Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość jojoba
myślisz że dlatego że nie wiedzieli co mi wycieli napisali ogolnie że wycieli torbiel jajnika czy napisali tak ponieważ to wynik głównie mówi o tym co zostało wycięte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Jeszcze nie jestem po operacji, poszłam na konsultacje i robie dodatkowe badania. Mialam robiona tomografię komputerową miednicy mniejszej, poza opisem wspomnianego guza pęcherza- jest jeszcze coś innego co mnie bardzo martwi. " ... W miednicy mniejszej uwidoczniono pojedyńczy powiększony wezeł chłonny (1,5 cm) zlokalizowany pomiędzy moczowodem lewym a lewymi naczyniami biodrowymi zewnętrznymi. Ponadto w lewym jajniku uwidoczniono obecność 3 torbieli największa wielkości 2,2 cm. Pogrubienie i zatarcie zarysu przymacicza po stronie lewej mogące odpowiadać zmianom zapalnym lub pooperacyjnym. W okolicy przymacicza widoczna jest kolejna torbiel, wielkości 2 cm. " Czy przy moim CA 125 - 111 - może to świadczyć że te torbiele sa złośliwe? O czym świadczy powiększony węzeł chłonny? Czy czeka mnie operacja usunięcia tych torbieli? Czy usuną mi też jajnik? Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
powiększone węzły świadczą o tym że w nzszym organizmie toczy się jakiś stan zapalny sam wenzeł chłonny powiększony nie jest chorobą a jak wspomniałam mówi że coś się dzieje w naszym organizmie moje dziecko miało mocno powiększone węzły na brodzie bo miała rozdrapane zimno na ustach i zdartą brodę po wywrotce na rowerze może te torbiele powodują też taki stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, u mnie podczas operacji pękła torebka torbieli. W tej torebce (wewnątrz torbieli) był łój i włosy, czyli struktury typowe, charakterystyczne dla POTWORNIAKA. Dlatego pewnie w karcie informacyjnej leczenia szpitalnego i protokole operacyjnym napisano, jakiego rodzaju torbiel usunięto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, zauważ też, że dopiero wynik histo-pat. wskazuje postać tego potworniaka - teratoma adultum (czyli potworniak dojrzały, który jest nowotworem niezłośliwym). Ani w karcie informacyjnej leczenia szpitalnego, ani w protokole operacyjnym nie napisano, czy jest to potworniak dojrzały (nowotwór niezłośliwy), czy też potworniak niedojrzały (nowotwór złośliwy), ale ogólnie wskazano: potworniak jajnika lewego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
N-atka, a może to torbiele endometrialne. Przecież pisałaś, że miałaś już operację i usunęli torbiel endometrialną. Przecież takie torbiele mogą być różnie rozmieszczone, a przy edometriozie Ca-125 jest zwykle podwyższone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
u mnie doktor powiedział że była krew i normalnie przyjęła bym torbiel endrometrialna ale po przeżyciach mariki de czar gdzie też wycinając powiedzieli że to torbiel endrometrialna a potem okazało się coś strasznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasienkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Byłam dzis na wizycie, ponownie mam torbiela ktory ma 4cm na 3,8 cm. Ponownie na lewym jajniku. Od 5 msc biore plastry evra.. Lekarz powiedział zeby dalej prac plastry i w 15 dniu "cyklu" przez 7 dni zazywac LUTEINE DOPOCHWOWĄ przez okres 2 msc.. dwa razy dziennie. Czy któras z was brała juz luteine ?? słyszałam ze mocno pogarsza sie po niej stan cery...... to prawda ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasencja
Witam! Właśnie wróciłam od lekarza:-( Poszłam bo moje okresy od paru miesięcy przychodziły co 45-47 dni). Okazało się, że mam torbiel dermoidalną 46 mmx46 mm na prawym jajniku. Lekarz od razu powiedział, że trzeba ją usunąć laparoskopowo. Kazał zrobić markery nowotworowe i po miesiączce przyjśc na zabieg. Nie proponował żadnego leczenia hormonalnego ani obserwacji. Dodał, że możlwie jest że stracę ten prawy jajnik bo jak powiedział "niewiele tam z niego zostało). Bardzo się boję, mam 28 lat i chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko. Do tej pory nie miałam żadnych takich problemów... Dodam jeszcze, że jest to lekarz zaufany, który nigdy mnie jeszcze nie zawiódł... Czemu kazał mi robić te markery? (powiedział, że zawsze w takich przypadkach się je robi). Czy taki zabieg laparoskopowy boli? Jak wygląda? Proszę bnapiszcie albo wskażcie gdzie mogę znaleźć takie informacje. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Kasencja, torbiel dermoidalna to postać potworniaka. Podaję Ci stronę, na której umieściłam informacje dotyczące potworniaka, pobytu w Szpitalu i operacji (od strony 7 do 10): http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt ,48,245,11498,60 W adresie trzeba ręcznie usunąć spację po "vt" (dopiero wtedy strona wejdzie). Opisałam to też na starym forum, ale tam są te teksty rozproszone, a na podanej stronie jest wszystko - jedno pod drugim. Po przeczytaniu może wpisz tam jakiś tekst, żeby stronka nie zniknęła, bo jest tam mało wpisów (może komuś się to jeszcze przyda).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
