Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Celesta - kosmetolog.

ZABIEGI LASEROWE - pytania

Polecane posty

Gość helena1313
Witam!! Proszę o radę. Mam meszek nad górną wargą.Kilka razy depilowałam woskiem u kosmetyczki. Ale chciałabym usunąć laserowo. Zastanawiam się nad jakimś gabinetem w Warszawie. Chciałabym aby zabieg był przeprowadzony ok!- na co mam zwracać uwagę-na laser? Proszę o radę! Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helena1313
Słyszałam, że wystarczą 3-4 zabiegi. Meszek jest jasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Gabi 14 Każda z metod szerokopojętego odmładzania jest w jakiś sposób skuteczna, mezoterapia na pewno jest pani potrzebna raz na 6 m-cy , aby kondycjonować skórę, natomiast zabiegi laserowe takie jak np. thermage są zabiegami, które pobudzają w skórze jej procesy "naprawcze" i są zabiegami działającymi oczywiście do pewnego stopnia, czasem potrzebna jest ostateczność tzn. chirurgia plastyczna. Zabieg thermage o ile wiem powinien być powtórzony po 6 miesiącach, niestety nie wiem w jakim stanie jest pani owal twarzy, bo zabiegi dermatochirurgii małoinwazyjnej owszem działają i dają zadowalające rezultaty, ale każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, na pewno lepszych efektów zabiegowych może się spodziewać niepaląca 30-35 latka niż 50-55 latka, gdyż jej skóra pomimo pobudzania bodżcami zewnętrznymi nie ma już takiej zdolności regeneracji lub wiotkość skóry jest już tak duża , że trzeba się udać do chirurga plastycznego, ale to wszystko zależy od naszych oczekiwań. Polecam pani zabiegi liftingujące np. ReFirme ( seria 5 zabiegów) lub innych działających podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do gosia 43 pytanie na ile wystarcza zabieg jest pytaniem na które nie można udzielić precyzyjnej odpowiedzi, ponieważ procesy starzenia się skóry, są zależne od wielu czynników zewnętrznych , które czasem stają się katalizatorami przyśpieszającymi ten proces ( promieniowanie UV, nieodpowiednia pielęgnacja, stres , czynniki genetyczne), szacuje się , że np. kompleksowy zabieg odmładzania skóry Triniti jest zabiegiem, którego skutkami pacjentka może się cieszyć ok 18-24 miesięcy, natomiast efekty mogą być utracone szybciej np. na wskutek nadmiernego opalania się co spowoduje ponowne pojawienie się przebarwień, lub drastycznej utraty masy ciała co spowoduje wyeksponowanie zmarszczek grawitacyjnych ( m.in. bruzdy wargowo nosowe) DO WSZYSTKICH szanowne panie wszystkie efekty zabiegów są sprawą indywidualną, nie można ich zagwarantować, proszę rozpatrywać zabiegi laserowe w kategorii zabiegów wzmacniających skórę , ewentualnie likwidujących zewnętrzne oznaki starzenia, sprawiających że odczuwamy iż czas troszeczkę się cofnął lub zatrzymał w miejscu, zawsze lepiej robić coś wcześniej niż póżniej, wiem , że są to zabiegi kosztowne i każdy chciałby się cieszyć ich efektami bardzo długo ale to niestety nie możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Casthia pisałam już wcześniej o rozstępach, jeżeli są świerze tzn do 24 miesięcy polecam zabiegi laserem frakcyjnym, jeżeli starsze lepiej zrobić zabiegi laserem ablacyjn ym ( głęboka dermabrazja) i liczyć się z tym , że się tylko swpłycą i rozjaśnią , ale nie znikną zupełnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Anulka 15 proszę się nie obawiać trądzik na pewno nie wróci po zabiegach Matrix, a botox może pani zrobić już kilka dni po zabiegu, zabiegi laserowe Matrix nie wpływają na skutecznośc botuliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do samotna duszyczka grube blizny cięte niestety najlepiej usunąć chirurgicznie , zabiegi laserowe w dużej ilości mogą dać minimalne efekty, natomiast po usunięciu blizny chirurgicznie zaleca się zastosowanie zabiegu laserowego frakcjonowania aby wspomóc proces wygajania i wygładzania, wtedy to ma sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
