Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość igiełka mała

dziwne zabawy waszych dzieci

Polecane posty

Gość igiełka mała

w co sie bawia i co was juz wyprowadza z rownowagi?? moja ma 4 latka i 50 razy dziennie jest kotkiem, pieskiem, ptaszkiem, krolikiem itp i lazi na czworakach, kaze sobie nibysmycz zapinac, miaczy albo szczeka i ogolnie zachowuje sie jak wymyslone przez siebie zwierze. i mowize jest przyjaciolka albo mama wszystkich zwierzat. Frapujące to jest... oj ta wyobraznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się ciesz że dziecko ma wyobraźnie bo mój chrześniak to tylko gra na komputerze i nic więcej ile to się namęczymy żeby pobawił się zabawkami autkami aby coś narysował. No ni chole.. nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o,to super ,ze Twoja coreczka tak sie bawi,widac ma wyobraznie,pewnie szybko sie uczy. niestety mojego trzyletniego synka wszystko denerwuje......owszem chetnie zaczyna jakas zabawe,ale to tylko minutki,bo za chwile jest zlosc,ze tego nie umie narysowac,tego zbudowac,albo jeszcze cos innego,naprawde ciezko zeby dluzej sie czyms zajal ,po chwili zabawy sa magiczne slowa: \"mamo,włącz mi bajke\"!:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma 2 latka i tez lubie udawać pieska :) Z innych wymyślonych zabaw to lubi nakładać na mini-talerze wyimaginowane jedzenie i każe mi jesc :D Albo z czajniczka nalewa wymysloną herbate na filiżanki dla lalek i z lalkami popija :) Lubi jezdzic na rowerze, klocki i wszystko prawie, tv za bardzo ją nie wciąga. Ale niestety nie lubi jak sie jej czyta bajki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie to chyba miała być córa :D Codziennie by chciał siedzieć w kuchni i robić ciasteczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój synek bardzo ostatnio bawi się w przedszkole- tam jak jest to czasem płacze i nie che uczestniczyć w ogólnych zabawach. W domu jak się bawi mogę słuchając go dowiedzieć się wszystkiego co się działo. Poza tym ma dużo zabawek ale woli wybierać do zabawy coś innego niż zabawki- od wczoraj bawi się sznurówką- jako smycz dla psa, linka holownicza do autek, misiom robił skoki na bungii (nie wiem jak się to piszę) itd. Sama pamiętam, że rzadko bawiłam się zabawkami- kijki, kamyczki i pokrywki w kuchni były fajniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mała NIESTETY uwielbia rysować mazakami.PO MEBLACH...ścianach,podłogach!!! I ganianego i ...ganianego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NAJWAZNIEJSZA MOC
jackpot79 "uwielbia" oznacza powtarzalność... czy po jednym takim raie nic nie robisz? czemu dalej maluje? nie wyobrażam sobie tego. Jesli jest zbyt mała, zeby oduczyc, to chociaż schowaj mazaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jmp bakalarska
Mój ma 2.5 roku. Ogólnie bawi się normalnie :) lubi też siedzieć ze mną w kuchni jak gotuje. A dziwna zabawa? Ma taką jedną-jak siedzę na kanapie to wchodzi na kanapę,staje za mną,łapie mnie za ramiona i skacze wołając patataj,mama koń... Nikt go w rodzinie nie woził "na barana" więc nie wiem skąd mu się to wzięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaaaa
Moj dwulatek chodzi po pokoju machajac w kolo reka i mowi ze pierze, po czym zaczyna kręcic szybciej i mowi ze juz wiruje. Szkoda ze brudnych ubran do tej "pralki" nie da sie wrzucic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj 16 miesieczniak przewraca garnek do gory dnem i z niego skacze, albo robi kupke z miskow i poduszek przy lozku i z niego na nia skacze ;) nie upilnujesz- masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja 4 latka ma podobnie z tym że ja muszę udawać inne zwierzę jak ona kota to ja psa itp. bawi się w wymyślone postacie z bajek jest księżniczką , Maszą (a ja niedźwiedziem ;) ) jak bawi się w nauczycielkę to ja jestem uczniem zabawy w wyobrażanki a ja będę mieć ślub jak będę dorosła będę na studiach i chodzi i opowiada biegnie - łap mnie i w chowanego (9/10 przypadków chowa się w szafie a ja muszę udawać że nie wiem gdzie jest ;)) trampolina, rower, "opieka" nad zwierzętami (a ty biedna matko pilnuj żeby żadnemu krzywdy nie zrobiła) kiedyś były puzzle ale teraz nawet 50 elementów ją nudzi cóż czasy spokojnych układanek minęły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie zabawki sa super prezentem dla dzieci, ale warto tez na przykład pamietac o modnych ciuszkach, które też zawsze przydadzą sie kazdemu dziecku https://txm.pl/niemowlak/odziez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stawiam na kreatywność! Często robimy jakieś robótki ręczne, które potem można zawiesić na przykład na tasiemce. Najlepsze są satynowe, o coś tego typu: https://kucmar.pl/pol_m_Okazje-cenowe_WIELOPAKI-do-25-taniej-_Tasiemki-satynowe-502.html .Nie rozłażą się tak jak się je obetnie nożyczkami. No i w przypadku ozdób choinkowych, te czerwone, pięknie się prezentują na drzewku. Mąż jest zadowolony bo nie musi gwoździ w ścianę wbijać ponieważ ozdoby z doczepioną tasiemką wieszamy gdzie popadnie- nawet na uchwytach szafkowych, czy klamkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moi ciągle na podwórku i budują armaty, działa przeciwlotnicze itp... Najgorszej jak się wejdzie na linie strzału i oberwie zielonym odzechemLubią siedzieć w piasku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje starsze dzieci, gdy były młodsze, bawiły się notorycznie, że są biednymi sierotkami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki ty masz z tym problem? Ciesz się że twoje dziecko ma wyobraźnię a nie siedzi przed tv, komputerem i telefonem. 

Poza tym jestem pewna że ty też jak byłaś mała miałaś jakaś dziwną zabawę o której nawet nie pamiętasz. 

Moja córka lubi bawić się że ona nalewa mi piciu lub nakłada jedzenie a ja muszę to jeść/pić. Bawi się w lekarza że robi mi zastrzyki i podaje leki. A zabawa w "zwierzątka" też się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robotyka, dogoterapia, taniec towarzyski, terapia ręki, szachy i piłka nożna Moja 5 latka uwielbia wszystkie te zajęcia a dla mnie to mega oszczędność czasu bo już po pracy nie muszę jej wozić tylko mamy czas na inne rzeczy Do domu staram się jej kupować róznego rodzaju gry edukacyjne i terapeutyczne https://www.eduksiegarnia.pl/gry-edukacyjne-pomoce-edukacyjne W eduksięgarni jest wiele wartościowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×