześć dziewczyny:) mam do Was pytanie co do ortodontów z Krakowa.. potrzebuję jakichś namiarów na niedorgiego, dobrego ortodontkę z krk, potrzebuję porady a potem ewentualnie aparatu ruchomego, więc z racji tego że liczę się zz kosztami nie chciałabym żeby było zbyt drogo ;) szukam po internecie ale z dośw wiem że tam łatweij znaleźć namiary na tych droższych.. także byłabym wdzięczna gdyby jakaś ktrakowianka/krakowienek (:P ) mi poradził.. zależy mi bardzo na czasie bo moja jedynka już prawie wypadła z łuku prawdopodobnie przez ósemki także czekam z niecieprliwościa na porade :(:( swoja droga jakbym miala 'wolne' pare tysiecy to w trymigi chcialabym staly aparat na zabki zeby miec jak to ktoras z Was okreslila hollywod smile ;) heh pozdrawiam i czekam z niecieprliwością na jakąs odp ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa ja też dawno tu nie pisałam ;DD i coś mnie dziś wzieło :D mi dziś mijają hmmm ojeeeej :O 9 miesięcy góra :O i 6 miesięcy dół. ale ten czas szyyybko leci :D a dziś kolejna wizyta i ciekawe co znów wymyśli... iii chciałam się zapytać odnośnie jakieś gumek... bo słyszałam ostatnio coś odnośnie takich gumek, które sie zaczepia o te wystające \"antenki\", chyba na trójkach. do czego to służy? :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
namiarow niestety na Krakow nie mam. jestem tylko ciekawa ile masz lat, ze chcesz sie zdecydowac na aparat ruchomy, ktory u osob doroslych jest ciezkim rozwiazaniem. wiem, ze chodzi o koszta, ale trzeba by sie zastanowic czy nie wyjdzie na to samo. ktoras z dziewczyn na drugim forum pisala o kuzynce, ktora nosila ruchomy wiele lat co kilka wymieniajac go na nowszy model i placila za wizyty i wychodzilo podobnie. jesli to wina osemek to trzebaby zrobic fotke i zobaczyc w jakim sa stanie, orto moze zlecic ich wyrwanie. jesli zab jest sporo poza lukiem to aparat ruchomy moze sie poprostu nie sprawdzic. ja mialam zab poza lukiem i bedac nastolatka nosilam apart ruchomy, byc moze poszrzel szczeke, ale zeba do luku nie prowadzil i teraz place kolejny znowu, tym razem za aparat staly. zastanow sie dobrze i wybierz lekarza, ktory leczy obydwoma metodami aby mogl szczerze i bez uprzedzen wybrac odpowiednie leczenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze bezpiecznie mozna wybielac po 6 miesiacach... rozne opinie sie slyszy... tez myslalam ze zaraz po zdjeciu aparatu a to juz 26 maja bd wybielac zeby a tu moja orto do mnie ze trzeba poczakac... no nic wazne ze nie bd miec drutow :> jeszcze tylko12 dni ? xd : >

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Zawsze można przecież po zdjęciu aparatu szorować zęby jakimiś pastami wybielającymi:) nie dają one z pewnością tak spektakularnych wyników jak profesjonalne wybielanie, ale zawsze to coś. I UWAGA !!! Ostatnio kupiłam sobie paste SIGNAL WHITE NOW z przekonaniem że trochę sobie zęby wybielę pod ten bielutki aparat a tu niespodzianka! Moje gumki zafarbowały się na dosyć ciemny niebieski! Na szczęście po paru myciach w innej paście wybielającej niebieski kolor zlazł, ale i tak byłam w lekkim szoku :P także przestrzegam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli juz o pastach mowa, to ja polecam BLANX, do kupienia w aptekach, działa rewelacyjnie, po dwóch tubkach miałam duzo jaśniejsze ząbki, uzywalam jej przed załozeniem aparatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortodonta- kraków
