Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

frania na bete mozesz skoczyc dzien przed wyjazdem.. wg mnie juz powinny byc widac co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa trzymam kciuk zeby pecherzyk byl idealny;) Test z krwi-Lekarze korzystają z dwóch rodzajów badania krwi, które mogą potwierdzić ciążę wcześniej niż badanie moczu. Testy z krwi mogą potwierdzić ciążę już 6-8 dni po owulacji. Ilościowe badanie krwi (poziom beta hCG) wskazuje na dokładną ilość hormonu we krwi. to chyba zrobie z tydzien w czwartek:) powinno byc ok nie? @ mialam os 12 lipca-owulacje 23 lipca czyli 11 dnia cyklu- wczesnie bo po stymulacji CLO;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz po wizycie .... i znowu mam dylemat...dzis pecherzyk ma 15,9 mm wiec teoretycznie owulacja bedzie w niedziele , no i teoretycznie moglabym jechac do kliniki na inseminację , ale to ostatnie krwawienie troche zaniepokoilo lekarza (bylo bez wspomagaczy- luteiny ) i zaproponował aby ten cykl jeszcze przesledzic bez lekow, mam pomyslec i zdecydowac... wrazie jak sie namysle na inseminacje to przyjsc w sobote na podejrzenie i podanie pregnylu... a jak nie to w poniedzialek na podejrzenie czy peklo i oznaczenie progenteronu.... no i badz czlowieku madry ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,widzę,że sezon ogórkowy na całego ;)Po wakacjach znowu się sprężymy i będziemy walczyć,co? ;) U mnie 13dc,2 dni temu były staranka :) no i się zobaczy wkrótce.Udało mi się załapać do pracy (na razie na 2 tygodnie) do biura projektowego,gdzie pracuje mój mężuś.Mają nawał roboty,ludzie biorą urlopy,więc szukają pomocy.Może jeszcze na sierpień by się udało.Mam dosyć tych moich 9- letnich wakacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa,może warto by było poczekać z inseminacją i sprawdzić progesteron.Miesiąc Cię nie zbawi,a może pomóc.Jeśli masz za niski progesteron i zajdziesz w ciążę a nie będziesz brać np.duphastonu,to możesz poronić.A jak będziesz znać problem,,możesz zapobiec problemom.Ale oczywiście decyzja jest Twoja.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny justa- ciezko cos mi powiedziec-sa sama mam sporo dylematow... juz traci mi sie cierpliwosc, bo ile mozna? tak bardzo chcialabym juz byc wciazy..ajjjj.. mamagaby-fajnie z epodlapalas prace- ja jestem zalamana bo pracy nie mam- dis dostalea prace moja znajoma, nie ma doswiadczenia itd... chyba przedszkola stawiaja na nauczycieli zaraz po studiach-bez doswiadczenia- bo najmniej zarabiaja- ja mam doswiadczenie 2 letnie i nikt mnie nawet na rozmowe nie zaprosil.. ja jutro o 9 mam wizyte u gina- ma podejrzec co sie dzieje-owulacja byla w sobote- pecherzyk (lub pecherzyki) same pekly- obylo sie bez zastrzyku. gin powiedziala ze endometrium jest w 3 fazie- zrobil zdjecie z usg i powiedzial ze jutro porownamy, wiecie to to znaczy ze endometrium jest w 3 fazie? :> sprawdzialam w kalendarzu ze ostatnio po 12 dniach od owulacji kazal mi lekarz zrobic test ciazowy- a bete kiedy moglabym zrobic mamogaby? Ty wiesz napewno;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieczorek minal, rozmawialm z M i szwagierka i z brata stryjeczna siostra i nikt nie potrafi mi odpowiedzeic co robic...jutro bede widziala sie z e swoja przyjaciolka moze ona cos madrego powie jeszcze licze tez na WAS wirtualne przyjaciolki Mamagaby i Frania dziekuje za male wskazowki . Niewiem naprawde nie wiem co zrobić/... jutro chyba zadzwonie do lakarza z kliniki nieplodnosci i sie jego troche podpytam co on o tym sadzi ... bo naprawde nie wiem co zrobic... z jednej strony chcialabym miec juz to za soba a z z