Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Celesta - kosmetolog.

ZABIEGI LASEROWE - pytania

Polecane posty

Witaj, Metoda o której piszesz to elektokoagulacja, ale tak samo może być nawet po laserze diodowym. Przebarwienia są wynikiem braku odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej - czyli filtra UV. Wgłębienia można potraktować laserem CO2 z końcówką frakcjonującą. Wówczas powinno to pomóc odbudować kolagen, którego brakiem jest wynik wgłębienia. Ale tym razem warto używać kremów z filtrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolagen można podgrzać za pomocą fali radiowej (RF) bądź laserów i ostatnio fali ultradźwiękowej (ulthera) - chodzi o to, by kolagen, który jest białkiem doprowadzić do termolizy. Wówczas Nasz organizm uruchamia mechanizmy obronne powodujące zwiększoną ilość kolagenu w skórze dzięki czemu staje się ona jędrniejsza, a ubytki takie jak zmarszczki, czy blizny zostają przez niego wypełnione. Cały problem polega na tym na ile każda z tych metod jest skuteczna i w jakim stopniu to oceniać. Przykładowo jak usuwamy brodawki i włókniaki to zawsze robi się to starannie i z pewnym marginesem - zatem powstaje wgłębienie w skórze. Poprzez frakcjonowanie możemy zaindukować miejscowo proces regeneracyjny - by miejsce po brodawce się wypełniło i spłyciło. Oczywiście jak się przesadzi to brodawka może odrastać.. i zabieg należy powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrinko droga
daleka podczerwień, rf i ultradźwięki cała reszta nie służy do uzyskiwanie termicznego efektu skrócenia włokień kolagenowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onaona...,
Sandrine mam 30 lat i cerę mieszana. Czoło nos broda mi sie świeci i mam w tych miejscach wągry i to porazszezane. Jak mozna sie pozbyć tego dziadostwa????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiązka lasera frakcjonującego tworzy kolumny ablacyjne - w miejscu ich wytworzenia dochodzi do podgrzania tkanki i tym samym termolizy kolagenu ;-) jeżeli chodzi o cerę mieszaną - warto jest dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji domowej... jednakże wszystko zależy - co osobiście najbardziej Ci podpasuje. W tym momencie nie będę obiektywna, bo kocham markę BABOR, który ma świetne kosmetyki i masę różnych kremów do wyboru. Jeżeli tylko to jest Twoim problemem to zabiegi laserowe Ci nie pomogą. Warto czasem skoczyć do dobrej kosmetyczki/kosmetolożki na kwasy (bądź do lekarza np. na maskę tretinoinową) albo zabiegi z peelingiem kawitacyjnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaona...,
Kosmetykow uzywam juz od dluzszego czasu z apteki fitmy Vichy lub Eucerin, ale sa ko kosmetyki do cery wrazliwej, bo te do mieszanej wysuszaja mi twarz. To czyli na wagry nie pomagaja lasery? w takim razie zapisze sobie to o czym mowisz o kawasach, pilingach. Dziekuje za pomoc i pozdarwiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Sandrine za odpowiedź. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego lasera CO2 z końcówką frakcjonującą na wglebienia w skorze. Czy chodzi tu o taki laser jak np Fraxel czy może jakiś inny typ? W jaki sposob mozna bezpiecznie zamykac naczynka na twarzy, aby nie pozostawić trwalych blizn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o bezpieczne zamykanie naczynek to nie jest tak łatwo.. po prostu tkanka tak reaguje u niektórych - albo wgłębieniami, albo wręcz białawymi bliznami. Nie ma zasady. Nie koniecznie musi być to zatem efekt źle wykonanego zabiegu, a jedynie odpowiedzią organizmu na zabieg. Ponadto zależy również od wielkości naczynka i jego głębokości. Myślę, że frakcjonowanie powinno przynieść dobry efekt. Jeżeli chodzi o cerę mieszaną i kosmetyki - czasami u osób dojrzałych (dla mnie dojrzałość, jeżeli chodzi o cerę to wiek powyżej 21 lat) skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i natłuszczenia. Używanie wówczas kosmetyków dla cer młodych może powodować przesuszenie. W związku z tym Nasz "wredny" organizm działa Nam na złość i następuje wzmożona ilość produkowanego sebum (skóra chce zablokować TEWL - czyli transepidermalną utratę wody) aby woda z niej nie parowała. Nadmierna ilość sebum = świecenie. A jak się świecimy znów się staramy otłuścić i tak wpadamy w błędne koło. Dlatego warto czasem przetrzymać kilka dni na kremach z lipidami (ale nie na wazelinie) chociażby na noc - aby skóra była odżywiona - wówczas produkcja sebum powinna się wyrównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do SANDRINE...
