Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Alchemia09 Osteodiag 1 tbletka zawiera 250mg wapnia, 1mg witaminy B6 i 5 mikro witaminy D3 .Z tego powodu lepiej się wchłania . A o co Ci chodzi co masz do calperosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heloo Alchemia:) A co tam u Ciebie? Tak się zastanawiam, gdzie nasz drugi facet, którego tak entuzjastycznie powitałam:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi przy wypisie w szpitalu zapisano Vitrum Calcium 1250 z witaminą D3. Według opakowania jedna tabletka zawiera 500 mg wapnia. Niestety nie mam zupełnie porównania do innych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje wszystkim za odpowiedź. Lalinka_54 Chodzi mi o to że nie mogę brać Calperosu. Na razie biorę tylko Alfadiol. Wszystko było ok ,ale ostatnio wylądowałam w szpitalu z tężyczką.Dlatego szukam innego leku zawierającego wapń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemia09 Moja endo twierdzi , że cytrynian wapnia być może lepiej się wchłania , ale trzeba więcej brać bo w porównaniu z calperosem zawiera mniej jonów wapnia. Podobno także jest mniejsze zagrożenie kamicą nerkową. Są jakieś przeciwskazania do brania calperosu ? Napisz sie czegoś tu dowiemy. Cyryla Co znowu wymyśliłaś , że milczysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonagos Myj bliznę mydłem i rób masaże natryskiem - mi bardzo to pomogło. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie, zła tolerancja leku i dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Przez 10 lat brania samego alfadiolu wszystko było ok, miałam wapń w górnych granicach normy, ale ostatnio mam w dolnych granicach albo poniżej,więc się zastanawiam czy nie trzeba włączyć tego wapnia. Lalinka_54 Czy twoja endo to p. dr G.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LALINKO, czytam prawie codziennie, ale jakoś jestem w dołku, nie chcę psuć wiosennego nastroju. Byłam w tygodniu w CO, żeby złapać naszą dokórkę, ale akurat zeszła z dyżuru. Postaram się pogadać w tym tygodniu, żeby mieć jasność w niektórych sprawach. Ogólnie dół. Może mam za dużą dawkę? Muszę zmierzyć tsh, mimo że kazano mi dopiero za +- 6 tygodni (jeszcze trochę czasu), chociaż teraz może być niewymierne, nie? Obecną biorę od 8 marca, ale może już mi spadło za bardzo? Pozdrawiam wszystkich wiosennie, odezwę się po rozmowie z doktorami. Acha, ja nie miałam tężyczki, ale mam wapno w dolnej granicy, więc będę musiała brać Calperos (2 tabl. 1000 dziennie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochani 🖐️ Czy Ktoś mnie jeszcze pamięta ?? :-) Od mojej operacji minąło już 5 tygodni , na początku byłam w euforii , że tak dobrze się czuję no i zaczęło się... , w okolicach trzech tygodni po operacji zaczęły się moje problemy , zaczęło się od nadmiernej nerwowości, przypływów gorąca , bólu głowy , braku koncentracji , doły psychiczne łzy same cisną się do oczu.... itp. Moje pierwsze kroki skierowałam do przychodni , zrobiłam badanie TSH wynik oczywiście b.zły TSH 0,092 ( norma 0,27 - 4,20 ) wskazanie - natychmiastowa konsultacja z endo. Brałam Letrox 100 po konsultacji z endo został mi obniżony do Letrox 50 , narazie samopoczucie niewiele się zmieniło pod koniec kwietnia muszę ponownie zrobić badanie TSH . Iwonagos u mnie też pozostawiono kikuty mam wycięte ok.4/5 tarczycy.Co do bliżny to tak jak już wcześniej pisałam myję szarym mydłem , przecieram wódką i smaruję Lotionem1000-goi się dobrze. Polecam. Greystonko trzymam za Ciebie kciuki , wszystko będzie dobrze. Nadia 32 "subtotalis" tzn." częściowe" na moim wypisie było "Resectio subtotalis" rozmawiałam o tym z lekarzem i dlatego jestem taka mądra. Cyryla1 może warto by było zrobić badanie TSH nie czekać z tym do +- 6 tygodnia.Myślę , że znajdzie się przyczyna złego samopoczucia. Lalinka, Haniaa80,Zocha48 ściskam Was mocno. Pozdrawiam wiosennie wszystkich na forum , trzymam kciuki za tych co po operacji jak i przed. 