Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

wanda albo wadliwy test masz albo źle go wykonałaś. Bo obojetnie czy to ciąża, owu czy brak owu -test zawsze pokaże chociaż jedną wyrazną kreskę. Ciąża lub owu -2 kreski. Brak czegokolwiek- 1 wyrazna kreska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, ale test owu nie pokaże przecież ciąży. Testy owulacyjne pokazują hormon lutenizujący (LH) a test ciążowy - gonadotropinę kosmówkową (HCG). Zatem nie da się sprawdzić ciąży przy pomocy testów owu. Zrób z porannego moczu test ciążowy :) Trzymam kciuki i wysyłam fluidy, żeby się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Test owulacyjny wykrywa wcześniej ciążę niż ciążowy. TEST OWULACYJNY zawsze WYCHODZI POZYTYWNIE W CIĄŻY ale POZYTYWNY TEST OWULACYJNY po owulacji NIE MUSI oznaczać ciąży"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justysia 88 - czy mierzyłaś tempkę. W te wakacje nie miałam wcale skoku temperatury (czyt. nie miałam owulki) a okres dostałam. Nazywa się to krwawieniem śródcyklicznym tzn. pod wpływem czynników zewnętrznych ( u mnie zmiana klimatu) nie dochodzi do jajeczkowania a błona się złuszcza - wtedy owulka występuje podczas okresu lub tuż po - śluz miesza się z krwią i wzrasta libido. Stąd często kobiety uważają, że zaszły w ciąże podczas okresu :). Może ten cykl się tak przedłużył. Inni uważają taki cykl za bezowulacyjny i kończą go krwawieniem, inni dalej notują ten cykl aż do prawdziwego okresu, który przychodzi 2 tyg. po krwawieniu śródcyklicznym - czyli 2 tygle po owulce. Jednak to co Ciebie teraz dotyczy może być tym co opisuję jak i czymś innym. Czas przyniesie dopowiedź. Doris123 - test ciążowy działa jedynie na hormon ciążowy - jest kreska - jest ciąża. Zbadaj hormony zwłaszcza progesteron - on odpowiada za utrzymanie ciąży. Jeśli kreska była oznacza to, że z zajściem nie masz problemu tylko z utrzymaniem. ZMIEŃ LEKARZA !!!! Wanda - to gdzie Ty tę tempke mierzyłaś w pochwie czy pod skrzydłem i o której godzinie - poczytaj zasady npr na www.28dni.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Wiecie co Dziewczyny jestem lekko podenerwowana (Ale to przez te testy) i napisze co mysle A wiec przed chwila mi moniaaa123 napisala mi ze test owu powinien wykryc ciaze Sama bym na to nie wpadla A tyle juz zmarnowalam i naplakalam ze zrobilam to z ciekawosc Umiem wykonywac testy Obie byly bledsze niz ta jedna ktora zawsze wychodzi na ciazowym Jutro zrobie z porannego moczu ale nie wieze Skoro juz jeden byl negatywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się zgadzam z moonią123 że test owu może (ale nie musi!) pokazać ciąże. Wanda zróbrano ciążowy i po sprawie :) Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Zrobie Jutro z rana i napisze Sory za te moje nerwuski ale mam zwyczajnie dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove właśnie temperaturę mierzę już 11 cykl i za każdym razem miałam skok temperatury. Tutaj możesz zobaczyć moje cykle: http://enpr.pl/justysia88rad Od tego krwawienia temperatura mi spadła, więc raczej to był okres tylko jakiś taki skąpy. Tryb życia mam ciągle taki sam, więc jakakolwiek zmiana nie wchodzi raczej w grę. Możliwe, że to castagnus mi takiego psikusa zrobił, albo jeszcze jakieś inne, nieznane mi czynniki. Pożyjemy zobaczymy :) a i dodam, że libido wcale mi nie wzrosło, ale ja nigdy nie miałam ochoty w czasie krwawienia, bo to dla mnie wydaje się niezbyt higieniczne i po prostu nie lubię, bo odczuwam dyskomfort. Wandziu trzymam kciuki, żeby się udała! :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Wanda, no i co? czekamy!!! Zora, ja monitoring robiłam na NFZ (teoretycznie). Miałam łącznie 3x USG w tym 2 na NFZ, bo tyle pokrywa w miesiącu, a trzecie za 70 PLN więc tyle mnie to łącznie kosztowało. