Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość sowa74
Ale numer, kopiuję tutaj bez spacji, a pojawia się ze spacją. No nic, żeby strona weszła, to trzeba w adresie skopiować spację po słowie "print" a przed przecinkiem. Jak to zrobiłam, to strona wchodzi, w artykule są też podane sposoby leczenia poszczególnych nowotworów jajnika, okres ich wzrastania i inne ciekawostki. Wśród tych nowotworów wymienione sa też różne postaci potworniaka, łagodnego i złośliwego. Kogo to interesuje, niech poczyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, jeszcze jedno, to czy będzie chemia, zalezy od stopnia zaawansowania nowotworu złosliwego. Nie zawsze podaje się chemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Przepraszam, powinno być: Ale numer, kopiuję tutaj bez spacji, a pojawia się ze spacją. No nic, żeby strona weszła, to trzeba w adresie SKASOWAĆ spację po słowie "print" a przed przecinkiem. Jak to zrobiłam, to strona wchodzi, w artykule są też podane sposoby leczenia poszczególnych nowotworów jajnika, okres ich wzrastania i inne ciekawostki. Wśród tych nowotworów wymienione sa też różne postaci potworniaka, łagodnego i złośliwego. Kogo to interesuje, niech poczyta. ZAMIAST SKOPIOWAĆ PRAWIDŁOWO SKASOWAĆ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: gosia1_s Na kserokopię czeka się zwykle trochę czasu (z podaniem idziesz do działu dokumentacji medycznej, nie do oddziału czy Kliniki, gdzie leżałaś), ale warto mieć całość dokumentacji. Napiszesz, jak dokładnie brzmiało rozpoznanie histo-pat.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: gosia1_s A, i jeszcze jedno. Pielęgniarki postępowały prawidłowo, obecnie nie mają prawa wydać wyniku. Nie rozumiem natomiast dlaczego sama nie poszłaś do lekarza spytać się o stan swojego zdrowia. W każdym Szpitalu są wyznaczone godziny, w których można iść do lekarza prowadzącego (do pokoju lekarskiego) i spytać o swój stan zdrowia. Można też iść, kiedy jest dyżur nocny, czyli właściwie już od 16, wtedy mają dużo więcej czasu i wtedy: pytać, pytać, pytać - podpisałaś przecież, że zapoznałaś się z prawami pacjenta, a to jest prawo pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: gosia1_s Mnie lekarz polecił na blizny Lioton 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
Gabsonik mam pytanko :) Czy Ty pijąc zioła na swoją torbielkę bierzesz jakieś hormony, może o tym pisałaś, ale ostatnio tyle tego wszystkiego czytam , że może to do mnie nie dotarło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazd nowotwor zlosliwy to rak. rak jajnika jest najbardziej zlosliwym z nowotworow. w kazdyp przypadku raka jajnika podanoby chemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia podaj prosze nazwe szpitala. to ze niktore kobiety go chwala nie oznacza ze musza wszyscy. ja tego szpitala wolalabym unikac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
moje samopoczucie takie sobie... Myślałam, że się ta torbiel wchłonie, a ona rośnie, kurczy się znowu rośnie... i tak w koło.W przyszłym tygodniu mam wizytę u innego gina, ciekawe co powie... Podziwiam Cię za wytrwałość, może powinnam też odstawić kawę i wszelkie cukry, ale zobacz ile w " zdrowej" marchewce może być chemii - cała tablica Mendelejewa :) Nie wiadomo co gorsze - konserwanty czy niby zdrowe warzywka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
Twoja teoria akurat u mnie znalazła zastosowanie, torbiel pojawiła się u mnie po śmierci mojego taty... Co do ziół to sama nie wiem... nie to żebym nie wierzyła w ich działanie, wręcz przeciwnie, tylko nie wiem czy powinno je się łączyć z hormonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozna je laczyc z hormonami. najwazniejsza jest jednak psychika. rozwiazac konflikt. pogodzic sie ze smiercia ojca i najlepiej zastapic ta pustke kims innym do kochania. teoria mowi ze moze to byc nawet zwierzatko domowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, zupełnie nie masz racji - nie każdy nowotwór złośliwy to rak. Mam wrażenie, że tak wbiłaś sobie do głowy, że każdy nowotwór to rak, że zupełnie nie przyjmujesz do wiadomości, że jest wiele rodzajów nowotworów złośliwych (wśród nich rak to tylko jedenz rodzajów). Pisłam zresztą o tym wiele razy, a Ty ciągle swoje. Gabsonik, na stronie, którą Ci podałam, jest klasyfikacja nowotworów gonadalnych i germinalnych jajnika - jedne mają postać łagodą, inne to nowotwory złośliwe. W tej klasyfikacji jest naprawdę wymienionych wiele nowotworów zlośliwych jajnika- INNYCH NIŻ RAK. JEST TO KLASYFIKACJA OPRACOWANA WG WHO, CZYLI ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, zresztą nie Ty jedyna masz przeświadczenie, że każdy nowotwór złośliwy to rak. Na wielu portalach pisze się właśnie o BRAKU ŚWIADOMOŚCI społeczeństwa co do nowotworów i jako jeden z przykładów podaje się wręcz zastraszjąco błędną wiedzę, polegającą na tym, że w powszechnej świadomości nowotwór złośliwy to tylko rak. Po czym wskazuje się, że jest wiele rodzajów nowotworów złośliwych, aczkolwiek rak jest powszechnie najbardziej znany. Z powodu tego braku świadomości społeczeństwa wysuwane są nawet propozycje edukacyjne dotyczące wiedzy na temat nowotworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do: gosia1_s, może napisz, w jakim województwie byłaś operowana, jest to dosyć ogólne, a osoby zainteresowane w razie co mogą dopytać Cię na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
