Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aniulka123

16lat i możliwa ciąża?

Polecane posty

Co w tym dziwnego i śmiesznego? zaszłam w pierwszą ciążę w wieku 15 lat, urodziłam kilka dni po moich 16 urodzinach. Teraz Zosia ma 5 lat, coś w tym dziwnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak, że na 100% miałaś owulację i na 100% jesteś w ciąży. W ciążę nie jest tak łatwo zajść. Możesz być w ciąży i są na to duże szanse, ale wcale nie musisz być. Jak okaże się, że nie jesteś w ciąży (pewnie tak będzie), to pomyśl o konkretnym zabezpieczeniu. Są testy ciążowe, które wykrywają już 7 dniową ciążę, ale nie są tak wiarygodne jak te wykonywane w dniu spodziewanej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ciąża przeszkadza ci uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych, chodzenia do szkoły? Czy może wstydzisz się? ;) Teraz już chyba za późno, o ile w ciąży jesteś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hwjdfkA
aniulko sama sobie winna ! i przestancie ją tłumaczyc ktos tam nade mna pyta sie co w tym takiego dziwnego,ze uprawiala seks mając lat 15 i urodzila dziecko.;/ noo jasne co w tym dziwnego?? zupelnie nic ... zupelnie ! kurde dopiero okolo 3lata temu dostala okres i juz sie po kątach byczy..;/ nie załamujcie mnie ja mam 16lat i niedobrze mi sie robi jak o czyms takim słysze;/ seks nie jest dla dzieci tylko dla odpowiedzialnych ludzi !! a jak gówniara współzyje to niech utrzymuje teraz dziecko!! chcicy nagle dostala;/ Boże co za prymitywne dziecko! dzieci rodzą dzieci .. PATOLOGIA !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro zadecydowała , że jest na tyle dorosła, że może po kątach się bzyczyć, to znaczy, że dzieckiem już nie jest. Mam córkę i nawet gdybym mogła cofnąć czas, chciałabym ją urodzić jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak będę w ciąży to urodzę dziecko jaj nie to jeszcze lepiej. teraz poczekam jeszcze tydzień i zrobię test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob jutro
Test możesz zrobić już teraz. Wynik i tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz są takie testy które wykryają 6-dniową ciąże. Nie robiłam takiego więc nie wiem czy są dobre. Ja zaszłam ciąże w 17urodziny:) teraz Oliwia skończyła półtora roczku:) a w brzuszku mam drugiego dzidziusia:):) naraziepoczątki na usg idę za 2 tyg. Piersze dzidzia zaskoczenie:P chłopak młody ale odpowiedzialny. Jesteśmy małżeństwiem już prawie 2 lata:) a druga dzidzia planowana:):) Ja obecnie mam 19 lat. nie załamuj się!!!! znam dziewczyne w twoim wieku. W sierpniu skończyła 16 lat a jej syn skończył już roczek Uważam,że lepiej urodzić dziecko w młodym wieku niż miec problem i się leczyć na bezpłodność!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość precz z takimi matkami
litości, na jakim ja świecie zyję, mamucka w łaty - 16 lat urodziła dziecko i ona uważa, że to nic dziwnego. Chyba zaraz będę miała zawał serca. Dziewczyno przestań wypowiada się na ogólnym forum, że to nic dziwnego, bo jeszcze inne dziewczyny przeczytają i będą nam gówniary po 15-16 lat rodzic dziecko. Czym ty świecisz, że 16 lat i urodziłaś. Jak mi moja córka przeczyta ciebie i powie, że ona tak chce to chyba ci zawiozę ją z dzieckiem na utrzymanie, bo mnie nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastepna do przodu
