Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość donatas
Błagam o przeczytanie tej historii. Wszystko zaczęło się od poronienia. Trafiłam do szpitala. Zanim wykonano zabieg łyżeczkowania, stwierdzono torbiel 2 na 3 - czynnościową. Bo zabiegu łyżeczkowania, wypisałam się na własne życzenie ze szpitala. Po 2 dniach, trafiłam z powrotem na oddział z ostrym bólem oraz gorączką. W szpitalu stwierdzili, iż mam zapalenie przydatek i przez tydzień leczyli mnie na to schorzenie. Codziennie przychodzili lekarze, badali brzuch, mówili w pt, sob i w niedziele, iż wszystko jest w porzadku. W pon zbada Panią ordynator i pojdzie Pani do domu. I jest poniedziałek. Torbiel w tydzień urósł do 5 cm, ma podwyższona echogenniczność, a zapalania przydatek nigdy nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ordynator stwierdził, iż potrzebna jest operacja. Nie wierze w to, że przez tydzień leczyli mnie antybiotykami na coś czego nie ma! Wypisałam się na własne życzenie. Dlaczego ? Od kilku lat borykam się z torbielami, zawsze sie wchłaniają- nawet te 7 cm. Błagam o odpowiedź czym jest ZMIANA ECHOGENICZNA. Ide jutro prywatnie do lekarzy.... Boję się. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princeska endo
Hej dziewczynki :) co u Was, czemu nikt sie juz nie odzywa :( no piszcie kurcze coś! Jak tam wasze samopoczucia, torbielinki i te sprawy. U mnie tak o. Walcze i walcze i wygrać nie mogę z tymi nieszczęsnymi torbielami endometrialnymi :(:(:( Ale trzeba mieć nadzieję i się nie poddawać przede wszystkim. Zależy mi bardzo na naturalnych metodach leczenia, a zauważylam że glówną propagatorką w tym temacie była gabsonik i na zdrowko jej to wychodzilo, dlatego GABSONIK błagam Cię odezwij się jezcze i pomoż mi. Proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princeska endo
GABSONIKU!!!!!!!!!!!!!!!!! Gdzie jestes :( no zagładnij kurcze na to forum, prosze! Chm, moze sprobuje przywołać Cie telepatycznie, chociaz jeszcze nigdy tego nie robilam, hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Princesko...napisz mi jak walczysz z tą torbielą? Ja tez mam torbiel endo juz od 4 lat i caly czas wysylają mnie na laparo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Princeska endo
Witam Cie Egipcjanko Ja jestem już po jednej laparotomi (2 lata) i bardzo żaluje że się na nią zgodzilam :[ a może poprostu trafilam na nieudolnych lekarzy, niewiem, ale żałuje :( Jak się leczę? Przygotowuję się (od jutra) do 6-cio tygodniowej diety warzywno-owocowej dr Dąbrowskiej, dodatkowo zaczęlam pić ziółka i mam zamiar rowniez zacząc stosować okłady na brzuszek z olejku rycynowego ;) Miejmy nadzieję ze wkońcu coś pomoże :| Egipcjanko napisz proszę w jaki sposób Ty sobie radzisz, dziwi mnie że przez tyle czasu Twoja torbiel nie urosla... myslę że to już sukces ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia1979
Hej Ja mam problem z tym, że nie jestem pewna czy to może być guz czy torbiel. miałam robione usg tv. Jajnik lewy śred. 30mm z pęcherzykami do 10mm. Po stronie prawej za macicą dość jednorodny hyperechogeniczny obszar 50x45mm (5 x 4,5 ) . Endometrium jednorodne 10mm. POMÓŻCIE !! ZROZPACZONA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzia__22
Witam dziewczyny Proszę o radę... Dwa lata temu miałam dużą torbiel, usunięto mi ją operacyjnie. Parę dni temu byłam na wizycie kontrolnej i okazało się, że znowu na tym samym jajniku mam małą torbiel. Lekarz stwierdził,że mógłby mi zapisać terapię hormonalną ale właściwie nie widzi takiej potrzeby, wystarczy sama kontrola. Na następną wizytę kazał mi przyjść za pół roku do roku czasu... Boję się, że przez tak długi okres ta torbiel znowu może osiągnąć niebotyczne rozmiary (za pierwszym razem nic mnie nie bolało dopiero jak była ogromna). Co o tym myślicie? Zastanawiam się czy nie pójść do innego lekarza...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elya
