Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość załamka-torbiel endometrialna
Do aannka20: Nie miałam zadnych badań prócz usg dopochwowe... Ono wykazało torbiel endometrialną, ponad 6 cm :( Przepisano mi Harmonet na 3 miesiące.... Jak nic to nie da to laparoskopia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
sowa74 dzieki wielki za wyjasnienie. Ale da sie zyc z endometrioza, fakt czesto czuje sie zmeczona, i czasem boli mnie podbrzusze ale to nic w porownaniu jak bolało wczesniej. Teraz wlasnie patrze na moj wynik z histopatologii oprocz Endometriosis exerna mialam jeszcze napisane: Decidua. Villi placentae absunt. Wiesz co to znaczy? To napewno dotyczy ciąży. Bo w czasie kiedy mialam torbiela bylam w ciazy. I mialam laparoskopie + łyżeczkowanie. Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
Do: załamka Niczym sie nie przejmuj, jesli dostalas od razu tabletki a nie skierowanie na laparoskopie. Bedzie dobrze zobaczysz. Ja mialam laparoskopie, a po laparoskopii znowu mi sie odnawialy te torbiele. I na 90% mialam juz isc do szpitala na kolejna operacje, ale tabletki jakos pomogly. Sama lekarka sie dziwila. Ze w moim przypadku tabletki pomogly. A bylo juz kiepsko ze mna. Tak wiec trzymaj sie. I NO STRES:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
Widze, że już zadko odwiedzacie forum - szkoda. Mam do Was pytanie, w zwiaku z moja endometrioza a takze lekami jakie biore. Biore oczywiscie hormony REGULON i takze czopki doodbytnicze DISTERPTAZA. Mam pytanie odnoście tych czopków. Za nie długo, odstawiam REGULON, aby dostac okres. I czy w czasie okresu moge dalej brac te czopki??? Bo na ulotce czytalam, ze powoduja silniejsze krawawienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olusiabrodnica
u mnie torbiele są uwarunkowane chyba genetycznie,mama i jej siostra je miały przez co obie maja usunięte jajniki,teraz okazało się że i ja je mam a mam zaledwie 18lat;/ boje się że tak jak mam trafie na stół operacyjny:( są może na to jakieś leki homeopatyczne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea- ktoś mi zabrał nicka
aannka20 Distreptazy nie bierze się w czasie okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocoa1980
Witam wszystkich,jestem tu nowa.My z mezem staralismy dzidzi juz rok czasu i NIC.wczoraj bylam usg ze mam na jajniki z torbielą 44x26mm,Czy ktos wie?czy to prawda jak ktos ma torbiel to nie moze zajsc ciaze?proszę pomoc mi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cocoa1980
Czemu lekarz usg kazal czekac po okres,ja nie rozumiem,chcemy miec tylko dzidzi,ostatna miesiaczka mialam 7 wrzesnia,czy jeszcze za wczesnie zobaczyc usg zarodeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Pisze tu pierwszy raz, ale juz troche czytam to forum na temat endometriozy. ja tez mam isc na zabieg usuniecia torbieli (najprawdopodobniej endometrialnej) za miesiac. Lekarz nawet nie proponowal mi zadnych lekow, tylko sprawdzil ze torbiel sie powieksza. A moje pytanie dotyczy sie samego zabiegu i dojscia do siebie po nim. Ile czasu odczuwa sie bol po laparoskopii? A przede wszystkim jak dlugo nie wolno sie przemeczac. czy ktoras z was uprawia jakies sporty i w jakim okresie czasu po zabiegu mozna wrocic do treningow? To dla mnie bardzo wazne, bo nie wiem ile bede musiala odpoczywac i dochodzic do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
