Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

ja też zarejstrowałąm się na forum stalyaparat ale jakoś tu mi lepiej:) crazy_bogie, fakt tak jak pisałam w jedną noc zrobiły się spore szpary ale od tamtej pory się nie powiększyły, pewnie się powiększają najwięcej zaraz po wizycie... Ech a tak by było pięknie gdyby to tempo się utrzymywało hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziorek.14
Planuję założenie aparatu stałego ;) Najbardziej się boję, że mój ortodonta nie będzie dobrym specjalistą i po prostu schrzani moje zęby... :( Jeśli znacie dobrego ortodontę w Łodzi to dajcie mi znać :) Obawiam się, że będzie taka konieczność by założyć hyrax bo moje zęby nie mieszczą się w szczęce (dwójki wyrosły z tyłu :( )... Problem w tym, że mnie na hyrax'a nie stać :( Czy są inne sposoby by powiększyć szczękę? Jeśli nie ma innych sposobów to ostatecznie będę musiała zdecydować się na wyrwanie zębów :( Troszkę obawiam się noszenie aparatu :P Jak myślicie lepiej wybrać zwykły aparat metalowy czy mniej widoczny? ;P Przyznam, że w tym metalowym kręcą mnie różnokolorowe gumki ale chyba w mniej widocznym czuła bym się lepiej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli stac Cie na aparat kosmetyczny to stac Cie tez na hyrax. z tego co wiem jego cene pokryje roznica miedzy metalem a kosmetykiem. poza tym zebow nie wyrywa sie ot tak dlatego, ze nie ma sie poeniedzy na hyrax tylko jesli sa ku temu powazne powody. przed wyborem apartu zastanow sie nad czym najbardziej Ci zalezy i szukaj pod tym katem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortodonta- kraków
crazy_bogie dziękuję bardzo za doedukowywanie mnie w kwestiach ortodontycznych ;) .. właśnie zapisałam się do ortodonty blisko mojego domku, więc nie będę musiała szukać go po mieście nie wiadomo gdzie ;p koszt konsultacji w sprawie wyrwania 8mek to 50 zł :).. ale gapa ze mnie bo nie spytałam czy zajmują się każdym rodzajem aparatów, ale od razu zapytała czy chcę zakładać stały, więc tym na pewno ;) na miejscu dowiem się czy oboma :P ale tak dokładnie mnie wypytywała co chcę robić, że się zastanawiam czy nie będzie chciała żebym zapłaciła za wizytę więcej jeśli będę się chciała dowiedzieć czym najlepiej naprawić moje ząbki.. no ciekawe ;>.. ale cieszę się , że tak szybko udało mi się dostać ;) nast miejsce wolne to prawie dwa tygodnie czekania przynajmniej tam bym miała.. ale sama jestem sobie winna że się późno zebrałam do tego a teraz mi się spieszy :P:P napiszę jak poszło w środę :) pozdrawiam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalewski
ponad pół roku temu pisałem w tamtym starszym temacie i wielu z was mi pomogło. Do ludzi którzy się boją nosić aparatu. Jest bardzo ale bardzo pomocny aparat i widać różnice jestem bardzo zadowolony i po zmianie drutu i gumek widać po 10h najwięcej efektów. Trzeba dbać jeszcze bardziej o zęby niż przed aparatem płukać wodą po jedzeniu w szkole itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes97interia.pl
hej mam aparat od 3 tygodni i dzis czuje ruszajacy sie na zebie pierścień umowilam sie za dwa dni do ortodontki ....ale co to oznacza wymiane pierścienia na dolnym łuku czy jakies moje zaniedbanie z gory dzieki za porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
myślę że trzeba go na nowo zacementować, nie wydaje mi się aby była to Twoja wina, mała poprawka tylko:) możliwe też że dostałaś od początku za duży pierścień i wymienią go na nowy mniejszy..mnie przymierzali pierścień chyba 4 razy na jednym zębie..ała..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie boli :) ja mam 4 pierscienie i zaden nie bolal. jestem pow wizycie. ciag dalszy zamykania szpar. dostalam lancuszek, nowy luk. ostatnio mialam duzo robione i myslalam, ze dzis tot ylko gumki sie wymieni, a tu prosze. prawie wszystko nowe. zabki troche niktore spilowane bo sa juz w luku i bylo widac, ze niektore bardziej sie wytarly od reszty. na szczescie to kompletnie nic nie boli. glupio mi, ze sie tak balam.grr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandruncia
Jeśli znacie naprawdę EXTRA ortodontę w Łodzi to prosiłabym bardzo o podanie adresiku ;) Byłabym naprawdę wdzięczna ;* :) I jeszcze zadam pytanko :) Czy orientujecie się w cenach aparaciku kosmetycznego, porcelanowego itp. (tzn. chodzi mi o taki aparat mniej widoczny :D) hihihi CHCĘ APARACIK! :P Pozdrawiam wszystkie Aparatki i Aparatowiczów :D ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandruncia
