Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Celesta - kosmetolog.

ZABIEGI LASEROWE - pytania

Polecane posty

Ale poradzcie mi jak zlikwidować Opuchniecia. Teraz wstalam i znowu sie trzęse znowu psycha mi siada. Mąż ode mnie ucieka. Ja to widzę co sie z nim dzieje. My sie mijamy. On i ja nie możemy sie patrzeć na moja twarz. Co ja mam zrobić? Boze zabierz mi te opuchniecia, proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hgytedvc
Chciałabym Ci pomoc, ale nie wiem jak. Czy ten adres e-mail to Twój ? Pózniej bym do Ciebie napisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znów sandrine wymyśla
bzdury. Po za tym co to jest 1700 zł za szkolenie jak za jeden fraxel jeszcze w tamtym roku kasowano 3tys. zł? To psie pieniądze! I powtórzę się, ale te urządzenia niszczą twarz, a bajki o fibroblastach to są bzdury. To co poparzone próbuje się regenerować, ale to nigdy nie będzie lepsza tkanka, ba, może dojść do rozwoju tkanki rakowej, a zrosty, nierównosci,gorsza cera, zanik tkanki tłuszczowej na twarzy to normalka i standard. Sandrine pisze, że robi to charytatywnie, a przecież to darmowa reklama... Poza tym to pewnie właścielka,bo pracownicy nie chciałoby się pisać i reklamować gabinetu za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hgytedvc
Aaaaaa ja to powiem tak. Przez ulomnych lekarzy, i kłamstwa, zatajenie prawdy przed zabiegiem przez lekarza ludzie nie chcą i nie bedą ufać nikomu. Za duzo zła za pieniądze sie dzieje. Ja już kiedys pisałam ze mnie to krew zalewa jak czytam o partactwie lekarzy nielicznym sie wogole ze zdrowiem pacjenta aby tylko w kieszeni było odpowiednio zarobione. Splunac nie warto! Lekarz powinien być z powołania !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
to ja zapytam inaczej, dlaczego dopiero teraz ten temat rozwinal sie w tym kierunku? Zanim zdecydowalem sie na jakikolwiek zabieg przez miesiac czasu obserwowalem rozne fora. Wszedzie same chwalebne opinie, kilka niezadowolonych osob ktore poprostu nie widza efektu i wydaly kase w bloto. Ale nie znalazlem ani jednego postu, ze u kogos wystapily jakies powiklania... dopiero teraz gdy juz jest po fakcie, nagle okazuje sie ze nie tylko ja zostalem tak skrzywdzony... najgorszy jest fakt, ze nie wiem co sie bedzie dzialo z ta skora w przyszlosci. Mam 24 lata i zastanawiam sie co bedzie po 30-40 rokiem zycia. Czy laser odcisnie swoje pietna w przyszlosci... mam nadzieje, ze juz gorzej nie bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie trochę dziwi, ze specjaliści wypowiadający się tu na forum w swoich postach podkreślają przede wszystkim tylko partactwo lekarzy i nieumiejętnej obsługi maszyn laserowych czy do fotoodmladzana i ani slowa o samej w sobie możliwości wystąpienia powikłań po użyciu lasera nawet po zabiegu wykonanym przez przeszkolonego i doświadczonego specjalistę. Ja będę do znudzenia powtarzała i opisywała mój przypadek, który nie skończył sie dla mnie katastrofalnie na szczęście, ponieważ zdecydowałam się przerwać serie zabiegów, której się poddałam. Na jednym z wątków chyba dotyczących Elos albo thermage, po moim opisie odezwały się panie, które przeszły kilka zabiegów Trinity czy Refirme, i maja teraz poważne skutki uboczne. Pisały ze żałują iż pomimo ze widziały niekorzystne zmiany już na początku rozpoczętej serii zabiegów, jednak kontynuowały...niestety wyrządzając sobie tym krzywdę. Ja zaczęłam szukać informacji o skutkach ubocznych zabiegów z wykorzystaniem lasera i ogólnie dotyczących podgrzewania kolagenu, dopiero po zauważeniu u siebie niekorzystnych objawów, ponieważ znam doskonale angielski i niemiecki, miałam szerszy dostęp do informacji, i dopiero na forach angielskich i niemieckich przeczytałam bardzo dużo negatywnych relacji poszkodowanych pacjentów. Wiele przypadków jest niestety takich, gdzie wystąpiły powikłania u pacjentów, którzy znaleźli sie u specjalistów wysokiej klasy. Uważam ze zabiegi z wykorzystaniem lasera czy innych fal są same w sobie szkodliwe, nawet jeśli wykonane są nienagannie i przez specjalistę. Zwróciłam uwagę, ze skutki typu zanik tkanek miękkich dotyczy przede wszystkim osób z cienka i delikatna skora, mających mało tkanki tłuszczowej, Te osoby powinny zdecydowanie omijać zabiegi laserowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,,,??..,!
