Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

A to takie "klocki" Justa - dzięki, że napisałaś, też kiedyś pogadam o tym z ginem - a no nie pomyślałam o śluzie (wrogim być może) A są badania na śluz??? hehe Żeby sprawdzić, czy nie szkodzi on plemnikom? wiecie coś o tym? Franiu - działaj kochana, działaj :D A wiecie - kobieta ginekolog prowadzi bloga - przeczytajcie jeśli chodzi o używki w pierwszych tyg. ciąży - fachowe wskazówki :) Prosze link: http://www.blog.przedporodem.pl/alkohol-a-poczatek-ciazy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dziewczyny wiecie po jakim czasie po podaniu pregnylu powinny peknac pecherzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu sa badania na wrogosc sluzu... malo ktory gin je wykonuje , czesciej kliniki. wykonuje sie je ok 10h od stosunku no i najwazniejsze sluz sie zmienia w kazdym cyklu wiec raz moze byc a raz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Justa za info o śluzie :) Trzymam kciuki - bo jutro chyba już Twój WIELKI DZIEŃ :) Franiu pamiętasz może w którym dc robiłaś betę??? Ile dni minęło od pęknięcia pęcherzyka? Bo ja mam jeszcze cień nadziei, że może 8 dzień to za wcześnie, bo te cholerne cycki nadal mnie bolą i wg biologii powinnam dostać @ w niedz. lub w poniedz. 27,jak nie, to chyba bobotest niebieski kupię, ten strumieniowy najczulszy jest :) Jutro nad jeziorko jedziemy, buziaki, miłego week. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadus ja robilam 11 dni po owulacji bete;) justa trzymam kciuki za Ciebie;) to juz dzis- moze bedziemy razem testowaly?:) u mnie owulacja wlasnie w ten weekeeknd miala byc-w pon ide do gina zobczyc czy pekly pecherzyki i po dufaston i clo ide ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie juz po ;))) teraz czekamy na wielki efekt za dwa tygodnie .... narazie pisze z doskoku..wieczorkeim dam znac wiecej ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie wczoraj inseminacja odbyła sie bez wiekszych problemów... ale jak wrociłam wczoraj byłam tak padnieęta ze szok U mnie inseminacja była niepękniętych pęcherzykach. W srode ich bylo 4 wczoraj jeden całkowicie znikl, a drugi przestał rosnac i mial 19 mm. Takze na prawym i lewym zostało mi po jednym(28 i 29mm) ;)) spytałam czy nie lepiej jest robic na peknietych.. to odpowiedzial ze plemiki spokojnie przezyja 36 h, więc nie ma to jakos wielkiego znaczenia . Oczywiscie kazał poprawić siłami natury ze 2 razy. Wczoaj jak wracalismy cala drogę przespałam i wieczorem poszlam do lozeczka juz o godzinie 20. tek sie ciut wkurzyłam na kilnike bo najpierw porobili nam badania (ogolnie zapłaciliśmy za nie 240 zł) a pozniej dopiero USG i inseminację... A jakby pęcherzyków nie było .. albo nasienie było złe ... Ale całe szeście wszystko okazało sie prawidłowe.. moj M był dumny jak paw bo jego nasienie w skali o 0-5 ocenili na 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa a to Twoja pierwsza inseminacja? bo zapomnialam juz :( ileplacilas i kiedy mozesz testowac? ja jutro ide zobaczyc czy pecherzyki pekly..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) No to teraz czekamy :) Moja beta była w dobrym czasie,gdyż dziś minęło 2 tyg. od pęknięcia i krew mnie zalała ;/ Ok którego dnia bierze się CLO? Bo mój pęcherzyk miał 19 mm i na drugi dzień pękł - może za małe mam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny czy jest jeszcze któraś z was co mnie pamięta!!!! w sumie fajnie jak wszystkie byscie już miały bobaski i wcale nie sledziły tego forum, ale ja jestem,,,,pomyślałam o was!!!!! o love krove, o moni, o innych....girls piszcie jak tam wam idzie ja mam już rocznego chłopczyka 21.08 skończył własnie rok, była huczna imprezka powodzenia wszystkim!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
frania to byla moja pierwsza inseminacja i mam nadzieje ze ostatnio.. chociaz wiem ze jak sie teraz nie uda to w nastepnym cyklu tez sprobujemy ... narazie sie waham czy isc sprawdzic czy pecherzyki pekly ale zawszr to 2 tyg dluzej nadziei ze sie uda. Za samą inseminację zaplacilismy 420 zł plus do tego badania krwi (ja i M 240 zł ) . do tego dochodzi wczesniejsze badanie USG i leki na stymulację i pękniece pecherzyka - lacznie ok 900-1000. testowanko za 2 tygodnie CLo sie bierze przez 5 dni i zalezy od lekarza albo 3-7, 4-8, 5-9 dc. Ja mialam tą środkową wersję- ostatniego dnia CLO pecherzyki mialy 18mm a juz 3 dni pozniej 28 i 29, takze urosły sporo justynp wszystkiego najlepszego dla maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
nadia najczesciej pecherzyki pekaja przy ok 20-24mm , jak sa mneijsze uznaje sie ze mogą byc niedojrzałe, jak wieksze to przerosniete (na cyklu naturalnym) ale oczywiscie kazdy jest inny i wcale co iu jednego jest norma u drugiego nie musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaa27a