majeczka 5505 nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu np. u pacjenta z implantacją dentystyczną, natomiast musimy wiedzieć o takich rzeczach, aby uprzedzić , że w tych okolicach będzie zwiększony dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do ja 37 te zalecenia są dla mnie zupełnie nie logiczne najpierw powina się pani poddać serii zabiegów Hydrafacial glyc sal 20% ( eksfoliacja obumarłego naskórka i delikatne spłycenie porów) , potem seria zabiegów laserem Martix, który świetnie radzi sobie z rozszerzonymi porami, ale na efekt musi pani poczekać 6 miesięcy, a na koniec Hydrafacial z serum TNS aby podomykać pory i wygoić skórę. Taka dawka zabiegowa daje najlepsze z możliwych efekty. zabiegi laserowe nie działają na nawilżanie skóry, wręcz przeciwnie mogą czasmi przesusyć delikatne miejsca np. pod oczami w wierzchniej warstwie naskórka, nie wiem po co miałaby pani robić zabieg ReFirme skoro nic to nie da na pory, zabiegi można wykonywać latem, wszystkie, tylko trzeba odpowiednio zabezpieczać skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do ja 37 zapomniałam urządzenie ematrix jest powiem kolokwialnie taką trochę " zabawką", to jest oferta sprzętowa dla gabinetów , które nie mogą sobie pozwolić na zakup lasera, raczej powątpiewam w rewelacyjne efekty tego zabiegu, chociaż to też "dziecko" synerona. Opiszę szerzej sposób działania tego urządzenia przy najbliższej wizycie na forum ( miałam okazję je oglądać na kongresie w monachium, pewnie gdzieć mam materiały z parametrami) na teraz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Woman 345
Do Celesta-Kosmetolog 1/Miałam 4 zabiegi laserowe urządzeniem Light Sheer: całe bikini+pachy. Po 2 miesiącach od ostatniego zabiegu wszystkie włosy odrosły, są czarne i mocne. Dlaczego usuwanie było nieskuteczne? Pachy nie bolały, bikini bardzo. Z każdym kolejnym zabiegiem były wyższe parametry. 2/Mam prawie 35 lat. Chcę odświeżyć skórę na twarzy, usunąć lekkie przebarwienia, wygładzić zmarszczki mimiczne na czole oraz zmarszczki poziome na szyji. Od czego powinnam zacząć? 3/ Mam zaawansowany cellulit (wodny) na udach. Jakie zabiegi będą najskuteczniejsze? Chętnie bym je też przy okazji odchudziła. Zaczęłam ćwiczyć, jem zdrowo, chudo. Co mogłabym wykonać w nastepujących gabinetach: http://www.aesthetic.com.pl/zabiegi.html http://www.beauty.com.pl/ http://209.85.129.132/search?q=cache:PQWeY0z1rA8J:www.calista.com.pl/+calista+pabianice&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darkanna
Pani Celesto, ja kompletnie zgłupiałam... w gabinecie do którego się wybieram na matrix i zabiegi elos dostałam zapewnienie że ematrix jest nowszą wersją matrixa, jeszcze doskonalszym urządzeniem. Pani pisze, że to 'zabawka' gabinetów... za 1 zabieg ematrixem mam zapłacić 3.500 więc naprawdę spanikowałam.... Wcześniej także na tym forum przewijały się wypowiedzi na temat ematrixa, że jest to nowsza odmiana. Ogromnie proszę o wyjaśnienie tej kwestii, bo dla mnie to jest wielki wydatek i nie chciałabym źle wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka235
Pani Celesto, po jakim czasie od wypełnienia kwasem hialuronowym mogę zrobić Matrix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolokwialnie - nie ściemniajmy