😘 Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya, czy oprócz wapna bierzesz coś jeszcze? dzisiaj mi trochę odbiło bo mnie bolała w nocy prawa ręka, jak jest ciemno to przychodzą człowiekowi do głowy rożne głupie pomysły, typu a może to przerzuty itp. ech normalnie fixum dyrdum jak mówiła moja babcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonko przy wypisie dostałam receptę na Euthyrox 100 (miałam zacząć brać tydzień po wyjściu) i tabletki Phlebodia (w badaniach krzepliwości krwi wyszło coś nie tak). Fixum dyrdum dopadło również mnie:) Ja dotykam za to cały czas węzły chłonne i sprawdzam, czy są powiększone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonko, a u Ciebie stwierdzony skorupiak? Wydawało mi się, że guż, a to co innego? Ale wiesz, ja też wariuję, więc mogło mi się pomylić wszystko:( Tak czy owak pędź takie myśli, po operacji organizm jest osłabiony, teraz to przesilenie pogodowe, więc każdą zmianę na deszcz mocno się odczuwa i stąd te pobolewania. Czasem w różnych miejscach boli, a człowiek oczywiście zaraz zaczyna snuć domysły. Maju - miło Cię znów wiedzieć. Tak, zrobię to tsh, bo nie wiem już, co jest przyczyną okopania się w dole i trwania tam na przekór wiośnie. Przydałoby się mieszkać koło Lalinki, żeby łopatą zdzieliła w łeb i skończyłyby się chandry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya, ja właśnie przerabiam powiększone węzły, więc wiem, co to człowiek jest skłonny wymyślec :) Przestań dotykać, bo od nieumiejętnego macania potrafią też się powiększyć i dopiero wtedy jest panika. A czemu Ty macasz te węzły? Bolą Cię, czy fixum dyrdum (oby to ostatnie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyryla, raczej fixum dyrdum - szukam przerzutów ;) Węzły chłonne jakoś nie znajdowały się do tej pory w obszarze moich zainteresowań, tak więc nie wiem, jak wyglądają w stanie normalnym, a jak w stanie powiększonym. No nic, trzeba zająć ręce ( a przede wszystkim głowę) czymś innym. Może jakieś porządki wiosenne, cy cuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastawiam się, czy to normalne, że mam taki "dziwny" głos 9 dni po operacji. Mówię cicho, o krzyku nie ma mowy. Dalej brak tchu. Gdy mówię długie zdanie "jednym tchem" to mało co się nie uduszę, robi mi się gorąco, ciężko złapać oddech. Głos często łamie się, zmienia barwę. Nie chciałabym przespać problemu. Może powinnam wybrać się do foniatry? Czy dać sobie spokój i nie fiksować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonko jak masz się denerwować to idź, najwyżej Ci powie że się za wcześnie pokazałaś, jak nic nie będzie to Cie uspokoi, jak coś, odpukać, to Ci pomoże:) Dzięki Hoya to ja muszę znowu do endo, bo nie brać hormonu przez miesiąc to jedno, ale czekać następny miesiąc to już zupełnie co innego, chociaż na razie mam się dobrze, Cyrylko, dobrze że jesteś, bo wiesz my się tu martwimy o wszystkich:) udanej niedzieli wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoya, mnie też przydałoby się zająć przynajmniej głowę czymś innym. Dobrze, że chodzę do pracy, bo rodzina zwariowałaby ze mną, a tak - mają trochę oddechu :D Iwonko, nie martw się, ja miałam dokładnie tak samo i to dość długo, ponad 3 miesiące. Gdy mówiłam dłuższe zdanie, dostawałam zadyszki.Przy rozmowie byłam zmęczona już po kilku zdaniach. BYło to br. uciążliwe, zwłaszcza że barwa głosu była dziwaczna, jakbym miała o coś pretensję, a to po prostu była trudność w wydobywaniu z siebie więcej niż jeden wyraz. Byłam u foniatry (chociaż chirurg zapewnił mnie, że przytarczki nienaruszone) - i ok.Po prostu poharatana tchawica po intubacji (wole ogromne, przesunęło tchawicę na prawo i ciężko było te rurki mi wsadzić - miałam dwie). Kazała mi ssać wit. A+E, dużo pić i nawilżać gardło, w sumie kosmetyka. Nagle wszystko minęło i mam swój "stary" głos ze wszystkimi barwami, dźwiękami, śpiewem i krzykiem. Ale jak się tym niepokoisz, możesz skonsultować to z foniatrą, na pewno powie Ci, że trzeba czasu. Greystonko Dobranoc wszystkim, idę wreszcie spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Cyryla Nie mogłam sobie przypomnieć, która pisała o problemach z głosem. Dzięki. Uspokoiłaś mnie. Nie myślałam, że to może potrwać aż tak długo. Zewnętrznie wszystko ok, szyja już prawie nie boli, a jednak w środku bardzo poharatane i nie ma tak hop siup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy trafiłam pod dobry adres ale zapytam tu :) 17 marca minął rok po operacji na tarczyce.Miałam dużego guza który mnie dusił jak sie zdenerwowałam. Wyniki do wrzesnia miałam dobre pozniej TSH dużo wzrosło. Włączono mi Euthyrox N50 w grudniu. Problemem na dzien dzisiejszy jest brak miesiączki.Biorę tabletki antykoncepcyjne.Od czasu operacji boję sie że taletki same nie pomogą więc dodatkowo używamy prezerwatyw.Okres powinnam dostać w piątek,dziś niedziela a tu nadal cisza. Ciąża raczej wykluczona........hym naprawdę zastanawiam się co się dzieje.Zaczynam świrować. Mamy ostatnio dużo stresów.Może to jest przyczyna? