Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość sowa74
Magika, zajrzałam na stronkę, na którą się przeniosłaś i gdzie opisałaś swój przypadek: http://www.nowotwor.eu/viewtopic.php?t=654&postdays=0&postorder=asc&start=75&sid=7d8cf8f2a8dd739631ce4316a719af01 Z tego, co napisałaś, to jednak radykalna operacja. Możesz napisać coś więcej, dlaczego np. operacja, a nie chemia? Czy pani ordynator w Centrum Onkologii jakoś odniosła się do tego, co z kolei po ostatniej operacji powiedział ordynator Kliniki Ginekologii Operacyjnej (ginekolog-onkolog), w którym byłaś operowana, tzn. że jesteś zdrowa i że nie widzi potrzeby dodatkowej konsultacji u onkologa? Czy pani ordynator od razu podjęłaby decyzję o wycięciu wszystkiego, czy też ścieżka byłaby taka sama, tzn. najpierw wycięcie jednostronne przydatków, a dopiero wynik histo-pat. po tej operacji wskazał na konieczność wycięcia także macicy i przydatków po drugiej stronie? Magika, czy możesz napisać, jakie miałaś nawyki żywieniowe, czy paliłaś papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
magika, trzymaj się, pozdrawiam Cię gorąco. Masz w sobie bardzo dużo siły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do gabsonika
Picie napojów z kofeiną obniża ryzyko zachorowania na raka jajnika, zwłaszcza u kobiet, które nie przyjmują hormonów - wynika z najnowszych amerykańskich badań, o których informuje czasopismo "Cancer". Do takich wniosków doszli badacze z Uniwersytetu Harvarda (z Wydziału Medycznego oraz Wydziału Zdrowia Publicznego), którzy przeanalizowali dane zebrane w latach 1976-2004 w grupie 121.701 amerykańskich pielęgniarek. Były one uczestniczkami dużego projektu o nazwie "Nurses Health Study", który rozpoczęto go w 1976, kiedy uczestniczki miały od 30 do 35 lat. Wówczas to wypełniły pierwszą ankietę m.in. na temat stylu życia i problemów ze zdrowiem. Aktualizowano ją następnie co 2 lata. Naukowcy nie zaobserwowali, by picie alkoholu, czy palenie papierosów (aktualnie, bądź w przeszłości) miało wpływ na ryzyko raka jajnika. Wyjątkiem była jedna z postaci tego nowotworu - tzw. śluzowy rak jajnika, na którą palaczki były wyraźnie bardziej narażone niż kobiety niepalące - na ryzyko wpływała m.in. długość trwania nałogu nikotynowego oraz liczba papierosów wypalanych dziennie. Z kolei spożycie napojów zawierających kofeinę, w tym kawy, obniżało prawdopodobieństwo zachorowania na raka jajnika. Zależność ta była szczególnie silna w przypadku kobiet, które nigdy nie stosowały doustnych pigułek antykoncepcyjnych, czy hormonalnej terapii zastępczej. Jak ocenia prowadząca badania, dr Shelley S. Tworoger, obserwacja, że spożycie kofeiny może zmniejszać ryzyko raka jajnika jest bardzo obiecująca. Rak ten jest bowiem uważany za bardzo niebezpieczny kobiecy nowotwór - długo rozwija się bezobjawowo, a gdy już da o sobie znać, często jest w bardzo zaawansowanym stadium. Ze statystyk wynika, że śmiertelność z powodu raka jajnika jest trzykrotnie wyższa niż z powodu raka piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Sposób sformułowania poglądu ( w tym artykule powyżej), dotyczącego wpływu palenia papierosów na ryzyko rozwoju raka jajnika, zupełnie mi się nie podoba. Wrażenie jest takie, jakby mówiono: "co do zasady palenie papierosów nie jest takie groźne". A przecież powszechnie wiadomo, że papierosy to trucizna dla organizmu. Palenie papierosów zwiększa ryzyko udaru mózgu, zawału, raka płuc itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do sowa 74
pseudonim adekwatny :) przemądrzała i nudna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny,mi lekarz na torbielprzepisal gravistat 250 i badanie ca125,obecnie czekam na wyniki a tabletki juz stosuje od 2 dni.To moje pierwsze tabletki anty,mam 20 lat i boje sie ze przez nie utyje...co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do osoby nie używającej własnego "pseudonimu", lecz w to miejsce określeń: "do gabsonika" i "do sowa 74" (o ile to ta sama osoba). Co do wypowiedzi tyczącej mnie, czyli sowy 74, to w końcu ktoś odkrył, dlaczego używam "pseudonimu "sowa" :) Pozdrawiam tę osobę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zajączek 21
