Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lonia 25

Z BIEGIEM LAT - Z BIEGIEM DNI dla 50-60 -siątek.

Polecane posty

Ale cudny wiersz Pawlikowskiej. Ona chorowała na serce,o ile sobie dobrze przypominam.Operacja przedłużyła jej życie o 10 lat. Dziękuję Wam moje drogie, takie pomarańczowe g.......,potrafi wytrącić mnie z równowagi. Wiem,że jestem neurotyczką,znerwicowaną babą,ponoszącą winę za wszystko co wokół mnie - ale w dooopie. Nie dziwcie się,że dostrzegam ludzką małość - gdybym nie miała takich doświadczeń życiowych - pewnie inaczej patrzyłabym na ten świat.A niech tam......... zadzwonil dziś Syn - będą dzień przed Wigilią.W pierwsze Swięto wyjadą.Fajnie,zagonię młodych do pomocy. Muszę Wam napisać,że mojej ST - tej starszej- wczoraj urodziła się w niemczech wnuczka.Córka jej ma 42 lata - pierwsze dziecko. Ale tam radość, cieszę się z nimi. Kończę więc na dzisiaj optymistycznie.Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W kołysce ziemi zasypiamy, drogę do marzeń otwieramy. Z wieczornej rosy nić się przędzie, czego nie było, jutro będzie. Kołysz nas ziemio, kołysz do snu, otul w obłoki, chmury, mgiełki. Chcemy odpocząć po długim dniu, rozwieś nad nami gwiazd supełki. Kołysz nas ziemio, na dobry sen, zamień gwar świata w szelest łąki. Niech nas obudzi, gdy wstanie dzień jasne, pogodne, złote słońce. Zanim pogasną w oknach światła, niech sie rozplącze co sie gmatwa. Zanim się noc ze światłem minie, wszystko co było niech odpłynie. (Elżbieta Szeptyńska) Zycze spokojnej nocy, dobranoc.🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Witam wszystkie kumoszki serdecznie bo potrzebuję być blisko Was. Kawa czeka i mleczko też. Dobrego dnia i do następnego spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie z rańca - ja też do Was jak w dym. Uzależnienie - kolejne w życiu. Jestem po pogadance politycznej - ten mój MM - ten to jest dopiero uzależniony.Jak chcę z nim pogadać, a jednocześnie nie zobaczyć grymasu złości na jego twarzy - to pytam,co tam nowego w polityce. Wybiera się dzisiaj do sklepowego klubiku - spędzi tam pewnie z 2 godziny. Nie mam kompletnie pomyslu ma prezent dla mojej synowej. Cuuuś muszę jej kupić? - ale co? Jak do tej pory,wszystko co otrzymala ode mnie - wylądowało,albo w śmietniku,albo w korytkach psów. No powiecie,że znowu się czepiam - ale niestety to święta prawda. Może mi coś podpowiecie? Jola - będzie dobrze..będzie dobrze... Nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym problem, Jolu - ona nic nie lubi - jak do tej pory,nie zdołałam \"rozgryżć\" - co ona lubi. Z ciuchów - nie odważę się na cokolwiek,do domu też. Książek nie lubi - musiałoby być cuuuś....cuuuś..... no,sama nie wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff! Pora na odpoczynek, pierniczki upieczone, mialam \"malych pomagierow\" robilismy wspolnie:D ale byla radosc. Jolu 🖐️ czekam na pomyslne wiadomosci, MUSI byc dobrze! ❤️ Livio 🖐️ no to masz naprawde dylemat z prezentem dla Synowej a moze zapytaj Syna co Ona lubi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff -Jolu,jaki dobry pomysł,chyba to będzie faktycznie trafiony prezent. Kciuków za Ciebie nie trzymam.Bo jak to robię,mi się nie sprawdza. Z pewnością wyniki będą ok. Anulka - pamiętam z dzieciństwa pieczenie pierniczków. Cała rodzina w tym uczestniczyła,co to było za przeżycie. Pierników bylo tyle,że zostawały do Nowego Roku - a może i dłużej. Niestety,przyznam się,że nie za bardzo je lubiłam i sama nigdy nie piekłam. Z moimi dziećmi z koleii w czasach komuny - piekliśmy kruche ciasteczka z cukrem,jakieś różne rodzaje pączków,placki najróżniejszej maści.Fajne to były przepisy - beztłuszczowe,bezcukrowe :D itp. Ludzie - solidarnie dzielili się \"Nowymi\" przepisami - jak zrobić coś z niczego. Teraz to tylko inny problem, kupić? czy piec samemu. Na Swięta jednak,zawsze staram się,aby było coś domowego.Nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Livio ja tez wole swoje ciasta, choc teraz mozna kupic dobre wypieki, kupuje tylko makowca bo tego nigdy jeszcze sama nie robilam. Swieta z dziecinstwa kojarza mi sie z zapachem pomaranczy( to byl rarytas), wypastowanymi podlogami i zapachem swiezej jodly. Oj, gdzie te czasy?.... rozmarzylam sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOLU :D ale sie ciesze, to jest chyba Twoj najpiekniejszy prezent na Gwazdke! ❤️ Jolcia robilam z tego przepisu sa naprawde smaczne. 