Witam! Czytajam to forum ze wzruszeniem. Tak wiele kobiet i mlodych dziewczat boryka sie z problemami ginekologicznymi, co odbiera im radosc zycia i jest zrodlem leku i cierpien. Dlatego postanowilam napiwsac wam swoja historie. Trzydziesci dwa lata temu gdy bylam mloda mezatka, z powodu bardzo bolesnych i obfitych miesiaczek trafiLam do lekarza, ktory stwierdzil cystis ovori na jajniku. Trafilam do szpitala. W czasie operacji okazalo sie, ze na obydwu jajnikach sa torbirlr czekoladowe. Na jednym wielkosci sliwki, na drugim pomaranczy.Usunieto je z czesciowa resekcja jajnikow. Blizna byla nisko i prawie niewidoczna. Operowal mnie doc. Marzinek ze swoim zespolem w szpitalu na Starynkiewicza. Przestraszylam sie nie na zarty, ze nie bede mogla miec dzieci. Jednak po roku pozwolono mi sprobowac zajsc w ciaze. I udalo sie! Zaszlam w ciaze i urodzilam zdrowego chlopczyka. Po operacji, a potem po porodzie przez te wszystkie lata bralam hormony. Czulam sie dobrze i nie tylam. Jednak jakies prawie 10 lat temu w trakcie kontrolnego badania usg wykryto torbiel na jednym jajniku. Torbiel rosla bardzo powoli. Wreszcie w ub. roku w grudniu gdy torbiel miala 5 cm, po konsultacjach z trzema lekarzami zdecydowalam sie na operacje, bojac sie nowotworu. Ucieszylam sie nawet, ze operacja bedzie laparoskopowa. Po usunieciu jajnika na trzeci dzien wypisano mnie do domu, a juz nastepnego dostalam wys. goraczki. Zamiast zrobic mi dokladna diagnostyke, przez trzy tygodnie co tydzien zmieniano mi tylko antybiotyki na coraz mocniejsze. W koncu zadzialaly, goraczka i biegunka ustaly. Wrocilam do pracy, ale zaczely mnie nekac koszmarne bole ponizej prawej nerki.Po 2 mcach zrobilam prywatnie rezonans magnetyczny kregoslupa, gdyz sadzilam. ze to bole od kregoslupa. Okazalo sie, ze mam olbrzzymie wodonercze spowodowane przecieciem w czasie operacji laparoskopowej przewodu moczowego! Od marca tego roku przeszlam wiele bolesnych zabiegow i badan w szpitalach. Bylam juz blisko decyzji o wycieciu nerki. Ale czulam, ze mozna ja jeszcze uratowac. Trafilam do wspanialych lekarzy ze Szpitala w Miedzylesiu - dr.Jakuba Dobrucha i szefa oddzialu urologii prof. Andrzeja Borowki. Mimo, ze nosilam ponad 4 m-ce rurke w nerce odprowadzajaca mocz do worka, co bylo i bolesne i meczace ci wspaniali lekarze przez 4 godziny ratowali mi nerke wykonujac rekonstrukcje przewodu moczowego. Przy okazji wycieto mi macice,gfyz byl na niej jakis miesniak. Pozostal mi jeden jajnik - sierota, a na nim zrobila sie w dwa tygodnie po operacji jakas ponad 4 cm. torbiel cienkoscienna. Wykazala to tomografia, wyniki odebralam dzisiaj. To dziwne, gdyz podczas operacji i wczesniej nic na nim nie bylo. Troche mnie to niepokoi, ale mam nadzieje, ze to wynik operacji i zniknie. Pisze to wszystko po to by przed operacja zwracac uwage chirurgowi (co nie jest mile widziane)by uwazano na przewody moczowe, gdyz podczas zamykania krwawiacych naczyn krwionosnych mozna klipsem lub przy podwiazywaniu uszkodzic delikatne przewody mocowe (co,o czym wiem, nie zdarza sie wcale rzadko). Gdybym wiedziala, jak bardzo zostane okaleczona i ile bede musiala przecierpiec nie zdecydowqalabym sie na te laparoskopie. Oczywiscie nie namawiam tutaj nikogo do rezygnacji z operacji gdy jest ona konieczna, ale z wlasnego doswiadczenia wiem, jakie niesie ona zagrozenia. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisałam na tym forum jakiś czas temu mialam laparo jajnika jednak okazało się nic nie grożnego ciałko żółte jednak raz na jakiś czas odczuwam takie delikatne kłucie przy kości miednicy a w tym cyklu w 16 dniu czułam ten jajnik to może nie byl ból ale tak jakbym go czuła tak jakby to miejsce ktoś delikatnie dotykał ale od środka czy myślicie że może mi się coś na nim dziac czy to były dni płodne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta:(
