Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość skarbeczek12
hej dziewuszki.wiem ze to mzoe dziwnie zabrzmi ale czy od powiekszajacej sie torbieli któras z was bolało serce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka***
czesc dziewczyny mam straszny problem gdyż okres spóżnia mi sie ok 5 dni(nie mam regularnych cykli) od kilku dni mam silne bóle podbrzusza z prawej strony i wyczuwalne opuchnięcie. temperatura 37,8. sa takie chwile ze ciezko mi sie chodzi. Robiłam test wyszedł negatywnie. Co to może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa
Czesc Chcialam sie poradzic. Po grudniowej wizycie u gin dowiedzialam sie ze mam torbiel (4.5 cm)po lewej stronie jajnika.Mam brac tabletki ant i po 3 miesiacach isc na kontrol,ale jakos nie jestem przekonana ze ta torbiel mi sie zasuszy,poniewaz biore tabletki od 1,5 roku. Chodzi mi o objawy,czesto siusiam,i chyba mam problem z waga.Czy przytylyscie jak mialyscie torbiel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nam nie pozostaje ja brac leki hormonalne aby nie miec tych torbieli. to powszechnie stosowana netoda leczenia skuteczna w wielu przypadkach, operacyjnie wycina sie duże torbiele takie około 12 cm. Torbiele robia sie z powodu złego funkcjonowani hormonów - mogłas przytyc własnie dla tego i zrobiły ci sie torbiele własnie dla tego.. jak dobrze dobierzesz leki to nie powinnaś tyc, ale trzeba niestety pobrac toche te leki. ja osobiście brałam 5 rodzaji leków i ten 5 oststni był dla mnie dobry - schudłam, dobrze sie czuje, w zasadzie nie zauwazam ze biore jakieś leki. też ide niedługo na wizytę i zobacze czy te leki mi pomogły. Wsześniej brałam je by nie zajśc w ciąze, teraz po roku czasu biore by zniknęly torbiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też szęsto siusiam boli mnie brzuch mam szereg mniej typowych dolegliowści niz opisywanych na strona internetowych, serce mi kołacze, wzdęcia, rozwoninie boli głowa, bola mnie nogi, pachwiny boze to udreka ale jest coraz lepiej kończe 1 opakowie tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa
Czy mialas robiane jakies badania hormonale jak wykryli u Cibie torbiel? Ja mialam tylko usg i badanie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewcczyny czy to normalne,ze bola mnie znowu pierdi od 6 tabletki??ja juz pierdolca za przeproszeniem dostaje...bola gorzej niz na okres,dotknąć sie nie moge,a do tego bardziej boli ta piers w której ma te niby guzki i bardziej je wyczuwam!;/ szlag by to trafił! do tego ten ból łydek;/ do gia sie wybieram ale wybrac sie nie moge...prosze odpiszcie cos,bo juz wariuje..a do tego kucie w jajnikach,macicy czy cholera wie gdzie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Monia, ja myślę że to od hormonów. Może źle dobrane tabletki. Spróbuj pobrać no-spę. Mi pomagała na jajka, gdy bolały parę miesięcy temu. Byłam dziś u lekarza. Balonik z Bąblem ma już ponad 2 cm :) :) :) Kasiu, normalnie chodzę prywatnie do lekarza. O ciąży dowiedziałam się przed świętami (w niedzielę przed wigilią robiłam test, drugi - dzień przed wigilią). Poleciałam więc do pierwszego lepszego państwowego. Ten mi kazał przyjść za tydzień, potem znowu za tydzień.... teraz mam iść do niego w następny czwartek -powiedział, że wtedy posłuchamy serduszka :) :) :) Dzisiaj dzwoniłam do swojego prywatnego. Obiecał mnie wkręcić na wizytę w tym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
mariollla a ostatnia miesiaczke kiedy mialas??? no moj brzdac ma juz 20 cm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabso nik
ale dziewczyny macie fajnie:) pozdrowienia dla was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Hej :) po laparoskopii czulam sie super,zadnych bolow itp itd...minelo od niej nie całe 2 miesiace a juz przeszłam 3 okresy... ( pewnie od odstawienia hormonow itp) wczoraj znow dostalam miesiączke.... jednak nie to mnie nie pokoi.... od dwoch dni znow czuje ten bol w jajniku..... do tego dochodzi jakies dziwne samopoczucie i bol glowy... nie wiem ale mam złe przeczucia.... do lekarza ide za okolo 2 tygodnie.... heh mam nadzieje,ze to nie nawrót :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
mariollaa a dokladniej??? bo chcialam cos sprawdzic:) czy zgadza ci sie tak termin z kalendarza jak mi w sumie to ja mam 3 terminy z kalendarza wychodzi mi na 6 maja z usg na 10 a jeszcze wczesniej mowil na 3 maja takze jestem zielona na ktory mam sie szykowac hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
wczoraj bylam na badaniu pilam te nie dobra glukoze feeee ale na szczescie wyniki sa bdb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