1/3 kostki masła, 1/2 szklanki cukru, 1/2 szklanki mleka, 1 łyżka miodu, 1 łyżka powideł śliwkowych, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej, 1 1/2 łyżki przyprawy do pierników, mąka – w ilości ile ciasto przyjmie, rodzynki, posiekane orzechy, kandyzowane owoce – ilość wg upodobania. Roztapiamy masło w rondelku i gdy roztopione wsypujemy powoli cukier. Na małym ogniu doprowadzamy do połączenia składników – masa ma mieć jasnobrązowy kolor. Gdy zapach karmelu roznosi się w domu, znak, że czas stopniowo dodawać mleko. Gotujemy masę na małym ogniu, do całkowitego połączenia składników. Zdejmujemy rondelek z ognia, dodajemy miód, powidła, dokładnie mieszamy i odstawiamy do przestygnięcia. Następnie wlewamy masę do miski, dodajemy do niej proszek do pieczenia, sodę, przyprawę do pierników, bakalie i stopniowo dosypujemy mąkę. Ilość mąki musimy kontrolować. Ciasto ma być dosyć miękkie, ale nie powinno kleić się do rąk. Gdy ciasto wyrobione, przenosimy się na stolnicę, gdzie wałkujemy go na grubość 1 cm i wycinamy foremkami dowolne kształty. Ciasteczka pieczemy w temperaturze 180 stopni, przez ok. 15 minut. Po wystudzeniu można je przyozdobić lukrem, kolorową posypką, orzechami i rodzynkami. Pierniczki powinny po upieczeniu kilka dni poleżeć w szczelnie zamkniętym pojemniku. Smacznego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola - H U R R R A cieszę się przeogromnie,naprawdę.Jak lubię dobre wiadomości. No to dość ponuractwa, sama radość ma zapanować na naszym topicu. Jola - rozumiem,człowiek z radości wycałowałby cały świat - a co dopiero lekarza,który przynosi dobre wieści.Oni pewnie też lubią je przekazywać. Dzisiaj o 20 będzie wywiad z Religą na Polsacie. Widziałam zapowiedż - ładnie wygląda. Tyle,że On na brak opieki ani na terminy z pewnością nie może narzekać.Zyczę mu też wszystkiego naj..naj. No toteraz do roboty - przed świętami.Spijcie spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolcia tu masz drugi przepis . 60 dkg mąki pszennej 6 dkg masła lub margaryny 1 szklanka cukru pudru 1 szklanka miodu / po połowie sztuczny i prawdziwy- z samego prawdziwego wychodzą bardzo twarde/ 2 jaja całe 1 łyżeczka sody oczyszczonej 2 łyżeczki korzennej przyprawy do pierników Wykonanie Ciasto najlepiej wyrabiać na stolnicy ale można też w misce. Do mąki dodać cukier, sodę, przyprawę korzenną, wymieszać dodać masło lub margarynę, dobrze posiekać i rozetrzeć ręką, następnie dodać miód i jajka, wszystko razem wymieszać i zarobić ciasto na stolnicy. Można podsypywać dodatkowo mąką. Ciasto rozwałkować dość grubo na około 0,5cm i wykrawać foremkami pierniczki. Układać na blaszce dość rzadko. Przed włożeniem do piekarnika można posmarować roztrzepanym jajkiem wtedy po upieczeniu są naprawdę piękne. Piec w piekarniku w temperaturze 180stopni C. MOżna lukrować po tej stronie która dotykała blaszki. Podaję przepis na niezawodny lukier. 