Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

agawa_1984 - ja miałam 6/6 cm i miałam laparotomię. Tyle, ze u mnie dodatkowo było podejrzenie nowotworu, a w łagodniejszej wersji - potworniaka. A potworniaków tych większych nie wyciągają laparoskopowo, bo są mało elastyczne. a z tym \"guzem o konsystencji litej....\" z pojęciem \"lita konsystencja\", to spotkałyśmy się na tym forum, ale nie pamiętam kto takie cudo miał. Chyba wyszedł z tego potworniak. Ale na bank, nie powiem. Co do naczyń - ja miałam torbiel z siecią naczyń w połowie grudnia, tyle że z niej powstał pęcherzyk ciążowy. Widziałam na USG - taki bąbelek cały w kreseczkach(naczynkach). Wtedy lekarz mówił, że to pozostałość po niedawnym jajeczkowaniu :) Ja tez bym tablet nie brała już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa_1984
dzieki Kasienka :) a nie wiesz moze co oznaczaja te pojedyncze naczynia? bo okropnie sie tym martwie, a moze (oby tak bylo) niepotrzebnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa_1984
dzieki mariolaaa :) jeszcze raz gratuluje malenstwa... przeczuwalam, ze te twoje objawy to jednak ciaza... duzo zdrowka zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vichy123
dziewczny mam pytanie najprawdopodobniej będe miała operacja torbila na jajniku i chciałam zapytać tych co już miały co jest niezbędne do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vichy123 - zabierz legitymacje ubezpieczeniową (z aktualną pieczątką), dowód osobisty, NIP chyba też potrzebny, całą dokumentację leczenia tzn. wyniki, jeśli takie miałaś robione, dokument stwierdzający grupę krwi (jeśli masz taki). Ja brałam piżamę, bo jest wygodniejsza od koszuli, szlafrok, kapciuchy ;), kosmetyki i przybory toaletowe, ręcznik, bieliznę (najlepiej takie zwykłe wysokie majciochy, bo dobrze przytrzymują brzuch ze szwem) ;), mp3 (nie ma jak relaksująca muzyczka), jakieś gazetki. Zabierz ze sobą dresy i adidasy, bo jak Cię wypiszą, ciężko będzie wbić się w jeansy (brzuch jest opuchnięty). A, i jeszcze podpaski, bo możesz plamić po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vichy123
mariola dziękuje bardzo za info :) dobrze że napisałaś z tą piżamą bo ja byłam pewna że koszula lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bierz piżamę, bo będziesz ją musiała zdjąć najwyżej ze 2 razy - jak zaraz przyjmą Cię na oddział będziesz badana i zrobią Ci USG pochwowe. Na operację i dzień po dostaniesz szpitalną koszulinkę całą rozpinaną od góry do dołu (paskudna) ;) Po operacji nikt nie zagląda do \"środka\" tylko oglądają szew, więc piżamka praktyczniejsza - opuścisz trochę spodnie, i już widać... a tak z tą koszulą... wszystko na wierzchu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agawa1984, konsystencja lita to najprawdopodobniej potworniak. czyli w srodku sa jakies tam wlosy czy zeby. ale to nic strasznego. jezeli sa naczynia w srodku to torbiel sobie juz zykje swoim zyciem ma naczynia krwionosne. z tego co wiem to torbiele ok 7cm srednicy wyciaga sie laparoskopowo. co do wiekszych to nie wiem. a jakie masz ca125? Szuigimer kiedy w koncyu bedziesz na gadu??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;-) kochane mam takie dość głupie pytanie hihi:-) wybaczcie moją niewiedze,no ale skad ja moge wiedziec takie rzeczy.. czy lekarz ginekolog badając pacjentke palpacyjnie moze swierdzić za ile mniej wiecej dostanie okres i czy go w ogole dostanie?? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa_1984
gabsonik, ca 125 w ogóle nie miałam sprawdzane - wiec nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa_1984
co do tego zachodu to własnie wiem - moja przyjaciolka mieszka w Londynie, ma cyste okolo 10x15cm (dokladnych wymiarow nie pamietam) i tam podchodza do tego na luzie, nie dostala zadnych lekow, nie robia jej zadnych badan, lekarka kazala jej sie tym w ogole nie przejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa_1984