hmm - rozumiem, że każda myszka swój ogonek chwali - ale mówienie o "zabawce" jeżeli nie miało się okazji spróbować i tylko "gdzieś się ma jakieś papiery" dla mnie bardzo podważa bezstronność pani celesty ja jestem "użytkowniczką" zabiegów synerona od lat bo moja pani doktor ma te urządzenia - nie wiem które ale jakiś duży kombajni - i chyba dobrze się na tym zna (robiłam u niej trinity i efekt był bardzo dobry). Jej zdaniem ematrix jest faktycznie pierwszym urządzeniem synerona do zabiegów takich jak fraxel- podobno od oryginalenego fraxela jest lepszy bo znacznie lepiej grzeje głębsze warstwy skóry a niewielki procent uszkodzenia naskórka wystarczy do zapoczątkowania procesów gojenia i a pozwala szybciej nałożyć makijaż i wrócić między ludzi. Syneron nie ma żadnego urządzenia typu fractional opartego na laserach. Jej zdaniem to matrix ir to dobre na zmarszczki ale nazywanie tego zabiegiem frakcyjnym jest mocno naciągane bo zupełnie nie rusza naskórka i górnych warstw skóry. mam to przetrenowane bo mocno ją pytałam na jakiego fraxela pójść - oryginalengo, CO2 czy właśnie ematrixa Przed chwilą zajrzałam na stronę synerona - mają tam osobną zakładkę non medical -ale ematrixa tam nie ma - jest w tej drugiej godzie są wszystkie lasery itp - więc to chyba nie jest tak że to dla kosmetyczek jeżeli chodzi o matrixy to syneron pisze o matrix ir - The Matrix IR applicator uses a proprietary synergy of light and conducted Bi-Polar RF to create the deep thermal heating needed to both shrink and generate new collagen while protecting the epidermis - czyli grzanie kolagenu a to redukcja zmarszczek a nie poprawa struktury skóry, likwidacja blizn itp. o ematrix - The RF energy generates fractional deep dermal heating in the region of the electrode matrix to induce skin injury, thus eliciting a wound healing response. Less affected tissue surrounding the matrix points may be stimulated by heat which helps accelerate the healing process, leading to tighter, rejuvenated appearance of the skin. Sublative Rejuvenation treatment may result in improvement of … •Wrinkles •Skin laxity •Scars •Acne scars •Textural irregularities •Tone •Superficial skin lesions czyli ematrix robi (przynajminiej obiecuje) to co chciał zawsze robić fraxel a matrix IR to starsza i zupełnie inna bajka (co nie znaczy że nie jest świetny w usuwaniu zmarszczek) strasznie się rozpisałam ale to dlatego, że kilka razy opowiadałam mojej doktorce jaka to jest świetna pani celesta czego to ona nie wie a ona jakoś tak sceptycznie do tego podchodziła i mówiła że każdy chwali to na czym pracuje - więc jak dzisiaj przeczytałam posta to najpierw pobiegłam na strony synerona a potem zadzwoniłam do mojej pani doktor i powiedziałam, że to ona miała rację - a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila1234
CELESTO - PROSZĘ o odpowiedź na wcześnejsze moje pytanie dotyczące zabiegów urządzeniem ZAFFIRO w celu likwidacji utraty jędrności twarzy, zmarszczek i chomików. Ile zabiegów dla 45 latki? Jestem po mezoterapii igłowej, czy mogę bez obawy zastosować Zaffiro ? Czy efekty mezoterapii nie znikną? CZY ZAFFIRO UJĘDRNI TWARZ ? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Misiaczek30