2 białka , 25 dkg cukru podru ucieramy w makutrze albo w misce przez 1/2 godz, nallepiej posadzić męża przed telewizorem niech uciera. POd koniec ucierania dodać sok z cytryny. Lukier najlepiej dać do woreczka foliowego, który powinien mieć ścięty minimalnie rożek. Lukrować pierniczki możemy jak tylko ostygną, albo później w miarę wolnego czasu. Rysujemu lukrem na pierniczkach uśmiechy, słoneczka, oczy, w zależności od foremek. Pozdrawiam i zyczę milej zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Kochane dziewczyny wybaczcie nie pisałam, ale się wytłumaczę. JOLU o tym,że dziś jedziesz po wyniki myślałam już wczoraj.Bałam się aby Ci o tym przypominać. Cały dzień chodziłam z tą myślą - jak jest. JOLA ze szczęścia jestem wzruszona, cieszę się ogromnie. Wybaczcie jutro napiszę więcej.Dzisiaj ściskam BARDZO MOCNO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Budziki dzwonią i zapraszają do powitania nowego dnia. Ja też Was witam miło i życzę dobrego dnia.Kawa oczywiście z Wami. Jeszcze będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dzien dobry Wszystkim. Kawka??? Juz jestem i popijam z Wami ! U mnie pogoda smutna, pada deszcz a ja musze wyjsc, ide poszukac pomyslu..... co na obiad zrobic. Zycze Wam milego i radosnego dnia!:D :D :D :D Dzieci wybierają zawody aktorek, piosenkarzy, strażaków, policjantów, itp. Tylko Jaś mówi, że chciałby zostać św. Mikołajem. - Czy dlatego Jasiu, że roznosi prezenty? - pyta nauczycielka. - Nie. Dlatego, że pracuje raz w roku !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Wyobrażcie sobie,że jestem głodna jak wilk. Muszę coś zjeść bo nie podołam z robotą.Pogoda również smutna, co prawda nie pada ale jest mgła. Mobilizuję się razem z Wami. Na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ,witajcie - za oknem śnieg pada z deszczem,siedzę ubrana w stertę ciuchów.Jeszcze do niedawna latałabym po domu w krótkim rękawku i na bosaka.Wniosek? - ciało się zużywa ha.. Nieodmiennie jednak smakuje mi kawka i papieroski - szczególnie w Waszym towarzystwie. Przed zaśnięciem układalam sobie w myślach - co dzisiaj zrobię na obiadek.Cuuuuś wymyśliłam - a teraz próbuję przypomnieć sobie co to było. Wpadnę póżniej - miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
No tak w każdym regionie naszego kraju inna pogoda. U JOLI słoneczko, u LIVI deszcz ze śniegem, a u mnie nie pada i słońce nie świeci po prostu - ponuro. Ja dzisiaj też jestem ponurakiem, chyba czuję zmęczenie po tym kończącym się tygodniu.Wstawiłam sobie w kość.Ale co złe już za mną. Mam nadzieję,że nowe nie przyjdzie.Jeszcze tylko rozwieszę pranie i chyba się zdrzemnę. LIVIO te pomysły na obiady już mi się kończą.Jesteś kapitalna, ale nie przejmuj się , ja często wracam w to samo miejsce i nie wiem po co? Oj jeszcze będę Was dzisiaj odwiedzać.Nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Jestem ponownie. Hej. JOLA masz kapitalny pomysł na prezent pod choinkę.Muszę Wam napisać, że mam bardzo bliską kuzynkę,która bez skrępowania w mojej obecności krytykowała jakieś prezenty, które dostawała z różnych okazji. Dlatego nigdy nie bywałam na takich uroczystościach, gdzie była bym zmuszona cokolwiek kupować. Ale razu pewnego do takiej sytuacji doszło.Więc podniecona biegałam za kupnem czegoś co by zadowoliło moją panią. W Cepelii kupiłam takie składane pudełko, które mogłoby być wykorzystane w różny sposób np: jako szkatułka na nici , igły itp. Naprawdę wykonane było ładnie. Jakież było moje "zadowolenie" kiedy zobaczyłam go wyniesione do pomieszczenia zwanego "lamusem".Od tej pory już nigdy nie korzystałam z zaproszenia z różnych okazji. Jeśli dostanę najmniejszą rzecz,jestem uradowana.Wiem , że dana osoba chciała jak najlepiej - nie liczy się cena - lecz pamięć. Jeśli nie szanujesz prezentu, nie szanujesz osoby , która go przynosi. Ale nic to. Przed moim oknem jest ubrana choina , która świeci kolorowymi lampkami.Czy chcę , czy nie wiem ,że niedługo święta. ANIU w sobotę będę piekła pierniczki wg Twojego przepisu. Pamiętam te czasy, kiedy w rodzinnym moim domu pomagałam mamie piec kruche ciasteczka, wyciskane prze maszynkę. O Boże, ten zapach czuję do dziś. No chyba troszkę sobie ulżyłam.Myślałam o ciastkach i poczułam nagły głód.No i szybko muszę coś zjeść. Uśmiecham sie do wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbliża się wieczór- dostałam dzisiaj wiadomość,że 94 letnia teściowa mojej siostry zmarła