Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość sowa74
jojoba, to nie masz dołączonego to opisu USG wydruku, na którym widać torbiel? Ja miałam robione 4 razy USG przy mojej torbieli w różnych placówkach i tylko raz nie był dołączony wydruk, aż spytałam, czy czasem nie zapomnieli o wydruku (ale rzeczywiście nie dołączali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Wydaje mi się, że na tym forum ktoś miał też taki przypadek, że podczas USG torbiel miała kolor szary, a w kolejnym cyklu miesiączkowym ta torbiel na obrazie USG zmieniła kolor na czarny i chyba była to "czynnościówka". Jojoba, jak masz tyle wątpliwości, to może poczytaj to forum od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, a może najprościej będzie, jak zapiszesz sobie pytania, które Cię trapią i zadasz je lekarzowi. Przecież podczas kolejnego USG możesz spytać, np. jakie cechy w widocznym obrazie świadczą, że to potworniak, jakie są szanse, że to torbiel innego rodzaju, ew. jakiego. Tak chyba będzie najprościej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Jojoba, o co radzi Ci lekarz? Usuwać potworniaka (bo taka jest diagnoza, z tego co piszesz) o wielkości 16 mm laparoskopowo, czy czekać, jak jeszcze trochę urośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
kazał mi zrobić markery jak zadzwoniłam i powiedziałam że są w normie to powiedział tak myślałem to prosze na spokojnie przyjechać i umówić się na usunięcie tej torbieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
jak radziłaś zapytałam telefonicznie powiedział że gdybym miała wszystkie te markery w pożądku to naspokojnie mogę przyjechać i się umawiać na zabieg z tym potworniakiem ale że mam ten Ca 125 podniesiony do 41 to muszę powturzyć wynik a mogę to zrobić dopiero w poniedziałek i teraz będe umierac do poniedziałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa, lekarze twierdza ze torbiel endo moze sie zmniejszyc jedynie pod wplywem lekow, ale nigdy samoistnie. te leki oczywiscie nie lecza sprawiaja tylko ze jajniki nie pracuja. leki te bardzo zatruwaja watrobe. nie wiem jakie jest wyjscie z sytuacji. czy op robic czy nie robic i kiedy. generalnie lekarze twierdza ze do 4 cm torbiel sie obserwuje (nie zaleznie od wynikow ca125) a powyzej sie wycina. dlaczego sie wycina ano dlatego ze skrecajac sie moze doprowadzic do martwicy jajnika lub peknac. kazda operacja niesie z soba ryzyko powiklan. wiec jezeli kobieta nie rodzila jest ryzyko ze bedzie po takiej op bezplodna. z drugiej strony torbiel moze przeszkadzac w zaplodnieniu. nie wiem czy robic ta op czy nie robic. jest duzo za ale tez duzo przeciw. jezeli jest to rak to op i tak nic nie pomoze wiec w zasadzie jezeli ktos nie stara sie o bejbika, a torbiel nie rosnie, nie boli a nawet maleje to po co robic op?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jojoba jak to widzialas z daleka? nie masz tego zdjecia? bylas u innego gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamtorbiel
Czesc wszystkim! U mnie pare dni tez wykryto torbiel o wielkosci ok 6cm. badanie usg zrobilam przed okresem, gin powiedzial ze podejrzewa torbiel czekoladowa ale pewnosci nie ma, scianki ponoc sa cienkie cokolwiek to znaczy...dodatkowo mialam duza infekcje grzybicza, przepisal mi antybiotyki, czopki dopochwowe oraz czopki doodbytnicze, mam tez brac luteine w tym cyklu. Nie zapisal mi antykoncepcyjnych. skierowal na badanie ca 125 moj wynik to 32, cytologia gr II zapalna. lekarz kazal powtorzyc ca 125 za 3 miesiace, mam jechac tez na usg po okresie by zobaczyc jak zmienia sie ta torbiel...Dodam, ze staram sie o dzidzie. Nie wiem teraz co zrobic.Do gina moge isc dopiero za miesiac(poniewaz mieszkam zagranica :( normalnie nie wiem jak sie zabrac za te moja torbiel, nie chce operacji, nie chce tez brac hormonow, ale