Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

iwonagos napisz mi proszę jakie badania kontrolne sobie robisz, bo te nasze przypadki takie trochę podobne są, dlatego Cię "podglądam". Byłam dzisiaj w labolatorium i zrobiłam TSH i wapń, taki normalny, coś jeszcze powinnam? DANAN, gratuluję i życzę samych słonecznych dni :-) co do gina, specjalisty od kobiet :-) też mnie dziewczyny natchnęłyście i chyba się wybiorę......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia Myślę o Tobie:) Dopiero co pisałaś, że masz 54 dni... a to prawie już, ani się obejrzysz, a będziesz po:) Ja czuję się nieźle:) Tak, Bogu dziękuję, że wszystko ok. Młodsza niedawno skończyła 8 miesięcy. W dzień nie sypia wcale.... Całe szczęście, że zasypia o 19, więc mam cały wieczór dla siebie:) Kręgosłup cholewcia wysiada, bo wkracza w etap prowadzania za ręce. Miałam nadzieję, że trochę później to nastąpi... Pozdrawiam Cię również serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia Myślę o Tobie:) Dopiero co pisałaś, że masz 54 dni... a to prawie już, ani się obejrzysz, a będziesz po:) Ja czuję się nieźle:) Tak, Bogu dziękuję, że wszystko ok. Młodsza niedawno skończyła 8 miesięcy. W dzień nie sypia wcale.... Całe szczęście, że zasypia o 19, więc mam cały wieczór dla siebie:) Kręgosłup cholewcia wysiada, bo wkracza w etap prowadzania za ręce. Miałam nadzieję, że trochę później to nastąpi... Pozdrawiam Cię również serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia6519
Minifi Ja czekałam 5 tygodni a moja znajoma 3 tygodnie na zabieg, więc nie ma reguły :) Życzę miłego i spokojnego dłuugiego weekendu :) P.s. Koty wypieszczone, teraz Minifi wypieść psiaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim. w Marcu 2010 miałam zabieg usunięcia guza tarczycy 3 cm miałam go 2 lata. Oczywiście bałam się i sama nie wiedziałam czy mam się decydować czy nie. Byl to guz łagodny ale stosunkowo duzy. Byłam u 3 lekarzy, dwóch z nich zalecało mi operacje, trzecia wizyta u innej lekarki dała mi "nadzieje", że na razie można guz obserwować, robiac biopsje i jeżeli guz nie dokucza a wynik biopsji będzie nie niepokojący, na razie można się wstrzymać. Jednak po przemyśleniach stwierdziłam, że jednak się zdecyduje. Pojechałam zapisałam się na termin, który później musiałam przełożyć ze względu, że dostałam okres. 1 dzień wywiad, podstawowe badania, krew, rtg, ekg. 2 dzień oczekiwanie na swoją kolej, o 11 po głupim jasiu, wzieli mnie na sale, pamiętam tylko jak założyli mi maske i budzę się już po. Oszołomiona, czułam się trochę jak bym tonęła, i bardzo śpiąca, zmęczona. Naświetlili mi oko podczas operacji bolalo mnie jak diabli, 3 dzien wymioty po narkozie zle sie czulam, nie moglam przelykac, 4 dzien juz lepiej wyciagniecie drenow, 5 dzien ok i do domu. Poźniej kontrola TSH w normie. teraz staram sie o dzidziusia. Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esmeralda96, słuszna decyzja, jak trzeba ciąć to trzeba. ale co do starania się o dziecko, pytałam endo, to powiedziała, że co najmniej pół roku muszę poczekać, aż się hormony unormują, więc czekam :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naciq
zuzia 1 aha no dzieki za informacje co raz blizej data 08.06 :/ tak sie boje ze szok :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia Ja robiłam tsh, wapno i lekarka rodzinna powiedziała, że powinnam po operacji zrobić żelazo. Wyszło za wysokie, pytałam mojego lekarza, a on powiedział, że nie ma to związku z tarczycą i tyle się dowiedziałam. Dziewczyny pisały, że oprócz wapna powinno się sprawdzić parathormon, żeby mieć pewność, że przytarczyce dobrze funkcjonują. Ja na razie nie robiłam, ale się po wypłacie (kosztuje ok 60 zł) przymierzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia Ja robiłam tsh, wapno i lekarka rodzinna powiedziała, że powinnam po operacji zrobić żelazo. Wyszło za wysokie, pytałam mojego lekarza, a on powiedział, że nie ma to związku z tarczycą i tyle się dowiedziałam. Dziewczyny pisały, że oprócz wapna powinno się sprawdzić parathormon, żeby mieć pewność, że przytarczyce dobrze funkcjonują. Ja na razie nie robiłam, ale się po wypłacie (kosztuje ok 60 zł) przymierzam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonagos:) jesli mogę wtrącic słowo.jezeli nie masz problemów z wapnem to nie ma koniecznosci robienia parathormonu (są dwa rodzaje i nie jestem pewna który robilismy)- oczywiscie na pewno ci nie zaszkodzi zrobienie tego