Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

ktos tu narzekal, ze malo sie pisze? ja jakos nie mialam ostatnio czasu poza tym zaskakujacych efektow nie ma. znaczy efekty sa, ale nic nie zmienilo sie diametralnie. pojawili sie szparki miedzy zebami. kolejna wizyta po nowym roku i dolaczy drugi luk. teraz mam chwile na zastanowienie jaki to luk bedzie. moze chcecie cos polecic? wybor nie jest duzy. krysztal, albo mini zamki oczywiscie na dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O 18 zalozylam aparat kosmetyczny na górę. Generalnie wszystko jest tak, jak sie spodziewalam. Dodatkowo zaznaczam, iż nie ujmuje generalnie nic z urody,chociaż jednakjest widoczny, zwłaszcza jak się ma taki szeroki uśmiech jak ja;p Dostalam wosk, szczoteczke, jakies ulotki - takze wyprawka jest. Kolejna wizyta za 6 tygodni, czyli 20 stycznia. I moge wpasc przed sylwkiem na wymiane gumek;) W razie gdybym zle eksperymentowala;p Aha, orto powiedziala,ze od nastepnego razu nie bede miala ligaturek, tylko druciki, bo chcemy przyspieszyc leczenie, zeby zmiescic sie w 1,5 roku. Ma ktoś może fotki jak to wygląda na aparacie kosmetycznym? Pewnie o wiele więcej żelastwa się robi?...... Proszę o odpowiedź!! Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie jak wszystko pojdzie po orto mysli, to mi dolaczy dolny luk juz za 2 miesiace! Także pewnie będziemy zakładać drugi łuk w podobnym okresie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka:) mi wczoraj stuknęło pół roku z aparatem:) łojoj jak to szybko zleciało. No i tak przy okazji ząbki zaczęły boleć, wszystko się obciera ajć:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka- dol bede miec gdzies na poczatku stycznia, ale wciaz pozostaje pytanie jaki wybiore? a Ty na co sie zdecydujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
Cześć wszystkim w piątek styknie mi 2 tygodnie jak mam założony aparat. powiem tak pierwsze 2 dni było oki... ale już 3-go dnia... masakra - myślałam że umieram.. na dodatek mam takie "antenki" na trójkach i one mnie strasznie obcierają - zwłaszcza lewa! :( wosku za uzo nie chce używać bo sie do niego za bardzo przyzwyczaję... teraz już prawie normalnie jem - nie wiem czy chleb bez skórek :P to normalnie ale daję radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien gratuluję! Zazdroszczę Ci, że juz jesteś na takim etapie:) Mam nadzieję, że mi też szybko to zleci;) crazy_bogie Przed założeniem aparatu na górę myślałam, że zdecyduję się raczej na aparat metalowy na dół. Z tego względu, że na dole mam trochę mniejsze zęby niż na górze. Jednak teraz widzę, że ten kosmetyczny nie jest taki wielki jak myślałam;) i raczej na dół również wezmę kosmetyczny. A że przezroczyste ligatury mam mieć tylko 6 tygodni, bo potem będę miała druciki wokół zamka zamiast ligatur, to z jedzeniem nie będę musiała się ograniczać, a to jest główną \"bolączką\" aparatu kosmetycznego A jak jest u Ciebie? agentka88 Powiem szczerze, że trochę mnie zmartwiłaś. Bo mnie kilka godzin po założeniu aparatu wprawdzie bolały mnie zęby, a rano nie mogłam nic ugryźć, bo tak bolało, ALE już w porze obiadowej udało mi się zjeść gofra;) a to już coś;) Tak więc mam nadzieję, że \"3ciego dnia nie będzie masakry\"... Wosku jeszcze nie używałam, może dlatego, że pierścienie już miałam razem z łukiem podniebiennym, więc do nich przyzwyczaiłam się szybciej, teraz tylko muszę się przyzwyczaić do tych haczyków na 3-kach, ale tylko jeden czasami mi przeszkadza. Aczkolwiek, coraz mniej \"czuję\", że mam aparat;) A są już widoczne u Ciebie jakieś zmiany po tych 2 tygodniach?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka- ja sie zastanawiam jaki zrobic dol. co do jedzenia to jakos szczegolnie sie nie ograniczam, bo zaraz po jedzeniu myje zeby. zrezygnoalam tylko z kawy na miescie, bo bardziej komfortoto czuje sie kiedy wszczotkuje po niej zeby. wydaje mi sie, ze kosmetyczny aparat jest wrecz ladny wiec jego wygladam sie nie przejmuje, bardziej zastanawiam sie jakby wygladal metal..ehh kobiety chyba zawsze takie nie zdecydowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antique bronze