Aaa! No i jeszcze jedno... Bardzo psują mi się zęby :( Czy to nie będzie problemem w noszeniu aparatu? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie.... miałaś rację, nic nie bolało :-) kurcze ale język juz mi sie kilka razy zahaczył o te pierścienie hehehe , ustaliłam tez juz date zakladania dołu na 26 czerwca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana_z_lodzi
w Łodzi polecam ortoprotex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobnie jak crazy_bogie dzisiaj jestem po wizycie. I w sumie same dobre informacje. Orto obiecala mi (hehe), po moim pytaniu: Czy mam juz ten ostatni luk stabilizujacy, ktory trzeba nosić 7 miesiecy, czy jeszcze nie? A ona: teraz jeszcze nie,ale obiecuje, ze na nastepnej wizycie ci go zaloze;) Tak więc za 8,5 miesiaca sciagam gorny łuk;) Radocha, że nie wiem. o dół się nie pytam, górę chcę zdjąć jak najszybciej będzie to możliwe;) [i mam nadzieje, ze nic w tej kwestii się nie zmieni] Jest tylko jeden problem. Dostałam nowe super wyciągi międzyszczękowe;) I nie umiem ich założyć tak jak pokazała mi orto;) Jutro idę do gabinetu i się dowiem od asystentki jak te gumki dobrze złapać ;) [a tak w skrócie te wyciągi międzyszczękowe noszę w takiej kombinacji, że zakładam jedną(!) gumkę od dolnej 6-stki->górna 5-tka->dolna 5-tka->górna 4-ka->dolna 4-ka->górna 3-ka . I tak po obu stronach :D] Także kontynuuje sobie leczenie. W przyszłym tygodniu idę jeszcze na piaskowanie. Zamki i różne przestrzenie między zebami strasznie zmieniły kolor. Orto dzisiaj mi wymieniła jeden zamek i przestraszyłam się różnicy, między uderzającą bielą, a tym co jest teraz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
W Łodzi ortoprotex może i dobry jest ale też drogi jak cholera, za zwykły metalowy aparat zażyczyli sobie 1750 zł . Ja ałożyłam sobie aparat u innej orto i za KOSMETYCZNY zapłaciłam 1900zł !!!więc róznica w cenie jest mała. Ortoprotez za kosmetyka woła coś ok. 3000zł, i wizyty też drogie 120- 160zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Dobry w Łodzi też podobno jest dr Michał Bartczak ale też drogi. Za zwykły metalowy aparat chce 1800zł. O swojej orto nie mogę na razie nic złego powiedzieć a wrecz przeciwnie super kobieta, ale też nie powinnam chyba za bardzo zachwalać bo za krótko nosze aparat żeby sie wypowiadć czy polecam czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandruncia
Monia88, a gdzie zakładałaś ten aparat kosmetyczny? :) A ile "mniej-więcej" mija czasu od pierwszej wizyty u orto do założenia aparatu? :) Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję :) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tullipanek1
do dżola, dziękuję za odpowiedż, mi mój dentysta nic nie wspomniał o piaskowaniu czy czys takim, więc zakładam, że za dwa dni ( zakłądam górny łuk) nie bedzie to potrzbne, no chyba, że za kilka m-cy. Chciałam jeszczce zapytać jakie gumki wybrać, by nie odrózniały się z abardzo od aparaty... szare będą ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
hey!! czy to prawda że zakładanie dołu jest gorsze niż gory? mama góre od października 2008, narazie nie mam żadnych bólów związanych z jedzeniem, oczywiście nie jadam orzechow i innych twardych rzeczy. boje się tego dołu.....słyszałam że tam najwięcej jedzenia wpada :// kurcze, a jak jest u Was?? pozdrawiam zadruciałych wszystkich!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wbrew pozorom wcale nie zauważyłam jakiejś strasznej różnicy. Nie bolało mnie chyba bardziej niż po założeniu góry, choć też słyszałam takie opinie, które przytoczyłaś. Co do tego czy wpada więcej jedzenia... Hmm, nie wiem, ja już się maksymalnie przyzwyczaiłam... A noszę 5,5 miesiąca górę i 1,5 miesiąca dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dżoli. Jak twoje szparki po dolnych czwórkach? Zamykają się? U mnie po półtora miesiąca noszenia dołu zero jakichkolwiek zmian ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Sandrucia: Ja zakładałam u dr Agaty Kaniorskiej-Defińskiej, na ulicy Doroszewskiego (Dąbrowa), wiem że na Widzewie też maja gdzieś miejscówę. A jeśli chodzi o ten czas czekania na założenie aparatu to na pierwszej wizycie maiałam od razu zrobione wyciski, tydzień później doktor przedstawiła mi plan mojego leczenia, pokazała modele innych przypadków ktore wyleczyła i zrobiła kosztorys mniej więcej. Ja sie na wszystko zgodziłam i dosłownie tydzień później miałam