CELESTO-proszę odpowiedz na moje pytanie ktore zadałam wczesniej,bardzo mi na tym zalezy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Misiaczek 30 nie potrafię udzielić pani informacji , która pomoże uchronić się pani przed poparzeniem, którego się pani obawia, musi pani po prostu znależć odpowiedni gabinet i specjalistę, zabiegu nie wykonuje się laserem tylko urządzeniem IPL, a dopbrane parametry muszą być progowe tzn. takie aby nie poparzyć naskórka , ale o wystarczająco dużej energii aby skoagulować naczynia, z kolei zadziałanie zbyt małą mocą nie da żadnego efektu, w dobrych klinikach na pewno mają dobrych specjalistów, proszę się nie obawiać i działać najlepiej teraz i wiosną. Nie znam firmy Lesthe zone , o której pani pisze, znam systemy IPL firmy Deka, Lasering, Syneron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do Woman 345 pyt . 1. sytuacja kiedy po zabiegach laserowych odrastają wszystkie włosy jest niezwykle rzadka i zwykle problem leży po storonie hormonalej, choć może też być uwarunkowany nie zastosowaniem się do zaleceń i procedury tzn. nieregularne zabiegi, używanie wosku depilującego w przerwach między zabiegami ( ale wtedy i tak minimalne efekty byłyby zauważalne) , jak też na skutek problemów sprzętowych tzn. wyświeconej lampy w laserze (light sheer jest laserem diodowym i lampa się wyświeca na skutek eksploatacji ,chociaż to tylko zmniejsza efekty zabiegów), może powinna pani zrobić badania hormonalne z oznaczeniem wolnego testosteronu pyt.2. na przedstawione przez panią problemy można zastosować wiele zabiegów: peelingi chemiczne lekarskie, peelingi laserowe, botox, różnego rodzaju wypełniacze, jeżeli chciałaby pani skorzystać z zabiegów laserowych to chcąc zlikwidować przebarwienia polecam zabiegi IPL, a na zmarszczki zabiegi frakcjonujące z efektem termicznym podgrzania kolagenu np. Matrix pyt. 3. na cellulit tzw. wodny polecam mezoterapię w połączeniu z drenażem limfatycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celesta - kosmetolog
do darkanna i kolokwialnie - nie ściemniajmy w kwestii wyjaśnienia : nie lubię zmanipulowanych uproszczeń po 1 - sze nie napisałam , że mam gdzieś jakieś papiery , tylko techniczne materiały dotyczące urządzenia, bo nie pracuję na nim i nie wiem wszystkiego, czasem sama muszę się dokształcić... po 2 -gie jestem użytkownikiem urządzenia e-max firmy Syneron i jak już wcześniej podkreślałam , pracuję na mim długo i naturalnym jest , że plecam je pacjentkom, bo wykonałam już setki zabiegów i mam kilkuletnie doświadczenie kliniczne w pracy z zabiegami w technologii Elos, jeżeli nie znam jakiegoś urządzenia nigdy się o nim nie wypowiadam krytycznie. po 3-cie urządzenie ematrix i jego działanie widziałam przy okazji wizytowania targów, klinika w której pracuję ściśle współpracuje z firmą Syneron, wszyscy pracownicy min. raz w roku mamy obowiązek odbywania szkoleń w centrum szkoleniowym Synerona w USA, gdzie spotykają się użytkownicy z całego świata ( z Polski nigdy nikogo nie spotkałam tak na marginesie), zarząd mojej kliniki w skład , którego wchodzą renomowani niemieccy dermatochirurdzy i dermatolodzy estetyczni podjęli decyzję o nie nabywaniu tego , rzeczywiście najnowszego wynalazku synerona ponieważ jak otrzymałam zapisane w notatce służbowej : " jest to urządzenie , które z tytułu zastosowanej technologii nie spełnia wymagań i nie posiada wystarczających parametrów , aby w znaczący sposób wzmocnić efekty zabiegowe", Martix Ir i ematrix to dwa zupełnie różne urządzenia, Matrix działa w dwóch płaszczyznach przy zastosowaniu dwóch technologii , czyli frakcjonuje głęboko działając energią światła i energią bipolarnego prądu zmiennego o długości fali radiowej, obrazowo wygląda to tak , że najpierw generowany jest impuls frakcjonujący energii światła a po nim następuje impuls RF podążając tą samą drogą, który jeszcze mocniej dogrzewa tkankę i daje duży efekt termiczny, tworząc głębokie