Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Witam poniedziałkowo, dzięki za miłe powitanie Araguaia, dziś u mnie 14dc i idę pierwszy raz w życiu na monitoring. Mi Araguaia tez już we wrześniu stuknęła 32 wiosenka po trzydziestce postanowiłam obchodzić imieniny :), ja w weekend mocno męczyłam męża (biedulek ma ze mną same obowiązki), no nasz 5 letni "durex" zwany tez tabl. antykoncepcyjną szybko zasnęła i wieczory były miłe i pracowite. Dzisiaj odbieram od lekarza skierowanie na badanie drożności jajowodów. Nie było łatwo dostać te skierowanie, bo do kobiety która już ma dziecko mam wrażenie lekarze podchodzą inaczej. Na własną rękę chyba kilka badań o które prosiłam. Moja córcia zadała mi ostatnio pytanie: Mamuś, czemu wszyscy maja małe dzidziusie tylko my nie mamy, a ja nie mam się z kim w domu bawić. Czy Wy nie macie nasionek???, bo może kupicie je w sklepie jak nie macie, ...ups ścisnęło mnie w gardle. Pozdrawiam i dam znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj anirak i ANUSIA 86 :) Prawie nikt was nie przywitał bo w weekendy forum usypia ;) anirak, niski progesteron mógł byc przyczyną Twojego poronienia. Ja niby mam swój w normie ale gin na wszelki wypadek każe mi brac Luteine. Lepiej dmuchać na zimne. A nie za pózno na monitoring? Tzn mnie gin obserwował juz od 7dc żeby sprawdzić czy rosna pęcherzyki i w jakim tempie. Niestety nie rosły :( Masz racje że lekarze inaczej podchodza do kobiet które mają już dziecko, tak jakby byli zdania że ,,niech się cieszy z ma chociaż jedno''. ANUSIA, od lutego to w sumie nie tak długo ale rozumiem Twój niepokój. A celujesz w owu? Masz jej objawy czy idziecie na spontan? kobieciatko, nie poddawaj się bo chyba po pół roku mozna do clo wrócić. A poza tym pamietaj że dział ono jeszcze pare cykli po odstawieniu - jestem tego przykładem :) Asia, wracajcie do nas :) A Lovekrove nam dzis zaspała? ;) I Wanda tez? Zrobiłam dzis tsh - wynik za tydzień w środę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam \Dzisiaj ede mnie aktywna gdyż m zabrał lapsa na wykłady a mi nie chce się siedzieć przy jego kompie - odezwę się wieczorem. Idę sprzątać, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Zora od lutego było na spontanie.Myslałam kilka cykli i sie uda.A od lipca staramy sie co 2 dzien współżyć,niby czuje ból jajnika przy owu ale nie miałam monitoringu i dopiero w tym cyklu kupiłam testy owu i zobaczymy jak bedzie.Robiłam prolak bo gin kazał ale w ostat dniu cyklu i mam 23.77.Bede do niego dzwoniła i zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)mam małe pytanie związane z contangusem..otóż badałam ostatnio prolaktyne i progesteron.prolaktyna ponad 20 a progesteron ponad 23..no i niby gin powiedział że ok..a mnie sie zdaje ze ta prolaktyna powinna być niższa.....stąd moje pytanie czy jakbym zaczeła brać costangusa to czy sobie tym nie zaszkodze??i to nie rozreguluje się za bardzo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczka Monisia prolaktynę masz w górnej granicy normy, więc castagnus nie powinien Ci zaszkodzić, a tylko delikatnie ją obniżyć. Zresztą gdyby lek działał na Ciebie w niewłaściwy sposób w każdej chwili możesz go odstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczka Monia - masz bardzo ładne wyniki - Twoja prolaktyna nie jest za duża :). Nie bierz Castagnusa bo możesz sobie zaszkodzić. Jeśli masz regularne @, nie masz plamień przed @ to wszystko powinno być ok. Może macie problem z trafieniem w owu - mierzysz temperaturę lub korzystasz z testów owulacyjnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove właśnie mam plamienia przed @...byłam u gina i mówi że je mam bo u mnie hormony bardzo powoli obniżają sie przed @...dlatego...to już niewiem czy brać tego costangusa...może sie jeszcze wstrzymam...raczej w owu trafiamy....cykle mam regularne objawy...wiec wiem kiedy jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne, że masz plamienie