Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

miałam na myśli:bierz luteine przez tyle DODATKOWYCH dni, przez ile chcesz wydłużyć cykl. CZyli np.normalnie bierzesz 6 dni i dodaj te 3 dni lub o te 3 dni opoznij branie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jupi dziewczyny!!!!!! Juz jestem po wizycie narazie jest tylko pecherzyk ale jest w macicy w dobrym miejscu powiedziala zebym sie nie martwila. Uff na szczescie piersi bola. Jestem w 5 tc termin mi wyliczyla na 11.06 a ja sobie na 15.06. Dorwalam sie do kompa u wuja zeby wam napisac :) Wracam prawdopodobnie dzis wieczorem do domu. Ufff ufff a pol nocy nie spalam ze strachu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa, super :) Teraz tylko musisz zdrowo żyć i nie forsować się. Ale to już przecież wiesz :) Ja dziś jestem jakaś rozbita. Spać mi się chce niemiłosiernie i zimno mi cały czas... Chyba zmęczenie sięgnęło zenitu :( Dziś zaczeliśmy testowanie pieluszek made in Rossmann :) PAmpers są OK, ale trochę drogie. Szczególnie, że mój syn zużywa ich jeszcze dużo :) Huggies się nie sprawdziły - są twarde i je przesikuje. Te Babydrem są miękkie jak PAmpersy, nie wiem tylko jak z chłonnością. SIku utrzymują, zobaczymy jak z kupą ;) A po południu jedziemy na USG stawów biodrowych - oby nie odziedziczył po mamie dysplazji :( Trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia, ty masz już dziecko - mam do Ciebie pytanie. Jak wygląda u Ciebie sprawa z piersiami po ciąży i karmieniu piersią? Ja nie karmię, ale ściągam pokarm, więc na to samo wychodzi. Przed ciążą miałam (dla mnie) idelane piersi 75B, w ciąży urosły bardzo, a teraz mam 70E/F!!! Mam nadzieję, ze mi zmaleją do rozmiaru sprzed ciąży? Może masz jakieśsposoby żeby nie straciły na jędrności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIOLEK
co do moich cykli to ostatni mialam wywolany przez luteine to 31 dni a wzielam bo mam cykle niewiadome jakie i kiedy nastapi raz co 2 miesiace i pozniej za kazdym razem inaczej wychodzi we wtorek ide do gina bo mowila zebym przyszla 16 dc a nie mowila czy mam brac luteine moze o tamten miesiac chodzilo jednej tabletki najwyzej nie wezme albo jak bedzie kazala to wezme nastepnego dnia tak myslisz ze moge miec pozno owulacje albo wcale jak mam takie cykle boje sie wogule moge nie miec owulki no i nawet jak bym miala to i tak znici przytulanek bo maz jest bardzo chory 39 stopni goraczki i nie ma sily na nic pewnie stracony cykl bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
netta, z "domowych" sposobów na zgagę polecają migdały i mleko (najlepiej odtłuszczone). Czy działają naprawdę to nie wiem, bo nigdy zgagi nie miałam :) A synek urodził się z włosami na głowie :) Ba, nawet na plecach ;) na szczęście te się wytarły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luteina.
Zora - dziękuję Ci bardzo!!! Zrozumiałam to tak: że luteinę bierze się ogólnie ok 6 dni, plus to co chcę przedłużyć, czyli np. 4 dni dłużej. Łącznie 10 dni przyjmowania. Chyba źle zrozumiałam :):):) Zostało mi mało tabletek, jeśli wezmę 3 dni przed spodziewaną @ aż do 3 dni po @ czy to wystarczy żeby wydłużyć cykl? Zagmatwane to to jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luteina.