słupy koagulacyjne czyli tzw. strefy przegrzania i do tego nie narusza naskórka, tak więc minimalizuje skutki uboczne, które mogą wystąpić przy ablacji i jest to zabieg polecany pacjentom , którzy nie są przygotowani na długą rekonwalescencję i nie mają przebarwień, a chcą zikwidować zmarszczki, zmniejszyć bruzdy , pory i blizny. ematrix jest urządzeniem , które pracuje tylko na prądzie bipolarnym RF i działa punktowo, tzn. impulsy są punktowe , więc i słupy koagulacyjne nie są tak głębokie, a duża część mocy jest przekazywana na naskórek czyli dogrzewa naskórek aby uzyskać efekt ablacji ( który dodam w porównaniu z laserami CO2 czy erbowymi jest dużo mniejszy a co za tym idzie i skuteczność jest mniejsza), reasumując jest to urządzenie które działa z dużym efektem termicznym , ale płytko i z raczej słabym efektem ablacyjnym, a więc na np.niewielkie przebarwienia i wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. I dlatego na przykład moja klinika nie oferuje tych zabiegów ( a niemcy sprawdzą wszystko cztery razy zanim coś zakupią), bo posiadając urządzenia emax jeżeli pacjent ma przebarwienia i chce też pozbyć się zmarszczek i blizn remodelując kolagen, zastosujemy najpierw fotoodładzanie w celu usunięcia przebarwień a potem Matrix na blizny i zmarszczki i zadziałamy dużo głębiej i mocniej, niż ematrixem, dlatego napisałam że jest to jakby urządzenie zastępcze dla tych gabinetów , które nie mają lasera, a chcą mieć urządzenie do frakcjonowania z efektem ablacji , aby działać też na koloryt skóry. do darkanna wprowadzono panią trochę w błąd, ematrix nie jest urządzeniem , które jest nowszą wersją Matrixa, bo są to dwa różne urządzenia a prawdą jest że jest nowsze, bo od niedawna na rynku cena niestety jest taka duża , bo to jest nowość, według mnie nie warta aż tak dużych pieniędzy, ale taki jest rynek, proszę poczekać do przyszłego roku i ceny na pewno zmaleją do kolokwialnie- nie ściemniajmy pani wypowiedż , że matrix ir jest " laserem frakcyjnym jest mocno naciągane bo zupełnie nie narusza naskórka" bardzo rozmija się z prawdą, zauważyłam, że nie odróżnia pani pewnych terminów, otóż: frakcjonowanie = to jest leczenie z użyciem lasera frakcyjnego , które powoduje powstanie stref Mtz ( micro thermal zone), czyli wspomnianych wcześniej stref mikroprzegrzania, aby zainicjować procesy regeneracyjne wyróżniamy dwie metody frakcjonowania: frakcjonowanie ablacyjne: czyli takie gdzie następuje odparowanie wody z naskórka podczas tworzenia mikronakłuć frakcjonowanie nieablacyjne: czyli takie , które nie oddziałowuje w żaden znaczący sposób na naskórek przy tworzeniu mikronakłuć poza tym nie wiem o co chodzi z chodzeniem i dzwonieniem do swojej pani doktor, dla mnie jakaś dziwna sprawa poza dyskusją, każdy ma prawo do wolnej wypowiedzi, do działania i pracowania w takich warunkach jakie uważa za najlepsze,tak jak np. ta pani doktor, podobnie pacjent ma prawo wybrać specjalistę i zabieg według kryteriów, które sam określa, bądżmy tylko w tym wszystkim rzetelni, skoro już podjęliśmy się doradzania innym, jeżeli ktokolwiek zdecyduje się na zabiegi ematrixem chętnie poznam ich opinię, napiszcie o efektach, nie czuję się tutaj osobą decyzyjną w sprawie państwa terapii, ale przedstawiającą konkretne fakty w kwestiach , które wynikają z danych klinicznych , fizjologicznych i technicznych. Czekam na wieści od was :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darkanna
