Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Słoneczko obecnie to jest on 1,50 cm.-2,50cm.I co Ty na to moje Słoneczko????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm no nie ciekawie... Mi czegoś takiego nie znaleźli, owszem szyja kiedyś bolała ale powód był zupełnie inny. Poczytałam sobie trochę na temat niedosłuchu odbiorczego. Jest on następstwem uszkodzenia błędnika ślimaka lub nerwu ślimakowego. W mózgu zostaje w tedy uszkodzona kora słuchowa nerwy nie mają "czucia" a sam chory nie potrafi identyfikować sąd dźwięk do niego dochodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko No to ja własnie cos takiego mam,ale jak listonosz z renta przychodzi to ja po jego pukaniu od razu trafiam do drzwi,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko Szyja nie ma nic wspólnego z tym objawem.To jest na głównej zyle szyjnej , ale juz w głowie za uchem koło móżdźku,wiesz??? I nigdy tak jak Ciebie uszy mnie nie bolały itp.pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak renta to nawet zawrotów nie masz,nie?Alda NIEBEZPIECZNE TO TROCHE NIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolik Ja zawroty mam i to duże , bo mam ucisk na mózdżek,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolik ZGADZA SIĘ , ale co to za renta , zeby nie dodatek opiekuńczy byłoby marnie.Ale za te pieniadze to nie musze wstawac rano, jak inni,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie ta renta to śmiechu warte... PAŃSTWO ZDYCHA W OCZACH!!!!! No ale Ty Alda masz tego kłębczaka a ja miałam perlaka. Twój guz to gorsze zło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko No i jak poradziłas sobie na NK???? Bo ja wiem guz to guz, jaki by nie był.Tyle ze mój nadal jest.pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko Bo perlak to cos takiego ja kurzajka, da sie go usunąc i po sprawie, ale jeśli dostanie sie infekcja to on również odrośnie.Dlatego nie nalezy tego bagatelizować i byc pod stała opieką,pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie!naprawde nie ma takiego człowieka co by to nieszczęscie miał????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisab
Witam. Jestem po tympanoplastyce. Diagnoza - przewlekłe perlakowe zapalenie ucha . Po operacji diagnoza głuchota przewodzeniowo- odbiorcza ucha prawego. Mam aparatowane ucho prawe gdyż jest ta sama sytuacja co w uchu prawym zaczynam głuchnąć Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj A czym się oznacza to przewlekłe perlakowate zapalenie???? No jakie sa tego sygnały,jak długo cos takiego może trwać niezauważalnie????pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisab
Witaj Aldo . Długo nic się nie działo ,a może nawet ja zlekceważyłam pewne objawy ( pobolewało mnie ucho ,a jak byłam przeziębiona to nawet słabo słyszałam, miałam jakieś wycieki , ale z czasem to mijało). W końcu choroba dopadła mnie na dobre, często mialam bóle głowy i zawroty prowadzące nawet do omdlenia. Moja Pani Doktor w rejonie wysłała mnie na wszystkie badania łącznie z Laryngologiem. W taki sposób dowiedziałam się , że mam perlaka. Oczywiście zostałam skierowana na wszystkie badania słuchu na przewodnictwo powietrzne i kostne. Wyniki były niezbyt ciekawe i zostałam skierowana do szpitala na operację. Jestem po tympanoplastyce ucha prawego i na też ucho nie słyszę stwierdzono głuchotę przewodzeniowo-odbiorczą.To tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jak widać nie jestem sama... ja tez mam przewlekłe perlakowe zapalenie ucha, ale u mnie to nic się nie działo tylko dwa razy w życiu miałam objawy zapalenia ucha z wyciekami. Mi po operacji stwierdzili tylko niedosłuch przewodzeniowy, perlak nie doszedł do ślimaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj aisab! dokładnie tak samo jak Ty i Słoneczko miałam przed wykryciem , ale Kłębczaka(Chemodektoma)ale i tak samo mam problemy ze słuchem.Powiedz mi tylko czy masz szumy uszne???pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ! teraz czytając to wszystko po latach dopiero zdałam sobie z prawe jak bardzo podobne do siebie są te objawy.Czy to perlak czy kłębczak.Juz wcale nie dziwie sie , ze tak długo nie mogli do tego dojść.Wychodzi na to ,ze w moim przypadku doszukiwali sie perlaka,a nie zagladali jeszcze głebiej.Kurcze dziekuje bardzo Wam dziewczyny,pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Alda moje doświadczenia nauczyły mnie troszkę być wyrozumiałym dla lekarzy. Lekarz to tez człowiek, od nas tez dużo zależy. Szkoda, że oni zbyt późno trafiają w dziesietkę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisab
Hej.Naprawdę nie ma co panikować , podstawą przede wszystkim są badania, a co ma być to i tak będzie. Nastaw się do tego pozytywnie choć , nie jest łatwo . Przede wszystkim zaufaj lekarzowi , to lekarz powie Ci co dalej masz robić. Porównując objawy choroby innych osób można czasami się zapętlić , niepotrzebnie się zamartwiać, że to się ma. Pójdź najpierw do dobrego laryngologa. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aisab
A co do szumów usznych to je mam, po operacji miałam też długo zawroty głowy. Teraz to do piszczenia w uszach się już przyzwyczaiłam , jest to denerwujące a zwykle się nasila gdy wytężam słuch żeby wszystko słyszeć jak jestem w dużym otoczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aisab Kto ma niby iść do dobrego laryngologa????nie rozumiem tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asib ja tez jestem po operacji, cos nie tak zrozumiałaś,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko podziwiam Cie , ze tak na wesoło do tego podchodzisz.Inna juz by ryczała i użalała sie jaka to własnie ona jest biedna.No i co zdecydowałas sie na reeoperacje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko Akurat ja doskonale ich rozumiem,pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×