rano.Sostra moja opiekowala się nią cały czas u siebie w mieszkaniu. No cóż ,takie życie. Nachodzą mnie refleksje. Tak pomyśleć,to wszyscy najważniejsi dla mnie ludzie - z dzieciństwa- już odeszli.Nie ma ani jednej,z ciotek,wujów,nie mówiąc juz o Rodzicach. Przez wymianę pokolń - teraz dla mnie najważniejsze są moje dzieci,rodzeństwo ich dzieci. NOWI LUDZIE - którzy też się powoli starzeją. Bardzo fajnie to widać w Naszej Klasie. Szukam znajomego nazwiska - owszem jest,podobieństwo do kolegi lub koleżanki także - ale to już nie ONI - ale ich potomstwo,często już ze zwoim potomstwem. Nieraz napiszę do jakiejś z tych osób - aby pozdrowili Rodziców i rzadko się zdarza aby któraś osoba odpowiedziala takiej starej babie jak ja. Smędzę na topicu - jeszcze wpadnę Nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️wieczorkiem! Deszczowy dzionek jakos przeszedl, taka bylam spiaca, chcialam sie polozyc ale przetrwalam. Jak zrobie sobie drzemke popoludniu to mam problemy w nocy.A tak wogole to spie jak zajac i kazdy szelest mnie budzi. Najbardziej przeszkadza mi chrapanie MM, choc On twierdzi, ze ja tez czasem chrape, upieralam sie, ze ja napewo nie i wiecie co mi zrobil: nagral mnie i rano pokazal i co uslyszalam, moje chrapanie , od tej pory juz nie mowie, ze ja nie chrapie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość globus
Niech będzie ten dzień dobry dla wszystkich. Ja piję kawę i budzę Was kumoszki. U mnie zapowiada się pogodny dzień. Jeszcze będę Was odwiedzać.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami wystarcza... ..jeden promień słońca... ..Jedno miłe słowo... ..jedno ciepłe spojrzenie... ..wyciągnięta dłoń.. ..jedno pozdrowienie. ..jedna delikatna pieszczota. ..jeden uśmiech... Potrzeba tak mało, by uszczęśliwić tych, którzy znajdują się obok nas... Zycze milego dnia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć moje wirtualne koleżanki. Już piątek - kiedy te dni mijają. Mój piesek obszczekał dzisiaj listonosza,pościgał się z jego samochodem.Nie mogę go od tego odzwyczaić. Młody listonosz przeżywa stres,aby mu krzywdy nie zrobić,no i co tutaj zrobic z taką bestią. Tłumaczę to listonoszom,że to zemsta za przynoszone dla nas rachunki - i za przynoszenie małych emerytur - ale,czy oni są to w stanie zrozumieć? Anula - taki pogodny i prawdziwy wierszyk od rana, Globus,Jola - smacznej kawki i dobrego dnia,Nara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Drogie Dziewczyny 👄 Nie ma mnie z Wami z winy Tp. SA. - bezpodstawnie odcięli mi internet !!! Walczę z dziadami - skromnie powiedziawszy. Ogromnie mi brak porannej kawy z Wami, kontaktu i w ogóle - głupieję bez Was. Teraz piszę z biblioteki - gdzie mogę odpłatnie napisać parę słów do Was. Wyślę i sprawdzę czy jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet nie mam czasu poczytać - cieszę się , że nadal piszecie. Ja wrócę - tylko nie umiem Wam powiedzieć KIEDY ! Moje jedyne okno jakaś pinda przez pomyłkę odcięła, a wyjaśniają już dwa tygodnie - żeby mi garb wyrósł !!! Pozdrawiam Was Wszystkie bardzo gorąco - tęsknię i to bardzo. Brak internetu uzmysłowił mi jak bardzo jestem uzależniona od niego. Świadomość, że w każdej chwili mogę napisać, poczytać , poprzeglądać strony - dawała mi poczucie bycia wśród ludzi. Ogromne buziaki dla Was. Globusa Livii Joli AnnyKrystyny Anuli Do zobaczenia i usłyszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ popoludniu! Witaj Loniu 👄 a to Ci psikusa zrobili,\"co za banda \", dzialaj szybciutko i wracaj do nas, czekamy! 🖐️tez byloby mi ciezko bez tego okienka na swiat. Rano bylo bialo, teraz znowu siapie deszcz, co za pogoda :-( najlepiej zasnac jak niedzwiedz i obudzic sie wiosna. Ale poki co aromatem popoludniowej kawy Was kusze, bo podobno kawa rozbudza ciało i dusze. Sam usmiech w dzien mglisty to za malo,troszke kawy dla rozkoszy by sie zdalo :D zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×