serdecznie dziękuję za, jak zwykle, dużą dawkę wiedzy. pozwolę sobie podrążyć temat najlepszego, Pani zdaniem, rozwiązania w sytuacji gdy chcę z jednej strony poprawić owal twarzy (mam prawie 40 lat i grawitacja niestety już działa...), z drugiej pozbyć drobnych zmarszczek wokół oczu i ust i zaznaczających się lekko bruzd nosowo-wargowych. Dodatkowo będę wdzięczna za informację, jaki powinien być min odstęp pomiędzy zabiegiem typu botox i laser. We wspomnianej przeze mnie klinice usłyszałam że botox powinien w ogóle już nie pracować (czyli pewnie powinna być min 4-omiesięczna przerwa), żeby były efekty. Pani chyba pisała, że tak być nie musi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia43
Celesto bardzo dziekuje za wyczerpujaca odpowiedź. Cieszę się, że znów jestes z nami i wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolokwialnie - nie ściemniajmy
Pani Celesto - nie podważam Pani wiedzy natomiast moja wiara w bezstronność trochę się zachwiała - no bo z jednej strony pisze pani "jeżeli nie znam jakiegoś urządzenia nigdy się o nim nie wypowiadam krytycznie" ale wcześniej nazywa ematrixa "zabawką" dla tych słabszych - neutralne to to jednak nie jest Korzystam z porad i Pani i "mojej pani doktor" - dotychczas byłyście zgodne (stąd moja decyzja wydania pieniędzy na trinity) a tu spory rozdźwięk - dlatego zaczęłam pytać i czytać internet. Ona niedawno była na warsztatach u polskiego dystrybutora i tam robili zabieg i mówi, że efekty są bardzo obiecujące (pierwsze bo tylko to widać na warsztatach) ma też jakąś koleżankę z branży która robiła sobie ten zabieg bo chce kupić urządzenie - jest podobno bardzo zadowolona i już je zamówiła. Ona nie jeździ do stanów tylko do Izraela - tam podobno jest cały dział lekarski i rozwojowy i też są szkolenia a dodatkowo to podobno piękny kraj więc przy okazji stara się przełamać strach i trochę pozwiedzać- też ma e-maxa a wcześniej miała jakiegoś polarisa czy coś takiego i też jest fanką technologi elos ja nie mam doświadczeń własnych z ematrixem i nie będę miała bo w jednym jesteście panie zgodne - bardziej agresywny jest laser CO2. Ja mam wielkie dziury po trądziku i potrzebuję czegoś na blizny a zdaniem mojej pani doktor najlepszy jest do tego jest jakiś włoski laserCO2 - kolagen mam już napięty po elosie- jak będę po zabiegu to napiszę jak działa jedno pytanie na koniec - jak to jest z tym matrixem ir i bliznami - u mnie po trinity nic się bliznom nie stało - to błąd wykonywania zabiegu czy też tak ma być - ma Pani może jakieś badania kliniczne oddziaływania matrixaIR na blizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darkanna
mam pytanie do Kolokwiatlnie-nie ściemniajmy. powiedz proszę, gdzie robiłaś zabieg triniti. mocno nad tym zabiegien się zastanawiam a niestety w internecie znajduję jedynie jedno m-ce w Polsce gdzie to robią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorota48
Do Kolokwiatlnie-nie ściemniajmy tez jestem ciekawa, gdzie robisz trinity i ile płacisz za zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laskosia
Witam, (do Celasta - koslmetolog) bardzo prosze o informacje, czy moge iść na zabiej mezoterapii zeigłowej NNM na celulit jesli jestesm w trakcie zabiegu endermologii na tą samą czesc ciała? bardzo dziekuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anonimowy były sprzedawca
