Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Gość Charles234
Gabsonik a ile dokladnie stosowałaś tego gersona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gersona stosowalam 7 miesiecy. scislego gersona. bez miesa, bez alkoholu, bez nabialu. lenka nie zazdrosc bo to nie jest dobre. cala diete jest bardzo meczaca wystarczy poczytac moje wpisy od pazdziernika. wychodza z ciebie wszystkie mozlite pasozyty, bakterie, wirusy, oczyszcza sie cialo i dusza. czujesz sie fatalnie. przechodzisz kryzysy, ktore sprawiaja ze czujesz sie extremalnie fatalnie. ale to jest cena ktora trzeba zaplacic za odzyskanie zdrowia. i dziwie sie leka ze ty pijesz piwo i jesz kielbase z grila wiedzac ze wprowadza cie to jeszcze glebiej w chorobe. to ze ci wypadaja wlosy to pikus. jak bedziesz starsza dojda inne powazniejsze choroby jak bezplodnosc, guzy, rak, gosciec stawowy, choroby autoimmunologiczne. jezeli nie chcesz meczyc sie dieta zrob to tak jak to zrobila An Dy czyli lekami przeciwgrzybiczymi + lekka dieta przeciwgrzybicza. jej wpisy znajdziesz od lutego 2008. moje od maja 2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety leczenie laczy sie z calkowita zmiana stylu i sposobu zycia. nie ma nic za darmo. ty bys chciala zeby w tydzien czy miesiac zniknely wszystkie problemy. niestety. wymaga to ogromnej pracy, poswiecenia, cierpienia i wiedzy bez ktorej nic nie zdzialasz. wiec albo znajdz sobie dobrego lekarza ktory cie poprowadzi, albo kup wszystkie ksiazki w temacie. poza tym pomysl o swoich dzieciach czy im tez chcesz dac juz od urodzenia te problemy ktore masz teraz? lub jeszcze gorsze? niestety ale na dzieci wszystko to przejdzie nie ma sily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerson powinien trwac 9 miesiecy wiec teoretycznie zdazylabys to zalatwic gersonem, tylko jakos nie wiem czy dalabys rade i czy tego chcesz bo chciec to podstawa. a ty stekasz i nic z tego nie wynika. jestes na dokladnie tym samym etapie co na poczatku. stekasz pytasz sie w kolko o to samo i nic nie robisz. wydaje mi sie ze ta sytuacja ci chyba odpowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie gersona mam na mysli nie tylko diete ale przede wszystkim lewatywy minimum 2 -3 dziennie przy kryzysach nawet 5-6 dziennie, w kazdej wlewka z litra kawy. do gersona nalezy zakupic sokowyciskarke za minimum 1500 zl. i pic po litr swiezego soku na jedna lewatywe. gerson leczy prawie wszystkie choroby. bo oczyszcza z toksyn nawet mozg!! ale rowniez oczyszcza z bakterii, grzyba pasozytow i wirusow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby przeprowadzic gersona trzeba miec naprawde niesamowite wewnetrzne samozaparcie, odwage, i wytrwalosc. to bardzo ciezka sprawa. ale ja wiem ze dziala. oczyszcza rowniez dusze ze zlych emocji itd. ja bede stosowac go 2 razy do roku po miesiac czasu profilaktycznie. na razie uzupelniam brakujace kilogramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Charles234
No tak . Tylko że zastosowanie terapii Gersona wiąże się ze znacznym spadkiem masy ciała i osoby chude takie jak ja mogą mieć duży problem. Teraz już ważę bardzo mało 67 kg przy wzroscie 184 cm. Problemy ze zdrowiem zaczeły się u mnie niecałe 2 lata temu a jestem jeszcze młody. Mam 22 lata. Gdybym wiedział to co wiem teraz m. in. z tego forum ktore zaczalem czytac w kwietniu tego roku to zastosował bym metode gersona jeszcze jak ważyłem 20 kg więcej. Wczesniej niepotrzebneie popadałem w obłęd i sie głodziłem. Niepotrzebnie bo grzybica obrazuje tylko stan organizmu. Chyba bede musiał zdecydować się na tego Gersona bo nic innego pomaga, żadne mikstury oczyszczające (piłem przez 1,5 roku + odpowiednia dieta) i koktajle blonnikowe ktorymi mozna sobie jeszcze zaszkodzic i podrażnić jelita. Gabsonik a jakiej kawy używałaś? Tylko organiczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie stac mnie bylo na organiczna. uzywalam kawy jakobs. ja tez zawsze bylam chuda. schudlam na gersonie i zaraz po jego zakonczeniu 10 kilo. odrobilam juz 3. ale gerson nie wiaze sie ze spadkiem masy. u mnie spadek nastapil bo ze wzgledu na prace nie mialam mozliwosci jesc tyle ile powinnam przy gersonie. bo praktycznie powinno sie jesc non stop. a ja jadlam tylko 3x dziennie. dlatego tez nie wytrzymalam 9 miesiecy, moj uklad pokarmowy byl oslabiony musialam przestac po 7 miesiacach. jednak