MALA OO: tak czytam sobie i widze xze bratnia dusza z ciebie... mam torbiel na prawym jajniku...5,5 cm.bralam bralam tabletki i teraz czeka mnie wizyta iu lekarza:( troszke sie boje bo bardzo mnie boli podbrzusze, skurcze i wogole ale tego widze nie musze opisywac.do tego mam strasznie smierdzace oplawy..czesto plamen dostaje.i do tego na jezyku mam piec okraglych plam w ksztalcie litery v. szukam tu czegos na ten temat i nic nie znalazlam.POMOZCIE BO OSZALEJE. dziewczyny nie gniewajcie sie ze napisalam bezposrednio do malej aloe wy tez to robicie w wiekszosci, na wasze opinie tez bardzo licze. dziekuje z gory za kazda odpowiedz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta:(
MALA OO: tak czytam sobie i widze xze bratnia dusza z ciebie... mam torbiel na prawym jajniku...5,5 cm.bralam bralam tabletki i teraz czeka mnie wizyta iu lekarza:( troszke sie boje bo bardzo mnie boli podbrzusze, skurcze i wogole ale tego widze nie musze opisywac.do tego mam strasznie smierdzace oplawy..czesto plamen dostaje.i do tego na jezyku mam piec okraglych plam w ksztalcie litery v. szukam tu czegos na ten temat i nic nie znalazlam.POMOZCIE BO OSZALEJE. dziewczyny nie gniewajcie sie ze napisalam bezposrednio do malej aloe wy tez to robicie w wiekszosci, na wasze opinie tez bardzo licze. dziekuje z gory za kazda odpowiedz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata123qaz
czesc mam problem co oznacza mój hispat cystes endometrioticae cystes folliculares haemorrhagicae et cystes serosae overii dextri prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość penelopa zwiadowczyni
Kobieta, lat 26, duże niebieskie oczy, duża torbiel hyperechogeniczna na jajniku lewym - cytrynka! Yasminelle (tak wiem przy hyperechogenicznej nie pomoze, ale ciagle sie ludze) operacja mnie czeka usuniecia, bronie sie przed nia rekami i nogami 10 lat temu, kiedy nawet nie wiedzialam jak co i dlaczego, dwie duze torbiele na jajnikach lewym i prawym - pomaranczki! (dla każdego po jednym) tabletki jakies na H lub F, nie pamietam torbiel z jajnika prawego po kurancji hormonalnej znikla torbiel jajnika lewego nie, a wiec operacja - laparotomia - znioslam ja bardzo dobrze jak na ten typ zabiegu wycieli potworniaka 10 lat spokoju i teraz od nowa powtorka z rozrywki, a za rok wychodze za maz i wtedy zamierzalismy zaczac starac sie o dziecko jestem dobrej mysli dodatkowo, zeby nie bylo zbyt prosto : niedoczynnosc tarczycy i hiperprolaktynemia ta osttania mogla byc osobna jednostka chorobowa lub wynikiem niedoczynnosci jak jest tego nie wie do dzisiaj nikt niedoczynnosc jest regulowana euthyroxem n50 prolaktyna byla 5krotnie podwyzszona przed rozpoczeciem leczenie niedoczynnosci teraz jest nizsza ale ciagle dwukrotnie wieksza lekarka mowi, ze taka moja uroda tak wolalabym nie byc tak urodziwa :D teraz boje sie operacji - nie bolu, ale narkozy za duzo rzeczy sie dzieje teraz w moim zyciu i czasem dopada mnie lek korzystam z lozka ceragem, niekonwencjonalnych metod glupie pytanie na ktore znam odpowiedz, ale ciagle probuje zaprzeczac :D ze jednak hyperechogeniczna zniknie pod wplywem tabletek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co tu aka cisza
aaaaaaaaaaaaaaaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata123qaz
czy mi ktos odpowie na moje powyzsze pytanie o hispata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym odpowiedziala, ale
