Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

a ja właśnie zapodałam nową fotkę- od wczorajszej wizytki ligatury różowe:P. Nie ma jak to po wizycie na drugi dzień widać już efekty. U mnie widoczna już się zrobiła przerwa między jedynkami. Ząbki nie bolą, więc nie jest źle. Troszkę tylko ciągnie mi prawą jedynkę:). Myślałam że będzie gorzej:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj założyłam dolny łuk, czyli mam komplet. Od razu przyznaję, że łatwiej mi było się oswoić z aparatem u góry niż na dole. Ten dolny łuk potwornie mnie drażni i przeszkadza. Poza tym zakładała mi go półtorej godziny bo się okazało, że mam nietypowe zęby z podwójnym szkliwem i że nie są równe tylko takie mają nierówne powierzchnie, i żeby zamki przykleić potrzeba było dużo kleju...i zabawy. Eh mam nadzieję, że szybko się z nowym nabytkiem oswoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypowiedź Nibinwing jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że w wyrywanie dolnych czwórek i zakładanie dolnego łuku pobawię się dopiero po sesji na studiach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam żadnego terminu się nie boję i zakładam dolny łuk jak tylko orto uzna, że to już czas;) Im szybciej tym lepiej! A mi również może się przydarzyć termin w okolicach przed sesja/w czasie sesji podstawowej/w czasie sesji poprawkowej;) Tak długo prawie do marca nie będę czekac, jak tylko orto będzie chciała zakładać dolny łuk;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam wczoraj na wizycie kontrolnej i ustaliłyśmy w końcu założenie dolnego łuku na 17go lutego.Czyli to będzie na rozpoczęcie sesji poprawkowej.Ale nie przewiduję takowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja stwierdziłam, że to nie robi większej różnicy czy założę 13 lutego czy pod koniec lutego ;] Mój \"super boski\" (;/) ortodonta uważa, że wszystko zależy ode mnie i od tego kiedy wyrwę zęby, więc jego zdanie jakoś zbytnio tu ważne nie jest. Bo zacznijmy od tego, że on w tej kwestii nie ma zdania ;] A po co się mam męczyć w sesji, zwłaszcza, że ja mam jeszcze dwa zęby do wyrwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tylko ósemkę do wyrwania (16.01) - posiadam szczęsliwie tylko jedną, pozostałe nie mają zawiązków;), a 20.01 na mojej pierwszej wizycie kontrolnej dowiem się kiedy zakładam dolny łuk... Innych zębów nie mam mięć wyrywanych;) O tyle dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jestem po piątkowej wizycie;) hmmm powiem krótko:P znaczy postaram się:P wchodzę sobię do gabinetu, jak zawsze miła p. doktor stwierdziła, że dzisiaj \"coś mocniejszego\" trzeba dać no ładnie wzięła, zdjęła stary łuk, założyła nowy, jak dla mnie ekstremalnie gruby, ponieważ, to pierwsza wymiana łuku;) w sumie to nic nie boli, tylko czuję nacisk na nie;) momentami jakiś ząbek pojedyńczy pobolewa, ale tak to tam wiecie...;] ligarurki czerwone;) następna wizyta 23 stycznia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
Sledze WAsze poczynania i sama nie moge sie doczekac kiedy zaczne juz nosic :) jak na razie bylam na kontrolnej wizycie u mojego dentysty zeby sprawdzil czy nie mam zadnych ubytkow :) hmmm powiedzial mi ze najprawdopodobniej ortodontka bedzie chciala zebym wymienila srebrne plomby na biale :/ mam takie 3. Czy Wy tez musieliscie tak zrobic?? poza tym czy to zdjecie z ktorym idzie sie do ortodonty to zdjecie pantomograficzne?? bo na takie wlasnie dal mi skierowanie :) czy jeszcze cos trzeba wziasc ze soba na pierwsza wizyte?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś 4 dzień z aparacikiem i już nie boli ale czuje że mam zęby Jeść jeszcze wszystkiego nie moge. Jak sobie radzić z otarciami i podrażnieniami policzków?? Przy siodemce zrobiła mi się rana która boli cały czas mimo wosku;( Na resztę ząbków wosk zakładam tylko na noc. kiedyś wosk się skończy ale boję się położyć bez zabezpieczenia. Postawiłam na system Demon\'a. jak powiecie gdzie i jak wstawić zdjęcie to chętnie pokaże wam go jako \"nowinkę\" jeśli ktoś też ma Demona niech się odezwie bo potrzebuję wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i najgorsze było to że b. miła pani założyła mi aparacik (góra) po czym zaczęła mówić : tego pani nie może tego też nie no i tego oczywiście to pani musi to pani musi to może się stać to to tamto może bolec jak to to co innego i ..... (trudne słowa w tej wypowiedzi pominęłam bo nie pamiętam) oczy