drugiej strony po co wydawac kase na inseminacje i ludzic sie ze tym razem sie uda jak z gory moze byc skazana na niepowodzenie Frania niestety mamy bez nadziejene czasy gdzie tak naprawde bez znajomosci chyba sie nie obedzie ...chyba ze naprawde ktos ma duzo szczescia i akurat mu sie uda 3faza to jest faza poowulacyjna wiec wszystko prawidlowo . bete mozna kolo8-10 dni po owulacji zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa dziekuje za pomoc- mam nadzieje ze sie jutro nie rozczaruje u lekarza-tak bym chciala sie dowiedziec ze jest ok- ale w zsadzi on jutro i tak pewnie nic nie bedzie wiedzial bo za wczesnie-ale moze cos z endometrium wyczyta- nie wiem- w czwartek tj 2 sierpnia pojde na bete to w pt przezd wylotem zdaze odebrac wyniki i bee wiedziala czy mozna pic drinki czy nie ;) oby nie ;) owulacje mialama w ten poniedzialek czyli 23 lipca. justa a ile kosztuje inseminacja? wiesz ja tak mysle ze chyba bym sie zdecydowala- mi juz tak zalezy na byciu mama ze chyba lapala bym kazda okazje. ja przezd 2 cykle nie mialam owulacji-teraz jak sie udalo ja wywolac i sam pekl pecherzyk jestem w siodnym niebie ze cos sie ruszylo- zmobilizowlaam sie i zrobilam hsg-tez prywatnie- chcialabym zrobic wszytsko naraz co w mojej mocy, zeby sie udalo. a co do pracy to mam dola... ludzi bez doswiadczenia biora a ty jak masz doswiadczenie i wiecej troche zarabiach to pech-nikt cie nie chche zatrudnic ;(frania86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inseminacja sama kosztuje 420 zl plus leki i badania i USGi wyjdzie 1000-1500 wiec troche sie zbierze . Mi tez zalezy na byciu mama ale chyba z miesiaca na miesiac coraz mniej.. juz powoli trace sily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to troche kosztuje wtedy.. justa nie lam sie, powoli powoli a do celu- ja tez tak mam ze jak sie dowiaduje ze znowu sie nie udalo to rece opadaja- chcialabym wtedy spac przez kolejny miesiac i wyc do ksiezyca sie chce...ale musimy byc dzielne-ja tez sie bpje jutrzejsze wizyty u lekarza- ciekawe co chche zobaczyc- jutro 5 dien od owulacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi przy 2 latach staran coraz mniej zalezy... ostatnio jak @ przyszla to nie wkurzalam sie nawet na to ze znowu przyszla tylko ze pojawila sie akurat na wyjazd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Wróciłam cała i zdrowa :P Super było, wylądowaliśmy jednak w Niechorzu,ale z braku pogody często jeździliśmy do pobliskich kurortów, aby pozwiedzać :) Także spoko było, ale...w środe rozczarowanie - okres pierdzielony przyszedł,, 4 czy 5 dni wcześniej - a staralismy się, prolaktyna niska i co? i g..uzik ;/;/ Wrrrr... w poniedz. zapisuje sie do swojego gina - pójdę na monitoring, a potem się zobaczy - może jak Frania - drożność - fajnie, że trafiłaś na takiego dobrego lekarza i tak przeszłaś to badanie :) W poniedz. już do pracy - wrrr ;/ Pankolinko -trzymam kciukii wierzę, żeu Ciebie bedzie wszystko dobrze z ciążą - ciesz się nią :) Buziaki dla Was wszytskich :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia u mnie tez ostatnie chwile urlopu...pogoda suuuper tyle ze maly sie rozchorowal i zlapal jakiegos wirusa - ma rozwolnienie i niestety musimy siedziec w domu ...jak nie urok to staczka.. ja odzwonilam juz pol aptek w siedlcach za poszukiwaniem pregnylu i dupa blada nigdzie go nie ma ;( wiec sprawa chyba sama sie przesadzi o inseminacji- nastepny cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moje droge staraczki ;) milo widiec ze forum odzywa, ale strasznie mi przykro ze tak wiaz mamy pod gorke;( dziewczyny mi tez rece opadaja... dzis bylam