Tym razem bzdury opowiadasz. Zamykanie naszyn nie jest łatwe, owszem, ale powstanie blizny jest zawsze POWIKLANIEM zabiegu. Jesli dobiera sie odpowiedni laser, gęstość energii i czas trwania impulsu to NACZYNIE ZAMKNIEMY BEZ ŚLADU, a to co mówisz, to kiepskie wytłumaczenie. A powikłanie zawsze oczywiscie moze sie zdarzyc, ale zadaniem lekarza jest zmniejszanie ryzyka\ Teraz cera mieszana - takie cery mają z reguły tende3ncje do zaczerwieniania się, jeśli mają - trzeba robić zabiegi DORBYM IPL. Pielęgnacja - na okolice tlustu warto ustawic dawkowanie kwasu azelainowego (finacea), tak, żeby nie przesuszyc za mocna a do tego jakies dobre kosmetyki nawilzające, np. cetaphil ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrine ;-P
IPL'em można redukować rumień, ale nie zamykać naczynka. Bynajmniej nie spotkałam się jeszcze z takim urządzeniem i z miłą chęcią dowiem się więcej. Niemniej jednak podchodzę bardzo sceptycznie do IPL'ów w przypadku redukcji naczynek. Jeżeli natomiast chodzi o lasery do zamykania naczynek - nie ma reguły - są pacjenci u których na całej twarzy jest ok, a w miejscu jednego naczynka będzie wgłębienie - pomimo, że są dobre parametry. Dlatego należy uprzedzać o tym pacjenta. Jak również o tym, że zabieg należy powtarzać, bo naczynko zamknięte z jednej strony ma tendencje do pękania z innej. Z tego co pisała forumowiczka - cera zaczęła jej się przesuszać jak stosowała kremy do cery mieszanej. Zatem odpowiednio dobrane lipidy powinny przywrócić równowagę w jej skórze. Samo nawilżanie z mojego doświadczenia nie wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do SANDRINE...
Czytaj uważnie - o IPLu pisałem właśnie pod kątem skłonności do zaczerwienień w skórze mieszanej, gdyż może to być stan prerosacea. Czyli o rumieniu Jednak, dobre IPLe zamykają drobne naczynka (mam na myśli głównie teleangiektazje). Najlepszy IPL, to Ellipse. Koszt około 300-350tys. Nie jest prawdą, że jeśli jedno naczynko uległo OPARZENIU i powstała blizna, że paramtery dla tego naczynia były prawidłowe. Oparzenie to oparzenie. Ale zawsze dobrze mieć wytłumaczenie hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem 4miesiace po zabiegu laserem co2. Mam pełno komplikacji. Zacznę od tego ze mam ubytki w jednym miejscu skory takie wglebienie, przebarwienia i odbarwienia, pod oczami skóra jest taka jakby gumowata i śliska, pod oczami na kościach policzkowych zrobiły mi sie opuchniecia- po zrobieniu USG skory okazało sie ze są to zwloknienia pod skora właściwa. A na dodatek dostałam może z nerwów tradzik i po nim zostają blizny tradzikowe. Nie goja sie tylko zostają brązowe plamki. Chciałam zabiegiem czyli laserem ujedrnic skórę która wyglądała sama w sobie ładnie , trochę zmarszczek i lekki obwis. Teraz skora jest poszarpana gdyż na jednym policzku są nierówności takie jakby jaśniejsze blizenki. Jest tradzikowata ma blizny potradzikowe, opuchniecia bardzo brzydkie na kościach policzkowych takie nienaturalne z jednej strony większe z drugiej mniejsze opuchniecie. Pod oczami popekaly tez naczynia w kilku miejscach i mam tez wrażenie ze zrobiły mi sie piegi. Mam 37 lat skora teraz bez makijażu i to bardzo dokładnego wyglada okropnie. Ale te opuchniecia nie mogę makijażem zakryc, także jak jestem wsród ludzi to widzę zdziwiona spojrzenia. Co ja mam teraz zrobić. Jak ratować cokolwiek. Tradzik młodzieńczy, przebarwienia, odbarwienia, blizny, nierówności, opuchniecia, gumowata świecące skora pod oczami. Tak bardzo żałuje tego zabiegu i jestem załamana, cierpią moje dzieci i mąż. A ja już nie funkcjonuje jak normalny człowiek. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coś