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w Poznaniu robią IUI na NFZ na Polnej. Trzeba się tylko raz umówić do ordynatora prywatnie i on potem zleca IUI na NFZ. Tak przynajmniej dziewczyny piszą na topiku o inseminacji. Ja niestety mieszkam na drugim końcu Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Justyna, w poprzednich cyklach miałaś chyba dokładnie 14dc owu. U mnie jest tak samo, na 2 dni przed owu jest wyrzut LH i wzrost temp, potem spadek i kolejnego dnia owu. Tak mi tłumaczyła babka w Novum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora85, nie wiedziałam, że test owulacyjny wychodzi pozytywny w ciąży. Znów się czegoś dowiedziałam :) A działa to tak samo jak w ciążowym, tak, widać (nawet bladą ) drugą kreskę to jest ciąża? Napisałaś, że może ale nie musi pokazać ciąży. Tak jak w przypadku testu ciążowego? Przecież te też nie zawsze od razu wychodzą pozytywnie. Wanda23 trzymam kciuki, zeby dziś test pokazał ci dwie kreski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Zaczełam plamic :( u mnie tak zaczyna się @ Wieć testu nie zrobilam A wieć castagnus ma jeszcze jeden nieprzyjemny skutek uboczny: opóżnia @ robiąc nadzieje:( Myślałam ze gorzej to zniose ale nie Przynajmniej wiem na czym stoje Maż mi powiedziałze nie ma nic przeciwko jeszcze jednemu maratonowi Wykorzysystam testy owu Ale jakos tak smutno toroszke....i myśli człowiek co jest ze mna nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
A co do temp. to miałam 37.3 rano jak już zauważyłam ze plamie Wieć to jesli nie mierzymy regularnie nie można brać za objaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama36
Witam, Dość długo zabierałam się do dołączenia do Was, jestem mamą kochanego sześciolatka którego urodziłam mając 30 lat. Zaszłam w ciąże bez problemu w 1 cyklu starań. Po urodzeniu synka była budowa domu powrót bardzo szybko do pracy wykańczanie domu i myśl, że na drugie dziecko już późno + wizja spłaty kredytu przez 30 lat. Jednak z moim kochanym mężem postanowiliśmy postarać się o rodzeństwo dla synka. I tutaj zaczęły się nasze problemy okazało się: -niedoczynność tarczycy -hasimoto byliśmy załamani ale wizyty u endokrynologa dodały mi wiary, przyjmowałam leki na niedoczynność i dużo czytałam na różnych forach szukając dziewczyn z podobnym problemem. Tak trafiłam na Was . Staraliśmy się od lipca 2010 kolejne cykle to zaniepokojenie, załamanie, rozpacz żal do siebie że tak późno. CASTAGNUS zaczęłam łykać w połowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vilia ja też o tym nie wiedziałam ale czasami gdy szukałam czegoś na forach to często dziewczyny pisały że testy owu wychodzą w ciąży. Wiec chyba wychodzą 2 równe kreski. Mooniaaa123 podpowiedziała Wandzie z tymi testami bo Wanda przez pomyłkę kupiła testy owu zamiast ciążowego, więc gdyby wtedy Wanda nie mogła wytrzymać z ciekawości do dnia następnego to miała użyć testów owu. Zastepczo. A nie np.za każdym razem gdy chciałaby sprawdzić czy się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo36 Ja również mam niedoczynność tarczycy. Ale na szczęście wyrównałam już poziom tsh :) Powiem tyle, że najważniejsze jest wyrównanie tego hormonu a potem mozna spokojnie starać się o dzidzie. Jest na forum jedna kobietka (nick Rysiada), która tak jak Ty ma jedno dziecko. Ona również ma nied.tarcz. i hasinoto i to jej nie przeszkodziło w zajściu w pierwszą ciąże. Teraz była w drugiej, niestety poroniła :( narazie jej nie ma na forum ale mam nadzieje że ,,po przerwie'' do nas wróci!