na usg u gina- milo mi bylo bo nie skasowal nic za wizyte i powiedzial ze za kolejna (w czwartek tez nie wezmie kasy) a wiec powiedzial ze pecherzykow jest od groma (owulacja byla w pon bo widziala gin plyn), ale nie daje pewnoci ze pekl jkis bo plynu jest malo i endmetrium małe- na usg bylo mało białeko widocznego a powiedział ze powinno byc wiecej bialeg koloru. chyba musialam miec nieciekawa mine bo pocieszal mnie ze to tylko badanie, nie wyrocznia, ze moze dopiero endmetrium urosne... ale jakos nie wierze w to.. gin powiedzial tez ze chyba musze jednak dostawac ten prenegyl (mam kupione 2 ampulki i trzymam je w lodowce u gina- ostatnio chcial mi dac ale powiedzial ze nie trzeba bo widzi plyn wiec owulacja byla- a dzis mowil ze penosci nie daje ze pekl jakis..wiec srednio cos rozumiem..) kazal mi przyjsc w czwarte- 2sierpnia- 1 dzien przed moim wyjazdem i muwil ze da mi dufason- czy jakos tak- ze jak bede wciazy to na podtrzymanie bedzie a jak nie to nie bede miala przynajmniej okresu na wakacjach- po tak by przypadlo ze drugim tygodniu wakcji bym dostala @ ;( najpierw (jak zapomnial ze lece do egiptu) chcial mnie zobaczyc 3 dni przezd @, ALE JAK MU PRZYPOMNIALAM O WKCJCH TO POWIEDZIL ZE DA DUFASTON I ZE TEN CYKL ODPUSCIMY.. ja nie chche odpuszczac...ja chche wcaz dzialac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia idz idz d lekrza i domagaj sie bdan- bo widziz jak to u mnie wyszlo- mam 12 miesiecy zeby zajsc wciaze bo jak nie to drugi bedzie niedrozny i juz nic wtedy nie zrobie;( przykre tak soebie mysle ze w zsadzie mily ten lekarz ze pomyslala zeby zrobic "cos " zebym nie miala @ podczas wakcji nie?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co Ty Franiu piszesz, że jak nie zajdziesz, to już nie będziesz mogła mieć dzieci??? Jeśli się zapcha drugi jajowód? Masakra - nie ma udrażniania jajowodów? - chyba są takie zabiegi :( Nie wiem - ale trzeba być dobrej myśli, choć ja już też mam wiele wątpliwości ;/ Co za życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej ja juz czegos nie rozumiem....jak jest plyn to znaczy ze pecherzyk byl... moze go byc malo bo moze juz sie wchłonął jak też pecherzyk... u mnie zazwyczaj 3 dni po owulacji nie widac sladu pecherzyka jedynie resztki plynu...wiec Frania glowa do gory .... jeszcze bedziesz cieszyla sie z blixniaków a nie tylko z jednego dzidziusia ;)) dufaston jest na podtrzymanie ewentualnej ciazy... jesli mozesz popros o luteine jest znacznie tansza a dzialo tak samo, tylko dupek (ok33 zl)jest w tabletkach a luteina albo pod jezyk (kosztuje ponoc grosze ale ponoc ma metaliczny smak) albo dopochwowa (ok15zl) a udroznic mozna laparoskopowo i przy pomocy HSG podajac kontrast, wiec frania nie smutaj tylko glowa do gory ;)) u mnie w koncu pojawila sie dobra wiadomosc... pojawil sie sluz plodny w bardzo duej ilosci ;)) w tamtym cyklu go nie bylo wiec moze akurat tamten cykl byl calkowicie do stracenia ;)) oczywiscie staranka tez byly ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia, justa-diekuje Wam ze jestescie;) nadia z tym udraznieniem to ja nie wiem co dalej- gin powiedziala ze wazne dla nas to ze jest jeden drozny a drugi nie- ze to sie tak przyjmuje ze od badania hsg ma sie 12 miesiecy zeby zajsc wciaze bo potem moze stac sie niedrozny drugi... laparoskopi na razie nie bedziemy robic, ewentualnie usuwanie polipa, ale chyba on liczy na to ze zajde wciaze i bedzie poki co jedno sczzescia a po coazy wtedy bysmy sie wzieli za pozadek w macicy;) nadia ja mam tyle watpliwosci ze juz nie ogarniam tego wsyztskkiego tym bardziej ze osttanio troche mi sie w zyciu piepszy ;( justa kochana- ja tez nie rozumiem wlasnie bo jak bylam u lekarza w poniedzialek 23 lipca- mialam wtedy 12 dzien cyklu i mowil ze jest plyn wiec pecherzyk pekl i nie potrzebny byl zastrzyk (a mialam go kupionego) jescze sie podsmiechiwal tak milo bo mowil ze pecherzykow jest od groma i ze moglo peknac wiecej ze mamy podjac decyzje czy chcemy dzialac w temacie bo moga byc blizniaki;) wiec cieszylam sie z mezem jak glupia;) no i wczoraj jak bylam u gina- to byl 16 dzien cyklu mowil ze plynu jest malo i nie daje gwarancji ze pecherzyk pekl i mowil ze nie wyglada to za dobrze bo na usg takich bialych sladow w endometrium bylo malo a powinno byc wiecej. mowil ze pecherzykow jest od groma..teraz kazal mi przyjsc w czwartek 2 suepnia- to bede miala 22 dzien cyklu - bedzie rowno 10 dni po owulacji i ze da mi ten dufaston- na ewentualne podtrzymanie ciazy i tez po to zebym "w razie co nie miala @ na wakacjach".. a to tak jest ze jak sie bierze dufaston to sie nie ma @? ze wtedy @ przychodzi 2, 3 dni po odstawieniu dufastonu? ja nie wiem bo nigdy tego nie bralaam- a takie informacje znalazlam na jakims innym forum.. i jescze chcialam zapytac czy jak skonceze brac dufaston , dostane @, to moge brac CLO normalnie od 5 do 9 dnia cyklu? wogole dziewczyny ja nie mialam nigdy tak szybko owulacji- jak mialam (tzn jak myslalam ze mam a nie mialaam) to byl zawsze 17-18 dc- a teraz 12 dnia cyklu-niesamowite to dla mnie;) czy jak ma sie cykl stymulowany clo i ma sie owulacje 12 dnia tak jak ja to wrazie gdyby sie nie udalo to @ powinna przyjsc 14 dni po owu? przepraszam ze zapytalam was setka pytan..ale chyba mam spore braki;) justa a Tobie gratuluje sluziku;) jak ja uwielbiam ten czas oczekiwania na owulacje;> ajjj :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też sie cieszę ze Was mam... zawsze podniesiecie na duchu w chwilach zwatpienia frania troszke sprobuje Ci wyjasnić mam nadzieje ze mi sie uda ;))) to ze po HSG dostajesz 12 mcy na zajscie w ciaze to wcale nie oznacza ze po tym terminie sie nie uda i ze zapcha sie znowu jajowód. Mi lakarz mowil ze najlepsze sa trzy pierwsze miesiace, ale zeby sie nie przejmowac tym jak sie nie uda bo widocznie nie w tym tkwi przyczyna . Ja skierowanie na laparo dostalam wlasnie po 3 miesiacach ale ze wzgledu na prace poszlam po 6 mcach, no i u mnie byly oba drozne Dufaston tak jak piszesz jest na ewentualne podtrzymanie ciazy i powinno sie brac go przy cyklach 28 od 16-25 dc . 25 powinno sie zrobic test ciazowy (najlepiej nawet dwa) i jesli wyjdzie jedna kreska to odstawic, jesli dwie brac nadal bo nie mozna przerywac gwaltownie kuracji bo moze prowadzic to do poronienia. najczesciej dwa dni po odstawieniu pojawia sie @. Ja tez kiedys czytalam ze jesli sie wezmie dluzje to przesunie sie okres. Przed laparo chcialam sobie wydluzyc (bo brakowalo mi mi pare dni od szczepienia) ale niestety okres pojawil sie w terminie mimpo ze bralam luteine. Gin powiedzial mi wtedy ze jak ma przyjsc to i tak przyjdzie mimo ze to hormon ale nie dziala tak jak tabletki anty przy CLO owulacja nastepuje troche wczesniej bo pecherzyki sa faszerowane i rosna szybciej - a z tego co pamietam mialas duza dawke cLO. a teraz znaowu powiem na swoim przykladzie . u mnie CLO dzialalo jak szalone, wprawdzie nie bylo duzo pecherzykow ale jeden gigant po 28 albo i lepiej- oczywiscie skonczylo sie to torbiela . Ja CLO bralam przez dwa cykle i tez po luteinie wiec chyba nie ma przeciwzkazan. ja bym sie jeszcze dla upewnienia czy bylo jejeczkowanie czy nie w 22 dc zrobila badanie progesteronu , on tez informuje o tym czy byla owulacja czy nie Frania