Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

betina340, to pytanie zadajemy sobie wszystkie! Ja już podczas @ uznałam ten cykl za stracony. Nie wiem czemu. Takie mam przeczucie albo sobie wkręciłąm. Czekam za @, potem dam ostatnią szanse testo owu i w marcu do lekarza. Zaczne od monitoringu i zorientuje się ile kosztuje leczenie. Właściwie to nie wiadomo co leczyć skoro badania ginekologiczne, hormonalne są OK. Zastanawiam się nad pójściem do psychologa. Może mam jakąś blokadę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja juz sama nie wiem co myslec, oprocz tego ze mam stracha to zyje nadzieja ze wszystko bedzie ok. I raz sobie mysle ze chce sprobowac i sie nakrecam na to a z drugiej str ten cholerny strach. Kochane moje my baby jednak silne jestemy. Gadalam dzis z kumplem i on powiedzial ze kobiety sa slabe a ja mu odpyskowalam ze jakby faceci przechodzili wszystko przez to z czym my kobiety musimy sie zmierzyc to inaczej by gadal. Bo nie wyobrazam sobie czy faceci daliby rade przejsc przez porod czy strate dziecka ktore nosiliby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betina340
kiedys gdy bylam u jednego ginekologa i jak zapytalam go czemu jeszcze nie mamy dziecka to powiedzial mi ze mam dobre wyniki ale to nie wszystko ze powinnam jeszcze przestac ciagle myslkec o zrobieniu dziecka i wyluzowac sie podczas zblizen z mezem tyle ze latwiej powiedziec niz to zrobic staram sie wynajdywac sobie zajecia i nie myslec czy sie udalo czy nie ale to wcale nie jest latwe same rozumiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betina340 wiem o czym mowisz mnie lekarka to samo mowila a podobno z tego co sie sama dowiedzialam to luteina hamowala mi owulacje ciekawe jak to teraz bedzie bo nie bede jej narazie brala. Poza tym nie zawsze bralam luteine a zachodzic nie zachodzilam. Teraz zobaczymy co czas przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katiaa, a gdy brałaś luteine to bolały cie wciąż piersi? Mnie bolą brodawki i bok prawej piersi. Mam tak już od @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym sie tak nie dołowała gdyby ,,ktoś'' (lekarz itp) powiedział że na 100% będę miała kiedyś dzidzie i gdyby nie było takiego czegoś jak niepłodność z nieznanej przyczyny. Ja sie staram o ciąże teraz bo boję się że kiedyś może być za późno i że żałowałbym że nie podjęłam leczenia czy jakichkolwiek starań w tym kierunku. Zabrzmiało depresyjnie ;) Na dzień dzisiejszy się trzymam :) I jest OK. Ale gdzieś tam, głęboko we mnie są takie lęki. Przeganiam je na wszystkie strony ale one i tak czasami wracają. betina340, jak tu nie mysleć jak trzeba się obserwować i wyłapywać moment owu, prawda? Naturalne jest to że w trakcie samego zbliżenia o dziecku sie nie myśli bo seks nie byłby przyjemny. Lekarze chyba sa zdania że myślimy o ciąży 24h/dobe. Nie znają przyczyny naszych niepowodzeń więc mówią cokolwiek na odczepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora85 jak bralam luteine piersi mnie tez bolaly pare dni przed @ i kregoslup strasznie dawal znac jak sie okres zblizal. W tym cyklu co zaszlam piersi mnie zaczely bolec jak sie miala owu zblizyc i bolaly dopoki ciaza zyla. Ale zdarzaly sie cykle gdzie piersi nie dawaly o sobie znac. JA czekam na @ moglaby sie pospieszyc bo po niej mam isc na kontrolne badania i narazie nie moge sie kochac. Nie wiem kiedy bede mogla. A chcialabym ale nie obsesyjnie na razie dla przyjemnosci z dzieckiem odczekam z 2 mies. Musze calkowicie dojsc do siebie, nie moge miec zadnei infekcji zadnego kataru nic przy staraniach bo znow moze cos pojsc nie tak. Ale jestem dobrej mysli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda23 jeżeli masz chwilkę to moja historia jest na 161 stronie. Staramy się 11 lat , więc stąd ta decyzja o adopcji. Castagnus zaczęłam brać na wyregulowanie @ i raczej nie robiłam sobie nadzieji. Paula26 my staramy się od początku zeszłego roku i pewnie już dawno spotkania byśmy zakończyli, ale niestety mój mąż jest zawodowym kierowcą więc wszystko jest uzależnione od niego. Jeżeli chodzi o czas trwania procedur to wszystko zależy od tego czy będziecie chodzić na spotkania co miesiąc i czy nie będziecie mieć wielkich wymagań co do dziecka. Trzeba zebrać kilka zaświadczeń, przejść wszystkie spotkania i czekać ... ale uwierz mi , że tak trzeba i nie dlatego ,że oni utrudniają ale dlatego ,że to jest dobry czas na przemyślenia. Wiele