Napisz jakie wyczytałas skutki uboczne na tamtejszych forach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
@dada raz jeszcze a czy sa informacje w jakim okresie po zabiegu moga pojawic sie te wszystkie skutki uboczne? nie wiem czy mam sie obawiac, ze bedzie jeszcze gorzej niz w tej chwili. Ja jestem po 2 zabiegach, 1-szy wykonany urzadzeniem eMatrix a drugi laserem Mosaic eco2. Wiecej zabiegow nie bedzie, poza konsultacja z chirurgiem plastycznym w celu wyciecia powstalej po zabiegach blizny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tak naprawdę.....
TO FORUM PRZEKSZTAŁCA SIĘ W JAKIŚ KRAM POLAKÓW, KTÓRZY WSZYSCY SĄ LEKARZAMI......WIDZĘ, ŻE WSZYSCY WIECIE WIĘCEJ OD LEKARZY NA TEMAT. LASERY NISZCZĄ SKÓRĘ??? CO ZA SHIT...CO WY BZDURZYCIE, ŻEBY BRZYDZIEJ TEGO NIE NAZWAĆ????? JEDYNA ZABIEGI, KTÓRE SĄ KONTORWERSYJNE I FAKTYCZNIE NALEŻY SIĘ ZASTANOWIĆ NAD ICH STOSOWANIEM TO FALE RADIOWE JULECZKA MA PRYSZCZE, BO ZABRUDZIŁA SKÓRĘ PO ZABIEGU (PEWNIE SIĘ PACYKOWAŁA, ZAMIAST DBAĆ O CZYSTOŚĆ). NIE MA INNEGO WYTŁUMACZENIA PRYSZCZY PO FRAKCYJNYM CO2, KTÓRY JEST DORBYM LASEREM. A MOŻE TO PROMIEŃ ŚWIATŁA WNIÓSŁ BAKTERIE W SKÓRĘ????? A MOŻE UFO WLECIAŁO W GRUCZOŁY ŁOJOWE??? DAJCIE SPOKÓJ. JAK NIE CHCECIE SOBIE ROBIĆ ZABIEGÓW LASEROWYCH, TO PRZYMIJCIE PROCES STARZENIA Z GODNOŚCIĄ, CHODŹCIE Z TRĄDZIKIEM RÓŻOWATYM, PRZEBARWIENIAMI, POPĘKANYMI NACZYNKAMI, GOLCIE, ALBO NIE GOLCIE NOGI I BIKINI, NOŚCIE DUMNIE BLIZNY POTRĄDZIKOWE ALE ....NIE PIEPRZCIE GŁUPOT, JEŚLI NIE MACIE BLADEGO POJĘCIA NA TEMAT....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tak naprawdę.....
