Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

glabratta mam rodzine w anglii jezdze tam co rok nieraz kilka razy w roku,i moja rodzina czesto przyjezda na badania tu do francji po leki,szok, tam nawet do ginekologa specjalisty jest ciezko sie dostac,mojej siostrzenicy nie potrafili w anglii usunac zeba trzonowego byl bez szkliwa bardzo bolal, chcieli jej go usuwac operacyjnie,przyjechala tu w szpitalu chirurg dentysta usunela jej zab w trzy minuty (samo wyrywanie)nawet u nas waptekach i lekarze wiedza ze medycyna w anglii jest okropna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
Seba 29-zentel to lek hamujący dostęp do pokarmu robalom,czyżbyś miał oprócz candidy robale ,co ci wyszło w badaniach że przepisali zentel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
GLABTRATA to sie leczy kilka miesiecy plus dieta farmakologicznie mam na mysli ,nie cztaj ulotki jesli masz to w kale ,w jamie ustnej nalezy to traktowac jako ogolnoustrojowa,czyli 6 miesiecy leczenia,wiem co mowie mi tez zakonczyli leczenie po 6 tyg flukonazolem i du...po 2 tygodniach bylo to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glabratta
ludi, napisałam Ci maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KINGAPARIS niegdzie nie doczytałam się w jakich ilościach i jak długo nalezy pić propolis przy grzybicy Ja teraz złapałam infekcję gardła, kaszel , wszyscy w pracy na to samo chorują chorują i lecza się antybiotykiem, ja czosnkiem i olejkami mam nadzieje że przez wekend sie wyleczę ale znalazłam cos jeszcze dla dociekliwych i cierpliwych - badania o róznych postaciach grzybic jak ktos chce poszerzyc swoja wiedzę trzeba się zalogowac ponad 400 naukowych artykułów- prawdziwa skarbnica wiedzy http://www.cornetis.com.pl/streszczenia.php?id_q=4&rok_q=&autorzy_q=&key_pl_q=&ds=1&Submit=Szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlada33
ludi. Najpierw zaczęło mnie boleć gardło dwa lata temu , wziełam serie antybiotykach po których nic się nie poprawiło a było jeszcze gorzej . Na wymazach wychodził gronkowiec , paciorkowiec ja nie mogłam nawet wody przelykać i kiedy zrobiłam awanturę lekarzowi że jestem za stara żeby udawać i nie chcę wolnego ani renty . Wtedy dał mi skierowanie na wymaz i zrobienie autoszczepionki i dopiero wtedy okazało się że mam grzyba .Trwało to tyle że dopiero od wiosny trafiłam na to forum , czytam i uczę jak ze sobą postępować ,próbuję wszystkiego i też się dziwie że mąż ze mną wytrzymuje bo czasami bzikuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze o propolisie Największą wrażliwość na działanie etanolowego ekstraktu propolisu (EEP) wykazują gronkowce, paciorkowce, dwoinki zapalenia płuc, prątki gruźlicy, laseczki tlenowe, beztlenowe, maczugowce, promieniowce, krętki blade, wirusy chorobotwórcze dla zwierząt i ludzi (grypy, pryszczycy, zapalenia mózgu, opryszczki) oraz dla roślin. Na EEP reagują także pierwotniaki wywołujące rzęsistkowicę, toksoplazmozę, lambliozę oraz dermatofity (grzyby pleśniowe wywołujące grzybice skóry, włosów i paznokci) i drożdżaki, głównie z rodzaju Candida albicans. Słabe działanie wyciągów z propolisu odnotowano w stosunku do pałeczek okrężnicy (Escherichia coli, Salmonella, Shigella, Citrobacter, Klebsiella, Enterobacter, Serrata, Proteus, a także pałeczek Pseudomonas aeruginosa). Ostatnie badania sugerują, że propolis i niektóre składniki fenolowe hamują wzrost Helicobacter pylori. Ja kiedys kupowałam gałki z propolisem ale mi bradzo nie pomogły, potem okazało się że mam oprócz grzybów bakterię coli i byc moze dlatego jak w powyższym artykule na tę bakterie propolis nie działa, mozna takie gałki kupić za około 10 zł jescze napisze wam ciekawostkę że grzyby candida żyja w symbiozie z pałeczkami kwasu mlekowego, sa w kiszonych ogórkach, kiszonej kapuscie - już wiem skąd ten osad na dnie słoika w domowych ogórkach kiszonych martwe drożdze opadaja na dół tak jak przy produkcji wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glabratta