przy moich problemach wystarczylo 7 miesiecy. waga moze byc tu wskazowka czy jest ok czy nie. na poczatku gersona sie przybiera na wadze. ok 3 -4 miesiecy jest minimalny plus, potem u mnie nastpowal szybki zjazd w dol. najwiecej schudlam juz po zakonczeniu gersona, gdy organizm musial sie przestawic spowrotem na normalne wchlanianie jelitowe, wczesniej podczas picia okow skladniki wchlaniane sa bezposrednio do krwi czyli jest to jakby karmienie poza jelitowe, wskazane gdy ktos ma az takie zaburzenia trawienia ze nie wchlania z jelit. jezeli ty chudniesz to znaczy ze nie wchlaniasz w jelitach, czyli masz zaburzona flore ktora nie wytwarza witamin ktore sa potrzebne. w takim wypadku mozesz zanim zaczniesz gersona pic soki, uzupelnisz tym brakujace kilogramy. soki sa bardzo sycace i szybko sie tyje dodajac do normalnej diety powiedzmy 2-3 litry soku dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadek y moze sie rowiez wiazac z pasozytami, lub zaburzeniami hormonalnymi ktore biora poczatek w zatrutej watrobie. najlepiej gdybys znalazl lekarza ktory cie poprowadzi. a skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez korzystalam przez gersonem z sakramentu namaszczenia chorych, spowiedz zycia, i nawrocenie, natomiast po uczestniczylam w mszy o uzdrowienie z posluga modlitwy wstawienniczej i uwalniania. wiec moze zacznij od strony duchowej? wszystkie choroby biora swoj poczatek w duchowosci i stanach emocjonalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
gabsonik - stękam bo szukam dla siebie odpowiedniej drogi wyleczenia. Często czytam zupełne sprzeczności typu - jedz kiszonki - nie jedz kiszonek, mozna pic kawe - nie pij kawy, nie jedz nabiału - jedz nabiał. I dlatego ja juz od tego wariuje :( 1. Ty pijesz jacobs? Przeciez niby kawa wypłukuje z organizmu cenne składniki i nie pomaga przy grzybicy wiec jak to z nią u Ciebie jest? I co, ze smietanką? 2. Ksylitol. Hmmm jesc go czy nie jesc. To moj drugi dylemat 3. Pieczywo bez drozdzy - czy w ogole nie jesc pieczywa itp itd Ja wiem ze sie nie pozbęde tego w tydzien czy dwa, o nie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
nie pije kawy. kawa surowo zabroniona i w gersonie i w zdrowieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
kup sobie dobra ksiazke na ten temat i postepuj dokladnie tak jak tam pisze bo inaczej chyba sie w tym przypadku nie da. napisalam tu wszystko. ale ty czytasz i i tak nie czaisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
mysle lenka ze powinnas po prostu isc do dobrego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso
bo skoro ty na tacy podane masz wszystko a i tak nie rozumiesz tego co czytasz to nie wyobrazam sobie ani gersona w twoim wydaniu ani zadnego innego leczenia na wlasna reke. jestes na tym forum kilka miesiecy a nic absolutnie nic nie zrobilas w kierunku poprawy swojego zdrowia. zadajesz ciagle te same pytania na ktore odpowiedzi byly setki razy podawane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Charles234
niezdecydowana Lenka kawa ma służyć do robienia lewatyw dzieki czemu wątroba oczyszcza szybciej organizm. Mieszkam na śląsku niedaleko Katowic i często tam bywam ze względu że studiuję. Tak jak pisałem już wcześniej próbowałem różnych sposobów, diet i nic nie pomogło więc dzisiaj zamawiam książkę Gersona i Ewy Dąbrowskiej. Myślę również nad zakupem wyciskarki do soków tylko zastanawiam się jaką kupić. Gabsonik mogla byś doradzić? Znalazłem cos takiego: http://www.euro-win.pl/sklep/product_info.php?cPath=23&products_id=407 można powiedzieć ze jest to alternatywa do sokowirówek lub wyciskarek których ceny sa bardzo wysokie a tutaj mamy cene "zaledwie" 700 zl. Ta prasa wyposażona jest w Siłownik hydrauliczny o nacisku 2 T ktory pozwoli nam na tłocznie bardzo twardych owoców takich jak pigwa, dzika róża, tarnina, itp. Dzięki tak dużym siłom nacisku po rozdrobnieniu można w niej wyciskać również sok z np. marchwi, kapusty itp. czyli śmiało może być zastosowana podczas TERAPII GERSONA. Dodatkowo wykonanie jest ze stali nierdzewnej. Znalazłem jeszcze tansza wersje za 500 zl tylko że z pojemnością 3 L a ta wczesniejsza ma 5 l: http://www.euro-win.pl/sklep/product_info.php?cPath=23&products_id=329 Chyba dzisiaj złoże zamowienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana Lenka