robiły mi się coraz większe i zapytałam tylko czy może mi to gdzieś zapisać. poczułam się oszukana że nie powiedziała mi o tym wcześniej. żałuję że nie znalazłam tego forum wcześniej bo byłabym lepiej przygotowana na to wszystko. czeka mnie jeszcze usuwanie dolnych osemek w styczniu i założenie dolnego luku w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przyczyniam się do prośby Pauli. Co robić z pocharatanym policzkiem? Pierścień na siódemce strasznie mnie obciera, a wosk już prawie się skończył ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - Twoja śluzówka musi się przyzwyczaić, jeśli będziesz cały czas zaklejac woskiem to nigdy to nie nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na otarcia najlepszy jest czas- buzka sie przyzwyczai i rany sie zagoja, cierpliwosci. Paula---->ja mam Damona, jestem generalnie zadowolona (zrymowalo mi sie). Jesli masz pytania, postaram sie Ci pomoc. witajcieeee---->ja tez mam 2 czy 3 srebrne plomby, nie musialam ich wymieniac. U mnie bez zmian, zeby ani drgna. Moze orto za malo je podkrecila? Albo te moje zeby jakies uparte....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam Sachol na otarcia, ja tam wosku nigdy nie używałam, kiedyś jak obtarłam policzek aparatem to właśnie ta maść mi dawała ukojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki ;) Kupiłam już Sachol i jeszcze taka jedna maść - Mucosit. Też jest bardzo dobra wg mnie. Ja właściwie aż tak często nie używałam wosku. Starałam się go oszczędzać, bo mój orto dał mi baaaaardzo mało. Zostało mi już naprawdę malutko i chowam to na czarną godzinę, a tak to nie używam. Myślę, że moja śluzówka w końcu się ogarnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może ja jestem jakiś inny, ale ja wosku nigdy nie użyłem, nic mnie nie obcierało nigdy ani jakoś specjalnie nie bolało hah:D ma sie to szczęscie haaa co do kończącego się wosku, to kupicie go w necie albo na allegro jak Wam zabraknie;) więc jego małą ilością się nie przejmujcie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...o ile jest taki sklep stomatologiczny w danym mieście :P ja mam z allegro i od orto... razem 4 nienaruszone pudełka ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy przyjdą Święta w srebrnej bieli, gdy Stary Rok w Nowy się zamieni, przyjmij gorące me życzenia, niech się Ci spełnią wszystkie marzenia. Wesołego Bożego Narodzenia i wiele szczęścia w 2009 roku życzy Monika ;) Mam nadzieję, że nie uznacie tego za off topic :D Tak się rozszalałam z wysyłaniem życzeń, że i Wam wysyłam kochani aparaci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
jestem po wczorajszej wizycie... :( smutno mi bo muszę wyrwać wszystkie czwórki.. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawekkk
powiedzcie mi jakie zdjecia trzeba wykonac przed pierwsza wizyta u orto?? wystarczy pantomograficzne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi takjie wystarczyło, nie wiem co orto jeszce by chciała, a ja nadal walcze z pieknym uśmiechem, po Nowym Roku koronki :/, pozdrawiam i życzę wytrwałości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** bo to kupiłam na wszelki wypadek :D wrazie jakbym 1. Miała wieelkie problemy z obcieraniem albo 2. Nie dostała wosku od orto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____________________$$$ _____________________$$$$$ ___________________$$$$$$ _________________$$$$$$$ _______________$$$$$$$$_$$$$$$$$$$ ______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$ _____________$$$$$$$$$$$$$$$ ____________$$$$$$$$$$$$$ ___________$$$$$$$$$$$$ __________$$$$$$$$$$ _________$$$$$$$$$ ________$$$$$$$$ _______$$$$$$$ ______$$$$$$ ______$$$$$ ______$$$$ ______$$$$ ______$$$_____$ $______$$___$$ __$$$$$$$$$$$ ___$$$$$$$$$ ____$$$$$$$$$ ___$$$$$$$$$$$$$ __$$$$$$$$$$$$$$$ __$$$$$$$$$$$____$ $_____$$$$ _______$$$ ________$ Małą gwiazdkę przed świętami Przyjmicie proszę z życzeniami Może spełni się marzenie Białe Boże Narodzenie Lub, gdy przyjdzie Wam ochota Niech to będzie gwiazdka złota Bo, gdy spada taka z nieba Wtedy zawsze marzyc trzeba No, a jeśli tak się zdarzy, Że srebrzysta Wam się marzy Każdy może taką zdobyć I choinkę nią ozdobić Gwiazda, gwiazdce zamrugała I choinka lśni już cała Naszych marzeń jest spełnieniem Bo jest piękna jak marzenie A pomarzyć czasem trzeba Każdy pragnie gwiazdki z nieba. Wesołych Świąt aparaciarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×