do pieczareczki jak to czyli że kapusta kiszona i ogórki nie zabijają grzyba a jeszcze go karmią, a ja wypijam po szklance wody z kapusty dziennie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do glabratta to nie jest wcale takie czarne ani białe - z tymi grzybami to jest wszystko bardzo skompliowane ja sama jeszcze wszystkiego nie rozumiem mimo ze duzo czytam, mysle ze większośc lekarzy też, mikologia to nowa gałąź medycyny ale zachęcam do lektury linku co podałam ale powtórzę http://www.cornetis.com.pl/streszczenia.php? id_q=4&rok_q=&autorzy_q=&key_pl_q=&ds=1&Submit=Szukaj troche masz odpowiedziane w 327 artukule oczywiscie po zalogowaniu ale myslę aby co nieco sie w główkach rozjasniło to trzeba przeczytać przynajmniej połowę artykułów , w duzym skrócie grzyby sa wszędzie nawet w powietrzu którym oddychamy, kurzu, pozywieniu i czesto sa potrzebne ale chodzi o barierę immunologiczną jak ja przekeocza czyli wejda swymi mackami w nasze tkanki czesto razem z innymi drobnoustrojami wtedy juz sprawa nie ciekawa i wiele leków nie daje sobie z nimi rady ale zachęcam do lektury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ecritea
pieczareczka, ciekawe artykuły w linku który podałać. Reasumując leczenie grzybic układowych jest najkorzystniejsze przez Amfoterycyne B -1000% i Natamycyne, mnie nic nie wiadomo o tabletkach w tej formie. Istnieje coś takiego jak wlew dożylni, ale to chyba w bardzo zaawansowanych grzybicach, śmiem twierdzić, że to dość niebezpieczne leki przepisywane tylko w ostrych przypadkach. Reszta tych badań, no cóż moim zdaniem nijak ma się do nas. Każdy jest inny, każdego grzyb jest inny i niestety z doświadczenia wiem że jeśli zadziała coś na szkiełku to niekoniecznie in vitro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECZARECZKO wspominasz artykul 327 Chetnie go przeczytam ale jak go dostajesz. Ogladajac Mykologie rocznikami mam na liscie ok 30 paru artykulow. Podpowiedzprosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie potrafię zreasumować ponad 400 artykułów każdy jest inny im więcej czytam to zgodze się ze słowami Sokratesa \"Wiem że nic nie wiem\' mi zostały do wyleczenia zatoki i pośrednio oskrzela bo to się łączy jak wydzielina spływa ale biopsji i badan histopatogicznych nikt z lekarzy mi nie proponował tak więc czesto my pacjenci musimy być mądrzejsi chociaz doktorzy bardzo tego nie lubia :( a badania wydzieliny , wymazy to wierzchołek góry lodowej, póki co próbuje metod naturalnych mam nadzieje że to pomorze mi wzmocnic mój układ immunologiczny, jesli nie poszukam dobrej kliniki ale skoro już i tak sporo wyleczyłam to mam nadzieje że te cholerne zatoki też wyleczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ilość białego nalotu na języku jest w prost proporcjonalna do ilości grzyba w organizmie.Czy można to traktować jako pewnego rodzaju\"skale\" żeby określić stan zaawansowania i postępów w leczeniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta garbo
Ktoś wspominał o zajadach- trzeba uzupełnić poziom witamin z grupy B, poprawa powinna nastąpić najpóżniej na trzeci dzień.Zwłaszcza B12 jest ważna. Ziemniaki- jeśli rezygnujecie z nich, zatroszczcie się o dostarczenie potasu w czymś innym. Inaczej czekają Was nawet palpitacje serca. (Przetestowałam to dokładnie na sobie.) No i jak długo zażywać propolis... W wielu, bardzo wielu żródłach piszą, że trzeba stosować rotację specyfików, bo candida się łatwo uodparnia. Długość cyklu jednego leku (zioła itp) jest podawana różnie, nawet (dolna granica) 4 dni, choć to może być przesada... Ale zmieniać co jakiś czas trzeba. Po jakimś czasie wraca się do tego, co się brało wcześniej. A propos infekcji- ja przy grzybicy zaliczałam grypopodobne "coś "raz na 2-3 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grypopodne to czesto objawy Herxa. Jesli chodzi o rotacje to Janus w ktoryms ze swoich artykulow pisze nawet o ... 7 miesiacach ale moze cos pokrecilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wlada33