jak masz jakies pytania to smialo... moze bede umiala Ci odpowiedziec ;)) po to tu jestesmy ;))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa- jstes niemozliwa;) dziekuje. teraz juz wiem wiecej;) no ja sama jestem ciekawa jak z tym dufasonem bedzie- ciekawe czy bede sie dobrze po nim czula? a go sie bierze przez 10 dni tak? ja pewnie bede brala od 22 dnia cyklu- bo wtedy mam wizyte u gina. justa a test ciazowy mozna zrobic dopiero po skonczonej kuracji dufastonem? bo wiesz co? ja chcialam wlasnie 2 sierpnia w czwartek czyli w 22 dniu cyklu zrobic sobie badanie z krwi - bete- zeby wiesz wiedziec juz cos przed wyjazdem- wylatujemy w piatek- to jak w czw poszlabym na krew to w pt mialabym wynik- ale pisalas ze test zrobic po skonczeniu brania dufastonu- to jak myslisz? co mam zrobic? co mi radzisz? 2 sierpnia- bedzie juz 10 dni po owu to jest mozliwosc ze wyjdzie cos z bety? swoja droga chyba pozno gin chche mi zaisac ten dufaston nie? sama nie wiem.... ja bralam po 2 tab clo dziennie- bo jak bralam po 1 to nic nie drnelo- ja nie mialam pecherzykow gigantow;) mialam takioe rozmalne raczej do 20 mm ;) tyle za duzo-wiec sie nakrecilam na blizniaki;) justa to 22 dnia cyklu- to wlasnie bedzie w czw i bede u lekarza- mam zrobic bete czy progesteron? a wiesz Ty nie moglas dostac nigdzie prenegylu nie? a ja u siebie dostalam odrazu w drugiej aptece- dziwne nie? oni go wycofuja czy coo? a inseminacje przekladacie na kolejny cykl, tak? buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche dziwne to dawkowanie bedzie u Ciebie dufastonem , ale lekarz pewnie wie co robi, ja bym zrobila na twoim miejscu bete tuz przed wyjazdem i jezeli wyjdzie ze ciazy nie ma to bym nie brala juz dupka bo po co faszerowac sie hormonami jak wiadomo ze nic z tego . ja po luteinie czulam sie dobrze... zero skutkow ubocznych - zapytaj sie o luteine zamiast dupka dobra i 10 w kieszeni ;)) progesteron powie ci czy byla owulacja czy nie ... bo gin jesli jzu na na poprzednim usg powinien powiedziec czy byla czy nie, teraz moze ewentualnie sprawdzic endometrium czy jest dobrej wielkosci . podpytaj sie jej wlasnie o to badanie ja przez brak pregnylu odlozylam inseminacje na kolejny cykl .Odzwonilam u nas w Siedlcach wszystkie 34 apteki i nie ma szans nawet na zamowienie go zalatwic. Nie wiem co oni z nim robia ale od dluzszego czasu sa problemy...od czasu do czasu wznawiaja produkcję. Szkoda ze jest taki skwar na dworze to nawet nie mozna wyslac poczta ich bo musza lezec w lodowce . a skad wogole jestes ??? bo ja juz i warszawe zaczelam oddzwaniac ;))) ale zadzwonilam chyba w 5 mejsc i tez brak ni o najgorsze ze brakuje tez zamenikow... w sumie u mnie pecherzyki same pekaja ale przed inseminacja gin kazal na wszelki wypadek wziasc 30 godzin wczesniej pregnyl aby byla wieksza pewnosc ze sie uda...wiec ostatnia szansa dla natury .. .w przyszlym miesiacu napewno nie podaruje ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa-ja jestem z bydgoszczy- juz tez myslalam o tym zeby Ci to jakos przeslac tyle ze tak jak mowisz upa cholerny;( justa ja zrobie wtedy i bete i progesteron w czwartek rano- 2 sierpnia- jeden dzien przed wyjazdem, tak zebym w piatek wiedziala na cztm stoje- bede wiedziala czy mam na siebie uwazac czy moge poszalec na wielbladach z drinkiem w rece;) nie wiem czemu on chche dac mi ten dufaston w zasadzie... ostatnio tez mowil ze bez prenegylu sie nie obedzie w kolejnym cyklu- mysle ze on juz sam nie jest pewnein czy pekly pecherzyki i dla pewnosci bedzie chcial mi podac ten zastrzyk-jka zreszta sama bede sie go domagala- wiesz.. ja chyba tez bym nie chciala