Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Dzięki Lalika, właśnie takich info mi trzeba. Będę chodziłą do Zabrza do tej endo- u której byłam, ale nie wiedziałam, ze powinnam to sobie ustawić jak najszybciej.Ona przyjmuje w Zabrzu. I jeszcze pytanko: co z tym wapniem? Czy to ,że ogólnie wstaje połamana zdrętwiała jakby ma coś z tym wspólnego? czy to dopiero potem coś bedzie, ale Was zawalam pytaniami, ale jestem dopiero na 14 str. forum, cholercia czemu tak póxno Was odnalazłam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek Zwolnienie mam do 9.10.09. Można było negocjowac najmniej chyba do 28.09.09. a później to już jak kto chciał. Mnie żeby nie męczyło pytanie co ta tomografia wykaże 25.11.09 daleko cholera :( to byłoby wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska Wapno narazie odpuść to jest powikłanie po operacji i nie każdy ma pecha. Może rzeczywiście czegoś ci brakuje , ale to wszystko przebadają w szpitalu a później endo to właśnie monitoruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebrasja Jwszcze Ci tylko powiem że ja ze szpitala wyszłam w poniedziałek a w sobotę śpiewałam przy ognisku, naprawdę:) Idę spać. Gasze światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska a co wykazala biopsja? Lalinka Ty jak zawsze nocny marek, teraz na zwolnieniu to chyba czesciej bedziesz przebywala, czytam ze nie najgorzej sie czujesz, czy Tobie jeszcze emeryturka jeszcze nie przysluguje czy moze dodatkowo dorabiasz?przepraszam za ciekawosc i pozdrawiam ja czekam na wynik biopsji juz sama nie wiem co myslec teraz dr pobieral mi tez z kikuta prawego plata bo tam sobie cos uroslo ale balam sie zapytac,poczekam na wynik do 5go bo mam wizyte u Onkologa z piersia to za jednym zamachem chce wszystko zalatwic. Marianna jeszcze raz Cie wzywam odezwij sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka_54 nie martw się tomografią napewno będzie wszytsko dobrze musi być dobrze trzeba być pozytwnie nastawionym do świata. Ja dzisiaj czuję się znacznie lepiej niż przez ostatnie kilka dni. danan122 wynik biospji musi być dobry innej opcji nie bierz pod uwagę do 5 -go to już nie długo pozdrawiam wsztkich Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan122 Niestety nie jestem w wieku emerytalnym , a może dobrze bo daleko na tej emeryturce nie zajechałabym. Do wcześniejszej zabraklo mi rok. Trzymam kciuki za Twój wynik . Lolek Dlugo spałam po wczorajszym buszowaniu w necie i obudziłam się zapuchnięta i glos mi ucieka , ale może za długo spałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( w piatek bylam w gliwicach zostawilam szkielka i 13.10mam sie wstawic na biopsje... qrcze nie wiiedzialam ze na wszystko tak dlugo trzeba czekac. 3tygodnie na wynik potem wizyta z chirurgiem i w listopadzie operacja... najgorsze jest to ze moje nocne "ataki" (dusznosc,serce niemilosiernie szybkie i uderzenia bolu glowy) znowu wrociy- zaledwie po poltora miesiaca jak zaczelam brac Letrox50 i nie wiem czy znowu TSH skoczylo do gory czy co sie dzieje... i potem caly dzien mnie glowa boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
afusia Na pewno nie zaszkodzi zrobienie TSH , nie robiłaś przez te 1,5 miesiąca? Koczelada, Ulla Dlaczego się nie odzywacie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwsze robilam w lipcu wtedy wyszlo ze to niedoczynnosc potem na poczatku sierpnia po 3dniach brania Letroxu i bylo w normie i nie mialam juz w nocy tych atakow.na usg w polowie sierpnia tez wyszlo ze nie mam ani nadczynnosci ani niedoczynnosci.na wizycie w tamten wtorek endo mnie skierowal do gliwic i powiedziala ze wlasciwie oni mi odstawia Letrox wiec nie musze brac no ale biore... i chyba dzis zadzwonie do lekarza i chyba zbadam tsh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afusia Tak właśnie zrób zadzwoń do endo i wszystko jej powiedz. Może na podstawie już telefonu ona będzie wiedziała co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jula654 Jak można być takim debilem! Bo nie sądzę , że to automat za tym musi się kryć człowiek , ale czy na pewno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Afusia Zadzwon jeszcze raz do gliwic i popros o przyspieszenne terminu biobsje zawsze robia tam we wtorki, moze chociaz o tydzien przyspieszysz swoja droga to dziwne ze niekazali Ci za pierwszym razem przyjechac we wtorek. Lalinka To moze byc automat lub prawie utomat w w koncu forum ma nazwe antykoncepcja, płodnosc/Ginekologia. Pewnie niechcialo mu sie postow czytac i tak wkleil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalinka_65