przepraszam, nie podziękowałam za informacje na temat chińczyka ,pewno macie rację . Chyba rozumiecie że czlowiek chory to kombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienia 77
Pozwólcie, że stanę w obronie chińskiej medycyny... :-) Ja chodzę do gabinetu medycyny naturalnej, o czym pisałam wieki temu, dostaję stamtąd leki homeopatyczne robione specjalnie dla mnie po tym, jak pani dr sprawdzi wszystkie moje punkty na kończynach odpowiadające poszczególnym organom, poza tym na początku piłam chińską herbatkę na przewód pokarmowy, która była rewelacyjna! ale, co ważne, moja lekarka jest po studiach medycznych, nie faszerowała mnie żadnymi tajemnymi mieszankami, herbatka była gotowa i muszę powiedzieć, że to pomaga. Poza tym dostałam od niej balsam kapucyński - rewelacja. Nie należy więc generalnizować. od tygodnia piję glinkę, tak jak kazalim najpierw samą wodę, jutro łyknę z osadem i mam wrażenie, że czuję się lepiej! Dziś miałam siłę jak za dawnych lat ;-) Dołożyłam też Pau d'arco, może nie zaszkodzi. Postanowiłam tę zarazę wykończyć naturalnie. Jak się nie uda, zawsze mam w odwodzie farmakologię, ale po co męczyć biedną wątrobę... co do ziemniaków, ja ich nie jadłam na początku, przez jakieś 3 tygodnie, bo miałm po nich okropne bulgotanie. teraz już jem je często, żadnych sensacji. podobnie jak jabłka, pomarańcze, mandarynki. To jest chyba najlepsze kryterium, jeśli nic się nie dzieje, żadnego bulgotania i ran na języku, to nzaczy, że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
GLABRATTA mam blad w mailu wczesniej ,pewnie na tego z bledem wyslalas poniewaz niczego nie dosta;lam ,podaje prawidlowy piekna10@amorki.pl pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
wiadda a jestes jeszcze na lekach czy na naturalnych specyfikach obecnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.........mam ten sam problem co Wy .2,5 lata temu zaczeły mi sie problemy z cerą i żołądkiem .Zrobiłam test na Helicobacter i wyszło ze go mam .Dwa antybiotyki i zamiast lepiej to było gorzej .Zrobiłam gastroskopię i wyszły grzyby .Dostałam Flukozol na 1 miesiać i niby o.k ale nikt nie wspomniał o diecie .I spowrotem to samo , depresja, lęki , zawroty głowy, czerwone piekące plamy na twarzy , problem z zatokami , piekące ropiejące oczy, czerwone dłonie , zmęczenie , sennosc , rozdrażnienie , płaczliwosc , ból głowy,ból stwaów, , ciągle mi było zimno , wysypki na ciele itp .Zrobiłam badanie kału i wyszyy mi dwa rodzaje grzybów , wzrost średni .Poszłam z tymi wynikami do Doktorka i dostałm leczenie na 3 miesiące ale przyznam że nie pamiętam nazwy .Od tego czsu dużo czytałam o tym co jesć .Zaczełam leczenie razem z dietą , aloes , czosnek .Na poczatku leczenia był dramat , byłam tak nerwowa jak bym wypiła 5 redbuli , do tego schodziła mi masa śluzu , stan cery sie polebszył , stolec normalny ogólnie o.k .Mineły 3 miesiące kuracji i dramat wszystko wróciło , byłam chora , słaba, poty mnie zlewały , bezsennosć , nerwowośc , problem z cera, wysypki na skórze dramat, jezyk biały .Od skonczenia kuracji tymi lekami mineło 10 miesięcy .W tym czasie lecze sie naturalnie , probiotyki , dieta rygorystyczna .witaminy , detox .Przyznam ze jak zaczełam brac detox to przez pierwdzy tydzien byłam chora . Zatoki miałam chore 6 miesiecy , smród z nosa.Ogólnie załamka .Byłam u laryngologa , dał mi cos na rozzadzenie wydzieliny .Brałam to ale specjalnych efektów nie widziałam .Ostatnio złapała mnie biegunka , swad kobiecych rzeczy, i załamka czy znów powrót .I ciekawe od tego momentu przeszedł mi katar (ciekawe co!!! hahah) .Teraz biore denoxinal z apteki na oczyszcenie organizmu , czosnek forte , chela-min firmy olimp, tran,.Mam recepty od lekarza na ketonazol ale nie wiem co zrobic czy brac je zle wspominam odstawienie wcześniejszego leku .Moge przyznac ze stałam sie mniej nerwowa , mniej lękliwa , nie mam wysypek na ciele , ale piekące plamy na twarzy mam nadal , czasami żle mi sie oddycha , pieką mnie oczy .Napiszcie co myslicie .A pozaty przepraszam za błędy i za długą tresć .Pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