niestety nie wiem co to znaczy a widze ze to olewaja ludzi wielkie wsparcie bla bla bla, jak zakladam osobny topik to wszyscy na mnie z ryjem, ze jest tutaj ten topik, a jak tu pisze to nikt nie odpowiada.. wielkie mi wsparcie, takze przykro tez zadawlam pytania i tez nic z tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam pytanie. Czy torbiel dwukomorowa na prawym jajniku o średnicy 42mm na 32mm mniejsza torbiel 21mm na 10mm kwalifikuje sie do zabiegu usuniecia,czy do leczenia lekami? Jestem po zabiegu łyżeczkowania macicy,gdyż płód obumarł:( Nie chce stosować antykoncepcji,dopiero ja odstawiłam 3 miesiące temu,i bardzo chce zajść w ciąże. Proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dziewczyny która boi się narkozy szkoda że mając takie juz przejscia nikt ci nie wytłumaczyl ze dziewczyny które miesiaczkują nie mają kłopotów z narkozą oczywiście jeżeli za kłopoty rozumiemy że boisz się czy się obudzisz jeśli tak to sie nie bój miesiączkujesz następuje upływ krwi to powiedział mi anastezjolog powiedział mi że mężczyżni powinni oddawać krew i też nie musieli by się bać byłam operowana na Pomorzanach w szczecinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do beata123qaz chyba wpisałas coś z błędem jeśli chcesz przetłumaczyć coś z łaciny wpisz w google tłumaczenie wejdz w pierwsze wyswietlane tłumaczenie wklep po łacinie i naciśnij tłumacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mili91
Od lipca przy pierwszej wizycie u ginekologa dowiedzialam się że na prawym jajniku mam potworniaka ale kazal mi przyjsc na kontrole na nastepny miesiac bez zapisania zadnych tabletek i okazalo sie ze sie powieksza wiec zrobil i zdjecie i wyslal mnie do Poznania do szpitala ginekologicznego. Od lipca do stycznia guz ten powiekszyl sie z srednicy ok 25 mm na 55mm. Pani doktor z poznania wysłała mnie na operacje na 7 lutego na usuniecie tego potworniaka... Jak ta operacja wogole wyglada? mam zaburzona miesiaczke czyli jest tak ze mam co 2 miesiace a czasami zdazy sie co miesiac albo i wogole. i dowiedzialam sie ze na lewym jajniku tez juz cos sie wytwarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jojoba proszę napisz mi coś na temat opieki i wogule przebiegu twojego pobytu w szpitalu na Pomorzanach. Ja mam termin na na niedziele będę miała robiona laparoskopie w tym szpitalu i bardzo się boje. Dzięki z góry za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patra
czego tak panikujecie.to są tylko torbiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata123qaz
hej no niewiem czy to sa tylko torbiele ja mam 35 lat i wyobroz sobie ze mam juz wyciete dwa jajniki przez torbiele zadne leki nie pomagaly no i co mi teraz zostało nic wlaśnie wchodze w okres menopalzy piszcie jezeli chcecie wiedziec cos konkretnego na ten temat pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patra
no to byłaś w szpitalu i widziałaś jakie inne kobiety mają problemy.ja jestem po 3 laparoskopiach i uważam że ból i rany po tym to jest nic w porównaniu do kobiet które miały usuwane np. macice.A tak to jest że leżąc obok takich na sali nawet nie pomyślisz o tym żeby los,bo te cztery dziurki co tobie zrobili to tak na prawde nic takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patra
a tak w ogóle to torbieli nie da się wyleczyć.ja chodziłam do najlepszych lekarzy w moim mieście i wszyscy to potwierdzili.wiadomo,że lepiej leczyć się farmakologicznie ale niestety się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll19
do beata123qaz a miałas torbiel krwotoczna?? szukam inf na ten temat.. masz dzieci??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beata123qaz
hej tak mam dzieci i sie z tego powodu ciesze a moja torbiel byla 1 krwotoczna i 3 były inne ale leki nie pomagaly niestety tak torbiele zniszczyly jajniki ze nic lekarze nie mogli zrobic by je uratowac wiec napisz co dokladnie chcesz wiedziec a ja ci postaram odpisac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syll19
do beata123qaz wszystko.czy torbiel mialas po czy przed dziecmi?? czy mialas problemy z zajsciem w ciąże... bo ja sie tak bardzo boje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×