..."Uważam,że lepiej urodzić dziecko w młodym wieku niż miec problem i się leczyć na bezpłodność!!'''' przestańcie się głupio tłumaczyc. Jedno jest pewne, ze dawaliście w tak młodym wieku i nie każda jest tak pusta aby to robi. Całe szczęście. A ja np. uważam, że lepiej wcale nie miec dzieci bo można umrzec i co , dzieci zostaną półsierotami, a jeszcze jak ojciec się nimi nie zajmie to pójdą do domu dziecka. Także jak ktoś zechce się wytlumaczyc to zawsze znajdzie sposób. Bandyta też na pewno umialby siebie wytłumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja w tym wieku trzymalam się z
W życiu nie przyszłoby mi do głowy, żeby uprawiać seks w wieku 16 lat i nie chodzi tutaj o żadne konsekwencje. Ja po prostu o tym nie myślałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 lat i możliwa ciąża, okej stało się, troche nierozsądnie bo sie nie zabezpieczaliście, ale trudno. Ale 19 lat, jedno dziecko 2 letnie i 2 w drodze to lekka przesada;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelela
Nie wiesz jaka jest jej sytuacja.Widocznie kocha dzieci,stać ją na kolejne,ma wsparcie w rodzinie...tylko pozazdrościć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja rozumiem, tzn, staram sie. No ale wiesz ciezko mi to sobie wyobrazić. Nastolatkę która ma męża, dwoje dzieci. Ja wiem po sobie jakie mam siano w głowie a jestem w podobnym wieku i nie wyobrażam sobie żebym miała mieć teraz dziecko ba sama sie tak czuje czasem. I można by w sumie rzec, że pewnie jestem jeszcze nie gotowa na to. No bo fakt, ale czy ty byłaś? Założę się że nie. Jak każdy w tak młodym wieku. a tak w ogóle odbijając od tematu, nie żal ci tych zmarnowanych młodzieńczych lat które są zarezerwowane na zabawę? Bo wiesz dorosłą jest się już potem przez całe życie, a dzieckiem tylko paręnaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelela
No to jak trafi Ci się dzidzia to szybciutko zmądrzejesz i wydoroślejesz i to nie na siłę tak już jest:)Jeśli chodzi o zabawę można jej mieć sporo nawet mając dziecko,od czego są dziedkowie?raz za czas się zajmą dzieckiem z przyjemnością.Nię widzę w macieżyństwie żadnych bolesnych wyrzeczeń.Nastoletnia mama się chyba ze mną zgodzi:)Aha a ja też myślę o rodzeństwie dla swojej Nikosi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelela a ile masz lat jeśli można spytać? ja wiem że sie wydorośleje, ale mi chodzi o to czy nie jest wam żal tej beztroski, dbania wyłącznie o samą siebie. Bo ja wiem że dzieci to nie jest zwykły bobasek kupiony na gwiazdkę co tylko pije, robi kupke i siusiu. Zresztą interesują mnie takie tematy o młodych mamach, w sumie sama chciała być mieć już taką pełną rodzinę, ale na razie nie odważę sie. hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelela
Teraz mam 21 a córka 16miesięcy.No nie można powiedzieć że nie jest nic a nic żal bo jednak już musisz być na każde zawołanie24/h:)Są baby które ta sytuacja przerasta i nie dają rady,załamują się czy wpadają w depresje.Choć myślę że jeśli się już w ciąży nastawisz pozytywnie do tej sytuacji to wszystkiemu idzie sprostać.Przede wszystkim trzeba chcieć!I mieć wsparcie i miłość faceta:)To maleństwo ci wypełni całe życie i nie wyobrażasz sobie inaczej,poprostu wiesz dlaczeko żyjesz:))Poczujesz to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja nie wątpię że poczuje, ale tak mnie to zastanawia, 19 lat- dójka dzieci. Nie widzę tego, ona może być najwspanialszą matką pod słońcem w co nie wątpię. Ale ona ma tylko 19 lat. I tak szybko ułożyła sobie życie. To mnei zastanawia, dobrze czy źle? Takie bezsensowne nurtujące pytania mi się nasuwają niestety. No ale w sumie jak ma starszego faceta to średnia wiekowa troche wzrasta. Bo dwóch nastolatków z 2 dzieci nie widzę. No nic zmykam lekture czytać, no widzisz takie życie nastolatki, do jutra, Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelela
Czasem małolat potrafi być mądrzejszy od dorosłego,widać jest gotowa na kolejne dziecko:)Czase lepiej miech dwoje za jednym zamachem i niech się razem chowają bo nie ma nic gorszego od jedynaka,mój mąż jest jedynakiem i wiem co mówie...no oczywiście bywają wyjątki dodam(żeby nikt o innym zdaniu na mnie nie naskoczył)Miłej lekturki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurde mam nadzieje ze
umrzesz przy porodzie razem z dzieckiem, jesteś taka głupia że szkoda by bylo, gdyby ten gen się rozprzestrzeniał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak nie brak na tym świecie czarownic jak widzę.. jak można komukolwiek napisać, że się życzy, aby umarła przy porodzie?!?!?! Oby autorkę tego postu nie spotkało coś takiego, bo tego się nie życzy nikomu!! Ja się już tutaj wypowiadałam, ale coś jeszcze napiszę. Pewnie większość z was już przeczytałam , że ja zaszłam w ciążę dokładnie w wieku autorki. Nie chwalę sie tym, nie jestem dumna z tego, że tak szybko zostałam mamą- ale jestem dumna z mojego syna, który jest teraz 9 letnim chłopcem. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że nie żałuję ani minuty życia odkąd się pojawił, choć pewnie gdybym mogła cofnąć czas wszystko potoczyłoby się inaczej. Jednak do czego zmierzam: zarówno krytyka jak i podnoszenie autorki na duchu są jak najbardziej na miejscu. 16 lat to JEST za wcześnie, aby zostać mamą, ale to NIE JEST koniec świata. Tak młode mamy, w tym i ja oczywiście, nie są gotowe na macierzyństwo ( i nikt mi nie powie, że są), ale mają 9 miesięcy na to aby do tego dojrzeć.Krótko? tak, bardzo krótko, ale to jest możliwe. Ja można powiedzieć pochodzę z patologicznej rodziny- mój ojciec był alkoholikiem, rodzice się rozstali. A ja chyba właśnie dlatego, że miałam tak kiepski przykład z ich strony obiecałam sobie, że moje dziecko nigdy przez takie piekło przechodzić nie będzie. I nigdy nic podobnego nie było jego udziałem. Byłam za młodą matką, ale dobrą matką. Patrząc na dzieci kobiet w moim wieku, oczywiście dużo młodsze widzę, że pomimo młodego wieku nie popełniłam wielu z ich błędów wychowawczych. Mój syn jest dobrze wychowany, niczego mu nie brakuje, a ja jestem szczęśliwą mężatką oczekującą właśnie narodzin drugiego dziecka. Krytykujecie 19 latkę, która jest w ciąży z drugim dzieckiem- a ja jej zazdroszczę! My z mężem czekaliśmy z tą decyzją bardzo długo- jak widać i teraz żałuję. Zapewne podświadomie miało na to wpływ wczesne macierzyństwo i ojcostwo. Ale cóż, jest jak jest. Zaraz napiszecie, że jak mogę być szczęśliwa skoro straciłam młodość- te wszystkie imprezy itd. Owszem, nie przeżyłam tego, ale wiem co straciłam i co zyskałam. Mi się życie ułożyło szczęśliwie i tego życzę z całego serca autorce. Bo nie ma przepisu na życie- zarówno 17 latka może być dobrą matką i żyć szczęśliwie, jak i 30 latka może okazać się niedojrzała do tej roli. To zależy co dla kogo ma największe znaczenie. Czasem trzeba dojrzeć i dorosnąć w kilka miesięcy- ale efekt może być lepszy niż przez kilka lat. Także zgadzając się z opinią dziewczyn, że macierzyństwo w wieku 16 lat nie jest rzeczą godną pochwały to jednak nie jest aż takim złem- ani dla tych młodych rodziców, ani dla ich dzieci- pod warunkiem, że się przewartościuje swoje życie i powalczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×