z zabiegiem chyba poszło nie tak jak trzeba. Ciekawa jestem czy lekarz ustawił odpowiednie parametry. Kto wykonywał zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak szukałam pomocy lekarze przedstawiają propozycje typu kolejny laser ale ja sie już panicznie sie boje. To nie jest śmieszne. Nie jestem osoba która narzeka z byle powodu. Mieszkam w Bydgoszczy i nie wiem w czyje ręce mam sie oddać. Dlatego teraz dopiero Was drodzy forumowicze chce sie poradzić jak bezpiecznie sobie chociaż trochę pomoc. Nigdy ne miałam tradziku, nie miałam przebarwien ani blizn potradzikowych. Szukam tu pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabieg wykonywała Pani doktor Wysocka która ma mnie kompletnie w nosie. Twierdzi ze zabieg przeprowadziła dobrze, twierdzi ze nie ma opuchniec a na zdjęciu USG jakoś je widać i podano co to jest(zwloknienie). Przed zabiegiem Pani mówiła ze żadnym komplikacji nie ma, bezpieczny zabieg trzy razy byłam i rozmawiałam przed zabiegiem o skutkach ubocznych. Twierdziła ze nie ma. Teraz mówi ze mam sie mocno malować bo nie ma skory idealnej. Nie zrobiła mi zdjęć rzędu zabiegiem. Teraz ma mnie gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co jeden to lepszy!
Ja rozumiem Cie doskonale,i bardzo wsulczuje. Nie znam tej lekarki u ktorej mialas zabieg. Jeżeli mieszkasz w Bydgoszczy to idź do kliniki bienkowskiego. Zazwyczaj jak coś lekarzom nie wychodzi to pózniej z pacjentów robią debili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co jeden to lepszy!
Co niektórzy lekarze to nie powinni nawet trzymam w ręku lasera bo nie potrafią go prawidłowo zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u Pana M. Bienkowskiego zalecił mi najpierw zabieg AFT czyli światłem na przebarwienia i ujedrnienie skory. Jest to rodzaj fotoodmladzania, pózniej microfraxel a na końcu RF. Tylko ja już sie boje wszystkiego. Mam bardzo cienka skórę. Pryszcze to takie wielkie wulkany nigdy tego nie miałam. Myślałam ze na przebarwienia zrobić cosmelan u Skorego P. Na ujedrnienie mezoterapie iglowa ale po niej sie puchnie a ja już mam dziwne opuchniecia i na samo to slowo sie trzęse. Nie słyszałam o skutkach ubocznych AFT ale to wszystko to są kolejne ingerencje. Wydałam 2000 zł za zabieg który zniszczył mi twarz ale oddam drugie tyle i wiecej za powrót do stanu sprzed lasera. Któremu lekarzowi mam zaufać? A mój login Juleczka to imię jednej z moich córek dla których muszę żyć i dać im siebie a nie mam już siły, bo czas mija i nic sie nie poprawia. Chelsea pisała ze efekty są od3-6 miesięcy. Ja już jestem 4 miesiące po i jest gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juleczka kilka podstawowych pytań: - czy w ciągu życia były stosowane sterydy - nawet miejscowo na twarzy? Czasami dermatolodzy zapisują je na wypryski alergiczne; - czy w przeciągu pół roku przed zabiegiem były stosowane retinoidy - również doustnie m.in. reacutan, izotec, etc. - czy przez zabiegiem laserowym były wykonywane inne zabiegi tj. RF, laser, silne kwasy? - czy nie masz żadnej przewlekłej choroby, zwłaszcza o podłożu autoimmunologicznym. - czy wysypka o której mówisz nie jest efektem infekcji