nadia najczesciej pecherzyki pekaja przy ok 20-24mm , jak sa mneijsze uznaje sie ze mogą byc niedojrzałe, jak wieksze to przerosniete (na cyklu naturalnym) ale oczywiscie kazdy jest inny i wcale co iu jednego jest norma u drugiego nie musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynp, pamiętamy Cię :) Przeniosłysmy sie na nowe forum. Love podała link. Wszystkie zaszlysmy w ciąże!! Czekamy na Ciebie by pogadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margola78
Hej Dziewczyny. Jestem tu nowa. Czytam Wasze wypowiedzi i liczę, że Castangus mi pomoże. Biorę go trzeci dzień, dzisiaj dokupiłam olej z wiesiołka. Od ponad roku staramy się z mężem o drugie dziecko. W lipcu zeszlego roku zaszłam w ciążę ale we wrześniu poroniłam :(. Od tamtej pory klapa - nie mogę zaskoczyć. Mam hiperprolaktynemię czynnościową ale lekarz nie wdrożył leczenia bo chce wykluczyc przerost nadnerczy. Sama zapodałam sobie Castangus i tak po cichutku liczę że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margola - mam nadzieję, że Tobie pomoże, są dziewczyny tu na forum, które zawdzięczają ciążę cast. i olejowi z wiesiołka, tylko wiesiołka bierz do dnia owulacji, przez pierwsze 2 tyg. od pojawienia się krwawienia, a cast. przez cały cykl i kolejne 2 :) Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margola78
Dzięki Nadia, tak zrobię. I mam nadzieję że szczęście mi dopisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wczoraj u gina bylo wszytsko ok, plyn i cialko zolte. od jutra biore duphaston przez 5 dni, 2 razy po jedej tabletce- mam 5 wrzesnia zrobic test ciazowy-tzn dwa testy-roznych firm-tak kazal lekarz- dziewczyny jak mialam owulacje we wtorek 24 sierpnia to kiedy doszlo do zaplodnienia? zaraz sie dowiecie czemu pytam- mam tu takie dane z mojej pracy podyplomowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas od zapłodnienia dwukomórkowe stadium zygoty-24 godziny morula dociera do macicy,-3 dni zarodek zagnieżdża się w błonie śluzowej macicy,7 dni formuje się struna grzbietowa i płytka nerwowa; różnicuje się tkanka, z której powstanie serce,-2, 5 tygodnia formuje się cewa nerwowa, rozpoczyna się rozwój układu oddechowego, powstają naczynia krwionośne, 3, 5 tygodnia przednia część cewy nerwowej poszerza się; formują się trzy pierwotne części mózgu; długość7 mm,- 4 tygodnie różnicują się mięśnie; zarodek jest zdolny do poruszania się; rozpoczyna się kostnienie szkieletu; długość ok. 30 mm,-2 miesiące płeć płodu można już określić; długość ok. 56 mm,3 miesiące różnicują się płaty mózgu; oczy, uszy, nos,4 miesiące rozpoczyna się mielinizacja włókien nerwowych; szybki wzrost ciała,-trzeci trymestr poród; długość ciała ok. 50 cm, masa 3,0-3,5 kg.- około 266 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania czemu tylko przez 5 dni...dupka bierze sie od 16-25 dc. Miałas owulację we wtork (21 sieronia ) czy 24? Zaplodnienie nastepuje po ok 7 dniach od owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
„Wady cewy nerwowej (WCN) powstają na skutek nieprawidłowego procesu zamykania się cewy nerwowej, który trwa do 28 dnia rozwoju ludzkiego zarodka. Okres zamykania się cewy nerwowej jest okresem krytycznym i płód jest niezwykle wrażliwy na działanie substancji teratogennych. Jeżeli zaburzenie dotyczy głowowego odcinka cewy, dochodzi do bezmózgowia i przepukliny oponowo-mózgowej .Woynarowska B. Już teraz mogę zadbać o zdrowie swego przyszłego dziecka, Instytut Matki i Dziecka, Warszawa 2001, s.29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po tygodniu od zapłodnienia komórka jajowa zagnieżdża się w macicy. Przez kolejne dwa tygodnie ciąży tworzą się listki zarodkowe. To właśnie z tych listków zarodkowych powstaną wszystkie narządy ciała. Kolejnym etapem życia płodowego jest czas organogenezy. W tym czasie powstają zawiązki narządów dziecka . Okres ten trwa od czwartego do ósmego tygodnia ciąży. Układ nerwowy dziecka rozwija się właśnie we wczesnym etapie organogenezy. Ten skomplikowany proces składa się z trzech etapów: „około 16 dnia po zapłodnieniu wyodrębnienie się komórek neuroektodermy w postaci tzw. płytki nerwowej 18 28 dzień płytka nerwowa, poprzez fazę rynienki, zamyka się tworząc cewę nerwową, w tym okresie tworzy się mózg oraz część szyjna i piersiowa rdzenia kręgowego do 7 tygodnia - rozwój segmentów dolnych krzyżowych i lędźwiowych rdzenia kręgowego . B. Woynarowska,. Już teraz mogę zadbać o zdrowie swego przyszłego dziecka, Instytut Matki i Dziecka, Warszawa 2001, s.30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam owulacje 24 sierpnia- to byl 15 dzien cyklu a duphaston mam brac od jutra czyli od 20 dnia cyklu- i chyba mam go brac do testu ciazowego do 5 wrzesnia a nie przez 5 dni- ja chyba pomylilam cos;( nie wiem do kiedy mam go brac ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×