Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość costello

jak przekonac 3-latka do korzystania z toalety

Polecane posty

Gość costello

Czesc. Mam 3-letniego synka, ktora nadal nosi pieluche. Probowalam juz prawie wszystkiego aby oduczyc go, ale nic nie pomaga. I nocnik, i siedzisko na toalete, i stoleczek zeby mial wygodniej i system nagradzania rowniez. Nic, kompletnie nic nie pomaga. Wiec prosze Was pomozcie mi jak Go przekonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a future teacher
przecież napisala, ze pieluchę nosi a nie pampersa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, 3 latek już dużo rozumie. Schowaj pieluchy i powiedz, że nie ma. Zakładaj majteczki i niech poczuje, że jak sika to ma mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
problem w tym ze mieszkam w Anglii i tutaj ciezko o tetry, w weekendy nie zakladam mu pieluchy chodzi w majtach i jak sie zesika to mu to nie przeszkadza. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
sorki moja winna powinnam napisac pampersy a nie pieluchy dzieki za odpowiedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a future teacher
to powiedz mu, ze inne dzieci będa sięz niego śmiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
to tez nie dziala, tzn. troszke sie smuci jak mu mowie ze dzieci beda sie smiac ale jest twardy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sklaniam sie do zdania EmiBaby99 :) moja corcia (juz 15-letnia ) tez miala tak ze jak mialaby pieluche to dawaj sikac bez opamietania...a jak bez to wytrzymywala,potem ja mowie ze trzeba sie załatwic,sadzałam i luz :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja najmłodsza siostra też w pampersie latała ponad 2 lata. I nic nie pomagało- nic! Moja mam wreszcie przestała ją przebierać jak się zesikała i chodziła w mokrych gaciach przez dłuższy czas. Tylko pupę miała smarowaną grubo kremem przeciw odparzeniom i się w końcu nauczyła. To drastyczna metoda, ale niestety, czasem nic innego nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny prawda jest taka
a gdzie ty bylas do tej pory co? Wiesz ze noszenie dlugo przez chlopca pieluch moze w przyszlosci miec wplyw na jego plemniki? Wiesz ze tak przegzewasz w znacznym stopniu jego jajeczka gdzie temp i tak jest wysoka bo ok 37 stopni. Nie wolno dzieciom mowic ze inne dzieci bedą sie z nich nasmiewaly to tylko sklania nasze pociechy do nabywania kompleksow. Wina jest w tobie nie w dziecku. Brak ci konsekwencji i astertywnosci. Sikania na nocnik uczymy juz 1,5 roczne dzieci i 2 latki nie powinny w pampersach chodzic a co dopiero 3 latki. Twoj syn juz wiele rozumie wiec na początek polecam zabawe - " powiedz mu czego oczekujesz powiedz gdzie robimy siku i dodaj ze za kazde siku na kibelek synek dostanie " gwiazdke" i jak uzbiera 10 gwiazdek to dostanie nagrode itd. Teraz zostaje ci tylko takim sposobem go uczyc. Ale to tez nie jest zla metoda dziecko zacznie zwracac uwage na dobre uczynki itd. I to ze placze to nic. Masz sie przelamac i nie ulegac. Od tej pory zakladasz mu tylko majtki . a jak sie posika to dajesz mu np czarną gwiazdke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
metode z gwiazdkami tez probowalam i tez nie pomoga to nie jest tak ze dopiero teraz chce go oduczyc od pampersiakow to juz naprawde trooooooooooszke trwa chodzil i to nie raz caly dzien w mokrych spodniach, itd ale jemu to nie przeszkadza mimo wszystko dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny prawda jest taka
pomaga pomaga tylko zapewne za szybko sie poddalas - w takim razie inna metoda np zesikasz sie w majtki nie oglądasz bajki itd i skutecznie czyli jak sie posika to nie ogląda i tyle a nie ze ty za godz mu wlączysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MUSISZ BYC BARDZO KONSEKWENTNA,NAWET NA SPACER NIE ZAKLADAC PIELUCHY JAK SIE ZSIKA TO WRACACIE DO DOMU I TLUMACZYSZ MU POWOD POWROTU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo za dzieckiem trzeba chodzić
trzeba mu przypominać. To nie jest tak, że dziecko samo się zorientuje ze od dzis musi robic na kibelek czy do nocnika. Biegaj za nim i pytaj co 15 minut czy nie chce siusiu. W jeden dzien dziecka nie nauczysz. Trzeba poswiecic na to wiecej czasu, bo co z tego, ze wymeczysz dzieciaka jeden dzien w mokrych spodniach skoro nastepnego dnia dostanie pieluche??? Musisz byc konsekwenta wtedy dziecko sie nauczy. To jest już duży chłopiec i dawno powinien wołać siku- znam wiele dzieci w tym wieku, ktore juz same chodza do toalety, same zdejmuja majteczki i same wycierają pupę. Fakt może nie robią tego dokładnie, ale się starają i kontrolują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
bede probowac najgorsze jest to ze jak zakladam mu majtki to potrafi nawet 5-6 godzin wytrzymac bez siusiania i boje sie ze to moze byc nie dobre dla niego takie dlugie trzymanie. widze kiedy chce bo lapie sie za siusaka, pytam sie czy chce siusi mowi ze tak ale jak juz jestesmy w toalecie to mowi ze juz mu sie nie chce i tak przez dobre pare godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo za dzieckiem trzeba chodzić
wiec jak juz idzie do toalety to posadz go na kibelku/nocniku i sprobuj go czyms zajac, przeczytaj mu bajke np. a on w miedzy czasie sie zalatwi. pogratuluj mu wtedy, powiedz ze bardzo sie cieszysz i ze bedziesz z nim chodzila do toalety i bedziesz z nim czekała aż siku "przyjdzie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
nie chce zeby toalete kojarzyl z zabawa bo wedlug mnie toaleta to nie miejsce na zabawe tylko na zalatwienie potrzeby......... ale dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak jestescie w toalecie to pusc wode, moze to pomoze mu sie wysikac,mowic psipsi .U mojego skutkuje wiec prosze sie nie smiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
On dokladnie wie gdzie sie robi siku bo jak sie go pytam gdzie sie robi siusiu i kupke to mowi ze w toalecie to ja wtedy pytam sie dlaczego zrobil w majtki lub w pampersa a on ze nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej kolezanki corka miala takie zahamowania na kupe ,bala sie zrobic ,bo mowila ,ze bedzie ja bolalo. Organizm po paru dniach sam wydalal i to najczesciej w posciel. Wiec moze twoj synek sie boi ? juz sama nie wiem jak ci pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
pozostaje mi sie uzbroic w cierpliwosc i wytrzymalosc dzieki Wam bardzo za porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze ma jakas dolegliwosc zwiazana z tym ze nie czuje jak mu sie chce,no nie wiem,bylas z nim u lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość costello
siku to On wie kiedy robi bo nawet czasami jak sie zesiusia w majtki to przychodzi do mnie z skwaszona mina i mowi ze zrobil siusi w majtki, pytam sie dlaczego nie wola siusiu a On do mnie przepraszam mamusiu, ohhhhhhhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twoj
synek jest madrzejszy niz Ty hehe dajesz sie robic baklwana z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj,no wie kiedy zrobi,ale nie wie moze kiedy mu sie chce?samo to ze przeprasza cos znaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestes pewna ze wie kiedy mu sie chce siku?jak sie wtedy zachowuje? jezeli wie kiedy,no to teraz juz tylko Twoja konsekwancja w dzialaniu pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×