sebeek75 Nie prezerwatywy mną tak wstrząsnęły tylko fakt , że nas ktoś bierze za odpowiedni target . Nie są to pierwsze wstawki. Ciekawe czy zgłoszone do usunięcia znikna. Sebciu a jak tam Twoje próby łóżkowe :) Widzisz co mi prezerwatywy przypomniały:) Lolek Jeseś tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mialam byc na 6.10 ale moj maz mial wypadek wpracy waz od agregata pekl i zaprawa poszla mu prosto w oczy :( prawe oko uratowane niestety na lewe nic nie widzi i wlasnie 6.10 mamy jechac do Lublina na kwalifikacje do przeszczepu rogowki ktory ma byc na poczatku przyszlego roku - i dlatego mam tydzien pozniej.. nieszczescia chodza parami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodzwonilam sie do endo - kazala mi zmniejszyc dawke na 25 co do Gliwic to byle bym na swieta byla w domu juz po operacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka_54 -- wielkie dzieki :( damy rade byle tylko synek byl zdrowy... przeciez kiedys musu wyjsc slonce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojcio
Do DanusiaP Usunięcie tarczycy (przerost, guzki itp) to zwykła rytunowa operacja - nie zastanawiałem się gdzie - wybrałem szpital wg mnie i znajomych najlepszy w Lublinie nie wiem czy dobrze zrobiłem (rzekomo są lepsze placówki w świecie) - bo nie to najważniejsze -> najważniejsze, że wyniki OK a takie sprawy jak blizna, chodzenie do endo - to mało ważne dodatki gdybyś chciała poznać szczegóły podaj emaila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam wczoraj do Was,ale widocznie za długie było bo w całości wcięło :) Bunia . Byłam dzis u foniatry,po zakończeniu zastrzyków za 2 tyg.mam zacząć jontoforezę.Na szczęście struny nie są ścieśnione,lewa dobrze drga ,prawa czasami,ale czy bedzie całkiem dobrze trzeba czekać.To,że głos sie poprawi,nie oznacza,że struna podjęła pracę.Na szczęście mam jeszcze foniatrę za miesiąc w Katowicach i porównam sobie diagnozy :P Lalinko . Witam Cię serdecznie i podziwiam jak Ty to robisz ,że ciągle się trzymasz. Dziś miałam badanie laryngologiczne takie jakie powinno być przed operacją,żeby można było właściwie ocenić struny ,a nazywa sie to Videolaryngostroskopia,więc uparcie będę twierdziła,ze to badanie laryngologiczne przed operacją,które jest nazywa sie picem na wodę z fotomontażem :P Witam również nebraskę,jeśli dobrze przeczytałam jest ze śląska,ale po kiego czorta ma operację aż w beskidzkim hmm,chyba,że coś żle doczytałam .,dalej mam kłopoty z koncentracją :) Muszę Ją zapytać u jakiego endo Ona w Zabrzu sie leczy ,mając nadzieję,że szybciutko wróci. A zapomniała bym,ze mam płukać gardło jakąś mixturą z vit A+D3 z dodatkiem jakieś gliceryny czy cóś tam ,gdyż strasznie wysusza mi sie sluzówka Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, Guzkowata dziękuję za pozdrowienia.Jestem z Gliwic, a Bielsko nie jest aż tak daleko ,ten szpital polecił mi szef, bardziej zresztą swoją koleżankę, która mnie jutro bedzie ciachać.. Cały czas nie wiem, czy mnie coś łapie(przeziębienie) czy nie. Jeśli do jutra nic sie nie rozwinie, jadę. Pewnie akurat wiecie jak sie boję,przynajmniej wiele z Was.Juz powoli pakuje manele,córkę oddałam do babci...,Wczoraj miałam dzień nawet fajnego samopoczucia, dziś nawet też nie najgorzej,tylko głowa mnie boli. Mogę jeszcze wziąć wieczorem ibuprom, czy juz się przemęczyć? Umieram wprost ze strachu.Jakos mnie tak chwilami lęk napada, zależyteż kogo przeczytam na forum, generalnie widzę, ze to jest do przeżycia,ale chyba nikt ie szedł na operację jak na piknik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, Guzkowata dziękuję za pozdrowienia.Jestem z Gliwic, a Bielsko nie jest aż tak daleko ,ten szpital polecił mi szef, bardziej zresztą swoją koleżankę, która mnie jutro bedzie ciachać.. Cały czas nie wiem, czy mnie coś łapie(przeziębienie) czy nie. Jeśli do jutra nic sie nie rozwinie, jadę. Pewnie akurat wiecie jak sie boję,przynajmniej wiele z Was.Juz powoli pakuje manele,córkę oddałam do babci...,Wczoraj miałam dzień nawet fajnego samopoczucia, dziś nawet też nie