cześć - jestem byłym sprzedawcą produktów synerona - pani Celesta jest znaną osobą w naszej branży - tj konkurencja zawsze podejrzewała że to ktoś od nas - tak wcale nie jest ale nie sądzę żeby kiedykolwiek w to uwierzyli - u nas był zakaz ingerowania we wszelkie fora - śmieszne ale ta dyskusja o ematrixie spowodowała że jeden ze znajomych pracujący w konkurencji synerona zadzwonił do mnie że chyba jednak mówiłem prawdę bo "celesta jeździ po ematrixie":))) teraz jak już jestem były to mogę pogadać - oczywiście nie podważam kompetencji pani celesty ani nie chcę wchodzić w jej buty - nie będę starał się o pozycję autorytetu - to raczej jednorazowy występ bo mi się ematrix bardzo podoba - to bardzo nowatorskie zastosowanie prądu RF - nikt nie używał go w taki sposób a jak popatrzeć na czym opiera się sukces ulubionej firmy pani celesty (synerona) to właśnie na spychaniu laserów na drugi plan - ematrix to logiczny kolejny krok w rozwoju? świat nie jest czarno biały - trochę racji ma pani Celesta a trochę kolokwialnie ... eMatrix nie jest nowszym matrixem IR - punkt dla pani celesty matrix IR jako zabieg frakcyjny to naciąganie- punkt dla kolokwialnie - no bo jak popatrzymy to pojęcie zabiegów frakcyjnych powstało wraz z fraxelem - a fraxel powstał jako łagodniejsza alternatywa dermabrazji laserowej (zdejmowanie całej powierzchni skóry za pomocą wiązki laserowej) i jego podstawowym zadaniem było uszkadzanie skóry (konkretnie naskórka poprzez koagulacje lub ablacje) w celu rozpoczęcie procesów gojenia które pozwalają na poprawę struktury skóry, likwidacje lub redukcję blizn i trochę ubocznie grzanie kolagenu czyli zmarszczki - fraxel był światowym hitem - syneron nie miał takiego rozwiązania więc na szybko zmodyfikował głowice WRA (na zmarszczki) dzieląc wiązkę na wiele punktów i tak powstał matrix IR - marketing chciał się podczepić pod sukces fraksela to wymyślił pojęcie nieinwazyjnych zabiegów typu fractional - tyle, że to już nie jest alternatywa fraksela bo to nie działa na strukturę skóry, blizny przebarwienia itp - to działa tylko na zmarszczki tak więc ematrix (oraz głowica matrix rf o identycznej funkcjonalności, którą można podłączyć np do emaxa pani Celesty) jest pierwszym urządzeniem firmy syneron do zabiegów frakcyjnych - punkt dla kolokwialnie ematrix jest słabszy od laserów erbowych (glass lub yag) i co2 - dwa minusy i jeden plus dla Pani Celesty - syneron mówi że trzy programy ematrixa odpowiadają każdemu z tych laserów ale to nie całkiem prawda - CO2 jest zdecydowanie mocniejszy - natomiast prawdą jest że ematrix jest na programie c silniejszy od dwóch pierwszych faxeli (erbowych). co do decyzji gremium najlepszych germańskich dermatologów to powiem tak - dermatolodzy skądkolwiek to jest bardzo konserwatywne towarzystwo którego mottem jest "lepsze jest wrogiem dobrego" - jak mawiał Jakub (były szef synerona w niemczech) najbardziej innowacyjny doktor w Niemczech w USA nazwany byłby skrajną konserwą – więc ich decyzją bym się nie kierowała – trzeba patrzeć czy działa w usa, uk może skandynawia, hiszpania – to rynki wiodące nie niemcy Mit laserów jest bardzo silny (choć to tak naprawdę jedne z pierwszych urządzeni jakie stosowali dermatolodzy poza ołówkiem i długopisem) jak wszedł IPL (którego btw wynalazcą jest jeden z założycieli synerona) to lekarze też mówili że to dla kosmetyczek - jak syneron wdrożył głowice ST (IPL +RF) to też lekarze długo kręcili nosem a teraz to jedna z najczęściej wykonywanych urządzeniami synerona procedur trinity to fajna procedura na przebarwienia, naczynka i kolagen - czyli fotoodmładzanie + lifting - natomiast nie rusza powierzchni skóry - u kolokwialnie nie było błędu w wykonaniu zabiegu - jak nie uszkadzamy naskórka to nie zadziałamy na blizny - "wypchnąć" możemy zmarszczki a nie blizny! Zresztą z tym wypychaniem zmarszczek, zwłaszcza tych opornych na które jest matirx ir też jest problem - grzejąc kolagen (bardziej punktowo