Witam, U mnie również zdiagnozowana torbiel. Ma ona 3,2 na 4,3 cm. tak było 2 dni temu. Niepokoi mnie fakt że caly czas boli mnie prawy bok, i cięzko mi się chodzi z bólu. Mam uczucie ( oczywiscie w głowie) jakby ona rosła z dnia na dzien, przez to że tak boli. Widziałam że pisałyście że się czeka 2 miesiące, kontroluje itd, bo ja też usłyszałam tylko że mam to kontrolować i brac tabletki przeciwbólowe i badanie ca125, ale ja sobie nie wyobrażam 2óch miesięcy z takim bólem! a tabletki nie dzialają. CA 125 wyszło 15 czyli ok .Przeciez tak sie nie da normalnie funkcjonować, a mój brzuch wygląda jak balonik, cały wydęty. Jak niektóre z was mogły funkcjonować z torbielami 7cm albo 12 !?? Opowiedzcie cos o tych bólach. Nie przeszkadzało wam codzienne zasypianie w bólu, wstawianie, chodzenie, siedzienie( mi najbardziej) i to dzień w dzień :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
Witaj Zajączku :) Moja torbiel ma obecnie 60 * 30mm, ale na początku była trochę mniejsza około 45*30, zero jakichkolwiek objawów, chociaż czasami delikatnie pobolewał mnie prawy jajnik, a torbiel mam na lewym... Teraz też nic mnie nie boli, tak więc z tym bólem bywa różnie. Jakiego rodzaju jest Twoja torbiel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
a może jakieś czopki działające przeciwbólowo i przeciwzapalnie zamiast tabletek, mnie lekarz przepisał na wszelki wypadek butapirazol, ale jeszcze nie używałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
rynka - od prawie pól roku biorę tabletki anty i nie utyłam ani grama, trzymam swoje 58 kg :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudyś kl.
Dziewczyny co oznacza torbiel cienkościenna bez ech wewnetrznych? Czy to może pęknąć? Co wtedy???? boje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zajączek 21
No własnie tego nie wiem jaki to rodzaj pamiętam tylko slowa \"bez ech wewnętrznych\". To wszytko się dzialo na odziale szpitalnym w pośpiechu, dlatego tak mało wiem. Wydaje mi sie że to jest ten rodzaj torbieli która powstaje gdy pęcherzyk Graafa nie pęknie przy jajeczkowaniu bo zaczęło mnie boleć w poniedziałek i to była własnie połowa cyklu. Ktoś wie jaki to w takim razie rodzaj? Do normalnego ginekologa idę w przyszłym tygodniu. Hmmm to bardzo dziwne z tym bólem, każdy ma inaczej. Może ja mam za mało miejsca w brzuszku :P Głupie jest to że mam ogromny brzuch, wzdęcia i wcale nie jestem głodna, bo z tego bólu nie czuje głodu. Pozdrawiam Was wszystkie biedulki torbielaczki ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milin
Cześć Dziewczyny!! Od wczoraj siędzę i czytam Wasze wypowiedzi żeby udowodnić sobie ze wszystkko jest ok. Tydzien temu miałam wesele i wielki plan że teraz czas na dziecko, nawet zwlekałam z decyzją ze względu na ten ślub. Ale zaczął boleć mnie brzuch, w łazience byłam częściej niż zawsze, poczatkowo zwaliłam wszystko na stres ale wczoraj usłyszalam ze to torbiel 5x6cm. Więc zamiast starań o dziecko mam teraz tabletki atykoncepcyjne i skierowanie na Ca125. I jestem przerażona faktem że muszę czekać, brać hormony i czekać - tylko sama nie wiem na co - aż się wchłonie czy może powiększy? A na dodatek ta cholerna torbiel boli i ten ból nie pozwla o niej zapomniec nawet na chwile :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DominikaKret