bakteryjnej, grzybiczej, wirusowe? - czy wykonywałaś inne zabiegi po zabiegu laserowym? Jeżeli tak to jakie i w jakim odstępie? Jeżeli chodzi o przywrócenie dobrego wyglądu to można: - na przebarwienia zastosować Dermamelan albo zrobić TCA - ten peeling spłyci przebarwienia, ureguluje wydzielanie sebum i lekko ujędrni skórę; - na blizny jeżeli boisz się zabiegów laserowych mezoterapię igłową bądź Dermapen (seria minimum 3-6 zabiegów) wówczas skóra zostanie lepiej odżywiona i nawilżona, a samo kłucie podczas mezoterapii również wpłynie na jej elastyczność; - w miejscach ubytków można ewentualnie zastosować Sculptrę (wpłynie na produkcję kolagenu); - ewentualne duże ubytki można wypełniać kwasem hialuronowym; - co do zaskórników dobrym rozwiązaniem byłoby wykonanie maski tretinoinowej. Jednakże dopiero lekarz powinien zdecydować o procedurze zabiegów po dokładnym obejrzeniu stanu skóry i przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dar001
Pytanie do Sandrine/Celesty Nie wiem, na co się zdecydować. Co najlepsze dla dojrzałej, zadbanej cery w celu wygładzenia dolnej części twarzy - chomiki, fałdy nosowe, nierówności zwiotczałej skóry w dół od kącików ust. Trinity, wypełnienie emerylem, czy radiesse? Który zabieg da najlepsze i najtrwalsze efekty? Czy kts ma doświadczenie z ultherą? Interesuje mnie podniesienie brwi. Właśnie zafundowałam sobie nici Silhouette soft. Po dwóch tygodniach cieszenia się efektem zniknęły zmarszczenia nad brwiami po podciągnięciu i brwi są w tym samym miejscu, co przedtem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dada raz jeszcze
Dziewczyny, zastanowcie sie kilka razy zanim poddacie sie zabiegom laserowym czy fotoodmladzania.Pisalam juz o swoim przypadku na forum.Poddalam sie zabiegowi REFIRMe technologia Elos na maszynie Syneron (jedna z czesci zabiegu Trinity) zaplanowane bylo 6 zabiegow.Po 2 zdecydowalam sie przerwac te zabiegi.Poniewaz zauwazylam na swojej twarzy przesuszenie skory , pod oczami na poczatku policzkow mialam pozwijana skore jak stare jablko.Ogolnie wygladalam na bardzo przemeczona.Moje otoczenie rowniez zwrocilo uwage ze wygladam niekorzystnie.Zaczelam szukac informacji na stronach amerykanskich i niemieckich.Przeczytalam rowniez pare ostrzezen na stronach FDA.I natychmiast zdecydowam sie na przerwanie po drugim zabiegu.Moja skora na twarzy jest cienka, delikatna i naczynkowa.Powinnam omijac tego typu zabiegi szerokim lukiem.Po Paru miesiacach odwiedzilam specjaliste od medycyny estetycznej.On stwierdzil u mnie zanikanie tkanki tluszczowej na twarzy.Nie potwierdzil mi czy jest to resultat Refirmr ja jednak uwazam ze tak.skarga do syneronu nic mi nie dala.e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dada pamiętaj, że nie każdy zabieg wywołuje takie efekty. Po pierwsze przed zdecydowaniem się na zabieg trzeba zadbać o to żeby to były zabiegi wykonywane porządnym sprzętem, a nie żadną chińszczyzną. Po drugie żeby wykonywał je lekarz a nie kosmetyczka!!! Z takimi zabiegami nie ma żartów. Nie są niebezpieczne ale żeby przyniosły efekty musza być wykonane prawidłowo. Są ekstra zabiegi Harmony XL, które są przeprowadzane na wysokiej jakości sprzęcie i nie ma mowy o takich akcjach podczas tych zabiegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm chciałabym zauważyć, że firma SYNERON to nie chińszczyzna, ale jedna z najlepszych firm na świecie produkujących lasery. W ogóle