ludzi myśli ,że to takie proste wziąść dziecko i wychowywać jak swoje. Przez ten rok starań przeczytałam sporo książek na temat dzieci adopcyjnych ich problemów i błędów jakie popełnaiją rodzice adopcyjni i teraz wiem ,że te dzieci potrzebują więcej uwagi i troski. Mieliśmy też momenty zwątpienia, ale ten czas pomógł nam podjąć właściwą decyzję. Jeszcze jedna sprawa ...wywiad środowiskowy odbywa się u was w domku i tylko z wami ( nie chodzą po sąsiadach). Zora85 pytałam, gdyż znam dobrego lekarza z Bydgoszczy, który jako jedyny próbował utrzymać moją ciążę jak najdłużej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalgaK szukałam kiedyś opinii o lekarzach z Bydgoszczy i w większości mi to odradzano twierdząc ze ów lekarze (tam gdzie leczą niełodność) zdzierają z kasy a jak ich leczenie nie pomaga to wysyłają na invitro do Poznania. Nie wiem czy to prawda czy może opinia urażonych pacjentek. Narazie mam upatrzonego lekarza. Sprawdzałam go w necie i ogólnie -ma bardzo dużo pozytywnych opinii, negatywne też ale jest ich tylko kilka więc wybiore się do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Lekarz wcisnąl mnie na czw. Mam tylko nadzieje ze @ przejdzie do tego czasu Ponawiam pytanie czy castagnus moze az tak wydłuzyc? I jesli ktos wie Ile kosztuje komplet badan hormonalnych Dokladnie tych które beda mi potrzebne przy leczeniu chyba progesteron, testosteron itp Bo chyba bardziej sie oplaca na kase chorych ale z tego co wiem to jednodniowy pobyt na ginekologii a ja bardzo zle znosze to psychicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
W ogóle z tego co wiem to leczenie niepłodnosci jest bardzo drogie Jak kiedys dostałam skierowanie do Invi-medu to pierwsza wizyta kosztuje 160 zl. Jakos tak mam uraz do takich klinik Ale tu czytam ze "zwykly" gin moze poprostu naciagac na kase Ja niby jestm zadowolona, bo niedawno zmienilam I mam wrazenie ze jakos tak profesjonalnie sie mna zajmuje Od razu to hsg. Jeju tyle pytan Nigdy nie zrozumiem jak mi ktos mówi "poprostu wpadłam" A zgadzam sie z Wami w pełni niemyslenie o dziecku jest niemożliwe a lekarze wciąz to powtarzaja Jakbysmy jakimis wariatkami były chociaż... ja juz mam watpliwosci czy przypadkiem nie jestem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda23 ja Ci napiszę ile prywatnie płaciłam za badania ale pamietaj że w każdym mieście i województwie ceny są inne!! LH -22zł FSH -22zł PROGESTERON -22zł ESTRADIOL -23zł anty TPO (przy chorobach tarczycy) -40zł Pobranie krwi -2,50 Prolaktyne i tsh miałam na kase chorych, testosteronu nie miałam badanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda23 to ty jeszcze nie dostałaś @ ? Bo albo nie doczytałam albo sie zakręciłam i nie czaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale gapa ze mnie :D Zamiast @ ,,przejdzie'' przeczytałam PRZYJDZIE. Sorki, jakaś zakręcona jestem po tej chorobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Dzieki zora po raz kolejny :) No to nieźle troche to kosztuje Chciałam wiedziec tylko orientacyjnie Zobaczymy co lekarz powie Bede go scigac o te badania A własnie ja mysle o tym testosteronie bo podejrzewano u mnie jajniki policystyczne (poprzedni gin, obecny twierdzi, ze pochopnie wystawiona diagnoza) wiec własciwie nie wiem co myślec Nie mam typowych objawow zewnetrznych tylko widoczne przy usg liczne torbielki(małych rozmiarów) A jesli bede miala te badania czy castagnus moze wpłynac na ich wyniki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betina340
powiem wam szczerze ze ja jeszcze nie trafilam na lekarza ktoremu moglabym w pelni zaufac za to bylam u kilku i kazdy jak dotad byl zgodny w jednym iz napewno moge miec dziecko co daje mi nadzieje iz w koncu sie nam uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Spoko Ja cały czas jestem zakrecona i czasem pisze tak ze ciezko zrozumiec Malga K czytałam Jestem pełna podziwu dla Ciebie Jesteś naprawde silna Mysle ze to wyciszenie i spokoj moze rowniez pozytywnie wpłynac Dziewczyny znow myśle i szukam powodów Moj M mial badanie nasienia, ale słyszalam ze ono sie zmienia co 3 mies. wiec nawet o tym nie mysle (bo było niby ok jakiś tam procent byl nieprawidłowy i jakas linearna cos tam, ale lekarz stwierdził ze przy takiej ilosci plemnikow w ejakulacie to nie ma wielkiego znaczenia A moze sie mylil Zna sie ktos na tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda23, myslę