bo progesteron masz wysoki - ja miałam taki w 4 tyg ciąży :). A ile trwają te plamienia. Może zacznij brać mg + b6 w większej dawce. A partner jest zbadany??? Jak długo się staracie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w poprzedniej utraconej ciąży plamiłaś? A przed zajściem miałaś plamienia przed @?? Czy owulację masz potwierdzoną przez monitoring - na czym opierasz pewność, ze jest owulacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANUSIA, ,,... Badanie prolaktyny należy wykonywać po krwawieniu miesiączkowym, ale przed owulacją ponieważ zarówno menstruacja jak i owulacja mogą podwyższać wynik. Poziom prolaktyny może również podwyższyć współżycie oraz badanie piersi, z których należy zrezygnować przynajmniej na 3 dni przed planowanym badaniem..'' -info z wiki28dni. Wiem że spontan i tak prędzej czy pozniej powinien zakonczyc się ciążą ale może miałaś takie szczęście/pech że nie myslałaś kiedy i omijałaś owu. Czyli tak na powaznie starasz sie 3 miesiące :) więc głowa do góry. Wiek tez jest Twoja mocną stroną (sugeruje sie nickiem). Fajnie że kolejne staraczki dochodzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovekrove jak zwykle rzeczowa i bez owijania w bawełne :D staraczka Monisia, bez obaw Lovekrove to nasza forumowa ekspertka od wyników badań ;) Ma takie doświadczenie że sama Ci diagnoze postawi hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed ciążą nie miałam plamień.w ciąż były:(wtedy wiedziałam że już jest coś nie tak...no i od tego poronienia mam tak te plamienia...a owu nie mam potwierdzonej przez monitoring ale testy owu używałam i mierzyłam temp.i niby jest tak jak powinno być:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczka, a kiedy roniłaś??? Bo 3 czy 4 cykle po poronieniu moga być nietypowe. Ja po swoim plamiłam ale po okresie tak jakby mi się on przedłużał lub kończył na raty. Okazało sie że miałam płyn (krew) w macicy po poronieniu. Gin też stwierdził że mam bardzo powywijana macicę i przez to krew zalega i wypływa na raty. No ale tak na babski rozum to macica nie zmienia kształtu z dnia na dzień i skoro wcześniej taka była to dlaczego po poronieniu dopiero plamiłam. W każdym razie nie wgłębiałam sie w to poniewaz zaszłam w 3 cyklu po poronieniu i na szczeście zero plamień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tu pogaduchy a zapomniałam napisac że; Moja mama była zarejestrować mnie u drugiego endo (mama mieszka w tym mieście) i znowu to samo! Baba w rejestracji powiedziała że może mnie zarejestrować na ZA ROK!! Ewentualnie mam pojechać tam w środę i ZNOWU CZEKAĆ W KILOMETROWEJ KOLEJCE BY ZAPYTAĆ ENDO CZY MNIE PRZYJMNIE!!! :( Jesteś załamana. I znowu pewnie kolesiowi będę się spowiadac na korytarzu, przy ludziach :( i odeśle mnie z kwitkiem :( Tym razem to mu chyba nawrzucam albo spoiliczkuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staraczka, faktycznie szmat czasu. Ale plamisz też od tych 2 lat????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczka - ja też plamiłam w poprzedniej ciąży i skończyło się tak jak u Ciebie :(. Z drugiej strony może netta ma rację - 1 tabletka castagnusa nie namiesza aż tak bardzo, jedz może też mg + b6 - maxymalną dawkę i obserwuj się dalej. Weź coś też na śluz bo mi (i innym też) mg wysusza śluz. Widzisz ja w moemncie zajścia progesteron miałam 17 a prolaktynę 24 - więc jak widać przy takiej konfiguracji można. w poprzedniej utraconej pg - 9 a prolaktyna - 27 - za niski progesteron.... Zorka - :) - ja zawsze taka konkretna :) - tak już mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora, i oby było tak dalej, żadnych plamień:) Mnie ostatnio pobolewa tam gdzie jajniki i dedukuję, że to te wiązadła się rozciągają. Dobrze, że dzisiaj ładna pogoda korzystam z niej ile się da:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_gosienka, mój jajnik za to juz się rzadziej odzywa :) Bo tez się niepokoiłam. Za to mam dziwne bóle