wśród producentów króluje Izrael ;-) Co do zabiegów to rzeczywiście nic po świetnym urządzeniu jak marny poziom wiedzy obsługuje osoba pracująca na tym urządzeniu. Jeżeli masz problem z dolną częścią twarzy to najlepiej zacząć właśnie od zabiegów ujędrniających: masz do wyboru Fraxa, Ulthere, RF - wybór należy od Ciebie, pieniędzy, które chcesz wydać i fachowca do którego trafisz. Po 2-3 miesiącach możesz zastosować kwas hialuronowy (np. w formie nitek hialuronowych bądź wypełnień) albo Sculptre (jeżeli są ubytki w tkance podskórnej) lub Radiesse. Natomiast jeżeli chodzi o nitki to z tego co rozmawiałam z przedstawicielami to nitki o których piszesz można podciągnąć... czasami lekarze sugerują najpierw zastosowanie botoxu - by całkowicie rozprostować czoło, a dopiero później wykonują aplikację nitek. Na zdjęciach widziałam dość fajne efekty, więc może zapytaj lekarza, który wykonywał zabieg. Jak nie... to chyba zostaje tylko chirurgiczna korekcja brwi ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rownież poprzez moje nierówne opuchniecia wyglądam starzej. Nie brałam wcześniej leków hormonalnych jedynie przeciw depresyjne przez sytuacje rodzinna. Powiem Wam ze lekarka w ogóle o to nie pytała. Dała coś do podpisu bardzo szybko, coś tam było o lekarstwach ale żadnego tłumaczenia ze nie wolno brać pewnych lekarstw. Tak szczerze mówiąc nie byłam przygotowana na ten zabieg teoretycznie i to mnie zgubilo. Tez sie obawiam tej tkanki tłuszczowej bo skora jest bardzo cienka. Moja kosmetyczna która mi teraz ratuje twarz prostymi pielegnacyjnymi zabiegami twierdzi ze jest strasznie cienka i bardzo wrażliwa. Dziwnie reaguje na proste zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzie mi proszę jakie mam prawa do reklamacji do odszkodowania w przypadku znieksztalcenia twarzy. Zniszczenia skory. Jak mam to przeprowadzić. Czy jest to możliwe. Przypomnę ze lekarka nie zrobiła zdjęć przed zabiegiem a ja głupia w domu tez nie bo byłam pewna ze lekarka to zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może nie powinnam robić anty reklamy ale omijajcie dr. Wysocka z gabinetu dermatologicznego w Bydgoszczy na Glinkach. Dzisiaj pojechałam w kolejne miejsce na konsultacje i jak mnie zobaczono to widziałam ten niepokój co z nią zrobić ? od czego zacząć? O co chodzi? Kto Pani to zrobił? A mój mąż to mam wrażenie ze już patrzeć na mnie nie może. Ma ten dziwny wyraz twarzy jak wraca do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tak naprawdę to....
Do Sandrine: Laser frakcyjny nie służy do ujędrniania. Nie odpowiedziałaś kochana na info o Ellipse. Entuzjastka Almy Accent: Syneron to nie chińszczyzna (zgadzam sie z Sandrine). Alma Accent nie jet w niczym wyjątkowa. To dobry RF poprostu. Do Juleczki To jest tak, że po zabiegu frakcyjnym CO2 mogłaś złym postępowaniem pozabiegowym zakazić skórę....I to nie musi być wina Pani Doktor. Dałbym sobie spokój z ww. radami. Najpierw trzeba zrobić posiew, zastosować antybiotyk. Jeśli trądzik nie minie, warto rozważyć terapię małymi dawkami Izoteku (a nie jakieś tam maski). Blizn nie ma sensu leczyć, bo masz trądzik. Zrobi się błedne koło. Jak wyleczysz trądzik, trzeba zrobić kilka zabiegów dobrym laserem frakcyjnym Er:Glass (nie CO2) i wyleczyć blizny (razem z przebarwieniami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy
Pan jest lekarzem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×