Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

...nie chciałabym być złośliwa ale jeśli chodzi o przeprawy z lekarzami to musielibyśmy stworzyć nowy topik. Na szczęście dla nas i innych chorych ludzi są jeszcze na tym świecie lekarze z powołania. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hymmm, ja tu kiedyś dawno temu miałam taki mały zatarg jeśli chodzi o lekarzy, także teraz albo się nie wypowiadam albo w ogóle nie czytam - a dla tych bardziej niewtajemniczonych to wyjaśnię, iż znana jestem jako Głowa Obrończyni Praw Lekarzy, więc... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwia 06
i ja tez dorzuce swoje 5 groszy na temat lekarzy , mamy złe doswiadczenia w naszej " bitwie z perlakiem" do czasu , kiedy trafiliśmy na klinike , która sie tym zajęła , taka anegnotka to było juz w tej klinice: lekarz- proszę Pani , to dziecko jest za małe na tego typu zabiegi , nie mozemy go zakwalifikowac do zabiegu ja - to prosze mi powiedziec doktorze co ja mam z tym dzieckiem zrobić , od 6 mies. ma wyciek z ucha , byliśmy u różnych lekarzy , u profesorów na sląsku i nic. Oparłam sie o biurko i mówię - doktorze po prostu ja wam to dziecko tutaj zostawie ! Lekarza o mało nie wcięło , zmierzył mnie z góry na dół i mów- prosze mi pokazac te wypisy ze szpitali - kwalifikujemy go do zabiegu . Pamietam to dokładnie , teraz to się z tego smieje , ale wówczas cała ta sytuacja nie była śmieszna ! to juz był po prostu chyba akt desperacji z mojej strony , bo pomyslałam , skoro przejechałam ponad 300 km , to nie moga mnie odprawic z kwitkiem Pozdrowionka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich w ten mrozny wieczorek :-) Mam do Was pytanie z innej beczki ; a mianowicie czy jest tu ; na tym forum osoba, która jest użytkownikiem Baha?. Bardzo bym chciała znać odczucia takiej osoby z użytkowania takiego cudeńka. A więc ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfgfghhgttyh
Dzwonili z Gdańska z Kliniki. Operację myringoplastyki będę miał w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka... w walentynki? Hahaha :D ...no to na bank zakochasz się w jakimś przystojnym laryngologu ;-)) Słoneczko ależ bardzo proszę :-) oto mój adres marta.t.28@wp.pl Adres podaję także dla wszystkich forumowiczów tego topiku ;-) Jeśli macie jakąś sprawę to piszcie bez skrępowania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co Wy dziewczyny? Są też plusy...taki ukochany i w ucho zaglądnie i w.... bez czekania w kolejkach :D Dzięki Słoneczko za ewentualny kontakt :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reklama... Polska służba zdrowia nie jest taka zła, wszyscy troszkę przesadzają. Biorąc pod uwagę, że leczenie niektórych pacjentów kosztuje nawet milion zlotych, to nie ma co się dziwić, że czasami nie starcza pieniędzy. Miałam kiedyś na wykładach przykładowy kosz pewnej operacji (bodajże serca), to w Polsce kosztowała ona 60tysięcy złotych, a w Niemczech 200 tys. złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar79 hehe, sorry, ale ja nie mam zamiaru chorować dalej na uszy więc po co mi taki mąż ;) :D Reklamy to ja tu zacznę usuwać jak mi tu znowu ktoś z czymś wyleci nie na temat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojna Twoja Rozczochrana ;-)) Nie gniewam się :-)) Hahahaha :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :) Chcę Wam powiedzieć że moja córka na razie zakończyła leczenie po operacji z października 2009, ma założone już 2 aparaty, a ja strasznie się cieszę że możemy odetchnąć po tym wszystkim. I jeszcze jedno, dzisiaj wysłałam skargę do Rzecznika Praw Pacjenta do Warszawy na lekarkę która leczyła moje dziecko przez 2 lata i doprowadziła ją do takiego stanu że musi nosić aparaty. Dam znać jak będę miała jakiś odzew. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squizee
Witajcie! Jestem Michał i mam 23 lata. Za niedługo będe operowany - najprawdopodobniej dłutowanie wyrostka sutkowatego bo miałem podejrzenie zapalenia wyrostka sutkowatego i po tomografii okazało się że jest jakaś destrukcja w obrębie kości powietrznych cośtam... tak ogólnie mam zapalenie od sierpnia, po 3 miesiącach wykryto u mnie perlaka. Lecze się na śląsku, miałem już 6 laryngologów, obecnie na Francuskiej w Katowicach. Chciałem zapytać o operacje uszu.... czy jest tak jak piszą... że się wymiotuje i kręci w głowie...? :( Boje się właśnie o błędnik... Ps. dlaczego piszecie tu... a może wezme wszystko co tu macie i postawie forum np. na www.uszy.pl :) Jestem programistą. Pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj squizee! Twoje obawy nie muszą mieć miejsca-każdy człowiek inaczej to przechodzi. Jedni spokojnie a inni z "przygodami"...myślę że nie masz się co martwić na zapas. Wygląda na to że trafiłeś na dobrych specjalistów więc im zaufaj ; wiedzą co robić ;-)). Wiem że masz dobre chęci ale po co kolejne forum skoro już istnieją podobne. Np. www.implancik.pl i jest tam też temat dotyczący otosklerozy i z nią związanymi problemami . Wpisów w tym temacie ubogo ale ja nie mogę nikogo zmusić aby tam zajrzał i się wypowiedział...tak jak tu. >Hej Słoneczko...a ja sobie tak czekam na kontakt w sprawie Baha. Tak bardzo jestem ciekawa tego człowieka że aż mnie skręca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squizee