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos pytam Ciebie, bo ty świeżo po operacji, ale jak inni doświadczeni pomogą to będę również wdzięczna, mianowicie mam taki problem, oglądałam dzisiaj to swoje cięcie i jest takie jakby sporo spuchnięte i twarde, i obolałe czy to normalne czy może powinien zobaczyć to chirurg, jak mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich iwonagos ja chyba do dobrych 2 tygodniu miałam problemy z głębokim oddechem, jak tylko wiecej ruchu nie mogłam złapac powietrza ale samo jakos przeszło...mam nadzieje ze i u Ciebie bedzie podobnie.. Maju- musisz uzbroic sie w cierpliwosc bo podobno troche potrwa zanim odczujesz inną dawke hormonu.. Greystonko- jak ja byłam w Gliwicach to nie było az tyle ludzi ale tak wyszło ze do gabinmetu weszłam ostatnia :) bynajmniej mogłam spokojnie pomyslec nad wszystkimi pytaniami...proponuje zebys zrobiła to samo i na kartce zapisała:) Sebeek powiedz mi czy musze brac ze sobą do Gliwic kubek i sztućce?? bo zaczynam wymyslac i wogóle zaczynam sie strasznie stresowac nie samym pobytem tam (no nim tez) ale kurcze ze tyle czasu bede bez dzieciaków smiałam sie ze odpocznę od nich ale az tyle to nie chce...kurcze chyba jakies doły lapie...wogóle powiedzcie co powinnam wziąsc z potrzebniejszych rzeczy bo jakos nie moge sie skupić. no dobra spadam pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonko-- 2 tygodnie po operacji byłam na konsultacji w poradni chirurgicznej i choć osobiście nie mam już problemów z głosem, miałam okazje spotkać panie, które miały operację tego samego dnia, co ja. 4 z nich dalej miały problemy z głosem, chrypiały, mówiły cicho. Chirurg mówił, że to przejdzie. Nadia - moja szyja była opuchnięta w domu bardziej niż po samej operacji. Nad i pod cięciem była twarda. Teraz (3 tyg. po operacji) opuchlizna i twardość zniknęły. Na opuchliznę robiłam okłady z Altacetu, ranę myję szarym mydłem i smaruję Liotonem 1000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos Według mnie powinnaś iść do laryngologa żeby się wypowiedział w sprawie strun. Cyryla Ty chyba się mylisz , przytarczyce nie mają wpływu na głos , ja nie mam przytarczyc a głos mi się nie zmienił. Przytarczyce odpowiadają za wchłanianie się wapnia. Ja Cię zdzielę na odległość jak się nie uspokoisz:D . Kto stwierdził, że masz te węzły powiększone ? Sama postawiłaś taką diadgnozę? Alchemia09 Tak chodzę do tej pani doktor. Maja_54 Zmartwiłaś mnie jeśli się tak źle czujesz, to jak ja się będę czuła jak docelowo mam mieć TSH 0,06 ? nadia32 Przypomnij ile jesteś po operacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka_54, operacja we wtorek, zdjęcie szwów w piatek, czyli 5 doba po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za rady w sprawie strun 😘 Nadia32 Jeżeli Cię niepokoi blizna to skonsultuj z lekarzem. Mnie lekarz powiedział, że jeżeli nic się nie sączy (ropa, krew), goi się, to wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evi83 Ze dwie strony wstecz wstawiłam link ze strony jakiejś medycznej na temat miesiączki, bo jedna dzieczyna pytała. Sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evi83 Ze dwie strony wstecz wstawiłam link ze strony jakiejś medycznej na temat miesiączki, bo jedna dzieczyna pytała. Sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sensuell
To ja pytałam o tą MIESIĄCZKĘ. Mojej siostrze się przesunęła o ponad tydzień, na szczęście juz dostała. Jej TSH spadło do 0, a potem wzrosło do 1,4. Może to było przyczyną, tak już jest że jak tarczyca ma problemy to się okres rozjeżdża :) Poczekaj póki co:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słoneczkosłoneczko
A propos miesiączki, to włąśnie wczoraj zwaliła mnie z nóg.Ze szpitala wyszłąm w zeszła niedzielę a wczoraj dostałam. Zawsze mnie bolało jak diabli (nawet po 2 dzieci) i po operacji miałam nadzieję,żę choć minimalnie będzie lepiej. niestety tak samo, w związku z czym stwierdzam,że po zabiegu mniej mnie wszystko bolało niż przy moim okresie. iwonagos czy w szpitalu nie badał cię laryngolog? U nas to standardowo; w 2 dobie idzie się do laryngologa, który kuka w gardło i wydaje opinie,czy wszystko ok. te chrypki i inne przechodzą w różnym czasie więc powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alexis48
Mam 2 pytanka - czy na scyntygrafię idzie się na 2 dni do szpitala??? Tak powiedziała mi koleżanka. Czy jest jakiś inny sposób wykonania tego badania? Druga sprawa - czy przy nadczynności tarczycy trzeba zrezygnować z HTZ? Przepraszam, ale jestem zupełnie zielona w temacie tarczycy. Czekam na pierwszą wizytę u endo w tą środę i im bliżej tym bardziej się boję co mnie czeka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×