kasencja, dopytaj też w Szpitalu, czy będziesz miała zastosowany środek przeciwko zrostom. Kiedyś podopno stosowano "Adept" (płyn), ale nie wiem, czy nie trzeba było kupić na własną rękę, teraz lekarka mi mówiła, że odeszło się od jego stosowania i przeciwko zrostom w jamie otrzewnej ew. używa się Seprafilm, który ma formę błony (poszukaj w Internecie). U mnie nie zastosowano "środka" przeciwko zrostom. Niestety, już po operacji dowiedziałam się, że coś takiego istnieje. Tylko w niektórych Szpitalach środek przeciwko zrostom stosuje sie "w standardzie" w przypadku kobiet w wieku rozrodczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
kasencja, podsyłam Ci też adres REWELACYJNEJ stronki, dotyczącej znieczulenia. Są też tam filmiki, więc można zobaczyć, co i jak wygląda http://www.znieczulenie.yoyo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasencja
Sowa, wielkie dzięki!!! Zabieram się do czytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
witam Was dziecwyzny:) ja mecze sie z torbielami już od 16 czerwca, kiedy to w ten dzień mialam laparoskopie. Torbiel jajnika byl duzy i grozilo mi usuniecie jajnika. Po operacji jednak lekarze powiedzieli , ze zostawlili mi jajnik z nadzieja ze sie zregeneruje. Niestety, dzisiaj mamy 3 wrzesien a juz drugi raz nawrócil mi sie Torbiel. Przeszłam naprawde ciezki okres tej choroby, poniewaz mialam jeszcze martwą ciąże. Czyli laparoskopia + łyżeczkowanie w jednym. Najgorsze były te bóle. Straszne bóle. Po laparoskopi nie mogłam podnieść głowy a już nie mówie o wstaniu z łóżka! w KOŃCU SIĘ PRZEŁAMAŁAM i na trzeci dzien wstałam, kręciło mi się strasznie w głowie, nie mogłam złapać powietrza, ponieważ wszystko mnie uciskało w brzuchu. Mam teraz szczescie, że trafiłam na bardzo dobrą Pania ginekolog. Która już nie chce kierować mnie do szpitala na wycięcia jajnika, tylko chce mnie leczyc, a w konieczności to mnie wyśle do szpitala. Biore tabletki hormonalne REGULON, one są przeciwko torbielom, a także działają antykoncepcyjnie. Mam brać 2 opakowania, a poźniej lekarka zrobi mi USG, i zadecyduje czy bedzie mi przez rok zatrzymywałą okres, ponieważ po laparoskopi moje jajniki nie tolerują miesiączki, dawniej miałam okres 2 - 3 dni, czyli bardzo krótko i bardzo mało, a to jest źle, dzis krwawie bardzo mocno i wystepują mocne bóle brzucha. Zobaczymy jak bedzie. Ja juz chce zapomniec o torbielach, a nie ciagle czuc ten bol i strach, ze w kazdym momencie moge wrocic do szpitala. Pozdrawiam Was serdecznie i życze zdrówka. ;* moje gg 8422420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola87
hey... jestem w 21 tygodniu ciazy i mam torbiela na jajniku wielkosci 15 cm... lekarz stwierdzil ze trzeba to operowac... strasznie sie boje czy niezaszkodzi to mojemu malentwu, zabieg bede miala w 23 tyg ciazy... czy mogla bym sie dowedziec na czym taka ory dziekujeoperacja polega?? i jak to wszystko sie odbywa?? z g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
kasencja a laparoskopi niema sie co bac:) naprawde... Ja to jestem taki bojączek, że szok.. a dałam rade:) nic nie czujesz, kompletnie nic... Bedziesz spałą podczas laparoskopi, A po operacji dadza ci środki przeciwbolowe, wiec nic czuc nie bedziesz, i najgorszy dzien czyli po operacji napewno przespisz. Najgozej jest potem wstac z lozka, zrobic pierwszy krok... Nic nie boli ale strasznie sie kreci w glowie i jak wstajesz czujesz jakbys mdlała. Dasz rade:) Nic nie boli sama operacja, szwy tez nie bolą, najgorsze to było chyba wyciąganie dernu, tego to nigdy nie zapomne:) heh pozdrawiam:) papa Jak chcesz cos wiedziec to zapraszam na gg 8422420

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
Karola, Laparoskopia to metoda naprawde bardzo dobra i z myśla o zdrowiu pacjenta. Wątpie czy zaszkodziłoby to ciąży. Lekarze zadecydowali tak, to widocznie jest to dla Ciebie jedyne najlepsze rozwiazanie. Napewno wzieli pod uwage zdrowie Twojego maluszka:) Ja miałam torbiel jajnika bardzo dużą i byłam w ciązy... Jednak lekarze powiedzieli mi, że niema serduszka dziecka... Czyli ciąża martwa, i przy laparoskopi usuneli mi takze ciaze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola87