Aha - Zora - dobrze, wczytałam się. Mogę zacząć przyjmować 3 dni przed @ aż do tego czasu jak chcę przedłużyć cykl. Zgadza się? Równie dobrze mogę wziąć 2 dni przed @ - i też powinno zadziałać. Dodam ze zawsze mam ładny poziom progesteronu (dość wysoki po owu) może w takim przypadku wystarczy mi tabletek na wydłużenie cyklu o te 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, vilia ja mam przed ciążą dokładnie ten sam rozmiar w ciąży tez sporo poszło w górę ale, mi nie udało się długo karmić z dwa miesiące max i z tego co pamiętam to po kolejnych dwóch trzech całkowicie wróciły do poprzedniego rozmiaru, nawet wydaje mi się, że są odrobinę krąglejsze, ale minimalnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina, ja swoją lutkę podjęzykową brałam przez 10 dni (zdarzało się też że 6 lub 7) ale starając się o ciążę brałam 10 dni 3x1. Nie bierz więcej jak 10 dni!! - może wez z opóznieniem tak żeby przesunęła Ci @ i żeby tabl Ci starczylo. Podjęzykowa masz czy dopochwową? Dopoch bierze się 2x1. Myslę że jeśli nie masz owu (zaczynasz clo więc się domyslam) to wydłużysz cykl bez problemu ale gdy masz regularne cykle możesz dostać @ podczas brania luteiny -czego Ci nie życzę. A ile dziennie tabl bedziesz brała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIOLEK
niewiem czy to jest do mnie pytanie ale odp ja biore dopochwowa 2 razy dziennie przez 10 dni w poprzednim cyklu od 16 dnia a jesli mowicie ze lepiej nie brac to nie wezme tej jednej tabletki bo popoludniu mam wizyte u lekarza sama juz niewiem co mam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RIOLEK, lekarze raczej nie przepisuja luteiny tylko na 1 cykl. No może czasami ale najczęściej jest to kilka cykli żeby ,,przyzwyczaić'' jajniki do pracy i wspomóc/podnieść swój własny progesteron. Ja tez bez lutki miałam okres jak se chciał więc rozumiem Cię. Dopiero sie kapnełam że idziesz w 16dc - to świetnie! Luteine zaczyna sie brać 2 a nawet czasami 4 dni po owu więc jestem pewna że wyjdziesz od gina z receptą. Sorki że taka jestem zakręcona ale wala mi debile pod oknem i gruz zrzucają. Nie idzie sie skupić ani wytrzymać tego jazgotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Riolek, sprawdziłam swoje notaki i brałam luteine/duphaston nie wczesniej niż 16dc ale zdarzyło sie też że 17,18dc więc bez obaw. A po co idziesz do gina? Na monitoring? Przydalby się na pewno. Ja jestem zafowolona że mnie na niego dziewczyny namawiały a zwłaszcza mooniaaa :* Wiem co i jak i wiedziałam kiedy przystartować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luteina.