hmm implancik nie działa... Dziwne bo szukałem sporo takich forów, różnych grup dyskusyjnych ale nic nie znalazłem. Utworzenie takiego forum to jest 2 godziny roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squizee: Każdy organizm reaguje inaczej na znieczulenie - niektórzy mają mdłości, zawroty głowy, a inni wręcz przeciwnie. Choć powiem tak, że jeśli po operacji zacznie boleć Cię ucho czy głowa to znak, że pewne struktury zostały poruszone podczas operacji - ból mija do kilku godzin :-) normalna kolej rzeczy ;-D. Trzymaj się! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadia812
Witam wszytskich:) Dzisiaj wróciłam z Kajetan, miałam miryngoossikuloplastykę, jak wczesniej pisalam mam zaawansowana tympanosklerozę, która z mojej błony bębenkowej zrobiła "skorupke od jajka' -słowa lekarza heh.Tak więc dodatkowo przeszczep.Boli mnie ucho, ale ogólnie jest w porządku.A co słychać u reszty "uszaków"??:) Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkim dużo zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squizee
Jestem po torakotomii a więc jako tako sam fakt operacji nie jest straszny, jednakże obawiam się najbardziej o błędnik. Natalia mnie uspokoiła że moja operacja nie będzie w jego pobliżu a więc... luz. Po torakotomii, oka nie zmrużyłem właśnie z powodu nudności... aczkolwiek nie wiem czy to z tytułu narkozy czy tego co we mnie lali... całą armię antybiotyków + dolargan + krew... Ahhh aż strach wspominać. Mam nadziej że teraz nie będzie tak strasznie. Ile trwa taka antromastoidektomia? I jak długo się leży w szpitalu? I co najważniejsze jak długo trwa rekonwalescencja? Jutro dowiem się kiedy dokładnie mnie będą operować... Pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał....terakotomia to pojęcie kardiologiczne....zastawki. To literówka czy faktycznie jesteś po takim zabiegu? ...odnośnie zabiegów ,które ja przechodziłam...a było tego sporo... to prawie zawsze zdarzały mi się okropne zawroty głowy i raz wymioty z tego powodu. Bolało nieziemsko. Faktem jest że ostatnie operacje na uszach przeszłam w 95' roku a od tego czasu dużo się zmieniło w kwestii narkozy i środków przeciwbólowych . Kiedyś potrafiłam spać po operacji bite dwie doby (!) Po każdej operacji trzymali mnie ok. miesiąca w szpitalu (!) A teraz dowiaduję się od Was że wypuszczają pacjentów czasami nawet tego samego dnia do domu. A może to ja tak dziwnie reaguję na narkozę...i tak może być. Po operacji kolana ze znieczuleniem ogólnym trzymali mnie dwa tyg. ale myślę że to z powodu rehabilitacji,którą trzeba było natychmiast rozpocząć (w piątek zabieg a w poniedziałek już ćwiczenia)...allle było ała :P i przez ten wykend trzymali mnie na sali pooperacyjnej . Pozdrawiam Was wszystkich :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2553
witam wszystkich. Wlasnie wrocilam od laryngologa zrobila mi badanie sluchu co sie okazalo ze mam niedosluch obustronny uszu. dala mi skierowanie na tomografie ucha,mowila ze to moze sie wiazac z perlakiem.problemy z moim uchem mam od paru lat tzn mialam co pare miesiecy brzydko pachnacy wyciek z ucha czasami jasny a ostatnio lekko brązowawy. teraz mi przeszly ale za to slysze bicie swego serca w uchu nie zle coo hehe wiem ze zyje(zart) co o tym myslicie.jade sie zapisac na tomografie w poniedzialek ale slyszalam ze sie czeka nawet ze 3 miesiace pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PacoRabanne
www.sluch.nmj.pl jest adresem zastępczym dla www.implancik.pl Wszystko o słuchu i nie tylko... znajdziecie na tym forum. Zapraszam. PacoRabanne czyli Redd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squizee
Mar78 - torakotomia to takie ogólne określenie na wszystkie operacje na otwartej klatce piersiowej, albo raczej sam zabieg jej otwarcia. U mnie było to konieczne z powodu odmy obustronnej. Co do bólu - można go obejść, wlewają opioidy dożylnie i śpisz :) Ale nudności i zawroty głowy to jest masakra :/ Jak długo się leży po operacji ucha? (ile po jakiej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squizee...ja nie wiele mogę powiedzieć w temacie leżenia po operacjach...bo mam nieco przestarzałe doświadczenia :P Jak już wspominałam wcześniej....dziś są inne leki anestezjologiczne- nie "mieszają" tak mocno w organizmie jak np. dawny Eter ; ten to dopiero dawał popalić po głowie i ten jego zapach....brrrrrrr na samą myśl ;-)) Oj tam...odwagi...jesteś już dużym chłopcem :P Będzie dobrze ! Pozdrawiam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę na myringoplastykę (zaklejanie dziury w błonie bębenkowej) i lekarz mówił, ze 3-4 dni po operacji będę musiała zostać, ale to zalezy od szpitala, mój dziadek miał operacje przepukliny (czyli pare szwów na brzuchu) i wypuścili go nastepnego dnia rano, a innych wypuszczali w ten sam dzień. To naprawdę zależy od szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×