brac tego dufasonu jak nie bede wciazy-wole juz miec @ na wyjezdzie i wtedy jak wroce bede brala clo bo bedzie akurat5-9 dzien cyklu i wtedy pewnie 12 owulacja... nie chche czekac.. szkoda mi nawet kilku dni uz tak maze zeby miec w brzuszku Ade i Frania :0 ach.... ja to chyba jestem typ matki polki, bo lubie sie opiekowac kazdym, robic potrawy, przetwory, chodzic na spacery, gotowac obiady i zajmowac sie domem;) zobacz a mi gin w pon powiedzial ze owu byla bo jest plyn i sie cieszyl razem ze mna a w pt juz nie byl pewnien bo malo plynu i edndo male;( kurcze a jest cos na edo? ja wiem ze mam male. a ten prenegyl pomaga tez w wtym zeby endo bylo wieksze? ja w kolejnym cyklu pregnylu nie odpuszcze... kurcze-ale jestem podjarana ta twoja inseminacja-tez uwazam ze trzeba wspomoc nature jak sie nie udaje;) to bedzie twoje pierwsze podejscie do inseminacji? a w poprzedniaz ciaze zaszlas bez problemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie ogilnie pobolewa co chwile brzuch tak w dole takie jak by rozcinanie- nie wiem jak to opisac-tak sie zastanawiam czy pecherzyki moze sie wchlaniaja - te ktore zostaly czy co....? justa a beta wrazie co cos mi wykaze rowno 10 dni po owulacji? a jakis test ciazowy? podobno bobo testy te niebieskie sa bardzo czule? co myslisz? mnie dobija to ze teraz lato czas wakacji grillowania a ja co 2 tyg przed 2 tygodnie nie pije alkoholu i rodzina sie dziwi dogasuje namawia itd- bo oni nie wiedza o staraniach ;> i wszys pija zimne piwko a ja patrze jak glupia..osttanio ser plesniowy chcialam zjesc, ale mowie ze na wszelki wypadek nie zjem, wzielam do ust kanapke z metka i patrze z etam surowe miesio wiec tez wyplulam.. ja wszystkiego sobie odmawiam w dobrej wierze a potem sie i tak rozczarowuje... to mnie etz doluje;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie pierwsza ciaza to wpadka ;))) a wlasciwie udana proba generalna tuz przed slubem ;)) chcielismy sie od razu sarac po slubie i dlatego tez odstawilam tabletki... mielismy odczekac 3 miesiace i dzialac zaraz po slubie a wyszlo chwile przed ;)) rodzicom powiedzielismy d niu slubu ;)) ja przez rok poltorej tez po dinach plodnych uwazalam na siebie.. nie dzwigalam Malego chociaz to bardzo trudne bylo ... teraz troche mniej uwazam troche odpuscilam... bo szlo jzu zwariowac bo ciagle efektu brak a tu tego nie wolna a tu tamtego. My jestesmy troche w innej sytuacji i nas Ci co mamy z nimi wieksza stycznosc to raczej wiedza o problemach a tymi co mamy mniejsza stycznosc to pewnie tez wiedza skas po cichaczu ale nie rozmawia sie z nimi na ten temat. Na poczatku sie krylismy z tym problemem ale kazde pytanie "kiiedy drugie dziecko bo juz czas" konczylo sie lazami w oczach lub wiekszym rykiem... teraz nikt nie pyta.... ewentuanie spyta czy moze sie cos udalo czy cos wyjasnilo .... ta sytuacja bardziej mi odpowiada i ciesze sie ze postanowilismy im powiedziec .... teraz mamy wieksze wsparcie zyczę Ci abys mogla poszalac na wielbladach lecz z lemoniada a nie drinkiem. A co do tego czy pekly pecherzyki to ja juz umiem rozszyfrowac na USG ;)). w Zyciu nie bylam tyle razy u lakarza (awet biorac lacznie wszystkich ) co przez ostatni rok wlasciwie poltorej ;))jak chodzilam do przychodni do gina to nawet juz nie musialam podawac imienia i nazwiska bo panie mnie znaly ;)) szybciej @ to szybszy czas na II kreseczki ;)) poczyaj sobie o CLO czy przypadkiem nie zmniejsza endometrium ?? tego nie jestem pewna ale chyba cos mi sie obilo ze tak jest, ze wlasnie lepiej wziasc drozszy lek (nie pamietam nazwy niestety) bo nie ma skutkow ubocznych . Upewnij sie i ewentualnie