matrixem lub mniej punktowo ST) możemy przywrócić napięcie skóry i ją ujędrnić ale często pozostają takie drobne kreseczki, które dobrze pokazują gdzie była zmarszczka - dlatego właśnie syneron stanął na głowie i wymyślił prawdziwe urządzenie do zabiegów frakcyjnych – nie laser i super bo to jest ucieczka do przodu a nie kolejny klon fraxela moim zdaniem lada moment będzie procedura triniti 2 która połączy renew, refirme i ematrixa - bo to bardziej uniwersalna kombinacja – kompletna - lifting + fotoodmładzanie + regeneracja struktury skóry - matrix IR nie każdemu jest potrzebny a jak już jest potrzebny bo zmarszczka głęboka to i skóra jest załamana - jakiś faxel (np. ematrix) też na pewno będzie potrzebny. i jeszcze jedna uwaga - nie jest to krytyczne u nas (bo zazwyczaj mamy jasną karnacje skóry) ale np. w stanach to bardzo ważne - prąd RF jest ślepy na kolory - czyli zabieg jest bezpieczny na skórze o ciemnej karnacji, opalonej itp. - poparzenia światłem zdarzają się każdemu gabinetowi (bo np. pani na pytanie czy się opalała mówi nie i tak myśli - natomiast nie mówi że była w weekend nad zalewem, gdzie piękna zaśnieżona tafla zalewu jest lepszym solarium niż jakie bądź urządzenie:)) uff - wyżyłem się za wszystkie czasy - bez "twardych" uczuć - myślę, że Pani Celesta robi dobrą robotę a los nowości zazwyczaj bywa trudny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mira gołębiewska
do zainteresowanych Matrixem Ir, mam 47 lat i rok temu robiłam zabiegi Matrixem na blizny , które o ile pamiętam miałam na twarzy ponad 20 lat, moja córka zawsze ubolewała nad moją "kalafiorowatą " cerą i wynajdywała mi różne gabinety gdzie przyznam trochę na siłę robiłam już chyba wszystko, kiedy pojechałam na Matrixa i usłyszałam cenę myślałam , że zemdleję, ale córka w końcu mnie przerobiła, zrobiłam 5 zabiegów , bo tak mi od razu powiedziano, że niestety mam się nastawić na maksimum i dzisiaj kiedy minął rok od zabiegów efekt przerósł moje oczekiwania, ale czekałam na niego bardzo długo, wydaje mi się , że chyba nawet jeszcze coś się dzieje z moją skórą, wreszcie mogę nałożyć lekki podkład i zmarszczki się wygładziły, prawdą jest że kilka najgłębszych blizn na policzkach spłyciło się nie zniknęły zupełnie , ale to i tak sukces. Wydaje mi się że trzeba chyba zrobić więcej zabiegów jak się ma duży problem, no i czekać..... PYTANIE do p.Celesty jestem rok po serii Matrix Ir na blizny potrądzikowe na twarzy, cały czas bardzo uważam na słońce , bo nie chciałabym zniszczyć sobie nowej cery , którą cieszę się od niedawna, czy myśli Pani że mogę po roku bez żadnych konsekwencjii skorzystać z dłuższych słonecznych wakacji czy lepiej jeszcze poczekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolokwialnie - nie ściemniajmy
piekary śląskie - salon urody q10- po promocjach i upustach to wyszło chyba 2800t za zabieg - podobno teraz jest taniej jak wtedy szukałam to był też w szczecinie nie pamiętam w jakim gabinecie ale znalazłam - nawet było taniej ale musiałabym grzać przez całą polskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warsz
Mam wrażenie ze pani kolokwialnie- niesciemnijamy oraz sprzedawca jest ta sama osobą i łączy ich jedno ematrix, prawdopodobnie jest włascielka lub czerpie zyski z obslugiwania tego sprzetu i nie moze znieść mysli, że klienci nie będą walić drzwiami i oknami. Ceny za zabieg sa szokujące wysokie 3500 zł, bez gwarancji ze pomoże. Niestety Pani Celesta jest obiektywna i prosze nie zrażać sie głosami osób zazdrosnych. Dziekujemy za pomoc i rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×