Do: bonia, Lekarze niby mowią, że przez pół roku musimy na siebie uważać, po laparoskopii. Czyli nie dźwigać i takie tam. Pytałaś jak długo dochodzi się do siebie. Ja po operacji, czułam się fatalnie. Nie bolało tak bardzo, jak miałam złe samopoczucie. NIe mogłam podnieść głowy , bo strasznie mi się kręciło i co probowanie usiasc, ściskało mnie tak bardzow brzuchu, ze nie moglam wziasc powietrza i to wlasnie powodowalo, ze mdlałam. Nie umiem tego opisac, trzeba przez to przejść. Ale juz po 3 dniach wstalam z lozka:) i chodzilam. Ty masz torbiel endometrialna, wiec niewiem czy bedziesz mogla wrocic do swoich pasji. Chodzi mi o sport. Przeczytaj na temat ednometriozy, a wtedy dowiesz sie jak ta choroba wszystko moze popsuc. Ja tez ją mam. Czesto czuje sie fatalanie, zmeczona i taka nie do zycia. A po za tym ten bol w brzuchu bedzie mniejszy niz przed operacja, ale bedzie. A przy okresie czesto zwijam sie bolu. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hei! mam takie pytanie do was. u mnie wykryto potworniaka na prawym jajniku 3cm na 3 cm. bede miec laparoskopie ale dopiero w styczniu. chcialabym zaczac brac tabletki antykoncepcyjne ale nie wiem czy moge jesli mam potworniaka, moje lekarka powiedziala ze dopiero po operacj moze mi je przepisac. inny lekarz powiedzial mi,ze nie ma zadnych przciwskazac. co wy myslicie na ten temat? jakie tabletki antykoncepcyjne bierzecie? czy ktoras z was miala taka sytuacje,ze brala tabletki ant gdy miala potworniaka?? ja zupelnie nie wiem co mam zrobic- czy czekac do stycznia z tymi tabletkami czy jednak brac je juz teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasencja
do: bonia Hej. Ja po laparoskopii czu≥łam się bardzo dobrze. O 11.00 był zabieg a ja o 16.00 już wstałam. Miałam wycinanego potworniaka 4 na 4 cm. Brzuch mnie nie bolał, troszkę ciągnął. Za to dawał mi się we znaki ból barków, który jest wynikiem wpuszczenia pod powłoki brzuszne Co2. Bolało mnie przez 3 dni, ale na tyle słabo że nie musiałam brać żadnych leków przeciwbólowych. Zabieg miałam w poniedziałek a w piątek już byłam na imprezie:-) Dzsiaiaj mija tydzień od operacji. Czuję się bardzo dobrze, jedynie uważam żeby nie dźwigać. Też zastanawiam się kiedy mogę wrócić do sportu:biegania i spinningu. Zapomniałąm zapytać lekarza. Myślę, że minimum to dwa tyg. Zresztą niedługo mam kontrolę to zapytam. Głowa do góry, nie ma się czego bać. Poza tym organizm każdej z nas reaguje inaczej i ma inny próg bólu. Dlatego niektóre dziewczyny długo się zbierają. Ale z tego co wiem większość po laparo dochodzi do siebie szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha.bez.ogona
Cześć Dziewczyny:) chciałam tylko spytać, jak to możliwe, że torbiel pojawiła się w trakcie brania evry? W kwietniu nie miałam nic, a dziś wykryto u mnie 5 cm torbiel. Dostałam biostreptazę i po tej kuracji powinno się wchłonąć. Jednak naczytałam się tyle strasznych historii, że zaczęłam się bać - mam 32 lata i chciałabym mieć dzieci:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny... ja już po zabiegu - okazało sie że ten guz który był w pęcherzu moczowym nie był endometrialny - ufff ( albo nie ufff bo muszę poczekać na wynik histo :( ) Podobno to coą w rodzaju miękniaka, włókniaka. Wyłuszczyli całego - więc może juz bedę miała z tym spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarina1972