tak sie zastanawiam nad tymi naczyniami... to co piszesz nie brzmi dobrze... mi to sie z rakiem kojarzy... tfu!tfu! przez lewe ramie! co ja wygaduje? oby nie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee tam.. mi w niemczech w klinice mowili ze mimo wysokiego ca125 mam sie nie przejmowac zadnym rakiem bo ponoc przy raku nie mozna z bolu w ogole chodzic itd. a te torbiele ktore sa lite czesto maja swoj system naczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa_1984
aż huknęło, taki wielki mi kamień z serca spadł :) dzięki za słowa otuchy, bo okropnie się tym gryzłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytając to forum w zasadzie wszystkiego można się dowiedzieć ;) To dobrze. (chyba) Ja wczoraj dowiedziałam się, że mam torbiela na prawym jajniku. Torbiel ma 8 cm, Ca 125 mam 24,7 przy normie do 21, HCG-beta 87,2 przy normie do 2,7. Wyniki chyba nie wyglądają dobrze. ? Ale najbardziej jednak martwi mnie moje obfite krwawienie w ostatnich dnia. Wczoraj było już kiepsko a dziś jest jeszcze gorzej. Jak tak dalej pójdzie to bardzo osłabnę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, pisalam wam wczesniej ze mam torbiel krwiotoczna, no wiec znowu bylam u lekarza i dostalam antybiotyk(cipronex) oprocz tego jeszcze ketonal i czopki(distreptaza)... ciagle bola mnie jajniki, a podobna przy takim rodzaju torbieli nie powinno bolec... niewiem czy moze powinnam zmienic lekarza?? co o tym sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hop hop .... co tak pusto? Ja wczoraj byłam u gina. Bąbel rośnie zdrowo. :) Nawet fotę dostałam ;) KamilaK - Ca trochę podwyższone. Może endometrioza albo jakiś stan zapalny jajników? Przy tym markerze trzeba się trochę martwić gdy wychodzi w setkach... a i wtedy nie zawsze oznacza to, co niby oznaczać ma. Ja miałam ok. 36, i mam endo. Beta HCG..... tu to nie wiem. Właśnie wyczytałam, że może być podwyższona przy torbielach.... sonia19 - jedną boli, drugą nie. To chyba specyfika organizmu. Na zdrowy rozsądek - jeśli coś rośnie tam gdzie nie trzeba, może uciskać jakieś nerwy. Podlecz się trochę... jeśli nie będzie rezultatów, wtedy dopiero szukaj innego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dzisiaj u innego ginekologa i jestem troche spokojniejsza. Ale to raczej dzięki lekarzowi, który spokojnie przedstawił sprawe, czuję się przy nim bezpieczniej. Przez miesiąc będę brała tabletki anty i zobaczymy co dalej. Bo mam nadzieję, że nic zlego w między czasie się nie wydarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej;-) a mariolcia faktycznie jakos tu pusto...wszystkich wywiało.. sie zastanawiam gdzie sie podziewa Mała..ani na gg jej nie ma,ani tu,na nk tez...halooooo Mała kochana wracaj do nas,daj znać co u CIebie.. ja niemam co [pisac o sobie,bo bez wikszych zmian wszystko,oprócz strasznych bóli łydek!i brzucha..chyba teraz to boli na okres,bo (jesli bedzie tak jak w tamtym miesiacu) to powinnam dzisiaj w nocy dostac..ale kuje w tych moich jajach jak cholera.. wiecie co..nie rozumiem lekarzy co daja tabletki antykoncepcyjne na miesiac,dwa..przeciez to sie robi wojce w gospodarce hormonalnej kobiety...lekarz mnie uprzedził,ze teraz to moge miec \"przeboje z okresem\" i plamienia nawet do 3 miesiecy..o matko.!! Mariolciu pokarz bąbla;-) ile mierzy mm?? buziaczki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam narazie talbeltki na miesiąc, żeby sprawdzić, czy torbiel po nich maleje, jeśli tak to lecimy dalej, nie wiem jeszcze jak długo. Mam nadzieję, że nie za długo będę je brała, bo chciałabym jak się da najszybciej znowu starać się o dzidzię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Dziewczyny ,wiem,ze to nie ta bajka ale mam pytanie i prosbe,zwłaszcza do "starych forumowiczek"bo mam Wasze adresy e-mail.Moze któraś zna kogoś,firme kto mógłby rozliczyc się z 1 % na rzecz mojego syna?Ten 1 % i tak zabrałoby państwo a nam przydałby sie bardzo.Zbieram na rehabiltacje,na turnusy,pisze kupe listów o ten 1 %,jezyk kołkiem staje od lizania kopert i znaczków.Gdyby ktos chciał sie rozliczyć napiszcie.A wracając do tematu-wizyta u gina przełozyła sie z 5 lutego na 12 lutego-nie wyrabiam z terminami konsultacji lekarskich.pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki Piszę tu pierwszy raz, chociaż czytam Was już długo i Wasze posty bardzo mi pomogły w zmaganiach z moją torbielą. Cieszę się, że jest to forum, można się z niego wiele dowiedzieć. Do KamilaK: Nie piszesz, jaki rodzaj torbieli podejrzewa u Ciebie lekarz. Jakie badania miałaś robione? Markerami się nie przejmuj, trzeba do nich podchodzić z dystansem. CA-125 jest tylko trochę podwyższone, to się zdarza nawet przy stanie zapalnym. A co na temat podwyższonego poziomu HCG beta powiedzieli Ci lekarze? Z informacji udzielonych mi kiedyś wynika, że jest wydzielana wyłącznie w 2 sytuacjach – w ciąży i przez komórki nowotworowe. Czyste nowotwory nie powinny wydzielać tego hormonu. Zdarza się, że w torbieli (np. w potworniaku) jest jedno mikro ognisko, np. brodawka lub inne utkanie o charakterze złośliwym i ono wydziela HCG. Oczywiście torbiel ma charakter łagodny. Ja sama miałam taką sytuację, dlatego o tym piszę. Moja torbiel miała elementy lite, a poziom HCG wynosił ponad 400 (tylko norma była chyba do 5). Po wycięciu okazała się potworniakiem dojrzałym. Tak więc nie ma powodów do niepokoju, ale myślę, że tabletki antykoncepcyjne niekoniecznie są dobrym rozwiązaniem, bo jeśli torbiel wydziela HCG, to raczej się nie wchłonie po hormonach, a jeśli jest możliwość, że jesteś w ciąży, to tym bardziej hormony są niewskazane. Oczywiście nie jestem lekarzem, ale słyszałam to wszystko od lekarza onkologa. Ja miałam robione oprócz Ca i HCG beta jeszcze AFP, CEA i LDH (markery nowotworowe). Ważne też, czy na USG widać elementy lite i unaczynienie. Jeśli są naczynia, wskazane jest zrobienie USG z przepływami. To chyba tyle... Oczywiście nie piszę tego, żeby Cię straszyć, tym bardziej, że nie znam szczegółów dotyczących Twojej torbieli. No i życzę dużo zdroowka :-) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila popieram to cp mowila przedmowczyni. ja nie mialam robionych zadnych z tych szczegolowych badan ale tabletki anty na miesiac to najgorsze rozwiazanie. mi lekarz onkolog mowil ze po tabletkach anty guz zlosliwy dopiero moze zaczac rosnac i wariuje. wiec jezeli jest nawet najmniejsze podejrzenie guza zlosliwego absolutnie nie bierze sie tabletek anty. juz podwyzszone ca125 jest przeciwskazaniem. elementy lite nie znikna od tabletek anty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli ktos ma duza torbiel a operacja jest nieunikniona to z pomoca ziol mozna ja zmniejszyc to rozmiarow ktore umozliwia laparoskopie i laparotomia nie bylaby konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agawa_1984
gabsonik, czy dieta i zioła działają również przy cyt. "guzie o konsystencji litej"? ile potrzeba czasu aby zobaczyc efekt? bo ja mam termin laparotomi na 12 lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od 9 do 27 miesiecy trzeba czekac na znikniecie. ale efekty widac od razu. czyli od razu sie zmniejsza i to znacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znajoma_81
Dziewczyny może się orientujecie czy luteinę podaje się na torbiele? Bo ja mam torbiel na jewym jejniku i gin przepisał mi luteinę na 3 mc dopochwowo. Pomoże mi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×