brzucha, takie jakby wzdęcia czy jakbym musiała na kibelek. I czuje napięcie w całym brzuchu. Zauwazyłam że jak robię sobie poobiednie drzemki lub duzo wypoczywam to te dolegliwości są rzadsze/krótsze. Za tydzień, we wtorek mam wizytę. To będzie 12tc więc już odetchnę. A zupełnie to jak wejdę w 16tc. Ale co z tego skoro teraz się martwię że endo nie chce mnie przyjąć :( Boję się o zdrowie dziecka i o poród, bo nie wiem czy będe mogła rodzic normalnie i czy moja tarczyca to wytrzyma. A narkozy to w sumie tez się boję. Niech kiedys raz jeszcze usłysze od kogos że ciąża to najpiekniejszy okres w życiu kobiety, to dam tej osobie w twarz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staraczka, a miałas kiedyś usg przezpochwowe? Bo może coś się tam w środku dzieje. Ale życze Ci żeby to były tylko hormony bo je łatwo ujazmić. Uciekam ścierac kurze bo się białawo na meblach zrobiło :P Oczywiście powolutku i na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ile w końcu trwa I trymestr? Nie pamiętam czy już was pytałam ale wszędzie piszą co innego. Najczęściej że do 12tc lub nawet do 14 czy 15. Zapomniałam zapytac gina :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Byłam na tym wieczorze panieńskim mega się ubawiłam Fajnie być jedyną trzeźwą i podrzucać fajne pomysły na zabawę nietrzeźwym kolerzankom, które robią praktycznie wszystko :) o co się je poprosi- moje dziecko zostało wytrzęsione bo śmiałam się bez przerwy, ale mam wrażenie, że dzieki temu stało się bardziej aktywne:):):) No zostało też wygłaskane, wycałowane przez wszystkie po kolei i dostało nawet ofertę matrymonialną;) Odżyłam trochę, bo ostatnio siedziałam zamknięta w domu Niestety krocze nadal boli, wiem, że to pewnie normalne z tym, że zawsze mi sięwydawało, że nie jestem wrażliwa na ból, a chyba jednak się pomyliłam ASIU przypominam o limitach:) Super że wszystko z Wami w porządku Gosienka jak ból głowy to synek ;) Lovekrove też tak ma:) Zora bo podatki płacimy na babcie, które chodzą po wszystkich specjalistach, mają czas wysiadywać w kolejkach- nie chce wyjśc na niegrzeczną, ale u nas w małym miasteczku tak jest, że na głupie badanie krwi czekam w nieskonczoność bo te smae babcie wysuadują w kolejkach- coż za zbieg okolicznośc zawsze gdy ide ja- a jak kiedyś poprosiła je kobieta z małym dzieckiem to omal jej nie zjadły- i okrzyczały jedną młodziutką dziewczynę ciężarną, która miała właśnie to badnie z glukozą, że weszła przed nimi mimo, że została wywołana przez pielęgniarkę a ze strony lekarz doczekać sie trochę dobrej woli to tak jakby liczyć, że znajdziesz gruszki na wierzbie Jeśli jednak wyskrobiesz w portfelu stówkę lub dwie zawsze ma dla Ciebie czas i dobre słowo nawet się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znów analfabetyzm wtórny Koleżankom, jej wstyd mi za siebie jak ja bede z dzieckiem lekcje odrabiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe staraczki :) A ja pomimo wspomagaczy typu wiesiołek, siemię lniane i olej lniany nie mam kompletnie śluzu :(, nie wiem, może przesadziłam z dawką magnezu (biorę 300 mg dziennie, pomyliłam się z tym 600 gdyż skład na opakowaniu dotyczył 2 tabletek ;) ). Może prostu to będzie cykl bezowulacyjny :( (zawsze tak mam, że im bardziej mi na czymś zależy tym wszystko się bardziej paprze :( ). Nadziei mi narobił ten spory spadek tempki (wcześniej takich nie miałam) gdyż podobno estrogen tuż przed owulacją powoduje, że temperatura leci w dół ...a tu lipa i testy wciąż negatywne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda, bez przesady :D Każdej tutaj zdarza się czasami jakaś literówka :) Już sie na to uwagi nie zwraca tylko czyta jak leci. Ja uciekam i będe wdzięczna za info o ilości tygodni w I TRYMESTRZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ANUSIA 86
Lowekrowe powiedz mi w takim razie kiedy powinnam zbadać progesteron?7 dni po owu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×