oni to robia przez brzuch?? jestem za granica wiec niewiem na czym to moze polegac... boje sie niesamowicie bez kitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam dzisiaj u gina dowiedziałam się, że mam torbiel na prawym jajniku 8 cm ;( 2 lata temu tez miałam ale miała tylko 3,5 cm i wystarczyła kuracja farmakologiczna wszystko ładnie się wchłonęło. Dzisiaj przepisała mi : - DALACIN C - AULIN - czopki NAPROXEN Hasco - tab. anty Novynette Za 2,5 tyg ide na kontrolę jeśli się nie zmniejszy to czeka mnie operacja(usunuęcie jajnika) ;( Mam pytanie czy któraś z Was miała taką dużą torbiel i obyło się bez operacji???? Prosze odp jestem przerażona, za 2 lata wychodzę za mąż i chcieliśmy mieć odrazu dzieci ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
morelka, przeczytaj na s. 74 wypowiedź Nikei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
morelkaaa, Niczym sie nie przejmuj. Ja mialam torbiela 10 x 10cm, i lekarze powiedzieli, że torbiel jest zbyt duży, i trzeba usunąć jajnik. Jednak, że jestem młoda (20lat) po operacji dowiedziałam się, że zostawili mi jajnik z nadzieja, ze sie zregeneruje. Więc wątpie, by Ci wycieli jajnik. A nawet gdyby, to nic złego. Jak miałam mieć usunięty jajnik udzielali mi odpowiedzi na moje pytania najlepsi lekarze, i z tego co się dowiedziałam z jednym jajnikiem mozna miec dzieci. I to zaden problem, jesli nie bedzie drugiego, ponieważ ten jeden jajnik pracuje za dwóch. Wiec naprawde nie masz się czego obawiać. Ale powiem szczerze, że gdybym wiedziała, że teraz mam takie problemy, (torbiele powracaja, znowu te bolu, problemy z okresem itd) sama bym im kazala usunac jajnik. Bo on nie jest sprawny, juz jak dawniej, Zbyt duza torbiel go zniszczyla. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelkaaaa
aannka20 dziękuję za odp Najgorsze jest to,że na koniec maja byłam u gina i miałąm robione USG , które nic nie wykazało... Czy jest to możliwe , że w przeciągu 3 miesięcy mam torbiel na 8 cm??? Czy może ginekolog wcześniej nie zauważył????;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
a morelkaaa jeszcze jedno: Jak juz pisalam po operacji, torbiel powraca, i tez jest duzo ok 7cm. a lekarka niechce kierowac mnie juz do szpitala. Biore tabletki REGULON i takie same czopki co Ty. Jak zaczne drugie opakowanie REGULONU ide do kontroli i mam zrobic USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
morelkaaa torbiel sie bardzo szybko powieksza i wyrasta. Ja tez mialam jakies z 4 miesciace przed operacja robione USG ktore nic nie wykrylo. DOpiero jak zachamowal mi sie okres, i mialam bóle w okolicach podbrzusza poszlam do lekarza, i okazało sie , że mam torbiel 10x 10cm i od razu mialam robiona laparoskopie. Usuniecie jajnika to naprawde nic zlego. Powaznie. Z jednym rowniez mozesz miec dzieci:) a sama laparoskopia nic nie boli:) bo jestes uspana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelkaaaa
aannka20 orientujesz się może... gdyby udało mi się, że torbiel wchłonie się dzięki śr farmakologicznym, to najlepszym lekarstwem żeby torbiele nie powracały to jets ciąża??? Jest to prawdą??? Porażka znowu masz torbiel mimo, że juz miałaś jedną operację, straszne :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aannka20
morelkaaa szczerze to niewiem czy najlepszym lekarstwem jest ciaża... bo ja bylam w ciazy...a pozniej zrobila mi sie torbiel i musieli usunac mi ciaze;( ale mowili ze z tego wzgledu, ze niema serduszka dziecka:( a to juz byl 3 miesciac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aannka20 bardzo Ci współczuje, wyobrażam sobie przez co musiałaś przejść, straszne :( najgorsze jest to , że są powroty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
mam pytanie jestem 9 dni po laparoskopi i po raz pierwszy dotknęłam miejsca pod pępkiem gdzie bylo cięcie i wyczówam taki guzek zgrubienie w tym miejscu mam jeszcze po laparo siniak co to może być czyżby zrost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, zgrubienie pod pępkiem po laparoskopii chyba występuje zawsze. Ja też je miałam, po jakimś miesiącu się rozchodzi. Któraś z dziewczyn kiedyś nawet podała naukowe wytłumaczenie tego zjawiska, ale ja się nie zabieram za odszukanie tej informacji. W każdym razie na forum był już poruszany ten temat (chyba jeszcze na starym forum). Kiedy będziesz miała wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×