dada raz jeszcze KOCHANA, PO KAŻDYM ZABIEGU MOGĄ BYĆ POWIKŁANIA...NIE ROZUMIEM TWOICH PRETENSJI. PO KAŻDYM - LASEROWYM, IGŁOWYM, OPERACJI, PEELINGU WSZYSTKIM CO TO TOBIE CHODZI?????? PRZECIEŻ TO JEST OCZYWISTE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz chciałabym zebys mnie zobaczyła teraz i zebys się ze mną zamieniła twarzą i wtedy byś liczyła to o czym pisze. Byłam 3 razy na konsultacji przed zabiegiem i słyszałam ciągle o bezpieczeństwie. Przez miesiąc po zabiegu się nie malowalam. Jestem bardzo czysta osoba. Nie obrażaj mnie. Stosowałam się do zaleceń i jak myślisz dlaczego lekarka nie chce pomoc bo strasznie nabalaganila i teraz się boi cokolwiek zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Andreass wejdz na forum www.realself.com, jesli znasz angielski, możesz tam zadac pytanie na które również lekarze odpowiadaja (zarejestrowani pod swoim imieniem i nazwiskiem) , poza tym poczytaj forum http://iplandlaserdamagesupport.prophpbb.com/ Mam nadzieje ze nie bedzie gorzej w Twoim przypadku, ale nie jestem lekarzem. zanik tkanki tłuszczowej (fat atrophy), stan zapalny i przebarwienia ( inflammatory hyperpigmentation ), te komplikacje po użyciu urządzeń laserowych i z użyciem innych fal są potwierdzanie przez niektórych amerykańskich lekarzy. Wyczytalam również ze lekarze zwracają bardzo uwagę na typ skory. Podkreślam ze te informacje czytałam na forach amerykańskich i niemieckich. @A tak naprawdę..... Nie uważnie przeczytałeś? przeczytałaś mój post. Nie zgłaszam pretensji tylko opisuje mój przypadek, żeby inne panie pomyślały zanim poddadzą sie zabiegom laserowym czy fotoodmladzania. Rozumiesz teraz o co mi chodzi? na koniec mała uwaga: wyłącz Caps Lock jak piszesz, pisanie dużymi literami oznacza na forum krzyk i jest po prostu niegrzeczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja też wcześniej nie przeczytałam chociaż jednego tragicznego wątku. Coś o dziurkach i bliznach o przebarwieniach które później schodzą. Ja chyba faktycznie uderzę w media no trudno pokaże się publicznie ku przestrodze. I tak wszyscy dookoła widza co się stało. Tego się nie da niezauwazyc. Wszędzie w szkole, kościele, w sklepie, sąsiedzi karpia łapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy byłaś u tej Pani
co ona na to, czy nie oferowała Ci pomocy? Przecież musi byc jakiś ratunek dla Twojej twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do dada raz jeszcze
Znam to forum. Wyślij mi linka gdzie dokładnie jest napisane o niebezpieczeństwie lasera. Ja jestem pewna ze niekompetencję lekarza sa przyczyna takich powikłań. Już pisałam ponad rok temu miałam na powieki fraxel. Do tygodnia byłam opuchnieta. Po tygodniu wyglądałam normalnie. Nie stodowalam ani korektorow ani pudru na powieki. Chciałam zlikwidować zmarszczki i on to zlikwidował, a ten zabieg miałam tylko jeden raz, i jak dla mnie to była rewelacja. Zabieg przeprowadzalam za granica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli znasz forum realself to znasz rowniez tragiczna historie dziewczyny o nicku awalk ktora doznala powiklan pi fraxelu.A jak dokladnie przestudiujesz wypowiedzi lekarzy dotyczace laserow to znajdziesz rowniez skutki uboczne o ktorych pisalam wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli znasz forum realself to znasz rowniez tragiczna historie dziewczyny o nicku awalk ktora doznala powiklan po fraxelu.A jak dokladnie przestudiujesz wypowiedzi lekarzy dotyczace roznych urzaduen z wykorzystaniem laserow to znajdziesz rowniez skutki uboczne o ktorych pisalam wyzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dada raz jeszcze
Chalam abys przeslala mi linka dokladnie z tym tematem. Nie mam zbytnio czasu,aby szukac tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dada raz jeszcze