crazy_bogie dziękuję za odzew;) mam 20 lat, i mam nadzieję, że na ruchomy nie będzie za późno..jednego zęba (trójkę) mam wysunięta tak na granicy w zasadzie(to wszystko teraz się dzieję, odkąd mam ósemki, wcześniej było ok, jako dziecko dużo mi w buzi porobili, wyrywali stałe, nosiłam aparat itp..)a drugi z nich to niestety jedynka która trzyma się w łuky dosłownie na kawałku dwójki i ciągle wysuwa dlatego chciałabym szybko gdzieś pójść, ale wiem że to w int to większość droższych się reklamuje jak już pisałam dlatego liczę naiwnie jeszcze na poradę ;) i co sądzisz;>?? może nie jest tak źle tylko kurcze żebym zdążyła wyrwać zanim ona się wysunie ;/ pozdr:) dziewczynki może któraś z tu zaglądających jest z Krakowa??? i doradzi??? bardzo mi zależy :) dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ortodonta kraków Obawiam się, że niestety bez stałego aparatu się nie obejdzie. Ja mam 22 lata, zaczęłam leczenie aparatem stałym mając 21 i miałam \"tylko\" lekko wysuniętą trójkę u góry, reszta zębów prosta - i niestety aparat ruchomy w moim przypadku nic nie mógł zrobić. Za późno już. Chociaż leczyłam się już od daaawna aparatami ruchomymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, jesli mialabys srodki to na Twoim miejsu zalozylabym staly. 1. nie ma pewnosci czy ruchomy pomoze 2.leczenie trwa dluzej 3. jest to niewygodne ze stalym masz praktycznie pewnosc, ze zeby beda ustawione dobrze, ruchomy takiej pewnosci nie daje bo nie dziala na kazdy zab z osobna, a tylko poszerza szczeke. pisalam, ze moja 24letnia koleznka nosi ruchomy, ale szczrze watpie aby zeby w luku ustawily sie idealnie. poszukaj na drugim forum kogos z krk albo na gazeta.pl tez duzo jest osob moze ktos Ci kogos poleci. jednak ja rozwazalabym bardziej staly z tego powodu, ze efekty sa dosc szybkie nosi sie go np dwa lata, a nie np cztery jak ruchomy. i dziala sie sila na kazdy zab. w kazdym razie gdybym byla na Twoim miejscu i miala mozliwosc wybralabym staly. wlasciwie to bylam na Twoim miejscu kilka miesiecy temu i ruchomego nawet nie baralm pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl--> Ja od 2 dni jestem \"szczęśliwą\" posiadaczką tych gumek o których mówisz... Masakra. Bolą mnie wszystkie zęby:/ A są po to zezy poprawić zgryz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortodonta- kraków
aquaaparatka,crazy_bogie przeraziłyście mnie trochę.. kurcze.. tak jak piszecie gdybym miała na to środki to na pewno chciałabym stały, ale jednak nie mogę liczyć na to że rodzice dadzą mi na ten cel aż tyle pieniążków.. teraz myślę bardziej o tym żeby może usunięciem 8-ek zatrzymać dalsze krzywienie.. a może sama uzbieram odpowiednią kwotę pieniędzy i 'zafunduje' sobie np za jakiś czas tylko na górną szczękę chociażby.. czytałam o tym, że to czasem jest nie możliwe ale z drugiej strony może akurat się uda.. ehhh, to ja w takim razie poszukam tu tego drugiego forum, żeby nie zwlekać i może jednak 'złapać' chociaż tę jedynkę w tym miejscu gdzie jest teraz.. dzięki dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ortodonta kraków W wielu gabinetach jest możliwość zapłacenia za aparat na raty. Często też najpierw zakłada się aparat na jedną szczekę, dopiero za jakiś czas drugi łuk. Może taka możliwość będzie dla ciebie odpowiednia - właśnie raty. To trzymam kciuki, zeby się udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze w tym wszystkim jest wlasnie to ze wielu ludzi nie stac poprostu na aparat staly:( gdyby mnie wczesniej bylo stac to juz od paru lat bym chodzila z prostymi zabkami a nie teraz w wieku 24 lat:/ naszczescie go juz mam ale wspólczuje strasznie osobom, ktore byc moze nigdy nie beda mogly sobie tego zafundowac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie chcialam nikogo straszyc :( poprostu opisalam to co wiem z doswiadczenia i co slyszlalam od innych na temat aparatów ruchomych i wolalabym isc do specjalisty, ktory zajmuje dwoma rodzajami aparatow aby powiedzial mi szczerze, tkry bylby lepszy. jednak z tego co wiem od swojej orto to najczesciej ruchomy aparat jest troche picem. moze raty ajk juz pisaly dziewczyny? wyrwanie osemek byc moze cos da. ja swoje usuwalam w krk, ale placilam 400zl za zab wszystkie byly niewyrosniete. mysle, ze mozna znalezc taniej, albo isc na fundusz. mnie naglil czas. najlepiej naspokojnie sie zastanowic, przemyslec ile bedzie sie mialo kasy i wybrac lekarza, a pozniej jakos wszystko sie potoczy. ja wiem tylko, ze stracilam duzo czasu i pieniedzy na aparat ruchomy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortodonta- kraków