byłam u lekarza nawet u trzech i wiesz co? za idiotke mnie wzięli ze sobie grzybice wmówiłam. Tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Charles234
niezdecydowana Lenka to jest norma. Ja równiez bylem ale tylko u jednego gastrologa i to na wizycie prywatnej ktora kosztowałe mnie 150 zl (x3) podobno bardzo szanowany lekarz i rowniez stwierdzil ze jestem zdrowy bo wyniki dobre. Chcial mi dac namiary do jego znajomej pani psycholog ale mu podziekowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Charles234
Nie wiem jaka jest różnica (poza ceną) pomiędzy prasą hydrauliczna ktora podałem we wczesniejszym poscie a wyciskarka do soków np. firmy Norwalk na temat której jest wiele pozytywnych opini że wyciska więcej soku i taki sok podobno ma więcej skladników odżywczych. I na pewno nie wielu ludzi może sobie pozwolić na wydatek rzędu 8-12 tys zł na taka sokowirówkę wiec pozostaje alternatywa jaką jest ta prasa hydrauliczna. Cos mi sie wydaje ze z tym zachwalaniem tej wyciskarki to jest zwykly marketing tak jak z tymi wszystkim cudownymi lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Charles, nie zamawiaj tkiego grzmota. to nie jest sokowyciskarka. ja mam omega 8006 zamowilam w firmie w lodzi mieli stronke eurojuicer.com ale nic mi teraz nie wyskakuje. firma dobra, dostawa na drugi dzien za darmo, gwarancja na 15 lat. koszt 1500. jest malutka poreczna bardzo latwa w czyszczeniu. elektryczna. super. moja doktorka przyjmuje w dabrowie gorniczej. to irydolog. postawi przynajmniej wlasciwa diagnoze. mozesz jej powiedziec ze chcesz sie leczyc gersonem to ona cie poprowadzi bedzie trzymac reke na pulsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Charles234
Gabsonik czemu uważasz że ta prasa sie nie nadaje? Pod takim naciskiem (2 tony) napewno wycisnie sie caly sok. Poza tym nawet na stronie www.terapiagersona.com.pl polecaja prase hydrauliczną TAKO PH2: "Zakup sokowyciskarki Champion oraz ręcznej prasy (Polska)Jest to rozwiązanie zalecane przez klinikę Gersona jako tańsza alternatywa dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na zakup Norwalka. Jakość soku wyciśniętego tą metodą jest taka sama jak w przypadku Norwalka, rozwiazanie jest jednak kilkakrotnie tańsze. " http://www.terapiasokami.pl/Sklep/Wyciskarki_do_sokow/Prasa_hydrauliczna_TAKO,6868,1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj mi adres email. pozniej wpisze ci namiary. nie polecam tego co wybrales bo jest wielkie i nieporeczne i bardzo trudne do mycia. polecam to co mam. decyzja nalezy do ciebie. ta omege mmozna wziac na raty. do mycia jest genialna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu tez kup zestawdo lewatyw z przezroczysta rurka i gumowym pojemnikiem na wlewki o poj 1,2- 2 litra. oraz plastikowe sitko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego miske o sr ok 30-40 cm z miarka, zeby kontrolowac ilosc wlanej i wydalonej kawy. wazne jest by wylecialo wszystko, a na poczatku trudno to zobaczyc. wazna tez guma lub karimata do lezenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamontuj w lazience wieszakna reczniki na wysokosci 1 metra, gdzie latwo bedzie siegnac z pozycji lezacej na prawym boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do gotowania kawy najlepszy jest emaliowany garnek z dziubkiem, do tego trzeba miec miarke z dobrego materialu o poj co najmniej 1 l oraz gaze do odcedzania. musisz zdawac sobie sprawe z kryzysow. najlepiej poczytaj moje wpisy od pazdziernika 2009. oprocz sokow i lewatyw dieta bezmiesna bez nabialowa, bez kawy, herbaty, cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygotowanie posilkow zwlaszcza na poczatku bedzie c zabierac caly doslownie dzien. podczas kryzysow musisz miec pomoc, ktos musi za ciebie robic soki i jedzanie bo nie dasz rady zrobic tego sam. w sytuacjch extremalnych nawet do lewatyw potrzebna bdzie pomoc. podczas gersona powinno sie brac suplementy takie jak witamina b12 w zastrzykach oraz niacyna w kapsulkach. ja nie bralam tych suplementow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak zawsze powtarzam ze kazdy robi to na wlasna odpowiedzialnosc, podstawa to ksiazka terapia doktora gersona. trzeba wiedziec ze w sytuacjach extremalnych kryzys moze zakonczyc sie zgonem pacjenta. wiec to terapia dla wytrwalych i zdeterminowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×