czesc Wlasnie zdecydowalam sie na staly aparat. Mam prawie 22 lata :/ kurcze w przyszlym tyg pewnie pojde na pierwsza wizyte aleee sie boje... kurcze jak mam pomyslec ze bede musiala nosic to tyle czasu buuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 643hutjhd
a moze mi ktos doradzic dobra ortodontke w Gdansku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ortodonta z Gdańska Polecam dr Słomińską www.slominska.pl, zaczynałam u niej leczenie, opracowała dobry plan leczenia (bez wyrywania zebow, za to mialam hyrax) jednak musisz się nastawić na długie kolejki,najblizsze terminy sa na polowe lutego, a przyjmuje w poniedzialki i srody. Albo jej córkę dr Marię Niekrę - przyjmuje w tym samym gabinecie co Slominska,ale we wtorki. Rownie dobra, czesto w konsultacji z matka, co jest plusem, nie kazdy ma taki komfort;) A przynajmniej kolejki są troche mniejsze i spokojniej przebiega wizyta, mozna o wszystko sie dopytac i wyjasniac wszystkie watpliwosci. Bardzo mila kobieta. Jak masz jakies pytania to pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antique bronze Ja mam 21 lat, a od wczoraj mam aparat! Wszyscy mnie wspierają i dopingują, co więcej prawdopodobnie zachęcę zupelnie przypadkiem inne znane mi osoby do zalozenia aparatu;) [bo jak sami teraz mówią - zawsze o tym marzyli!] Nie trac czasu i tez zaloz aparat! Jeszcze jestesmy mlode:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 lata to jeszcze nie starość :] teraz ludzie dobrze po 30-stce zakładają aparaty i bardzo dobrze ;D chociaż ja mam 19 lat i sporo osób się pyta dlaczego nie zdecydowałam się na aparat wcześniej.. a co do jedzenia to ja po tygodniu i dwóch dniach zjadłam dziś normalnie chleb ze skórką :P poza tym jem już właściwie wszystko normalnie, nawet moje ulubione orzeszki w czekoladzie już jadłam :D tylko że mam problem z odgryzaniem czegokolwiek jedynkami, ale jak się pokroi to wszystko da się zjeść :P życzę powodzenia wszystkim i jak najmniej cierpień z aparatem, bo mnie się chyba wyjątkowo udało, że prawie nic mnie nie bolało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ba, ja orzechy laskowe wcinam;P mam nadzieje, ze po pierwszej wizycie nie bedzie mi duzo majstrowala bo mam 18tego i chce jesc nromalnie w swieta;P Aquaaparatka - mnie zaczelo bolec mega od drugiego dnia i tak z trzy dni:P ale to chyba wszytsko zalezy od zabkow, naciagniecia drucika itd;) Osobiscie tez polecam kosmetyczny, chociaz ta mieszanka z metlaem w tylu mi sie podoba. crazy_bogie Jezeli masz gore kosmetyczna i w ogole to radze na dol tez wziac, bo ja osobiscie porownujac tylnie metaliki z przednim kosmetykiem widze, ze majac to porownanie bezposrednio na zebach, nie przyzwyczailabym sie tak latwo do dolnego metalu, dlatego przody tez na dole wzielam kosmetyczne;) Ogolnie trzymajcie sie nowicjuszki aparatowe :D szybko zleci ;) Ja mam 20 lat, no w marcu 21;p tez niby stara, ale lepiej pozno niz pozniej;) (btw mama mojej kumpeli zalozyla aparat, a razem z nia 2 jej kumpele z pracy;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grr a ja mam 16tego ale mi nie pasuje... w najgorszym wypadku przesunie mi na 18tego ;// aa czuje że dół da mi popalić po tej wizycie... grrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jeszcze gorzej bo mam wizyte 22.12 w poniedziałek;/ i nie wiem czy nie umre z bólu, bo będzie nowy łuk;/ więc chyba nie nacieszę się świątecznymi przysmakami;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizytę 23.12 i mam nadzieję, że nie będę mogła nic potem jeść, przynajmniej nie przytyję w święta, a ja mam do tego tendencję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za to 19go,ale ostatnio po wymianie przez 15min czułam ciśnienie :P ale ostatnio nie miałam wymiany...jak będzie boleć to się mocno zdenerwuję,bo w Święta mam jedną z niewielu okazji by przytyć :P a wszystko pod nosem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja to składnie napisałam O_o ostatnio kiedy miałam wymianę,ostatnio nie miałam wymiany-bardzo logiczne :P chodziło mi,że ostatnio kiedy miałam wymieniany drucik (przedostatnia wizyta).och ach ech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnala
Witam aparatowiczów :) Ja również już niedługo dołącze do tego grona :) Od wtorku mam separatory. Oj wczoraj bolalo ale dzisiaj na szczęście już lepiej. Kurcze ale jak sobie pomyśle, że 18 zakładam aparat to sądze, że jedzonko świąteczne przeleci mi koło nosa albo coś trzeba będzie wykombinować :). Ale widze, że nie tylko ja mogę mieć święta z głowy więc to już jest jakies pocieszenie... P.S jakie polecacie tabletki przeciwbólowe na pierwsze dni z aparatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff dobrze że ja aparat założyłam 1 grudnia a następna wizyta już po nowym roku 6 stycznia :) tzn że na święta i sylwestra będę normalnie jadła :D w związku z tym jeszcze bardziej współczuję tym, których świąteczne jedzonko ominie :) chociaż.. przynajmniej nie przytyjecie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff dobrze że ja aparat założyłam 1 grudnia a następna wizyta już po nowym roku 6 stycznia :) tzn że na święta i sylwestra będę normalnie jadła :D w związku z tym jeszcze bardziej współczuję tym, których świąteczne jedzonko ominie :) chociaż.. przynajmniej nie przytyjecie ;] a co do tabletek to ja raczej doradzać nie mogę bo po założeniu aparatu zjadłam tylko jeden ibuprom bo inaczej bym nie zasnęła, bo jednak coś tam bolało 2 dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antique bronze
mam pytanie jesli musze wyrwac zeba to ile czasu od tego musi minac zeby mi zalozyli te separatory a pozniej ile czasu zeby zalozyc aparat?? Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro mój wielki dzień - zakładam ;D;D;D Aaaaa ;D Szczerze mowiąc tyle się już tym napodniecałam, że teraz prawie wcale tego nie czuję, że to już jutro... Życzcie mi powodzenia i bądźcie ze mną telepatycznie o 12.00 ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello :) Ktos tu mnie jeszcze pamieta ze starych bywalcow?? Wpadlem do Was sie pochwalic, ze moje zabki sie slicznie prostuja, dolna dwojka juz jest prawie w łuku :) Bez wyrwania ani jednego znaczacego zeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque 88 Powodzenia, trzymam kciuki:) Mam nadzieje, ze bedzie tak lagodnie jak u mnie;) No a inni - mam nadzieje, ze jednak w czasie swiat nie bedziecie musieli niczego sobie zalowac;) tez mam aparacik O wlasnie ty masz ten \"hyrax\" na dol. Czytalam poprzedni watek od jakiegos czasu, to pamietalam;) Zamiesc nowe foty jak masz, twoja orto jest rewelacyjna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholera jasna!!! Aaaa ;((( Musze sie troche wyżalić :((( Dzwoniłam do mojego orto, żeby przesunąć ta wizyte 16tego (bo akurat mam ostatnią okazje żeby napisać w tym czasie sprawdzian -_- ). Tooo mi ta Pinda z recepcji powiedziała, że nie ma wolnych terminów bla bla bla i że dopiero 15 stycznia ma wolny termin :| bosko :| I nie będzie czerwonych gumeczek świątecznych!! Aaaa ;(( W dodatku zerwałam z chłopakiem!! Grrrr ;((( A na dodatek jestem od dwóch tygodni chora!! A do tego nie wiem czy pojade na Sylwka do kumpeli bo oczywiście mój tata sobie wymyślił, że jak zasypie tą wioche to on mnie nie zawiezie!! :| Grrr.... po prostu jest BOSKO :(( :| ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie probowalem zrobic jakies nowe foty ale tego na zdjeciach tak nie widac. Na zywo wyglada to zupelnie inaczej. Wiem, ze moja orto jest rewelacyjna :D Nie zamienilbym jej na zadna inna chociaz jest w cholere droga a dodatkowo mam 200 km-ow do niej. Ale lubie tam jezdzic, az sie stesknilem za dziewczynami a wizyta dopiero w styczniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×