że to mało w porównaniu do cen wizyt i ewentualnych dojazdów. Mnie na leczenie typu stymulacja, leki, badania itp stać na pewno ale invitro jest poza moim zasięgiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wydaje mi się żeby w ciągu 3 miesięcy nasienie się aż tak pogorszyło. Nie ma takiej opcji. W nasieniu zawsze są i bedą jakieś uszkodzone, niedojrzałe żołnierzyki. Ale to i tak nie ma znaczenia bo jest mnóstwo ,,zdrowych, silnych'' które dostaną się tam gdzie trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Własciwie to jezeli chodzi o normalne wizyty to wydatek rzedu 100 zl + dojazd Tylko zastanawiam sie czy nie lepiej od razu do klinki ale tyle negatywnych opini slyszalam Typu studenci, krolik doswiadczalny A moj gin jest naprawde w porzadku leczyl mame prowadzil ciaze kuzynek ale nie wiem czy na moj problem pomoze Tez mi powiedzial ze napewno bede mama Ale jak latwo sie domyslic mnie to nie wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwazniejsze żeby ten lekarz miał specjalizacje lub leczył niepłodność. Bo mój gin tego nie leczy twierdząc że nie jest specjalistą. Wanda skoro twój gin jest w porzadku to się go trzymaj póki co. Bo ważne jest też podejście do pacjentki a nie tylko samo leczenie. Najpierw sie dowiedz czy masz te jajniki policystyczne i jak to najlepiej leczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja to jestem dzis do niczego choróbsko sie rozkrecilo i temperatura przyszla plus upoczywy kaszel. Nie daje rady. Nienawidze byc chora ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa to masz to samo co mój mąż. On już tak ma od miesiąca z krótkimi przerwami. I też jest nie do życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula 26
MalgaK Dziękuję Ci serdecznie za odpowiedź,ja się inspiruję książką p.t.Dziecko z chmur ale o procedurach dotyczących adopcji starszego dziecka nic tam nie ma,jak szukam informacji gdzie indziej to wszędzie znajduje okna życia i.t.p.My troszkę krócej walczymy o ciąże niż wy ale o adopcji myślałam zanim się dowiedziałam że mam problem z zajściem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
Witam!!! Weszlam na to forum przypadkiem doszkujac sie informacji na temat castagnusa i tak sobie z 40 pierwszych stronek poczytalam... iestety ciezko bylo przeczytac cale 181:) Ja tez zaczelam sie starac ponownie o dzidziusia, gdyz za pierwszymi staraniami nic nie wyszlo, pozniej musialam je odlozyc na jakis czas ze wzgledu na zapalenie jajnika, na ktore nie dzialaly antybiotyki wiec gin przepisal tabletki anty... Tearz kiedy wszystko sie unormowalo zaczelam 2 cykl dzialan, w zeszlym nic nie wyszlo i zaczelam szukac przydatnych informacji po czym trafilam na to forum... Wlasnie mam 5dc i od wczoraj lykam wiesiolka do owu... Zastanawiam sie tez nad wlaczeniem castagnusa od nastepnego cyklu, wiem ze na kazdego inaczej dziala ale wielu dziewczyna jak widzialam na forum tez pomogl... wiec czemu nie zaryzykowac... Widzialam tez wypowiedzi dziewczyn ktorym pomogl sam wiesiolek dlatego tez od niego zaczynam... Swoja droga fajnie ze jest takie forum, na ktorym mozna sie powymieniac doswiadczeniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Sophia123 wśród nas :) ja narazie mam przerwe ale jak tylko bede mogla wrocic do staranek to znow zaczne wiesiolka brac. Na mnie castagnus wogole nie dzialal po dwoch cyklach przerwalam go brac bo nie widzialam zadnej roznicy w cyklach i wogole w niczym. Za to po wiesiolku roznica w sluzie byla. Do tego stosowalam jeszcze testy owu i planuje znow do nich wrocic. Nie wiem jeszcze kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
Dziekuje z mile przyjecie:) No ja wlasnie dlatego najpierw probuje z wiesiolkiem zobaczymy jakie bede efekty i jak to na sluz wplynie... Narazie nie za wielemoge powiedziec bo biore dopiero drugi dzien i mam jeszcze koncowke @ takze zobaczymy... I za wszystkie starajace sie tez trzymam mocno kciuki:) Oby wam se udalo... Az trudno uwierzyc ze ci co nie chca to wpadaja i nawet nie wiedza kiedy i jak to sie stalo a te co by chcialy tak musza sie meczyc... No ale mam nadzieje ze wszystkie juz niedlugo bedziemy ocekiwaly narodzin maluszka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