gabsonik))) ty znasz mój temat wiec ,powiem ci ze dzis byłam u gina prywatnie bo na normalnego z kasy to sie nie doczekam ...jeszcze świeta mają...i niby ginekologicznie mam ok,ale dzis jeszcze przed wizytą dostałam okres a w zeszłym miesiącu 4 dni za wczesnie no a teraz to juz 7 za wczesnie ...no i lekarz dał mi orgamentil na uregulowanie i na to zeby mnie tak nie bolało .....ale powiem szczerze ze słyszalam straszne opinie o tym leku i aż sie boje je brac mam zaczac 19 stycznia....moze ty to bralas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabsoni k
nie boj sie tego leku. to jest po prostu progesteron. ja tez biore progesteron ale nie w tabletkach a w kremie. Mariolka tez go brala i jest w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
.czyli to jest dobry lek na to zeby zajsc w ciaze?to by było super,mam nadzieje ze mi pomoze z tymi cieżkimi miesiączkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babeczka80 - bierz ten Orgamentril. Ja nie miałam prawie skutków ubocznych. Mam 3 stopień endometriozy, a te tabsy mi całkowicie zahamowały chorobę. 4 miesiące po kuracji nim jestem w ciąży :) :) :) a wcześniej lekarz kazał powoli zbierać na in-vitro. Ja miałam tak rozregulowany okres przed wykryciem torbieli, endo, i operacją. Po Orgamentrilu znacznie mniej boli brzucho przy okresie (w sumie to nie wiem, czy to od tabletek czy od wycięcia tych paskudnych torbieli) Kasia, ostatnią miałam 26 listopada. Jestem teraz w 7 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babeczka80
dzieki ci mariolu za odpowiedz.....pocieszylas mnie ...super!!! GRATULUJE CI CIĄŻY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaaa
czy mozecie mi powiedziec co torbiel na jajniku ma do ciazy? i jak wykryto u Was torbiel jakie badania wykonalyscie ? i jak wygladalo leczenie czy tylko tabletkami anty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabiiiiiiiiii
mam 28dc i temp rano 37.1 i glowa mi peka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabiiiiiiiiii
ps cykle regularne 28 dniowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bosssa
Witajcie Dziewczyny!! Jestem tutaj nowa i bardzo prosze o rade.. dwa tyg. temu mialam zabieg lyzeczkowania po poronieniu samoistnym :( Okropnie to przezylam..Wszytsko zaczynalo sie goic, ale po tygodniu zaczelo sie krwawienie i straszliwe wzdecia, gazy..Bralam antybiotyk na zmniejszenie krwawienia i pomoglo.. niestey 2 dni temu dostalam ogromnego bolu brzucha i duzego krwawienia (2 dni pod rzad zawsze wieczorm pojawial sie ten straszny bol) Leki przeciwbolowe pomagaly na chwile.. Myslalam,ze to moze juz okres, taki wczesniejszy ale okres.. Gin.powiedziala, ze mozliwe, ze to okres, ale podczas badania wyczula cos na prawym jajniku i mysli, ze to moze byc torbiel..:( USG mam w sb. Bardzo sie boje, bo dopiero co przeszlam jeden stres a teraz nastepne..A tak bardz chce miec Dzidzie..:( Powiedzcie mi- czy torbiele rosna az tak szybko, ze mozliwe jest zeby 2tyg.temu podczas wypisu ze szpitala jak mi robili USG nic nie bylo w jajnikach, a teraz moze byc to torbiel..? Czy one tak szybko rosną?? Z gory dziekuje za odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TrapA
Witajcie Dziewczyny!! Jestem tutaj nowa i bardzo prosze o rade.. dwa tyg. temu mialam zabieg lyzeczkowania po poronieniu samoistnym :( Okropnie to przezylam..Wszytsko zaczynalo sie goic, ale po tygodniu zaczelo sie krwawienie i straszliwe wzdecia, gazy..Bralam antybiotyk na zmniejszenie krwawienia i pomoglo.. niestey 2 dni temu dostalam ogromnego bolu brzucha i duzego krwawienia (2 dni pod rzad zawsze wieczorm pojawial sie ten straszny bol) Leki przeciwbolowe pomagaly na chwile.. Myslalam,ze to moze juz okres, taki wczesniejszy ale okres.. Gin.powiedziala, ze mozliwe, ze to okres, ale podczas badania wyczula cos na prawym jajniku i mysli, ze to moze byc torbiel..:( USG mam w sb. Bardzo sie boje, bo dopiero co przeszlam jeden stres a teraz nastepne..A tak bardz chce miec Dzidzie..:( Powiedzcie mi- czy torbiele rosna az tak szybko, ze mozliwe jest zeby 2tyg.temu podczas wypisu ze szpitala jak mi robili USG nic nie bylo w jajnikach, a teraz moze byc to torbiel..? Czy one tak szybko rosną?? Z gory dziekuje za odpowiedź..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaa
Czy to możliwe zeby po 2 miesiącach od laparoskopii... nawet nie całych 2 msc.... torbiel wróciła na ten sam jajnik ????????? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, nie chce straszy. Ja miałam nową torbiel już 26 dni po laparotomii. Przeważnie są to torbiele proste - nie pęknięty pęcherzyk. Mi lekarz tak tłumaczył - grzebano Ci na jajkach, więc nie doszły jeszcze do siebie po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabiiii - kobieta ma normalnie podwyższoną temp. przed okresem. W dniu kiedy Ci spadnie, dostaniesz okres. Głowa - jeden z objawów zespołu napięcia. jeśli chodzi o leczenie - najpierw próbuje się leczy hormonami np. luteina. Gdy leczenie nie pomaga - skierowanie na Ca-125 (podwyższone sugeruje torbiel endo). Jeśli lekarz podejrzewa endometriozę - skierowanie na laparoskopię lub laparotomię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×