Zora - podjęzykową. Zostało mi 17 tabletek. Chyba wezmę po prostu 3 dni przed @ aż do 3 dni po. 3x1 - ostatniego dnia wezmę 2x1 Chyba powinno być dobrze. Co do owu - to ja mam cykle owulacyjne, lekarz stwierdził że spróbujemy z clo, żeby zwiększyć szanse, że względu na to że duży procent kobiet uwalnia nawet 3 jajeczka przy clo. No i ze względu że to już 9 miesięcy starań. Mąż ma wyniki nasienia nie fajne - co jest kolejnym powodem, ale nie są poniżej normy na szczęście. Głupi miesiąc się trafił. Wylot do PL i pierwszy cykl z clo. Będzie ostro :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RIOLEK
to mam rozumiec ze moge wziasc luteine 16 dc i nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki :) u mnie dzisiaj 1dc.... @ przylazła z samego rana i dosłownie leje się ze mnie... :( to będzie mój 13 cykl starań - mam nadzieję, że 13 okaże się tym razem szczęśliwa... Araguaia, nie mam nic przeciwko obserwacji swojego cyklu :) jakbym miała, to nie ustawiłabym podglądu dla wszystkich, tylko dla wybranych :) chyba muszę coś w tym cyklu zrobić, bo już za długo nie byłam u gina i nic nie robiłam (od lipca, ale jakoś dla mnie za długo)... Muszę zapytać go co mogę jeszcze zrobić, żeby nie siedzieć bezczynnie i nie czekać... Katia, super że jak na razie wszystko w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i cieszę się Araguaia, że u Ciebie kreseczka ciemniejsza dzisiaj :) i nie dopisałam, że dzisiaj już humor u mnie wraca do normy :) rano było trochę nie bardzo, ale jak brzuch przestał po tabletkach boleć, to jest OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiiii28
Witam Was serdecznie, czytam te forum dokładnie od 16.09.2011 roku czyli od 2 dc, pamiętam dokładnie, bo po tym forum tego samego dnia kupiłam costagnus, bardzo Was polubiłam, a to jest pierwsza strona jaką otwieram co rano( nawet w pracy :) ). Czytam forum od pierwszej strony teraz zostało mi tylko jakieś 100 do przeczytania. Czy mogę się do Was dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiii, pewnie że możesz :) I nikt nie wymaga żebyś czytała całe forum ;) RIOLEK, dobrze zrozumialaś. Luteiny nie bierze się wcześniej niż 16dc bo może zakłócić owu. Ja miałam owu w 14dc i tak jak pisałam najwcześniej bralam lutkę 2 dni po niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina, a mąż bierze jakieś witaminy? Mój M zdrowy ale i tak go faszerowałam Salfazinem. Ogranicz też mężowi kawę, napoje gazowane (zwłaszcza cole), chipsy itd. I niech za dużo alkoholu nie pije ;) Ja swojej owu nie mialam i tez brałam clo ale mimo to męża pilnowałam żeby jako tako, zdrowo się odżywiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki:) Kurcze chyba mnie łapie jakieś przeziębienie:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Jak myślicie co bym mogła brać?Ja nie mam zielonego pojęcia a nie chce żeby się coś więcej rozwinęło;(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka, mnie też chyba coś chwyta bo czasami mam tak upierdliwy katar że przegięcie. Najlepsze to chyba domowe sposoby; inhalacje, płukanie garła solą lub rumiankiem, herbatką lub woda z cytryną, ciepłe skarpety na noc i piżamka grubsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
villa, ja tez mam 75B :) W czasie karmienia rozmiar powiększył się tylko do C ale pokarmu miałam tyle, że bliźniaki bym wykarmiła :) Odstawiłam synka od piersi jak miał 8 miesięcy i znów mam 75B. Żadnych kremów ujędrniających nie stosowałam i moje piersi nie oklapły ;) ale zapewne warto dodać wspomagacze gdy biust urośnie dużo większy jak u Ciebie. Umówiłam się na wizytę na 25 października o godz. 16, chciałam później by nie stresować się faktem, że serduszko jeszcze nie bije ale niestety kończy mi się duphaston (boję się go odstawić) i potrzebuję receptę :) Justysiu, trzymam kciuki za Twój nowy cykl, dla mnie 13-tki też są szczęśliwe :) ...ot choćby mój szczęśliwy