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda23 test się jeszcze przyda. głowa do góry!! Ja też jeszcze w nastepnym cyklu dam szanse testom owu a potem to nie pozostaje nic więcej jak udać się do lekarza. Już troszkę pieniążków odłożyłam po na pewno za pierwszym razem będzie masa badań, monitoring no i same dojazdy mnie trochę wyniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooniaaa123 do Poznania to mam strasznie daleko i myślę że dojazdy wyniosły by mnie węcej niż IUI robione prywatnie w moim województwie. Tylko że jak mnie ma lekarz leczyć skoro M nie chce zrobic badań :( Tłumacze mu że wiem że z nim wszystko Ok ale lekarz nie zacznie leczenia bez wyników jego badań. Troche go ten argument przekonał ale opory ma nadal. Będe próbowała ,,urabiać'' mężulka i może w końcu da się namówić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama36
ciąg dalszy: więc CASTAGNUS od połowy października przyjmowany po dwie tabletki wieczorem. Pierwszy cykl z bardzo obfitą @ później wszystko w normie ale po kolejnym teście z jedną kreską mała wiara w ten ziołowy lek. Ostatnią @ miałam 11 grudnia a 7 stycznia test ciążowy pokazał upragnione dwie kreski. Jesteśmy tacy szczęśliwi jeszcze nie dociera do nas ta wiadomość, test oglądam po kilka razy dziennie. Napisałam do Was bo pomimo mojego wieku 36 lat i chorób tarczycy można zobaczyć dwie kreski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Mama36 super wiadomość. Monitoruj teraz TSH, bo w ciąży zapotrzebowanie na hormon tarczycy wzrasta i endo powinien zwiększyć dawkę leku. Ja też mam niedoczynność. Właśnie wczoraj robiłam badania, ale wyniki dopiero w czwartek. Miałam 4,33 zbite do 2,29 i mam trzymac poniżej 2. Wanda, dziwnie z tym testem? Może to ciąża biochemiczna była? Mi castagnus skrócił, ale chyba wielu dziewczynom wydłuża, bo obniża PRL co powoduje wzrost progesteronu. Jeszcze jest nadzieja, że to tylko plamienie implantacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama36 nie wiedziałam że będzie ciąg dalszy ;) Dziekujemy za słowa otuchy :) Gratuluje serdecznie!! Gdy czyta się takie historie to nadzieja powraca. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama36
Zora85, mooniaaa123 - dzięki wielkie. oczywiście radość ogromna ale i ogromny strach czy wszystko będzie dobrze. To dopiero początek......... Polecam stronę " netmama.pl świetny kalendarz owulacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taraaaaa
witam przepraszam ze sie tak wpraszam mam pytanko idziemy niedlugo z mezem na badania 14 miesacy sie staramy i nic podejrzewam ze to niedoczynosc tarczycy czy dlugo sie to leczy ? czy trzeba dlugo sie leczyc alby zajsc w ciąze dziekuje i prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama36
taraaa- Witaj po pierwsze zrób sobie badania TSH ,FT3, FT4 i przeciwciała TPO koszt to ok 60-70 zł prywatnie. Przy niedoczynności również prolaktyna bywa wysoka więc też warto zbadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taraaa jesli nie masz np.objawów niedocz.tarcz. to nawet jeśli wyniki pokażą podwyższone tsh to myślę że dość szybko idzie unormować tsh. Ja miałam bardzo wysokie tsh i wszystkie możliwe objawy i po ok.dwóch latach udało mi sie je wyrównać poprzez zwiekszenie dawki leku. Pewnie by mi poszło to szybciej gdyby nie to że mój endokrynolog przyjmuje pacjentów tylko raz w roku. Nie martw sie na zapas i na spokojnie porób badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Plamienie ustało Ja sie zaczynam leczyć na głowe a nie niepłodność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Trzeba było rano zrobic ten test Tylko ze sie boje rozczarowac Wiec jak zobaczyłam to plamienie to mysłalam ze @ A teraz znow nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, nie zniechęcaj się - zrób test. Takie krótkie plamienie to może być dobry znak. Trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×