do mycha.bez.ogona Niestey to jest możliwe, ale nie załamuj sie. Ja miałam podobną sytuację tylko że u mnie skończyło się to operacją ponieważ cysta się nie wchłonęła (był to potworniak). Mogę jeszcze dodać że 17 lat temu usunięto mi prawy jajnik a podczas zeszłorocznej operacji usunięto mi 3/4 lewego jajnika, a teraz jestem w 13 tygodniu ciąży. :)) Więc nie załamuj się bo wzystko będzie ok. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Katarina 1972, potworniaki nie wchłaniają się, tzn. tabletki antykoncepcyjne nie spowodują, że potworniak się wchłonie. Generalnie potworniaki rządzą się innymi prawami niż cysty czynnościowe. Jeśli mycha ma torbiel czynnościową, to jest w zupełnie innej sytuacji niz kobieta, która ma potworniaka i nie ma co takich stanów porównywać. Super, że udało Ci sie zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
N-atka, w końcu jesteś po operacji. Może Ty jednak nie masz endometriozy, bo z tego co pamiętam, to po wcześniejszej operacji nie wykonali badania histo-pat, tylko stwierdzili, że to torbiel endometrialna na podstawie "wzrokowej oceny". Piszę tak, ponieważ jojoba po operacji rozmawiała z lekarzem-operatorem, który powiedział, że wycięta torbiel wygląda na torbiel endometrialną, jednak wynik histo-pat. nie potwierdził tej "diagnozy". Okazało się, że była to torbiel krwotoczna ciałka żółtego (która nie ma nic wspólnego z torbielą endometrialną).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
bonia 1981 Przede wszystkim, jak sie czujemy po operacji świadczy rodzaj torbiela oraz jego wymiary. Ja mialam bardzo duzą torbiel endometrialna w wielkości talerza. DLatego moze i czulam sie tak fatalnie i ciezko dochodzilam do siebie, kazdy wysilek konczyl sie dla mnie potwornym bolem. Po laparoskopi, torbiele mi powracały, gin. groziła mi juz kolejna operacja, jednak byla stanowcza i to dzieki niej nie poszlam na kolejna laparoskopie. Tabletki cudem zadzialaly. grozilo mi rowniez wyciecie jajnika, lecz lekarze mi go zostawili z nadzieja ze sie zregeneruje. No coz...wolalabym juz zeby mi wycieli go niz teraz tak cierpiec. Przeciez z jednym jajnikiem w ciaze mozna zajsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Nie wiem,czy ktoś tu jeszcze zajrzy,ale wpiszę się. Podczytuję topik od 3 dni.Dużo się od Was dowiedziałam,ale i tak mam niepokój,można powiedzieć strach! 6-go byłam na USG dopochwowym.Stwierdzono torbiel 8x6 cm.Z tego,co tu czytam,to ja mam bardzo dużą.:( Jutro idę po odbiór wyników krwi i od razu do lekarza.Da mi skierowanie do szpitala,na operację. Powiedzcie mi,czy Wam też puchły nogi?Tak trochę powyżej kostek? Bo nie wiem,czy to jest jeden z objawów "posiadania"torbieli,czy znowu czai się we mnie jakaś choroba?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
Dziewczyny proszę Was o rade, bo niewiem co robic. W czerwcu mialam laparoskopie i okazalo sie, ze mam endometrioze. Torbiele ciagle powracaja, ale 2 tyg temu jak bylam u lekarza powiedzial, ze jest dobrze bo mam tylko powiekszony jajnik. Biore REGULON a tydz temu bralam DISTEREPTAZE (czopki doodbytnicze) i od paru dni czuje okropne kłócie w prawym jajniku tam gdzie byla torbiel. Ta rana równiez mnie boli. Mam porblem i z jedzeniem, poniewaz zle trawie i strasznie boli mnie zoladek. Czuje dretwienie po calej prawej stronie i ból nerek. Jak mysliscie co to jest? W srode ide do ginekologa i strasznie sie boje. Z gory dzieki za rade. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasencja
