Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość kasiorek85
moj lekarz widocznie na to nie wpadl hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia12786
Hej laski mam pytanie trafilam na super lekarza ktory naprawde sie o mnie troszczyl... leczenie tabletkami niestety nie przynosilo efektow wiec skierowal mnie na laparo... i dzieki niemu czekalam na ten zabieg tylko dwa tygodnie.... i stad moje pytanieee czy glupio bedzie wygladac jesli np na nastepnej wizycie podaruje mu jakas ksiazke czy koniak w zamian za podziekowanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niunia ja po operacji dałam koniak wlasnie i czekoladki,zadnej kasy,super lekarz i opieka extra,ale ja jestem jego pacjentka dwa lata juz,a mezus zawiozl koniaka tam gdzie przyjmuje prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia12786
ja jestem od pol roku... juz bylam na wizycie kontrolnej u niego w szpitalu ale tam nic nie dawalam i mam teraz wizyte prywatnie w gabinecie i chyba mu wrecze ;) duzo mu zawdzieczam kazdy inny lekarz mnie zbywał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Czesc dziewczynki :( jestem załamana :((( myslalam ze laparoskopia rozwiaze moj problem ze bedzie juz dobrze... własnie wróciłam z wizyty u lekarza.... no wiec torbiel wróciła...na tym samym jajniku... ma 3 cm... co prawda nie duzo ale jest :( mam teraz przez msc brac duphaston i zrobić badania prolaktyny.... czy ktoras z was moze mi powiedziec czy prolaktyna moze miec jakis wplyw na powstawanie torbieli ???? ehh wrocilam i rycze... znow ten bol znow ta torbiel :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
aha i czy zbadanie tej PROLAKTYNY jest drogie ?? bo słyszałam ze z reguly badanie hormonow jest drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, to tak jak ja. Zaraz po operacji torbiel. Ale pewnie masz ta prostą, bo Ci na jajkach grzebali. Zniknie po tabletkach. A prolaktynę zbadać Ci chce pewnie profilaktycznie. Nie wiem jak jest wpływ prolaktyny na niepękanie pęcherzyków (bo endometrialna to Ci na pewno w takim tempie nie urosła). Poszukaj na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
torbiel moja jest prosta( czynnosciowa) taki byl wnik badania histopatologicznego.... tylko ze ja przed zabiegiem bralam hormony 10 msc i nic nie dawały... od ndz zaczynam brac ten duphaston i mam zdabac ta prolaktynce i zaraz po miesiaczce przyjsc na kontrole.... ja nie wiem my kobiety to mamy.... :( a tak sie cieszylam po tym zabiegu ze na kontroli wszystko ok itp itd.... widac ze jednak nie warto sie cieszyć.... cholerstwo jedne :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i nie rycz głupia! Zobacz ja też miałam zaraz po operacji... Byłam wściekła gdy dowiedziałam się, że znowu mi coś urosło na jajnikach... pomyślałam wtedy - po cholerę ta operacja... mój gin mówił o tej torbieli - "Grzebali Ci na jajnikach, co zaburzyło trochę ich pracę. Dostaniesz tabletki i wchłonie się". No i też tak było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, a na co Ty brałaś te hormony przez 10 mies.? Nie pękają Ci pęcherzyki? Jeśli to była prosta czynnościowa to dobrze. Lepsze to od piep.... endometriozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
na torbiel bralam homorny,... bralam regulon 10 msc prawie i co chwile znikal i zaraz sie pojawial na nowo i tak wkolko w miedzy czasie rowniez zazywalam duphaston... tez pomogl chwilowo... az w koncu lekarz zdecydowal sie na laparoskopie.... ktora jak widac tez nie przyniosla efekty..... i teraz znow zaczynam brac duphaston.... jeny jeny jeny ja juz sama nie wiem :((:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
moze ta prolaktyna jest przyczyna....... o losie :( zglupije... jednego miesiaca sie ciesze ze zniknelo,ze wszystko jest w porzadku.... a zaraz w kolejnym dowiaduje sie ze znow cos mam na jajniku.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczeta;-) dzisiaj ide do gina,jutro sie odezwe i napisze co tam mi lekarz powiedział...szalony dzień dziś mnie czeka..najpierw gin potem prac ai powrót ok 23 do domu a zaraz wychodze...troche seie boje tej wizyty,bo nie wiem co znwou usłysze;/ Kasieńkaaaa ja na torbiel 3cm nawet nic nie brałam,nic mi lekarz nie przepisał,po okresie sie wchłonęła i o niej ani śladu nie było,może u Ciebie też tak będzie.. 3majcie dziewczyny kciuki za mnie dziś:-) pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