KINGA PARIS za Twoja rada poszlam kupic w aptece nalewke z propolisu ,rozgadalm sie z farmaceutom i zamiast z nalewka ,wyszlam z propolkami reklamowanymi na naszej stronie/bez cukru/bo posluchalam ze nie powinnam brac tej nalewki bo na alkoholu jest,hehhe a w domu patrze propolki maja dwa slodziki w skladzie /po kiego grzyba /dodaja to przeciez nic by sie nie stalo gdyby smaku nie mialy wcale ,no i nie wiem brac czy nie brac jedna wzielam slllllllodziutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wy miewacie jakies skutki uboczne z picia mikxtury oczyszczajacej? wypadanie wlosow itp? zdarzaja sie takie akcje? I torche to dziwne, ze MO jest na nadkwasowosc jak cytryna to drazni chyba zoladek. Ja jak za duzo dodam cytryny do wody to gardlo mnie boli jak skurczybyk przez caly dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos chinskiego leczenia, ja leczylam sie nie u polaka tylko chinskiego prawdziwego lekarza, ktory przyjechal z chin do anglii, jest normalnie lekarzem ogolnym plus wyspecjalizowanym w akupunkturze, prcowal 10 lat wklinice i robil doswiadczenia w akupunkturze, i akupunkture bardzo polecam, ale u kogos kto sie na tym zna taka jak on , dzieki jego akupunkturze moje krwotoki sie zmniejszyly i wyrownal mi bardzo poziom energetyczny worganizmie, zmniejszyly sie omdlenia, natomiast ziola prawdziwe chinskie wpostaci roznych klacxz ziaren itd nie nalezy porownywac do jakis sproszkowanych ziolek, moj lekarz chinski wiedzial, co mi sie stalo po tyvh ziolach, i stwierdzil, ze dostalam alergii, gdyz byly one za mocne dla mnie,i zebym wiecej nie brala nic takiego tylko leczyl mnie potem sama akupunktura,a te ziola po ktorych mialam alergie dala mi jego poprzedniczka nie on, ludi skoro doktorka powiedziala ci ze mozesz brac propolis, to nie wiem, co ten aptekarz wymyslil, ja mam extrat propolisu i dobrze dziala a pije go bardzo malo narazie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostalam wlasnie amphotericine b czyli fungizone, i ten lek jest bezpieczny nie ma po nim skutkow ubocznych nie przedostaje sie do krwi, mnie przy nim nie dzialo sie nic, a mam takie nietolerancje,i jest on w kapsulkach,pisze, ze dziala jak olej parafinowy, pomaga oddzielac i usuwac grzyba, moze by wiec mozna bylo olejem parafinowym leczyc grzybice,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
KINGAPARIS probowalam znalesc cos na temat leku ktory bralas fungizone,znalazlam cos ze jest dostepny tylko do iniekcji i to w dodatku podawany w szpitalu ,poszukam dalej i popytam mojej lekarki o jakies inne nowej generacji ,bo ten ketokonazol sen mi z powiek spedza,acha a jak dlugo stosowalas ten fungizone i jaka dawke i czy tylko ten lek?napisz prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROPOLKI od Andy
Przerzucilam wiele stron by wreszcie trafic na : SKŁAD [Propolek bez cukru]: Ekstrakt propolisu, witamina C, izomalt, kwas cytrynowy, olejek cytrynowy, acesulfan, ASPARTAM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PROPOLKI od Andy
a to dodatek na temat drugiego slodzika - acesulfan/acesulfam As with aspartame, saccharin, sucralose, and other sweeteners that are sweeter than common sugars, there is concern over the safety of acesulfame potassium. Although studies of these sweeteners show varying and controversial degrees of dietary safety, the United States Food and Drug Administration (USFDA) has approved these for use as general-purpose sweetening agents. Critics of the use of acesulfame potassium say the chemical has not been studied adequately and may be carcinogenic, although these claims have been dismissed by the USFDA and by equivalent authorities in the European Union.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany no to niezle. aspartam jest wszedzie. zwlaszcza nalezy zwrocic uwage na substancje powlekajace witaminy tez bardzo czesto sa z aspartamem. czy ktos z was wie ile wynosi prawidlowa zawartosc kandidy w kale?? i jake wy macie? An Dy ile ty masz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×