aquaaparatka dzięki za trzymanie kciuków;) przydadzą się:P Czarna85 masz racje niestety..żal jest zwłaszcza dzieciaczków których ząbkami rodzice nie zainteresują się wtedy kiedy można by je jeszcze darmowo naprawić i potem mają 'tragedię' w buźce.. moimi się wtedy co prawda zajęli ale jak widać moje ząbki zaczynają wracać do stanu sprzed;/ crazy_bogie nie przejmuj się, lepiej od razu dowiedzieć się nawet czegoś mało fajnego;) co do naglenia czasu to ja też bym chciała wszystko szybko żeby sobie tę jedynkę uratować na tym miejscu gdzie jest ;/ żałuję że się za to wcześniej nie wzięłam bo widziałam co się zaczyna dziać :( a co do rat dziewczyny to byłby problem z tym, bo studiuję dziennie, nie pracuję w związku z tym a jeśli już mam jakieś pieniądze zarobione przez siebie to nie duże i wiadomo że ma się swoje potrzeby też;) a rodzice na pewno się nie zainteresują daniem mi nawet na raty, bo są raczej zdania że z moimi zębami jest dobrze(jeśli nie straszę ludzi na ulicy to po co mi aparat, coś w tym stylu)..nawet teraz na wizytę u ortodonty zapłacę sama mimo że kilka razy mówiłam o niej mamie.. także jeśli faktycznie orto uzna aparat za konieczny to ew. po wakacjach jeśli uda mi się pracować :)... swoją drogą myślałam, że ortodonci to każdy się powienien dwiema metodami zajmować.. ale z tego co piszecie to nie do końca tak jest ;> POZDRAWIAM:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnvbn
http://aparatki123.p2a.pl/ Forum o aparatach ortodontycznych Galerie, porady, opinie . Zapraszam :D http://aparatki123.p2a.pl/ Forum o aparatach ortodontycznych Galerie, porady, opinie . Zapraszam :D http://aparatki123.p2a.pl/ Forum o aparatach ortodontycznych Galerie, porady, opinie . Zapraszam :D http://aparatki123.p2a.pl/ Forum o aparatach ortodontycznych Galerie, porady, opinie . Zapraszam :D http://aparatki123.p2a.pl/ Forum o aparatach ortodontycznych Galerie, porady, opinie . Zapraszam :D http://aparatki123.p2a.pl/ Forum o aparatach ortodontycznych Galerie, porady, opinie . Zapraszam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie niestety zadko zajmuja sie dwiema metodami. ja nieststy trafilam wczensiej do orto, ktora znala tylko jedna metode. przez to stracilamwiele czasu i pieniedzy gdyz aparat praktycznie nic nie zmienil w mojej buzi. kiedy zdecydowal sie po raz kolejny na leczenie wybralam innego lekarza z dobra opinia u mnie w miescie iw koncu wiem o co chodzi. nie bylo mozliwosci ustawic zebyow bez ekstrakcjin i poprzedni orto prawdopodobnie o tym wiedzial, ale po ekstrakcjach nie nosi sie aparatow ruchomych i pewnie dlatego milczal. dzis jestem bogatsza o to doswidczenie. wyrwalam zeby, aby zrobic miejsce innym i nosze staly. koszta nie sa male, wle wiem, ze ceny roznia sie znacznie. ja place np ok 120zl za wizyte, ale znajoma u innego lekarza juz 60zl i tez jest zadowolona. dlatego rozeznaj sie dobrze. zeba napewno da sie uratowac. po zdrobieniu zdjecia wyjdzie jak wygladaja osemki i czy beda potrzebne jesli nie rozstaj sie z nimi bez zalu. trzymam kciuki i wiem jak wazny jest dla kobiety piekny usmiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tulipanek1 - na wizycie na której zakłądasz aparat nie ma żadnego przygotowania zębów ani piaskowania, możesz to jedynie zrobić we własnym zakresie (ja nie robiłam bo mój dentysta uznał że nie mam ani osadu ani kamienia na tyle żeby trzeba było usuwać). Noszę aparat od stycznia no i na najbliższej wizycie będę już miała usuwany osad obok na stomatologii (koszt 100 zl - 10% rabatu dla pacjentów orthomedu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×