nie znalazlam tej osoby o ktorej mowisz, ale znalazlam jedna osobe z powiekami , i dwie z powiklaniami na twarzy po laserze. Przeczytalam tylko ta pierwsza o powiekach, ktora poszla pozneij do lekarza bo porobily sie na powiekach zolta skorupa, lekarz dal jakis krem i wszsytko przeszlo i ta osoba napisala ze jest uz wszystko ok, ijest bardoz zadowolona., ktos udzielil odowiedzi " czy wiesz jakie zostaly ustawione parametry lasera"? W stanach tez nie wszystcy sa dobrzy, i tam tez sa wpadki. Tak jak juz pisalam moim zdaneim to nie wina laserow, tylko niekompetencji lekarza, ktory nie potrafi ustawic odpowiednich paramterow dla danego pacjenta. U kogo Ty robilas zabieg? Jak bede miala czas to poczytam reszte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wystarczy podac w wyszukiwarke: realself i awalk... prosze podaje linka http://www.realself.com/review/do-not-do-fraxel-ruined-face-burns nie chcialam nikogo nastraszyc, ale prosze niech sobie panie chetne na fraxel poogladaja obrazki, jak mozna wygladac. Pacjentka pisze, ze poddala sie zabiegowi u swojego lekarza chirurga plastycznego,ktorego juz znala od lat. Podkresla ze sprzety laserowe sa wprowadazane na rynek bez wystarczajacych badan i to wlasnie pacjentki sa krolikami doswiadczalnymi. Nie tylko blad operatora ale rowniez urzadzenie samo w sobie moze doprowadzic do katastrofy. Ja nie mialam zabiegu fraxelem, otarlam sie o ta histore szukajac informacji dotyczacej synerona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
Ciekawe jakiej firmy fraxel zostal zastosowany w przypadku tej Pani... Najbardziej przykry to jest chyba fakt z jakiego powodu takie kobiety decyduja się na laser? Widziałem zdjęcia kobiet, które nie mialy ani jednej dziurki po trądziku, ani jednego przebarwienia a mimo to decydowały się na zabiegi najmocniejszym laserem CO2 tylko po to żeby odświeżyć sobie twarz... Ja mogę sobie pluć w brodę, że zdecydowałem się na te zabiegi, natomiast w moim przypadku blizny są bardzo głębokie i widoczne, dlatego szukałem najlepszego rozwiązania bo żaden krem czy peeling raczej by tutaj nie pomógł. Niestety wiele osób na siłę szuka w swoim wyglądzie jakiś problemów i w efekcie oszpeca się operacjami czy innymi zabiegami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tak naprawdę.....
Sorki za Caps Locka Jak powiedzialem, po każdym zabiegu medycznym mogą pojawic się powikłania, też po laserach. Co nie oznacza, że one są niebezpieczne. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej należą do baardzo bezpiecznych. Tutaj też musimy wziąć pod uwagę aspekt finansowy: 1. Jak już lekarz kupi sobie urządzenie, bądź laser, to narzuca zabiegi pacjentom, żeby leasing się spłacał. To niestety jest częste. Jedna z moich koleżanek tak właśnie popsuła sobie opinię, robiąc wszystkim Thermage. Ostatnio słyszałem, że lekarz polecił "przygotowanie skóry przed zabiegiem Sculptra za pomocą Zaffiro". BZDURA. Jak już Sculptra, to po jaką cholerę Zaffiro? 2. Lasery frakcyjne - większość ma lasery CO2, bo są tańsze i do tego też tańsze w użytkowaniu (nie trzeba kupować w kółko nowych końcówek). To, że CO2 robi większe dziury, nie znaczy, że jest lepszy. W przypadku np. powiek, czy blizn potrądzikowych (SIC) dużo lepszy jest DOBRZE zrobiny laser frakcyjny Erbowo-Szklany. A na jakie zabiegi trzeba uważać? Napewno zawsze na CO2. Ja bym nie robił sobie radiofrekwencji IPL? - Jeśli jest dobry (a to niestety nie zdarza się często, większość ma kiepski sprzęt), to super zabieg. Udowodniono, że zabiegi IPL zmniejszają np. ryzyko wystąpienia raka skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a tak naprawdę
tak na prawdę masz laser erbowo-szklany i teraz zachwalasz , bo leasing trzeba spłacać, a sprzęt już lata świetności ma za sobą, a ratki lecą.... żenada co się tu wyprawia zawsze wydawało mi się , że rodzaj lasera dobiera się do problemu........ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytania retoryczneee
Dlaczego w Polsce przy zabiegach laserowych na twarz zwykle nie zabezpieczają oczu????toż to można stracić wzrok! Skóra niby to fraxelu ma się regenerować 6 m-cy, ale na następny laser zapraszają nas po m-cu od poprzedniego. Dzwine, nie? Ja sama po jednym zabiegu laserem palomarem miałam mieć twarz bez blizn, a jak wyszłam z gabinetu po zabiegu, to mnie w recepcji naskoczyli o kolejny termin na ten sam zabieg. Hallo! No i co do opinii pozytywnych, zazwyczaj osoby, które miały zabieg laserowy nie wiedzą, że przez pewien czas utrzymuje się opuchlizna i skóra zmasakrowana po zabiegu jest napięta i myslą, że to efekt końcowy. A za tydzien, dwa od wydania opinii okazuje się, że blizenki, zmarszczki powróciły jak bumerang. No i wiadomo, że negatywne opinie w necie o lekarzach i zabiegach kosmetycznych są kasowane, wystarczy zapłacić i lekarz ma same opinie pozytwne. Erbowo-szklany rozpoczął historię zabiegów frakcyjnych. Obecnie od tej technologii odchodzi się, a reklamowanie tego badziewia to jest poniżej poziomu krytyki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tak naprawdę.....