nikea, nie wszystkie zioła można łączyć z hormonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, nie masz też racji, twierdząc, że w każdym przypadku raka jajnika podanoby chemię. W Rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego z dn. 09.06. 2006 r., dotyczącej postępowania w guzach niezłośliwych i raku jajnika (pisałam już tu o tej rekomendacji) opisana jest szczegółowo procedura postępowania w przypadku podejrzenia a następnie potwierdzenia różnych guzów jajnika, w tym m.in. i raka. Z Rekomendacji tej jasno wynika, że zastosowanie chemii jako leczenia uzupełniającego zależy od stopnia zaawansowania raka jajnika. W przypadku pooperacyjnego potwierdzenia stopnia zaawansowania Ia (G1) nie jest wymagane leczenie uzupełniające, czyli nie jest wymagane zastosowanie chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, i jeszcze jedno, czy nie widzisz sprzeczności w swoim zdaniu, cytuję: "kazd nowotwor zlosliwy to rak. rak jajnika jest najbardziej zlosliwym z nowotworow". Bo te stwierdzenia wzajemnie się wykluczją, Jeżeli twierdzisz, że rak jajnika jest najbardziej zlośliwym z nowotworów, to oznacza tyle, że są jeszcze INNE NOWOTWORY ZŁOŚLIWE OPRÓCZ RAKA(rak jest wg Ciebie tym najbardziej złośliwym), a tym samym zdanie "każdy nowotwór złośliwy to rak" to zdanie faszywe. Nie uważasz, że tak wynika z logiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowa sory ale nie mam pojecia o czym mowisz. dla mnie to maslo maslane. moze ograniczona jestem nie wiem. twierdzisz ze przy hormonach nie mozna uzywac ziol?? a skad taka informacja? jakich ziol?? nowotwor zlosliwy jajnika jest najbardziej zlosliwym nowotworem. od razu daje przezuty na inne organy (to mialam na mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fructis8
Witam. Mam pytanko? Czy ginekolog robiąc badanie wyczuwa zmiany w macicy związane z pojawieniem się torbieli? Nie chodzi mi tu o np. ból u pacjentki, ale np. powiększona macica? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie własnie tak wykryła ginekolog torbiel ale mial 4x6 cm jakos tak wiec zapewne jesli jest jakis malutki 1cm to nie wiem czy w ten spoosb wykryje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, piszesz, że, cytuję: "kazd nowotwor zlosliwy to rak'. A to jest nieprawda. A to co masz na myśli, tego ja nie wiem, bo ja Twoich myśli nie znam. Widzę, to co piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, co do niemożności stosowania niektórych ziół łącznie z hormonami, to moja wiedzy pochodzi ze strony http://www.endoendo.pl/endo/alternatywna Na stronie tej jest podana mieszanka ziół "Ojca Klimuszki" (z jego książki pt: "Powróćmy do ziół leczniczych") oraz uwaga z wykrzyknikiem, iż ziół nie należy jednocześnie stosować z kuracją hormonalną !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Gabsonik, a może coś więcej wyjawisz ze swojej wiedzy na temat tego, co napisałaś, że "nowotwor zlosliwy jajnika jest najbardziej zlosliwym nowotworem". A który z nowotworów, bo klasyfikacja nowotworów złosliwych jajnika obejmuje kilkadziesiąt RÓŻNYCH rodzajów i zachowują się one różnie, zarówno gdy chodzi o okres, jak i dawanie przerzutów na pozostałe organy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
poprawka: zarówno gdy chodzi o okres wzrastania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
widzę, że dyskusja na interesujący mnie temat. Sama zastanawiam się co do łączenia ziół z hormonami , mieszanka podobna w składzie więc nie wiem, chyba z niej zrezygnuje, choć mój gino uważa, że łączenie tabletek anty z ziołami może jedynie zmniejszać właściwości antykoncepcyjne tych tabletek. Sowa, na podanej przez Ciebie stronie jest napisane, żeby ziół nie łączyć z hormonami ale czy to jest jednoznaczne, że z tabletkami anty też? sama już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
nikea, z tego co wiem, to tabletki antykoncpcyjne zawierają dawkę hormonów (mniejszą lub większą). Przeczytaj ulotkę informacyjną do tabletek, tam powinna być na temat dawki hormonów. Decyzję podejmuje lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×