kurcze... mam problem mialam wyznaczony termin operacji (laparoskopi) jednak mialam dostac okres i przelozylam termin. Zbliza sie kolejny 2 tygodnie pozniej a ja nadal nie mam okesu i nie wiem czy znowu mam przelozyc termin czy czekac ze moze sie uda i nie dostane. tylko wtedy nie wiem czy po opreracji mozna od razu dostac okres... kurcze.. ostatnio mialam regularnie a teraz .. wtopa i to jeszcze w takim waznym momencie ... :/ poradzcie cos ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam jestem tydzień po operacji niestety tradycyjne cięcie ponieważ torbiel miał ponad 8cm i aby go usunąć w całości (wyłuszczyć) i oszczędzić jajnik musiało być do tego wystarczająco miejsca a laparoskopia mogła nie dać tej możliwości. Mam coprawda cięcie jak po cesarce ale za to jajnik cały. A pierwszym objawem pojawienia się torbieli był brak miesiączki przez prawie miesiąc, częste wizyty w wc i ciągnięcie z lewej strony podrzusza niestety leki nie nic poradziły i po tygodniu torbiel zwiększył się o prawie 2cm więc operacja była pilna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam również rekonstrukcję jajnika a czy skuteczną to się okarze jak się o dzidzię będę starała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DominikaKret
o jajnik to sie nie boj sam sie odbudowuje po jakims czasie. mojej siostrze po operacji zostawili 0,5mm jajnika a po pół roku jest jak nowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam Was od roku. wiele sie od Was nauczylam i nieraz lezka zakrecila mi sie w oku. tez jestem po \"przejsciach\" z torbielami. ich efektem sa 2 operacje w tamtym roku, a zniwo to brak prawego jajnika wraz z przydatkami i wylusczona torbiel na lewym. wczoraj dowiedzialam sie. ze u mnie wszystko ok, choc ide do gina jeszcze w srode, zeby odczytal zrobione usg i potwierdzil diagnoze. niedowiarek troche ze mnie. zawsze musze potwierdzic cos 2 razy. odpowiem na wszystkie pytania (jesli je macie). a obie torbiele byly dermoidalne. czyli jestem klasycznym przykladem wystepowania ich podwojnie. teraz mam pytanie. lekarka przepisala mi cilest. dzis powinnam wziac pierwsza tabletke. ale sie waham czy moge ja wziac. ona zna moja historie. co Wy sadzicie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze tylko, ze to moje pierwsze w zyciu tabletki. nigdy ich nie bralam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Kryspina, torbiele dermoidalne (czyli postać potworniaka) nie są hormonozależne, tzn. tabletki antykoncepcyjne w żaden sposób nie spowodowałyby ich zmniejszenia lub zwiększenia. Pisałam o tym już kiedyś (na starym forum), opisując swój przypadek - może zwróciłaś uwagę. Lekarz, zapisując obecnie tabletki antykoncepcyjne, musi mieć na uwadze jakieś inne względy, bo tabletki hormonalne nie przeciwdziałają potworniakom. Ja miałam usuwanego potworniaka w marcu 2008 roku i wskazania co pół roku USG, by sprawdzać, czy potworniak nie pojawi się na drugim jajniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
sowa ta operacja potworniaka jak to przebiegało mam ja mieć w przyszłym miesiącu tzw. lekarz po USG które dwa razy stwierdzilo potworniaka i dobrych wynikach markerów powiedział że nie muszę sie spieszyć mam sama wyznaczyć sobie termin oczywiscie po okresie ale czy to bedzie za miesiąc czy dwa nie ma znaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki bardzo Sowa za odpowiedz. poki co (po pol roku od laparoskopii), jestem ta szczesciara, ktora ma \"czysty\" jajnik (jedyny ktory mi juz pozostal). chodzilo mi o to, czy biorac tabletki nie zaszkodze sobie biorac pod uwage moja \"sklonnosc\" do tego rodzaju torbieli. ale jak sie bardziej zastanowic, to potworniaki biora sie zupelnie z innych i do konca niezbadanych wzgledow. wiec sadze, ze nie. w sumie sama sobie odpowiedzialam na zadane pytanie;), ale jesli jestem w bledzie, to bede Ci wdzieczna za sprostowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elii
Witam wszystkich :) piszę tu po raz pierwszy bo dziś dowiedziałam się że mam torbiel 3cm. Sporo pytań niezadałam lekarzowi bo byłam w szoku i lekko przerażona. Teraz jak czytam komentarze to moje przerażenie staje się coraz większe. Boję się operacji (chociaż może niebędzie takiej konieczności - ciągle na to liczę :) ) Lekarz kazał mi brać tabletki TRI-REGOL i pokazać się na kontroli za 3 m-ce. Boję się że przez ten czas może ta torbiel urosnąć (bo niektóre z was piszą o dość dużych przyrostach torbieli w krótkim czasie) a ja mam czekać te 3 m-ce :-( Czy jeśli np torbiel pęknie czy to jest niebezpieczne? Niewiem czym jest wypełniona moja torbiel i jakiego jest rodzaju.U mnie objawia się bólami w dole brzucha i przedłóżonym miesiączkowaniem, troche pobolewał mnie kręgosłup. Myślałam że te dolegliwości mogą towarzyszyć założonej spirali i dlatego to zbagatelizowałam. Dzis się okazało że byłam w błędzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poik od napoik