cykl zaczął się 13 września :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezapominajka, mi najbardziej pomagał czosnek, wyciskałam ząbek a czasem nawet dwa do gorącego mleka i wypijałam to. Czytałam, że taki czosnek wydziela antybiotyki silniejsze nawet jak tetracyklina i że można go spożywać w ciąży. Ostatnio mnie coś łapało, pobolewało mnie już gardło i nos się zatykał, połknęłam Coldrex i zero zmian nawet po kilku godzinach, wypiłam mleko z 2 ząbkami czosnku i po godzinie odetkał mi się nos a wieczorem nie czułam żadnych objawów przeziebienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Araguaia Ma pewno wypróbuje no mnie katar męczy od nocy i gardło powoli zaczyna boleć:( Zorka właśnie przed chwilką wypłukałam sobie gardło wodą z solą a teraz piję herbatkę z miodem (choć nie lubię):( Zorka a Ty jak tam się czujesz jak dzidzia?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiiii28
zora 85- dziękuje za przywitanie :) wiem, ze nie muszę wszystkiego od początku czytać, ale chciałam was poznać a nie tak z butami i swoimi problemami od razu. Dziewczyny powiedzcie co o tym myślicie, bo się tak stresuje, nie wiem co myśleć, wczoraj byłam u ginekolog, a rano zrobiłam test ciążowy ( wiem, ze wcześnie, bo okres miałam 15.09 , ale kupiłam na alegro 20 po 1,40 :)) noi wyszła taka słaba 2 kreska, pytam męża a on mówi że nie wie może i jest ta 2, a ginekolog pow że ona widzi jedną, a potem mnie bada i mówi że może i coś się dzieje, ale bardzo wcześnie jest i nie wiadomo czy przetrwa okres :( i że macica jest nie po środku a bardziej po prawej, i że by było z prawego, a potem... wyjęła jakieś wahadełko ( po moich pytaniach czy tak czy nie ) i powiedziała ze się kręci na tak :/ , kazała mi się nie cieszyć, nie czytać internetu i przyjść 7.11.2011 i co wy na to ? Boję się. a dziś rano zrobiłam test i jest mocniejsza( nie tak mocna jak kontrolna) i maż powiedział ze widzi dwie i się cieszy i myśli o imieniu. A mnie ciągle bolą jajniki od początku cyklu może to przez ten costagnus ale dziś już rano nie wzięłam, choć ginekolog najpierw powiedziała że to ziołowe i mam wsiąść ostatnie 3 do końca, a potem po tym wahadełku jak się pytałam o witaminy to mówiła by nic już nie brać :/ Przepraszam , że tak się rozpisałam napiszcie proszę co o tym myślicie ? Boje się bo cykle miałam 33 dniowe a ostatnio mi się spóźniał 5 dni , wiec ile bym musiała czekać by sprawdzić czy okres nie przyjdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiii, a czym się teraz martwisz bo niebardzo zrozumiałam. Jesteś w ciąży więc się ciesz :) Castagnus odstaw !! A kiedy masz kolejną wizytę? Szkoda że nie miałaś usg; widać by było chociaż pęcherzyk ciążowy lub pogrubioną macicę. Niezapominajka, czujemy się dobrze choć jelita mi ostatnio wariują i czasami jajnik zakłuje mocniej ale to podobno normalne. Nic poza tym mi nie dolega i nie mam dolegliwośći ciążowych oprócz częstego siusiania. Czuję się jak zawsze a nie jak w ciąży. Za 2tyg mam wizytę i ogromną nadzieję że może już bedzie widać co ma pomiędzy nóżkami ;) Jedyne co się zmieniło to zaczęłam oglądać tasiemce w tv i wzruszam się na filmach! :D A to mi się nigdy w życiu nie zdarzało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusiii, leć jutro lub jak możesz to nawet dzisiaj do apteki po test. One są wiarygodne i będziesz miała pewność. Trzymam kciuki ale wydaje mi się że udało Ci się :) 7 listopad -to szmat czasu, więc może ginka chce Ci wtedy zrobić usg na którym zobaczysz już serduszko i zarodek. Jak zrobisz test to jeśli masz możliwośc i czas to umów się prywatnie do gina ale powiedz przez tel że chodzi Ci o usg bo nie w każdym gabinecie je mają. Zwykłe badanie ginekologiczne nic Ci nie powie. Kształt czy ułożenie macicy nie mówi o ciązy -w ciaży macica grubieje a reszta nie ma znaczenia czy jest na prawo, lewo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×