Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość emilietta29
dzięki za szybka podpowiedz ,a ja tu sie martwie ...szukałam w internecie i nie mogłam trafić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie powinno byc ok bo czasem potworniaki tez odrastaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilietta29
to jak to leczą jak nie bierze się leków...wycinaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wycinaja. masz dosyc duza torbe. do 4 cm sie obserwuje. powyzej 4 wycina. ty dodatkowo masz bol wiec ci to pewnie wytna. nie ma na to lekarstwa. wytna i juz. (zakladajac ze jest to potworniak ale raczej tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
gabsonik nic mnie nie boli czy możliwe jeśli to by miało być coś poważnego żeby przez te 9 miesiecy nic się nie działo jak wyglądała ta twoja zmiana na USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja torba byla szara owalna. najfajniejszy lekarz u ktorego bylam to w klinice gino onkologicznej a badal mnie ordynator z uni klinikum w heidelbergu. powiedzial ze gdyby to byl rak to 1. torbiel byla by postrzepiona 2. mialabym spuchniety brzuch 3. nie umialabym normalnie chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
moja była szara ale taka w kształcie trójkąta iwydawała się postrzępiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i prawdopodobnie dlatego twoj gin powiedzial ze to potworniak. potworniaki sa czasem nieregularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
ale możliwe żeby raz była widoczna a raz nie że jeden z nichwidział zresztą sam mi pokazał i miało 3 cm a teraz ma 1,5 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka torba (jezeli nie ma w niej stalych elementow jak zęby na przyklad moze rosnąc lub malec. poza tym jezeli badalo cie kilku ginow musisz brac pod uwage ze na roznym sprzecie wielkosc bedzie inna. jedyne co mozna stwierdzic to to ze twoja torbiel nie jest niepeknietym pecherzykiem ani torbiela czynnosciowa. jest guzem poniewaz jest szara. jej mala wielkosc i ca w normie to bardzo dobry znak. zobacz na eminette ona ma 8 cm!! i jeszcze stale elementy. wiec u ciebie nie jest zle wiec sie nie przejmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zawsze popros o wydruk zdjecia!! bedziesz miala to na pismie i jak pojdziesz do innego gina to bedziesz miec dowody w reku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
dziękuje ta wielkość ma takie znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym taka mala zmiana 1,5 cm to nawet nie widac czy jest postrzepiona. moim zdaniem wkrecasz sobie najgorsze. a nie jest tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
dziękuje wiem jestem panikarą ale na moje usprawiedliwienie lubię pomagać innym i innymi też potrafie się przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Mała OO, czy torbiel endometrialna może się zmniejszyć, a nawet "wchłonąć" bez żadnych lekarstw. Czy są takie przypadki, a jeżeli tak, czy takie zmniejszenie to coś niezwykłego w przypadku torbieli endo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, potworniak to nowotwór, który najczęściej występuje w postaci łagodnej, ale może mieć też charakter złośliwy. Na innym forum (poświęconym wyłącznie potworniakowi) wypowiadały się kobiety, które po operacji na podstawie wyniku histo-pat. mialy stwierdzonego potworniaka niedojrzałego, czyli właśnie postać złośliwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
piramida1, jeśli dziś dostałaś okres, to następny poniedziałek to bardzo dobry termin na operację (już nie krwawisz). Mnie przed operacją lekarz radził, żeby przyjść do Szpitala właśnie po miesiączce i najlepiej w pierwszej połowie cyklu. Co do markera nowotworowego Ca 125, to jeśli zrobisz to badanie, musisz liczyć się, że może być podwyższone, skoro piszesz, że w tym roku miałaś często stany zapalne. Ten marker jest zwykle podwyższony przy stanach zapalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
sowa a co to za forum czy one miały przed operacją dodatkowe markery ja miałam zrobiony taki marker który właśnie stwierdza tego złego potworniaka ten zły wytwarza taką kosmułkę i ten marker to stwierdza u mnie ten wynik wyszedł w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
piramida1, pomyliłam posty odnośnie stanu zapalnego, to emilietta pisała o częstych stanach zapalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: emilietta29 Wklejam ci stronę, na której końcu - pod tym samym nickiem - zamieściłam wszystko, czego dowiedziałam się o potworniaku (teratomie). Te same informacje zamieściłam też na staryn forum: torbiel jajnika, ale tam te wypowiedzi są rozproszone na stronach mniej więcej od 40 do 55. Na stronie podanej niżej masz natomiast przeklejeone te wszystkie teksty jeden pod drugim, które umieściałam wcześniej na forum: http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt ,48,245,11498,70 Uwaga: Musisz przekopiować adres do przeglądarki i po słowie "vt" usunąć spację. Wtedy dopiero strona wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: emilietta29 Na tym forum ostatnio znów pisałyśmy o potworniaku, od strony 49.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: jojoba Podawałam Ci na samym początku namiary, na forum, o które pytasz (tam umieściłam to, czego się dowiedziałam o potworniaku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, Do: jojoba Przeklejam Ci ponownie fragment z rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego: Należy pamiętać, że, ujemny wynik nie świadczy o nieobecności procesu złośliwego, jak również wynik dodatni nie wskazuje na obecność nowotworu złośliwego - wzrost stężenia markera obserwuje się w wielu niezłośliwych stanach patologicznych. To jest stanowisko ginekologów. Wyniki markerów nie potwierdzają charakteru złośliwego czy łagodnego nowotorów, ale są pewną "wskazówką" w procesie leczenia. A Ty znów piszesz, że miałaś zrobione badanie, które potwierdza, czy torbiel ma charakter złośliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
ale to nie było Ca125 tylko HCG-b marker ten wzrasta podczas ciąży i przy potworniaku złośliwym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa, pisalam juz o zmniejszaniu sie torbieli endo, jezeli cos jest dla ciebie niejasne to moze spytaj gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rak jajnika (nowotwor zlosliwy) zdarza sie niezwykle rzadko w [przypadku mlodych kobiet. dotyczy raczej kobiet w wieku okolo menaoauzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilietta29
dziękuje Wam kobietki ,od Was mogłam sie tak dużo dowiedzieć...zobacze co mi jutro powie lekarz ale dopiero po południu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika3030
hej dziewczyny ,w zeszlym tygodniu we wtorek mialam zabieg usuniecia torbiela (laparoskopowo) w niedziele bylam u sciagniecia szwow niby wszystko ok ,ale czasami czuje silne bole w miejscach po cieciach i zrobily i sie naokolo tych ciec takie zolte siniaki!! czy te siniaki to normalne ,moze to od dzwigania bo mam 9 miesiecznego synka i musze sie nim zajac?prosze o porade!! dziekuje z gory!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×