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasku89
Cześć Dziewczyny :)) ja właśnie jestem 5 dobę po usunięciu guza (torbiel prawego jajnika) :)) jestem mile rozczarowana faktem że nic nie pamiętam :) nawet jak mnie na sale wieźli po głupim jasiu od razu usnęłam :)) goi mi sie wszystko super :) dzień zabiegu oczywiście cały przespałam, na drugi przewieźli mnie z chirurgi na położnictwo na sale pooperacyjna i na obiad i kolacje dostałam sucharki ;D;D;D ale na następny dzień już wszystko mogłam jeść i w trzecią dobę już mnie wypuścili do domu :)) Dziewczyny nie ma się czego bać, po przebudzeniu dostaje się takie leki przeciwbólowe ze nie ma prawa nic bolec :)) pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, hej! Ja też byłam \"szczęśliwą\" posiadaczką torbieli wielkości 5 cm, według lekarza miała być skórzasta albo endometrialna i nie miała prawa zniknąć... Dostałam skierowanie na izbę przyjęć, gdzie zrobiono mi usg... I okazało się, że torbieli nie ma! Okazuje się, że nawet idąc do szpitala można uciec spod noża. :-) Po tej całej zabawie został mi płyn Adept przeciw zrostom, zalecony przez lekarza. Zapłaciłam za niego 800 zł, szkoda, żeby taki lek się zmarnował. Jeśli któraś z Was potrzebuje, chętnie odstąpię go za pół ceny. Można się ze mną skontaktować pisząc na adres: kuszewska@op.pl I uszy do góry, dziewczyny, nie poddawajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sowa, znow mam pytanie do Ciebie. zanim to sprawdze w sobote (mam wyznaczone na wlasne zyczenie ponowne usg u innego lekarza, bo mnie to strasznie dreczy), chcialabym to potwierdzic z Toba. jaki obraz usg mialas po usunieciu Twojej torbieli? ja mam opis:\"w obrebie jajnika obszar hyperechogeniczny 6,5 mm (zwapnienie?)\". to duza zmiana. czy jest mozliwe, ze to pozostalosc po przeprowadzonym wyluszczeniu torbieli, koagulacji-generalnie zabiegu? operacje mialam pod koniec grudnia. opszar, jesli chodzi o koloryt, opisalabym jako bialy. wprawdzie gin robiaca mi usg zapewniala, ze nie jest to torbiel, ale nie ukrywam, ze ten opis mnie przerazil. co o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doska 39
Koleżanki Licze na Wasza pomoc. Mam od 8-miu miesiecy torbiel wodnista - 3,5 na 2,5. Lecze tabletkami antykonc. (Milvane), ale ona ani nie rosnie, ani nie znika. Pilam tez ziólka, spiruline, aloes. Jezlei za 2 miesiace ona nie zniknie, mam isc na laparoskoie, bo podobno są takie, które nie wchłona sie same. Co byscie zrobily na moim miejscu? Dodam, ze w trakcie tych 8 mies zrobilam sobie 1-mies przerwe od tabletek. Potem 2 miesiace bralam + te ziółka i jakby 8mm sie zmniejszyla, ale moja gin powiedziala, ze to mogly jelita sie inaczej ulozyc i raczej jest taka sama jak byla. Zadzwonila jeszcze przy mnie do kolegi specjalisty od laparoskopii i on potwierdzil, zebym sie zdecydowala na zabieg. Nie wiem co robic. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy ktoś tak miał
cześć! jestem po usunięciu tobieli, niestety wraz z jajnikiem i jajowodem. przed operacją (laparotomia) na opisie usg było napisane-torbiel z wyroślami. przed operacją lekarz powiedział, że nie wygląda to dobrze i że może to być rak. po operacji nie potrafił udzielić informacji czy to coś rakowego-czekam na wyniki badania hist-pat.dodam że torbiel miała ponad 10cm średnicy.na wypisie napisano, że to torbiel graniczna. nigdzie nie spotkałam się z podobnym opisem torbieli. czy któraś z Was też tak miała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×