najgorzej,tylko głowa mnie boli. Mogę jeszcze wziąć wieczorem ibuprom, czy juz się przemęczyć? Umieram wprost ze strachu.Jakos mnie tak chwilami lęk napada, zależyteż kogo przeczytam na forum, generalnie widzę, ze to jest do przeżycia,ale chyba nikt ie szedł na operację jak na piknik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata Trzymam się , trzymam rękami i nogami życia, jak już mówiłam mam motywację. Dzisiaj zamierzałam zacząć marudzić. Dziewczyny sie nie odzywają :Koczelada, Ulla, Lolek . Ja wyglądam jak balon, oczu nie widać, ale jak pomyślałam , że mogłabym być np. po chemii to od razu wigor odzyskałam . Jak się nie będę gorzej czuła to jadę na działkę jutro , może grzybki , reszta słońca wprowadzi mnie w lepszy nastrój niż leżenie w łóżku i patrzenie w telewizor . Widzę , że Ty już dostrzegasz światełko w tunelu albo natura bierze górę nad dołem. Coś się dzieje z tym forum nie udaję mi sie wysłać wiadomości. Jak coś się chrzani to kopiuję wiadomość żeby nie utracić i pisać to samo powtórnie. Nebraska Możesz się najeść leków dzisiaj , bo jutro niestety musisz już być na czczo. Będziemy trzymać kciuki, piknik to nie jest , wkalkuluj że dwa dni Ci wyjęli z życiorysu i to wszystko . Chyba mi się uda 10 próba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Lalinka - moje starania narazie bez efektu ale nie pekam, staranie sie jest bardzo miłe.Tak wogle Lalinka trzymam za Ciebie kciuki i dzieki za pamiec i pomoc. Afusia trzymaj sie, masz racje słonce napewno wyjdzie. Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska-oczywiście ze to JEST piknik-jedziesz z bąblem, wracasz sama, wypoczeta, uśmiechnięta, zadowolona, nie obolała... Serio mówię-gdybym wiedziała jak i co sie czuje w okolicach operacji-te straszliwe dreny, szwy porażające, blizna gigant i insze-to bym poleciała na skrzydłach ze 3 lata temu!!!! Wyjęcie drenu-to dziwne szuranie pod skórą-oglądam filmy sci-fi... to wiesz już z czym MI sie skojarzyło-na korytarzu umarłam ze śmiechu.Wyjmowanie świeżych szwów-czułam ze pan doktor coś kombinuje, ale myslałam że nacina niteczki, a potem będzie szczypcami szarpał ( babki na korytarzu mówiły że boooli), a pan doktór poszarpał, popociągał i kazał zleźć z łóżka chirurgicznego... a ja gupia myślałam ze to jeszcze nie wyjęte... Bliznę mam 5.5 cm długości-czerwona kreseczka to jest. Koleżanka była w innym szpitalu-ma dwa razy dłuższą, ale za to jaka sliczną i gładziutką! Owszem zdarzają się przypadki z głosem-ale jak widzisz na forum-jest ich niewiele. I jak widzisz-jest kilo sposobów leczenia! Za to poczujesz wielką ulgę że cię nic nie poddusza-nawet jeśli tak swojego bąbla nie odbierałaś jako dusiciela :D Pozdrawiam-bedzie świetnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkopoolanka No i czy Ty nie jesteś z lekka wariatką:) No ja nie życze sobie tego pikniku więcej . Chociaż z wyjątkiem jednej nocy , ale oczywiście nie bolała mnie rana tylko gnaty , resztę uważam za pikuś. Leki przeciwbólowe dostałam jeszcze na sali przed wywiezieniem na operację , a póxniej kroplówki walą ze znieczuleniem nie pytając czy boli. A ja po kropłowce z łózka i na ulicę hajda na papieroska , trochę wstyd wenflon w ręce . Ale takich desperatów jak ja było tam sporo. Strach ma wielkie oczy , powiem tak wolę jeszcze trzy operacje tarczycy niż jeden poród.:( Lolek Cholerka odezwij się , bo będę płakać.:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka_54 witaj miło że o mnie chociaż jedna osoba myśli czuję się coraz lepiej nogi mi przestały puchną c i już myślę o powrocie do pracy a to już za tydzień jeszcze tylko 30.09 wizytyta endo i chajda do pracy a powiedz jak ty się czujesz serdecznie pozdrawiam Ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek605 Cieszę się , że jakiś przełom następuje . Teraz ja się źle czuję , spuchnieta jestem , najbardziej twarz. W nocy nie spałam i ogólnie do kitu sie czuje . Ale widocznie tak ma być , nie dzwoniłaś nigdzie zapytać czy to zgodnie z planem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolek605 i inne dziewczyny Jak zrozumiec to zalecenie: Euthyrox w dawce 50 dziennie przez pierwszy tydzien ( to jest jasne), w kolejnych tygodniach zwiększanie dawki dobowej o 50 aż do dawki supresyjnej 5x125 + 2x150 dziennie w ciągu tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×