badania- (to z krwi).jezeli nie pokreciłam to miałas operacje w Gliwicach? własnie w Gliwicach robili nam to badanie dwukrotnie .ale w badaniu histopatologicznym znaleziono dwie przytarczyce - to moze z tego powodu .nie wiem .proszę przejrzyj wypisy ze szpitala (bo moze miałas robione juz takie badanie).jak na nauczycielkę mam bardzo bogate słownictwo -....badanie ......powtórzyłam kilkakrotnie.ale jestem ostatnio stale zmęczona.tak zajęłam się synem ,ze zupełnie zapomniałam o sobie.a sama tez jestem po operacji tarczycy,moze pora na kontrolne badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manetb Tak właśnie się zastanawiam nad tym parathormonem.... Pytałam na forum bardziej w imieniu swojej przyjaciółki. U mnie wapno niby ok, ale aż znowu takie rewelacyjne to nie jest. Ponieważ moja przyjaciółka dostała tężyczki po operacji, ja miałam na tym punkcie fioła. Na drugą dobę po operacji mrowiło mnie w stopach, więc od razu powiedziałam pielęgniarce. Podali mi wapno, a rano zrobili wynik i ponoć ok. Wyniku na karcie szpitalnej zapisanego nie mam. Nie ma nic też o przytarczycach. Od operacji profilaktycznie brałam calperos 1000 i niby wszystko ok. Skończył mi się i jakoś nie po drodze mi do apteki było. Kilka dni temu nabyłam osteodiag w którym jest mniejsza dawka wapna. I cały czas czuję ostatnio to mrowienie..... Gdy tylko usiądę - mrowi. Zaczyna to się robić uciążliwe. Po operacji nie czułam tego nigdzie indziej (a ponoć na twarzy najbardziej się odczuwa). Tylko te stopy. Sama już nie wiem.... Z drugiej strony - przed operacją czegoś takiego nie miałam. Niby podstawy więc są, żeby to wiązać z operacją. A może coś nie tak z krążeniem.... Dziś, a właściwie wczoraj odebrałam wynik z cytologii: "nie wykonano badania, brak materiału". Dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manetb Tak właśnie się zastanawiam nad tym parathormonem.... Pytałam na forum bardziej w imieniu swojej przyjaciółki. U mnie wapno niby ok, ale aż znowu takie rewelacyjne to nie jest. Ponieważ moja przyjaciółka dostała tężyczki po operacji, ja miałam na tym punkcie fioła. Na drugą dobę po operacji mrowiło mnie w stopach, więc od razu powiedziałam pielęgniarce. Podali mi wapno, a rano zrobili wynik i ponoć ok. Wyniku na karcie szpitalnej zapisanego nie mam. Nie ma nic też o przytarczycach. Od operacji profilaktycznie brałam calperos 1000 i niby wszystko ok. Skończył mi się i jakoś nie po drodze mi do apteki było. Kilka dni temu nabyłam osteodiag w którym jest mniejsza dawka wapna. I cały czas czuję ostatnio to mrowienie..... Gdy tylko usiądę - mrowi. Zaczyna to się robić uciążliwe. Po operacji nie czułam tego nigdzie indziej (a ponoć na twarzy najbardziej się odczuwa). Tylko te stopy. Sama już nie wiem.... Z drugiej strony - przed operacją czegoś takiego nie miałam. Niby podstawy więc są, żeby to wiązać z operacją. A może coś nie tak z krążeniem.... Dziś, a właściwie wczoraj odebrałam wynik z cytologii: "nie wykonano badania, brak materiału". Dobre. Wszyscy już normalnie posty wysyłają, tylko ja coś szaleję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eskima
Ja w sprawie wapna. Podawałam wcześniej swoje wyniki wapna i wapna zjonizowanego i niestety nie wyszły dobrze, oba poniżej normy, mam przyjmować calperos 1000 2 razy dziennie a w przypadku drętwienia rąk jeszcze 3 tabletkę. Bo właśnie u mnie jest tak, że na twarzy nie mam żadnych mrowień, najbardziej dokuczają mi drętwienia dłoni - zwłaszcza rano jak się obudzę to moje palce u rąk są zdrętwiałe i muszę kilka razy poruszyć nimi aby wróciło czucie. Czasami odczuwam też jakby mrowienie w stopie, ale to w ciągu dnia. Dziewczyny czy ograniczyłyście picie kawy ? Kawa wypłukuje Ca z krwi, chyba powinnam ją odstawić a może jedna filiżanka chociaż dziennie nie zaszkodzi ? Do tej pory piłam 2 lub 3 filiżanki dziennie. Czy macie jeszcze inne spostrzeżenia dotyczące wapna ? Wiem, że sery żółte są wskazane, migdały a mleko ponoć nie bardzo pomaga. Ale tu są bardzo różne opinie specjalistów na ten temat. Istotne jest też to, że nadmiar żelaza wypłukuje wapno. Dla mnie to jest ważne bo podobnie jak iwonagos mam wysoki poziom żelaza we krwi i tez staram się obniżyć go. ( przestałam jeść mięso sp. ) Iwonagos, a czemu robiłaś badanie poziomu żelaza ? A tak poza tym to się pochwalę , że 2,5 roku po operacji odebrałam też wyniki badania Tg i aTg i są świetne !!!! A z wapnem walczę dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima Badanie poziomu żelaza zrobiłam przypadkiem. Lakarka rodzinna dając skierowanie na badanie tsh i wapna powiedziała, że powinnam po operacji zrobić żelazo i też skierowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima Badanie poziomu żelaza zrobiłam przypadkiem. Lakarka rodzinna dając skierowanie na badanie tsh i wapna powiedziała, że powinnam po operacji zrobić żelazo i też skierowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima robiąc badanie wapna powinno się jednoczenie robić poziom fosforu bo często tak jest że wapno spada a fosfor rosnie dlatego osoby po operacji tarczycy mające problemy z wapnem powinny stosować dietę ubogofosforanową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima robiąc badanie wapna powinno się jednoczenie robić poziom fosforu bo często tak jest że wapno spada a fosfor rosnie dlatego osoby po operacji tarczycy mające problemy z wapnem powinny stosować dietę ubogofosforanową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eskima robiąc badanie wapna powinno się jednoczenie robić poziom fosforu bo często tak jest że wapno spada a fosfor rosnie dlatego osoby po operacji tarczycy mające problemy z wapnem powinny stosować dietę ubogofosforanową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian-wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! Kochajcie i szanujcie, a będzie dobrze. Wszystkim życzę miłego odpoczynku (ja jadę do syna-prawie 400 km-z wizytą, lub- jak kto woli-na przeszpiegi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian-wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! Kochajcie i szanujcie, a będzie dobrze. Wszystkim życzę miłego odpoczynku (ja jadę do syna-prawie 400 km-z wizytą, lub- jak kto woli-na przeszpiegi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian-WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA! Kochajcie się i szanujcie, a bedzie dobrze. Wszystkim życzę miłego odpoczynku(ja jadę do syna-400 km- z wizytą, lub-jak kto woli-na przeszpiegi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greystonka i Cyrylka dziekuje za wsparcie, mam skierowanie na oddzial Gastroenteorologi jade 4go ale nie wiem czy zostane przyjeta,chirurg napisal podejrzenie wrzodziejace zapalenie jelita grubego,dzwonilam do swojego onkologa i On kazal mi wziac skierowanie na ten oddzial, nadmienil ze ta choroba jest ciezka do leczenia,pozdrawiam i zycze milego wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danan Kochana!!! Trzymam kciuki, mam nadzieję że to będzie jakaś nadwrażliwość jelita albo coś równie błahego. Trzymaj się dzielnie, jestesmy z Tobą myślami buziaczki daj znać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan kochana:) gdzieś mi przepadł post do Ciebie, ale jeszcze raz, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, pewność mam nawet:) Trzymaj się dzielnie, i daj znać co i jak buziaki zaciskam kciuki i palce u nóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan kochana:) gdzieś mi przepadł post do Ciebie, ale jeszcze raz, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze, pewność mam nawet:) Trzymaj się dzielnie, i daj znać co i jak buziaki zaciskam kciuki i palce u nóg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z pięknie rozzielenionej Gdyni. Te kilka ciepłych,słonecznych dni sprawiły,że zrobiło się na miejskich trawnikach kolorowo od kwitnacych tulipanów żonkilów..aż serce raduje. Danan - trzymaj się, jesteś dzielna, pełna detrminacji i temu pdołasz. Wcześniej pisałam,że jesteśmy do siebie pdobne..Tyle "różmości" nas spotykało,a wychodziłyśmy obronną ręką. Teraz też tak będzie.Pomoże w tym mój kochany Ojciec PIO. Będzie dobrze,bo nie może by inaczej .. Życzę wszystkim milego spędzenia majówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danan, będzie ok. To świetnie, że idziesz na ten oddział, bo przebadają wszystkie Twoje flaczki i znajdą przyczynę dolegliwości, a to najważniejsze, nie leczenie skutków, tylko znaleźć przyczynę! Przypuszczam, że nerwy już czujesz, ale nie martw się, będziesz pod okiem specjalistów. A poza tym n a oddziale jak robią kolonoskopię (bez tego ani rusz), to pod narkozą. Więc przesypiasz całe badanie i budzisz się jak gdyby nigdy nic :). Będę trzymać kciuki, a Marianna już tam się wstawi u swojego pewniaczka, żeby wynik był dobry. A potem napisz co i jak, bo mnie też czeka kolonoskopia pod narkozą, więc zbieram relacje ku pokrzepieniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×