Przed podjęciem krytyki, proszę czytać dokładniej wypowiedzi. Laser Erbowo-Szklany jest złotym standardem w bliznach potrądzikowych. Świetne efekty daje też w przypadku powiek Jest to leczenie z wyboru, a jedyne propozycje odchodzenia od tej technologii, to propozycje firm konkurencyjnych :) Dlaczego zabiegi laserowe robi się z miesięczną przerwą? Jak to, wypowiadacie sie jak wielcy znawcy tematu, a zadajecie głupie pytania??? - cykl naskórkowy trwa około 21 dni - wiadomym jest ilu zabiegów +/- dany problem potrzebuje połaczenie w mózgu tych dwóch faktów da odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A tak naprawdę.....
Kto nie zabezpiecza oczu, ten nie zabezpiecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andreasss
skoro laser erbowo-szklany jest standardem na blizny potrądzikowe i w dodatku jest mniej inwazyjny od co2, to dlaczego wszyscy lekarze na ten problem najpierw polecaja co2 a dopiero w pozniejszym cyklu terapi korzysta sie ewentualnie z erbowo-szklanego? mowie tutaj o klinikach ktore posiadaja oba te lasery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak cały czas się zastanawiam czemu osoby którym nie wyszedł zabieg dlaczego one milcza. Ja będę nagłaśniać i głośno krzyczeć nie idzcie na lasery CO2!!!!!!!!!!!!! Ponawiam moje pytanie niech wypowie się ktoś z branży jak zniwelować zwłóknienie. Czy blizny które powstały po zabiegu nie mowie o potradzikowych też można usunąć? Jak pogrubić cienka po laserze skore? Mam poszarpana skore czy to się zagoi czy można coś zrobić? Bieńkowski. Mówi o IPL najpierw. Co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do A tak naprawdę.....
spadaj z tym swoim przestarzałym laserem. Kolejny naganiacz będzie tu reklamował kolejne badziewie. Ja mam dość. Tak cykl regeneracji trwa m-c, więc dlaczego namlekarze każą oceniac efekty po 6 m-cach? Chyba o to chodziło tej osobie. Ja myslę, że to naciąganie czasu na korzyść gabinetów. Zawsze można powiedzieć, że to dopiero minęły 2 m-ce, że jeszcze skóra pracuje..., a po 6 m-cach to i nasze zdenerwowanie, że ktoś nas oszukał ustapi, bo czas leczy rany. To celowy zabieg. A póki te 6m-cy nie minie, to jeszcze nam co m-c wetkną z 5 róznych laserów, bo przecież telasery takie skuteczne. Po prostu głupota nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do A tak naprawdę.....
do juleczki, bardzo mi przykro, że Ty zostałaś tak potraktowana, ale walcz o swoje.Może naprawić się tego nie da,ale odszkodowanie się należy. Dobrze, że masz rachunek. Musisz teraz postarać się o opinię lekarza, który opisze jak mogą powstaćte zmiany.Jesli będziesz miała na piśmie, że to efekt tego zabiegu laserowego, to możesz w sądzie wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×