Wogole czytalam tez na jestemplodna.pl ze powinno sie tez pic duzo zielonej herbaty podczas staran bo podobno pomaga... A ze mi sie zdarza dosc czesto pijac ta herbate to teraz pije jej jeszcze wiecej... jak moglo by pomoc a napewno nie zaszkodzi to czemu nie sprobowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Sophia123 witamy na forum. Wpisz się do tabelki. Mam pytanie odnośnie bólu piersi: U mnie dziś 24 dc i zawsze w ten dzień mam najbardziej obrzmiałe piersi, a potem już do @ się zmniejsza. I jeszcze pytanie odnośnie Euthyroxu. Macie jakies skutki uboczne? Mnie dziubia jajniki, poza tym chyba OK, no może poza fatalnymi włosami. Biorę 50mg. NICK ............WIEK......SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ******** nowamili..............23......mazowieckie.............6. ..............16/10 mooniaaaaa123....33......mazow..................15..... ....... 24/01 HANKA81...........29......ŚLĄSKIE............. 30?.. .............06/09 alooooo3..............23......małopolskie........... 5 .... .............???? AOK.................26.......wielkopolskie........... 8.... .............07/11 zora85..................25.......kuj-pom............. . 23?.... .....29-30.01 AsiekAsiekk.........20.......................... ... ..2.............24-28.09 Doris123...............25.......Śląskie......... ...17..................09/02 Ania85pomorskie..25......pomorskie....... ......13....... ..........18/09 aśka76...................34.......śląskie........ .ok40.............18-20/10 Kasia-Angel.........22.......dolnośląskie..........11 ... ..............02/12 malwkami.............24.......śląskie......... ...12 .................27/12 betina340......... ....30.......lodzkie.......... 14 ...................1/12 asiek25..................25.......dolnoślaskie.......... ....8... .....26/12 MalgaK..............32.......kuj-pom........ok.4 7...................25/12 SunnyG...............27.....mazowiecki........4.......... ............17.01 justysia88..........22.......lubelskie...........4...... ................7.02 katiaa85.........25..........wielkopolska.......... ........ ????????? UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..............WIEK...........ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO...TER.PORODU ********************************************************* *********** krakowianka....29....małopolskie....4.. .......1............18/06/2011 justynp.............31.......świetokrzyskie...ok20...1.. ..sierpien Vilia...........26.......łódzkie.......... .11..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
Juz sie dopisuje do Was:) NICK ............WIEK......SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ******** nowamili..............23......mazowieckie.............6. ..............16/10 mooniaaaaa123....33......mazow..................15..... ....... 24/01 HANKA81...........29......ŚLĄSKIE............. 30?.. .............06/09 alooooo3..............23......małopolskie........... 5 .... .............???? AOK.................26.......wielkopolskie........... 8.... .............07/11 zora85..................25.......kuj-pom............. . 23?.... .....29-30.01 AsiekAsiekk.........20.......................... ... ..2.............24-28.09 Doris123...............25.......Śląskie......... ...17..................09/02 Ania85pomorskie..25......pomorskie....... ......13....... ..........18/09 aśka76...................34.......śląskie........ .ok40.............18-20/10 Kasia-Angel.........22.......dolnośląskie..........11 ... ..............02/12 malwkami.............24.......śląskie......... ...12 .................27/12 betina340......... ....30.......lodzkie.......... 14 ...................1/12 asiek25..................25.......dolnoślaskie.......... ....8... .....26/12 MalgaK..............32.......kuj-pom........ok.4 7...................25/12 SunnyG...............27.....mazowiecki........4.......... ............17.01 justysia88..........22.......lubelskie...........4...... ................7.02 katiaa85.........25..........wielkopolska.......... ........ ????????? Sophia123........24.........slaskie........2.................13.02 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..............WIEK...........ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO...TER.PORODU ********************************************************* *********** krakowianka....29....małopolskie....4.. .......1............18/06/2011 justynp.............31.......świetokrzyskie...ok20...1.. ..sierpien Vilia...........26.......łódzkie.......... .11..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×