juz aparat na zębach:) ( mimo że doktorowa terminy ma pozapisywane na hoho albo jeszcze dalej ;P)noszę go dopiero trochę ponad miesiąc a już widzę małą poprawę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No teraz to już jestem happy :D Monia88, ja właśnie miałam zapisać się tam do orto tylko nie wiedziałam czy jest to dobra, która prawidłowo zaopiekuję się moim uzębieniem :P... Ale chyba się tam zapiszę i to raczej będzie moja ostateczna decyzja :) A i jeszcze mam do Ciebie jedno pytanko :) Długo czeka się na wizytę u dr. Agaty Kaniorskiej-Defińskiej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No teraz to już jestem happy Monia88, ja właśnie miałam zapisać się tam do orto tylko nie wiedziałam czy jest to dobra, która prawidłowo zaopiekuję się moim uzębieniem ... Ale chyba się tam zapiszę i to raczej będzie moja ostateczna decyzja A i jeszcze mam do Ciebie jedno pytanko Długo czeka się na wizytę u dr. Agaty Kaniorskiej-Defińskiej? tzn. chciałam to ująć inaczej :D Napisałaś, że długie terminy... Mniej-więcej ile się czeka na wizytę? Tydzień? dwa? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie dol bolal bardziej niz gora, ale to naprawde u kazdego jest inaczej. na wyciagi jeszcze sie nie zalapalam choc byly takie propozycje, ale wcale mi sie nie spiszy bo znajomi narzekaja :O ciesze sie, ze po tej wizycie zeby za bardzo nie bolaly;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ortodonta- kraków
crazy_bogie, aquaaparatka witam dziewczyny:) dzięki raz jeszcze za rady, które mi dawałyście, ale chyba trafiłam na nienajlepszy typ ortodotki, coś w stylu 'jeśli nie ma tragedii w buzi to zapobiegać nie ma po co' :| kojelny przykład że 80 % lekarzy nie umiem zapobiec czemuś, a jedynie ewentualnie leczyć, i po co mówić tyle o profilaktyce jak oni sobie z nią nie radzą :( więc jestem bardzo zła bo wydałam 50 złotych na konsultacje na której dowiedziałam się TEGO SAMEGO co powiedziała mi za darmo dentystka. twierdziła, że skoro 8semki już wyszły z dziąseł to nic więcej się nie pokrzywi, to było jakieś 2 miesiące temu i od tego czasu jest o wiele gorzej, bo jak wspominałam te dwa ząbki są prawie że już poza łukiem.. no i ta cała wspaniała ortodonta powiedziała mi to samo,i żebym się nie przyglądała tyle zębom itp, czyli potraktowała mnie jak histeryczkę która sobie coś wmawia!! a same wiecie najlepiej że nawet powolne zmiany u siebie się widzi! także jestem całkowicie niezadowolona i mam tylko nadzieję że ten ząbek z łuku nie wypadnie i jakimś cudem się zatrzyma :( bo póki co nie mam kolejnych wolnych 50 zł na wizytę u innego, ale myślę, że jeśli nie będzie za późno i będę mieć $ to pobiegnę do jakiegoś lepszego, nawet płacąc więcej za wizytę.. wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo dziwi mnie takie podejscie ortodonty. skoro jasno widac, ze zeby sa wypychane z luku i te stloczenia powoduja wyrosniete osemki to powinno sie cos z tym zrobic! mam wielu znajomych u ktorych obeszlo sie bez aparatu, bo zgryz mieli prosty, ale tylko dlatego, ze w pore wyrwno osemki, ktore rosnac naciskaly na inne zeby! ortodontka powinna zalecic wykonanie zdjecia i dopero na jego podstawie okreslic czy aby wszystko jest dobrze, wlasciwie powinna zrobic tez wycisk. to sa dodatkowe koszty, ale mimo wszystko jesli zeby wyraznie sie krzywia i Ty sama o tym wiesz to powinna sie zainteresowac. zawsze wydawalo mi sie, ze lekarze sa niekompetentni i zakladaja aparat nawet jak wada jest mala, a tu prosze. ktos chce, a nie moze. jesli jestes odwazan wrzuc zdjecie zebow zobaczymy czy jest sie czym martiwc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Sandrunia: To zależy jak sie akurat trafi. Ja jak zadzwoniłam pierwszy raz żeby umówić sie na pierwszą konsultację czekałam parę dni, bo konsultacja trwa na ogól jakieś 15 min. więc łatwiej jest doktorowej znaleźć chwilę czasu na to. a później to tak jak pisałam, mniej więcej tydzień później na drugą konsultację żeby omówić to wszystko i na następny tydzień mialam już aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tulipanek1 ja mam na gorze kosmetyk i caly czas poki co ligatury metalowe, a na dole na pierwszy raz mialam blekitne a potem bladorozowe:) teraz mam metalowe i na gorze i na dole. szarych bym nie brala bo optycznie powieksza aparat mi sie wydaje... nie wiem, dla mnie to nie bylo takie wazne i nie przywiazywalam do tego wagi:P pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×