Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość sowa74
Piramida1, przy okazji sprawdzą pewnie też powody, dla których nie możesz zajść w ciążę, np. drożność jajowodów. Poza tym torbiele mogą wikłać ciąż, utrudniać zajście w ciążę. Pewnie laparoskopia wszystko wyjaśni. Kiedy idziesz do Szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa interesuje sie generalnie zdrowym trybem zycia. itd itp. pracuje bo wytwarza pecherzyki i jest prawie normalnej wielkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ze sa to ogolne calkowicie wiadomosci wyjete z kontekstu. medycyna naturalna nie da sie objac jedna ksiazka. mnie inetersuje raczej NGM jezeli chodzi o konkretne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Może zbyt pochopnie oceniłaś książkę. Recenzja na stronie Empiku: Autor przedstawia naturalne metody profilaktyki i walki z rakiem w oparciu o dociekliwą, wieloletnią analizę dostępnych badań i publikacji naukowych. Bardzo cenne jest jego osobiste spojrzenie na problem leczenia nowotworów, zarówno z pozycji lekarza i naukowca, jak i pacjenta - osoby walczącej o własne życie i zdrowie (złośliwy guz mózgu). Swoim przykładem dowodzi, że każdy pacjent może mieć ogromny wpływ na przebieg choroby, długość życia i szanse na wyleczenie. Książkę czyta się wspaniale. Autor podsumowuje wyniki ogromnej liczby badań naukowych i cytuje artykuły z prasy medycznej, robiąc to w sposób przystępny, logiczny i zrozumiały dla każdego, bez względu na wykształcenie. Na każdym kroku widać ogromną pracę i zaangażowanie, włożone w powstanie tej książki. Jestem pewna, że Antyrak zmieni życie wielu osób i przyczyni się do lepszego zrozumienia naturalnych leczniczych zdolności człowieka i natury, niesłusznie lekceważonych przez dzisiejszą zachodnią medycynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niop :) Brzydal(ka) zniknęła :P Teraz zostaję na tabletkach, ze względów antykoncepcyjnych :P Poza tym lekarz powiedział, że to chroni mnie przed powstaniem nowej torbieli... Do gosianar: Mam nadzieję, że Tobie tabletki też pomogą. Po ilu opakowaniach masz iść do kontroli? Przede wszystkim myśl pozytywnie, bo mnie lekarz dawał małę szanse na wyleczenie hormonami. Na początku miałam torbiel o średnicy ponad 6 cm z podejrzeniem endometriozy. Później torbiel skurczyła się do 3 cm, ale ginekolog powiedział, że błona torbieli jest dość gruba i może być problem z wchłonięciem się... A tu proszę :D Miałam szczęście, że w odpowiednim momencie trafiłam do dobrego specjalisty. Dzięki temu, że postanowiłam udać się do lekarza po tabletki antykoncepcyjne dowiedziałam się o torbieli i mogłam w odpowiednim momencie zacząć z nią walczyć. Gdyby nie to, to być może sprawy potoczyłyby się tak źle, że trafiłabym z atakiem na ostry dyżur i byłabym z miejsca położona na stole operacyjny (zapewne na laparoskopię mogłoby być za późno). Dziewczyny dbajcie o siebie i kontrolujcie na bieżąco :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska1111
Witam. Dwa miesiące temu miałam operacje wycięcia torbieli. Była to operacja przez rozcięcie brzucha, ponieważ miałam bardzo dużo krwi w sobie. Trafiając do szpitala moje hemoglobina wynosiła 7! Po operacji miała przetaczaną krew. Podczas ostatniej wizyty lekarz ginekolog dał mi jeszcze zwolnienie, w sumie razem wychodzą 3 ms. Teraz dostałam wezwanie do Zus-u :/. No i już się zestresowałam ;(. Jak długo wy miałyście zwolnienia po takich operacjach, co mówić na takiej kontroli ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym nie ineteresuje mnie spojrzenie ani lekarzy ani osob chorych na sprawe. jedyne czego potrzeba to holistyczne podejscie do problemu holistyczne rowniez pod wzgledem duchowosci (KOSCIOL), psychologiczne i fizyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po co mam czytac kogos kto cytuje artykuly???? sama moge je czytac. i to takie ktore mnie interesuja. a nie subiektywnie wyrywane z kontekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz sam tytul tej ksiazki mnie zniecheca. polecam ci stronke termedia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Paula Torba: Ja po dwóch opakowaniach Yaz-u mam zgłosić się na kontrolę ale niepokoi mnie to czy mam problem z jajaeczkowaniem, hormonami itd, bo 2 miesiące temu wycięto mi potworniaka, nie zdążyłam jeszcze dobrze dojść do siebie a tu znowu coś nie tak, znów torbiel, Skąd TO?pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EMILIETTA29
sOWA MÓJ LEKARZ PRZYJMOWAŁ KIEDYŚ JAK PAMIĘTAM W SZPITALU ALE SZPITAL ZLIKWIDOWALI...I TERAZ NIE WIEM WŁAŚNIE SZUKAM JAKIEGOŚ DOBREGO LEKARZA...ALE OK 3-4 TYG TEMU BYŁAM U PANI DOKTOR DO KTÓREJ CHODZIŁAM JUŻ 7-8 LAT I NIE UFAM JEJ BO CZY ONA NIC NIE WIDZIAŁA ZE COŚ SIE TAM DZIEJE I NIE ZARAGOWAŁA...A TERAZ POSZŁAM PRYWATNIE I CO ....NIE WIEM CO Z MOIM JAJNIKIEM BO ZAPOMNIAŁAM GO ZAPYTAĆ ...CZY JEST CZY NIE ?CZY TO COŚ MOŻE PĘKNĄĆ? DZIŚ W PRACY MIAŁAM POBOLEWANIA...ALE IDE SIĘ ODSTRESOWAC ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EMILIETTA29