do HIER Mnie nic nie puchło, w ogóle nic mnie nie bolało, a jedynym objawem torbieli byłī miesiączki co 2 miesiące (normalnie miałam co 32 dni). Po prostu ten jajnik na którym była torbiel przestał pracować...Teraz jestem po laparo i czekam na okres...Mam nadzieję, że wszystko wróci do stanu przedtorbielowego, bo chciałąbym rozpocząć starania o rodzeństwo dla mojego synka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasencja-------->dzięki.:) Teraz,zaraz lecę po wyniki.Oby wszystko było OK! Najgorzej się boję operacji.I co będzie po niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasencja---------->życzę Ci jak najwięcej dzieciaczków.Żeby Twój syn miał mnóstwo siostrzyczek i braciszków.🌻 :) Wyniki z krwi odebrałam.Są dobre.Jeden kamień z serca spadł.:) Byłam w szpitalu na konsultacji i ustaleniu terminu zgłoszenia się do szpitala.Niestety,bez operacji się nie obejdzie.Torbiel jest duża.:( 20-go zgłaszam się na oddział. Mam nadzieję,że wszystko przebiegnie bez komplikacji.Doktor mówił,że jeżeli tak będzie,to przy końcu października,będę już w domu.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasencja
Dzięki hier:-) A będziesz miała laparoskopię czy laparotomię? Ja poszłam do szpitala w niedzielę po południu a we wtorek o 9 rano już wyszłam...Dziewczyna, ktora leżała ze mną, miała laparotomię i wyszła na czwartą dobę...Wszystko będzie dobrze, zobaczysz! A szpital przeleci szybko, ja już prawie nie pamiętam, że tam byłam a wyszłam dwa tygodnie temu...Powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość java092
hej :) ja jutro ide na operacje torbieli 9cm. mam nadzieje ze zrobią mi laparoskopie. Troche sie obawiam ponieważ nigdy nie mialam zadnej operacji. Mam do was pytanie: czy laparoskopia wykonywana jest pod narkozą czy znieczuleniem ?? jak to sie odbywa i jak szybko dochodzi sie do zdrowia po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasencja-k1
Hej Laparoskopię wykonuje się pod narkozą ogólną. Dochodzenie do siebie to indywidualna sprawa. Ja doszłam do siebie bardzo szybko, o 11.00 rano miałam laparo a o 16.00 już wstałam. Do domu wyszłam na dzień następny o 9.00 rano a 3 dni później byłam już na imprezie i tańczyłam:-) Bolało mnie tylko pierwszego dnia...Potem już nie, natomiast dawały o sobie znać barki, które bolą po wtłoczeniu do jamy brzusznej Co2 w celu jej uniesienia. Więcej o mojej laparo możesz poczytać we wcześniejszych postach...Generalnie nie ma się czego bać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem w jaki sposób mi usuną torbiel.Doktor mówił,że po zgłoszeniu się,porobią jeszcze(wtórnie)badania i wtedy podejmą decyzję,co i jak. Ja kiedyś już miałam problemy ginekologiczne.Ale,nie miały nic wspólnego z torbielami.Kazał mi przynieść wszystkie wypisy ze szpitala.Mówił,ze się zapoznają z nimi i wtedy będą mieli jasny obraz sytuacji. java092------>będę trzymać kciuki za Ciebie.:) Jak wrócisz odezwij się. Ja już byłam chyba ze 4 razy pod narkozą ogólną.A mimo wszystko też odczuwam niepokój.Chociaż pocieszam sama siebie,że wszystko będzie dobrze.I MUSI BYĆ DOBRZE! Ja raczej dochodziłam do siebie bardzo szybko.Myślę,że tym razem też tak będzie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość java092
dzięki odezwe sie za kilka dni mam nadzieje ze bedzie wszysatko ok pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie,że wszystko pójdzie dobrze.Może się odezwiesz zanim ja pójdę do szpitala?Kto wie?:) Tak się zastanawiam,czy po wyjściu ze szpitala,nie zmienić gina.Bo,czy to jest możliwe,aby on nie wyczuł takiej dużej torbieli,badając mnie? Rozumiem,jak jest jakaś mała,ale taka wielka? Doktor,który mi robił USG,zapytał: to doktor nic pani nie powiedział?Bo ja przeżyłam szok,gdy okazało się,ze "wyhodowałam"taka torbiel!:( Sama już nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×