spytaj o to gina w jakiej sieci apteki kupilas swoj pregnyl bo moze w ten sposob uda sie sciagnac przez sieciowke aptek... bo juz glupieje. z pol roku temu kupialm bez wiekszego problemu a teraz.... w poniedzialek lub we wtorek ide do swojego gina to porozmawiam z nim o tym i ide zobaczyc czy moj pecherzyk pekl ;))to bedzie moja pierwsza inseminacja... mam nadzieje ze nie bedzie jednak porzebna ze natura skorzysta ze swojej ostatniej szansy. jak sie nie uda to inseminacja chocby sie walilo i palilo to napewno bedzie w nastepnym cyklu najwyzej bez pregnylu calkowiecie naturalnie ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do testu to male szanse na to ze wykryje az tak wczesna ciaze ... beta na 99 @ juz powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu kochana,test c moczu lepiej sobie odpuść i idź na krew-jest pewniejsza.10 dni po OWU to za mało żeby wyłapać HCG w moczu,musisz wziąć pod uwagę że po zapłodnieniu dzidzia wędruje parę dni,potem się zagnieżdża i dopiero wtedy daje znać że jest wzrostem bety:)pytałaś jak to jest z Duphastonem i @-otóż to nic innego jak taki syntetyczny progesteron-czyli nasz babski hormonik,który podtrzymuje ciążę lub też wywołuje miesiączkę-jak?jesteśmy tak zbudowane,że @ występuje gdy organizm dostanie sygnał o spadku poziomu progesteronu.W cyklu powinno się tak dziać klasycznie,jeśli jest to zaburzone wystarczy przez kilka dni "podkarmić"organizm progesteronem(czyli np.Duphaston)a jak sie go odstawi następuję gwałtowny spadek hormonu czyli jest sygnał i za parę dni @-o,taka mała magia:)I nie przejmuj się tym,że sobie odmawiasz-ja tak żyłam jak się starałam.W drugiej fazie cyklu zero alko etc,żadnych serów pleśniowych,oscypeczków moich ulubionych,bałam się nawet jeść nowalijki mimo dokładnego umycia.Taka nasza dola-głowa do góry!Buziaczki,cukiereczki,ciasteczka dla wszystkich Staraczek:*:*:*Pankolina i Pinio(Fasolka dostała takie "robocze imię";D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje wam dziewczyny-dzieki wam jestem znopwu bogatsza w wiedze- w czwartek-dzien przed wylotem zrobie bete i progesteron moze bedzie cos wiadomo juz;) justa a prenegyl kupilam w sieci aptek ALBA :) ps. wkurza mnie czekanie do tego czwartku, pobolewa mnie brzuch, jajniki raz jeden raz drugi-ale pieri male, uplawow tych ktore wystepuja podobno we wczesnej ciazy ten nie ma wiec mysle ze drinkowac bede;( buziaki kochani frania86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania na objawy jeszcze czas ... dopiero co bylo zagnieżdzenie wiec spokojnie , u mnie pierwszymi objawem były wymioty i byl to 6 tydzien ;)) nawet nie bralam pod uwage wtedy ciazy bo seksik byl tylko 1 w calym cyklu (hehe jak to przed slubem ;) a ze w poprzednim cyklu odstawilam abletki anty to stwierdzilam ze mi sie poprzesuwało wszystko. Także poki nie ma @ zawsze jest nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa-ubostwiam Cie ;) dzieki za slowa otuchy "dopiero bylo zagniezdzanie" :) dzieki- tez chche byc dobrej mysli- czekam do czwartku- chyba jak mi beta wyjdzie mala to nie bede brala tego dufastonu bo po co , nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym nie brała ... ale podpytaj sie lekarza jeszcze o to... moze ma on jeszcze jakies inne wlasciwosci ... a przedluzac czasu nadejscia @ raczej chyba w naszym przypadku nie ma sensu... mam nadzieje jednak ze dufaston jednak bedziesz musiala brac ... ;)) trzymam kciuki aby tak bylo ja jutro tez ide na cd monitoringu ... sluz zrobil sie juz ciut inny wiec mam nadzieje ze pekl, no i we wtorek/sroda na progesteron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×