tylko ze moja torbiel mnie mega boli czasem az tak ze chodze cała zgięta.... dziś zrobilam badania na tą prolaktyne w poniedzialek beda wyniki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajoma_82
Dziewczyny czy któras z was dostała luteinę mając torbiel jajnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem...nie poszłam do pracy..nie zdarzylam,bo u gina mi zeszło ponad 4 h!!!!!;/ a wiec tak u gina sie dowiedzialam,ze tabletki antykoncepcyjne jakieklolwiek i którekolwiek nie są dla mnie!z tego wzgledu,ze na poczatku brania tabletek mialam bole w klatce piersiowej,a teraz non stop bola mmnie łydki.jak by bolały mnie piersi i miałabym plamienia(tzn tak jest) ,to to jest pdozwolone jak wiecie,ale bóle w klatce i łydki NIE!!wiec lekarz zapisał sobei wielkimi literami,z wykrzyknikiem ZADNEJ ANTYKONCEPCJI DOUSTNEJ!!powiedział,że on nie bierze na siebie tak wielkiej odpowiedzialnosci jaką jest moje zycie!!!bo niestety ale jak bym dalej brała anty,to mam duze ryzyko zawału serca(przy tych bólach jak i przy mojej wadze!) lub zatorowosci zylnej! wiec koniec leczenia....nie wiem co myslec i jak to dalej będzie..niby jestem spokojnabo on wie co robi i wdzialam,ze dzisiaj to on naprawe sie tym przejał i nei zartował,a tłumaczył mi bardzo duz o i długo wszystko. Bóle brzucha ajak na okres cały czas mam jak i bóle koło peepka ilekarz powiedział,ze boli nie podbrzusze przez to zemam pco i przez te niepekniete pecherzyki. a poza tym powiedzial,ze musze sie liczyc ze teraz mis ie okres rozreguluje,bo w mojej gospodare hormonalnej sie teraz troche bardzo namieszało... i co WY na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
W marcu 2008 miałam usuwanego potworniaka z lewego jajnika. Ponieważ potworniak był nieduży (średnica ok. 2 cm) jego torebka była cienka i podczas operacji pękła. Dlatego, by usunąć dokładnie całą torebkę (w przeciwnym razie potworniak by odrósł) usunięto część jajnika. Teraz byłam na kontrolnym badaniu USG. Część jajnika, która została, ma wymiary ok. 24x16 mm. I tu ciekawostka, lekarz podczas USG powiedział, że nawet jeśli zostanie milimetr jajnika, ale hormony prawidłowo pracują, to ten milimetr jajnika może normalnie owulować. Wtedy pęcherzyk, w którym dojrzewa komórka jajowa, powstanie na tym jajniku "jak krater". Z tego co czytałam, to dojrzały pęcherzyk, w którym znajduje się komórka jajowa, ma średnicę ok. 20 mm. Gdy urośnie do tej wielkości, powinien pęknąć i uwolnić komórkę jajową. Co o tym myślicie, jajnik wielkości jednego milimetra i może owulować? Lekarz mówił jeszcze, że może być też tak, że jajnik po operacji jest calusieńki, usunięto tylko torbiel, ale ta torbiel uszkodziła korę jajnika. I wtedy nie będzie owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do monikaaaaa Z tabletkami antykoncepcyjnymi nie ma żartów. Faktycznie, są przypadki, że tabletki anty powodują zakrzepicę żył, a ta może doprowadzić w szybkim czasie do śmierci, jeśli odpowiednio wcześnie się nie zareaguje. Jednym z objawów może być ból podbrzusza, bo tu np. wytworzy sie krążenie obwodowe, wskutek zakrzepu w nodze (tzn. krew, która nie może normalnie płynąć, szuka sobie innej ścieżki). Dlatego - biorąc tabletki - powinno się robić badanie na krzepliwość krwi. Jest to bardzo tanie badanie, a jego zły wynik wskazuje, że natychmiast należy zaprzestać używania tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mak26
Dziewczynki, w 3 cyklu po laparo zaszlam w ciaze :-) :-) :-) Nareszcie! Ciesze sie strasznie i nie dowierzam :-) W sr ide do gina na 1 usg Juuupi! Pozdrawiam serdecznie i duzo zdrowia zycze :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mak26
Ja mialam torbiel prosta i dermoidalna. Staralam sie od razu po laparo, ale jak obserwowalam swoje cykle to nie mialam owulacji. Dopiero w 3 cyklu bylo ja mozna odczuc wyraznie i duzo mi pomoglo mierzenie temperaturki :-) Uda sie na pewno, stokrotko ! Ja tez wyluzowalam w koncu - po prawie roku staran i jak sie poddalam i zbytnio nie staralam to nareszcie sa 2 kreseczki :-) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od połowy listopada już nie jestem na lekach. Po moich mierzeniach tempki chyba też nie mam jeszcze owulacji bo wykres jest zygzakowaty. Zaczął się 3 miesiąc starań. Laparo miałam w lipcu. Po operacji się nie zabezpieczaliśmy - też nic nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×