chyba nie bedzie wyjscia:( Czy ktoras z was wie jak ustala sie rodzaj torbieli? jaki hormon jest odpowiedzialny za pekanie pecherzyka graffa? bo tak na logike to powinnam miec niedobor tego hormonu skoro pecherzyk nie pekl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, co ty opowiadasz, że jeżeli jest rak, to operacja nic nie pomoże. Precież tu właśnie czas gra ogromną rolę, każdy dzień. Precież rak ma różne stopnie zaawansowania. Przy odpowiednio szybkim zdiagnozowaniu (kiedy nie ma jeszcze nacieków na inne narządy) i podjęciu odpowiednich działań (m.in. operacja), kobieta ma szansę. Czekanie w przypadku raka, to skazywanie siebie samej na śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: mariecruz Zgłoś się jak najszybciej do ginekologa, a może nawet na Izbę przyjęć Szpitala ginekologicznego. To na pewno nie jest normalne, że bierzesz tabletki antykoncepcyjne i od dwóch tygodni masz równocześnie okres. Trudno mi zrozumieć, na co czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, ryzyko powikłań to naturalny element każdej operacji, ale zawsze rozważa się stopień potencjalnych korzyści do ew. ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: ela_legnica33 Ela, ty też masz stwierdzoną endometriozę. Jak to jest z możliwością zmniejszania się torbieli endometrialnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarz powiedzial ze jezeli to rak to max 3-5 lat. niezaleznie od op. to jest jeden z najbardziej zlosliwych nowotworow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
gabsonik podchodzisz do tego bardzo ostro może dlatego bo nic ci nie jest ja po prostu chciałam miec dziecko USG miałam robione czętto w zeszłym roku trzy razy i wporządku i to u dwóch lekarzy póżniej u trzeciego stwierdza potworniaka ale nie jest pewien po miesiącu te trzeci lekarz mówi że nic nie ma po 5 miesiącach sprawdzam u lekarza numer jeden jajeczkowanie mówi że mam tu coś ma 3 centymery ale to nic takiego pewnie niepęknięty pęcherzyk( to coś było też szare jak wtedy gdy widział lekarz potworniaka)po kolejnych 2 miesiącach lekarz numer 3 znów widzi potworniaka na 99% bynajmniej tak mi napisał ale że zaczęłam mu płakać z przerażenia w gabinecie kazał mi zrobić markery ja dodatkowo zrobiłam jaszcze marker Ca 125 którego on nie zalecił bo tez jest markerem jajnika i tylko on mi nie wyszedl w normie bo 41 teraz każe mi go powtórzyc bo mówi że powinien być w normie i co ty na to niez gupiała byś tak z boku wydaje się wszystko takie oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasne a skad ty mozesz wiedziec co mi jest? rok temu uslyszalam diagnoze rak jajnika max 5 lat przy dobrych wiatrach i od razu chemia. potem wersja ze to endo. torbiel mialam 6 cm. ca mialam 77,17. wiesz co nie panikuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak napisalam wczesniej nikt nie zna przyczyny pojawiania sie guzow ani lekarstwa na to wiec zaden lekarz nie powie ci co i jak. zapomnij ze ktos da ci jasna diagnoze i leczenie i jeszcze powie ze bedziesz zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a boli cie ten potworniak? jak chcesz to napisze ci jaka ja stosowalam diete przez prawie rok. oraz jakie pije sie ziola na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa ja jestem chodzącym dowodem na to ze torbiele endometrialne mogą się zmniejszac a nawet wchłaniac całkowicie . Wazne jest tylko aby endometrioza była potwierdzona histo-pat , poniewaz lekarz przed podaniem leku musi miec pewnosc ze ma doczynienia z torbielą endo . Leki które powodują wchłonięcie się torbieli czekoladowych to : zoladex , dipheleryna , decapeptyl depot . Są to leki w postaci zastrzyków lub implantów ,przede wszystkim podawane ludziom chorym na raka macicy i piersi u kobiet oraz w raku prostaty u męzczyzn . W leczeniu endometriozy spisują się rewelacyjnie , niestety ich cena jet bardzo wysoka ....... prawda jest taka ze lekarze nieczęsto przepisują tego typu leki na end poniewaz przeciętną pacjentkę nie stac na kurację nimi ....... Całkiem niedawno powstało stowarzyszenie kobiet chorych na endometriozę które walczą o refundację chociaz jednego z tych 3 leków ........