CZY PO PRZEBYTYCH ZAPALENIACH PRZYDATKÓW SROMU CZY GRZYBICY POCHWY MOŻE COS SIE POJAWIĆ PODOBNEGO DO TEGO GUZA ...JUZ SAMA NIE WIEM ...ALE MOŻE KTÓRAŚ Z WAS TAK MIAŁA...?POZDRAWIAN PA IDE DO SISTERS NA URODZINKI...BĘDE WIECZOREM,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest taka teoria ktora mowi ze rak to nic innego jak grzybica. ja tez mam grzybice ukl. pokarmowego (a raczej mialam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa do szpitala idę w poniedziałek, ale niewiem co z tym okresem dalej mam tylko plamienia i to minimalne już 4 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwuska co to znaczy że miałaś duż krwi w sobie zkąd to wiedziałaś ?? może ja mam to samo bo prawie wogóle nie mam okresu i dlaczego przetaczali Ci krew ? proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska1111
Do szpitala trafiłam nagle z ostrym bólem brzucha. Okropieństwo ! Ból był straszny. Lekarze mówili, że miałam mnóstwo krwi w sobie i mało co się nie przekręciłam. Pękł mi torbiel razem z jajnikiem, miałam resekcję klinową jajnika; krwawienie do jamy otrzewnej. Moja hemoglobina na tamten dzień wynosiła 7, a normalnie powinno być 12 !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Nerwuska, jakiego rodzaju i jakiej wielkości pękła Ci torbiel? Udało się uratować jajnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Nerwuska, ile się wycina jajnika przy klinowej resekcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Emiletta29, guz o strukturze litej, oj, lepiej żeby nie pęknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, korzystam ze stronki termedia.pl. Bardzo fachowe artykuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska1111
Torbiel miała 26,9 mm. Udało się, nie wycieli mi go. Także nadal mam dwa jajniki. operacja w sumie trwała z 2,5 godz. Dokładnie nie pamiętam, bo wszystko szybko się potoczyło a po narkozie to byłam 'nietomna'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilietta29
Nerwuska1111 a czy wiedziałaś wczesniej że masz torbiela zanim trafiłas do szpitala? aco Ci powiedział Twój lekarz? Czekałas tak jak ja do nastepnej wizyty? A co napisali na wypisie ...był określony jaki to torbiel? np...lity itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska1111
Nie, nic nie wiedziałam. Chodziłam na kontrole i zawsze wszytsko było ok. Az tu pewnej nocy obudziłam się z takim potwornym bólem. Trafiłam do szpitala w poniedziałek, a operacje miałam we wtorek bo lekarze myśleli, że może jednak wszystko się wchłonie. Ale nie było szans. no i trafiłam pod nóż :/. Rozpoznanie histopatologiczne: cystis corporis lutei haemorrhagica ovarii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Nerwuska, wilkość 26,9 mm, tzn. prawie 27 mm, czy 26 mm na 9 mm? Znasz wielkość, bo zrobili Ci USG w Szpitalu przed operacją? Torbiel była wewnątrz vzy na zewnątrz jajnika? Do ZUS-u musisz zabrać całą dokumentację, zresztą chyba CI to napisali w powiadomieniu o terminie kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Nerwuska, pisząc, że lekarze w Szpiatlu myśleli, że wszystko się wchłonie, masz na myśli torbiel? Tzn. jak pojechałaś do Szpitala, to torbiel jeszcze nie pękła? Dopiero w Szpitalu pękła torbiel i jajnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska1111
Tak, tzn prawie 27mm. Usg zrobili mi jak trafiłam do szpitala, i na drugi dzień przed operacją. Torbiel była na jajniku. Tak, myśleli ze to się wchłonie. Podobno tak może się stać. Jedak na drugi dzień okazało się, że w zatoce douglasa i w przydatkach prawych znajdują się liczne skrzepy krwi oraz krew płynna. Operacja była konieczna. Do zusu zabiorę wypis ze szpitala i wynik tego ci mi wycięli. Ale nie wiem jak ta komisja w ogóle wygląda. i co mówić zeby dobrze było ... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwuska komisja w ZUS-ie może wyglądać bardzo różnie - to zależy na jakiego lekarza trafisz. Mama mojego chłopaka była ostatnio na takiej komisji (miała wycinanego mięśniaka macicy) i lekarz o nic ją nie zapytał, tylko pokserował te dokumenty które ona ze sobą przyniosła. Nie wiem nawet, czy ten lekarz był ginekologiem... W każdym razie nie miała robionych przez niego żadnych badań. Generalnie lekarz może na komisji pytać Cię o to, czy bierzesz jakieś leki, jak się czujesz itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nerwuska1111
Ja wezmę tylko wypis ze szpitala, i kartę z wynikiem tego co mi wycięli. W sumie to nic więcej nie posiadam. A cofnęli jej L4, jeśli na nim była ? Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×