\" walczą \" jak na razie bezskutecznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. 8 lat temu miałam usuwanego torbiela z prawego jajnika , teraz mam na prawym i lewym za ok. tydzień operacja tak się boję bo bardzo chce miec dzieci staramy sie już ponad rok. mam pare pyta n, prosze o odpowiedz 1. w którym dniu cyklu najlepiej iść na operacje? bo mi sie dziś zaczyna i niewiem kiedy iśc do szpitala. czy następny poniedziałek nie będzie za pózno? 2. od dwóch cykli mój okres jest brązowy prawie czarny , czy to narmalne , czy któraś z Was tak miała? 3. po tej operacji 8 lat temu bardzo często boli mnie ten jajnik na której była torbiel , czy to normalne? lekarze nie zwracali na to uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. 8 lat temu miałam usuwanego torbiela z prawego jajnika , teraz mam na prawym i lewym za ok. tydzień operacja tak się boję bo bardzo chce miec dzieci staramy sie już ponad rok. mam pare pyta n, prosze o odpowiedz 1. w którym dniu cyklu najlepiej iść na operacje? bo mi sie dziś zaczyna i niewiem kiedy iśc do szpitala. czy następny poniedziałek nie będzie za pózno? 2. od dwóch cykli mój okres jest brązowy prawie czarny , czy to narmalne , czy któraś z Was tak miała? 3. po tej operacji 8 lat temu bardzo często boli mnie ten jajnik na której była torbiel , czy to normalne? lekarze nie zwracali na to uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brazowy wskazuje na stan zapalny. jakie podejrzewaja torbiele? i jaki mialas 8 lat temu? czy w miedzyczasie badali ci te jajniki czy dopiero teraz? czy torbiele pojawily sie teraz? czy byly juz wczesniej nazauwazone? a jakiej sa wielkosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy musisz miec juz w tym cyklu operacje? nie mozesz poczekac? kazali ci zrobic ca125?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilietta29
witam Was bardzo serdecznie czy może mi ktoś napisać co oznacza badanie usg...wr lewych przydatków widoczny jest echopozytywny lity cień o wymiarach 70,9 * 45,8 mm (77cm3).brak wolnego płynu w zatoce Douglasa.....prosze o odpowiedz może ktoś wie...a wynik ca125 w normie 28,5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz potworniaka. lity cien to znaczy jakies twarde elementy w torbieli. a jak wyglada zdjecie usg? jaki kolor ma torba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilietta29
No właśnie lekarz powiedział że sam nie wie co to jest napewno nie mięsniak i nie torbiel ..na usg jest czarno białe i nie wiem ja się nie oriętuje ...a co to jest ten potworniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilietta29
jutro mam iść do lekarza bo najpierw kazał mi zrobić ca125...sam sie dziwił ...kazał czekać ...ale na co ...nic z tego nie rozumiem ...a ja mam silne krwawienia miesiączkowe kilkanaście razy miałam czesto nawracające stany zapalne,i mam ciągnięcia kłucia cos jak bóle porodowe w dół ...i to się nasila...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie torbiel? potworniak to jest rodzaj torbieli. znajduje sie w jajniku lub na jajniku. charakteryscyczny obraz usg nie jest jednolity. najczesciej szary z bialymi elementami. potworniak ma najczesciej owalny gladki ksztalt. ca125 wychodzi najczesciej w normie lub lekko zawyzone. potworniak jest guzem- nowotworem lagodnym wypelniaja go zęzy, włosy, chrząstka, a nawet oczy!! dziwne to ale prawdziwe. najwazniejsze jest to ze jest nieszkodliwy i po usunieciu wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×